star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Великденски майсторлъци
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Великденски майсторлъци  (Прочетена 25414 пъти)
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« -: Април 03, 2010, 13:04:22 »

Тъй като гледам, че все още си нямаме великденска темица, викам тук да боднем едничка.

Да се отчета с направеното до момента. Яйцата ми са наполовина боядисани, а козунаците чакат за печене. Сега почвам едни кифли козуначки, и после като е готово всичко ще турна и снимки :0

Айде чакам ви да дадете рапорт  Cheesygrin
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #1 -: Април 03, 2010, 13:15:50 »

Искам рецептата ти за козуначни кифли, моля.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #2 -: Април 03, 2010, 13:17:53 »

Не мога да се преборя с Imageshack, eто ги моите с този линк:
http://www.facebook.com/album.php?aid=121457&id=1313807846&l=1e2894d018

Козунак мислех да правя, но покрай пътуването нямаше кога, а вчера свекърва ми без мен меси и тя за пръв път  и не се получиха, ще видим дали сега с общи сили ще правим наново. Нищо друго не мога да добавя по темата май Smile
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #3 -: Април 03, 2010, 13:42:23 »

ЕЕЕ, Бизар ти си змей , просто!  Cheesygrin Страхотни яйца!  Kiss

Димитрова, аз не знам какво ще излезе от кифлите , защото рецептата я сътворих сега. Ако втасат ще ти я напиша  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13213

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #4 -: Април 03, 2010, 14:48:06 »

Аз тая година ще я карам по-нетрадиционно. Яйцата са готови, но няма да имам време за козунаци. За това, че и по-бързо и лесно, правя за всички чийзкейкове - за днес в майка ми и за утре в свекървата. За снощните ни гости правих плодова тарта, която си беше върха на излагацията - блата беше за чупене на зъби  Lol, но беше вкусноооо! Ако не друго, вече се специализирах, мога да отворя сладкарница  Lol
Снимки, като ги изкарам от фурната. Надявам се да ми останат 2 часа, да забъркам едни виенски кифлички, че им се точа от цял месец. Това е за тази година, исках козунаци да правя, разни Полски варианти, но не си съобразих времето  Rolling Eyes
А на Бизар яйцата са невероятни  Cheesygrin
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #5 -: Април 03, 2010, 15:31:28 »

Козунаците ми станаха огромни, на конци , но...не са сладки. Не знам каква е тая захар, която съм купила, но просто... Cursing Иде ми да викам!
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #6 -: Април 03, 2010, 17:01:51 »

Димитрова, кифлите станаха прелестни. Ако ги искаш , казувай Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #7 -: Април 03, 2010, 17:16:45 »

И моите станаха върховни, чак не мога да повярвам, че се справих с месене, втасване и оформяне...макар пиленцата да приличат на премзани такива  Lol
Само ме е яд, че не забърках двойна доза, а трябваше. До довечера няма да има и помен от тях  Unsure  Chef
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #8 -: Април 03, 2010, 20:47:26 »

Може да кажеш рецептата. Намерих си една в нета и станаха прекрасни, само изпуснах последната тава и малко прегоряха.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #9 -: Април 03, 2010, 23:06:04 »

Офф, не искам да разказвам какви перипетии срещнахме с нашите яйца тази година  Cursing Първо, всяка година свекървата ни снабдява с яйца, обаче този път бяха ужаааасни - толкова тъмни не бях виждала никога, направо кафеви. Ужас. Пратих мъжо да купи други. И от двата вида имаше доста напукани, хем ги гледахме предварително. Докато ги варихме също се начупиха много, просто за първа година ми се случва подобно нещо, сега имаме към 15 яйца в хладилника за ядене  Blink И най-ужасното - взехме някаква скъпа боя, на която идиотите са написали, че яйцата се варят с половин часа оцет във водата. Да ама не, щото тоя оцет им прецака покритието и станаха целите на петна. Нямаше нито едно с равномерен цвят като ги боядисахме, направо ми се дорева. Пратих мъжо да купи други. Те съвсем се начупиха като ги варихме. Накрая трябваше да измислим такива декорации, които да ги покриват почти целите, за да не се вижда колко са грозни.
Просто толкова съм нещастна...  Sad eyes

http://www.facebook.com/album.php?aid=22463&id=1298926126&saved#!/album.php?id=1298926126&aid=22463
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #10 -: Април 04, 2010, 01:10:50 »

Тази година много се гордеех с моите яйца, които са космически.
Като видях яйцата на Лора обаче, ми стана ясно, че моите за нищо не стават!
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #11 -: Април 04, 2010, 09:41:01 »

Ee, Лори , супер са ти яйцата.  Kiss Нашите хич не се получиха както исках. И кристалите не станаха, и боите бяха някакви нефелни, сума ти яйца се изпочупиха, ама...в крайна сметка шаренийка в кошничката си е готино при всички положения Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #12 -: Април 04, 2010, 10:30:34 »

Аз тази година не съм боядисала едно едничко яйчице, така че не се оплаквайте, че не са ви станали. Нали сте си направили труда поне, пооцапали сте се с боички, какво по-хубаво Smile
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #13 -: Април 04, 2010, 10:34:42 »

Лори, за поредна година направо ми събра очите. Страхотни са ви яйцата! Как ги майсторите с мъж ти ми е бедна фантазията.  Blink Cheesygrin

Вчера доста се занимавах с моите яйчица. Smile Имам само няколко по-различни, ще ги покажа после.
Иначе аз пък не съм доволна от боите, които ги взехме. Не бяха ярки, ами едни такива по-убити цветове. Другата година ще се допитвам до вас какви ползвате и за консултация.

А сега Честит празник! И да преборите всички яйчица.  Stuart
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #14 -: Април 04, 2010, 13:24:30 »

Унаа, дай да видя.
А Лора е....уникум.
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #15 -: Април 04, 2010, 15:52:19 »

Унаа, дай да видя.
А Лора е....уникум.

Ей сега юе снимам
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #16 -: Април 04, 2010, 19:26:33 »

И аз кьораво яйце на боядисах. Брат ми обаче се беше зрекъл, че ще боядисва само с естествени бои и прави с лук, коприва и разни такива-и се получиха някои много добри. Естествено, не са като с купешки бои, но всички яйца в кошничката заедно изглеждаха в разни нюанси много галещи окото. Боядисахме едно с вино-стана стабилно тъмносиньо Cheesygrin
Мама пък направи страхотни козунаци-на конци, с много яка коричка и не особено сладки, натъпках се ужасно. И курабийките станаха превъзходни, направо убиец.
Освен тва покълна нова традиция- брат ми на "Христос Воскресе", без да се замисли, отговори с "Глупости", което мен ме уби от смях, ми кво-прав е Lol
Активен
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #17 -: Април 05, 2010, 11:24:18 »

Първото червено яйце:

http://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?pid=31015991&id=1529975349

Всичките яйчаци:

http://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?pid=31015992&id=1529975349

Аз пък съм много доволна от качеството на боите и изобщо на всички материали, които си бях купила за яйчицата. Като изключим едни лепенки-пеперуди, които явно просто не бяха удачни за яйчена повърхност Smile

Козунаци не меся, но майка му на миш направи чудни и сега съм пълна. Изобщо имам пети кила козунаци и около 20 яйца сигурно Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #18 -: Април 09, 2010, 16:16:05 »

Вече не е актуално много, но... яйцата Ви са страхотни  Smile
Освен тях много ме зарадваха и другите снимки на бизар - с тате и бебо, глеми сладури  Clover
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #19 -: Април 09, 2010, 17:29:54 »

Снимките на моите са изчезнали  Razz
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #20 -: Април 10, 2010, 02:22:51 »

И аз имам снимки Мис Вселена как ми го лапа, ама и те изчезнаха.  Rolling Eyes
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Mina
Newbie
*

« Отговор #21 -: Април 10, 2010, 09:59:32 »

И аз имам снимки Мис Вселена как ми го лапа, ама и те изчезнаха.  Rolling Eyes

Шампион!  Lol Lol Lol Lol Lol Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #22 -: Април 10, 2010, 10:29:44 »

Абе, Салсеро, бе, да те разцелува човек Kiss Lol
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #23 -: Април 12, 2010, 15:43:37 »

Божеееее, чак сега видях яйцата на Лора. Е по-прекрасни яйца никога не съм виждала.
А този Слънчоглед в София къде точо се намира, щото нищо, че мина Великден ще си украся и аз такива нещаааааа.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #24 -: Април 12, 2010, 17:37:30 »

Ул. Иван Вазов май беше.
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #25 -: Април 12, 2010, 18:31:48 »

Ул. Иван Вазов май беше.

да, почти до пресечката с Левски е ... ужасно място, само харча пари там  Lol Lol Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #26 -: Април 12, 2010, 19:24:22 »

Да, верно е много ужасно Lol
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #27 -: Април 13, 2010, 10:19:10 »

http://www.slanchogled.com/sunflower/contacts.aspx
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #28 -: Април 13, 2010, 12:11:14 »

Благодаря. А като си купувате от Слънчоглед разни нещица дават ли на бройка от един вид или са в комплект по няколко? Вчера гледах сайта и останах с впечатление, че за повечето неща не са само по едно, но може и да греша.
Активен
deepdowndirty
Newbie
*
Публикации: 705

« Отговор #29 -: Април 14, 2010, 21:38:46 »

И двете, зависи какво Smile Повечето са по 1.
Активен

I am just a worthless liar. I am just an imbecile.
I will only complicate you. trust in me and fall as well.
I will find a center in you. I will chew it up and leave.
I will work to elevate you, just enough to bring you down.
DiddyYy
Newbie
*
Публикации: 7

« Отговор #30 -: Април 07, 2011, 01:53:03 »

Не мога да се преборя с Imageshack, eто ги моите с този линк:
http://www.facebook.com/album.php?aid=121457&id=1313807846&l=1e2894d018

Козунак мислех да правя, но покрай пътуването нямаше кога, а вчера свекърва ми без мен меси и тя за пръв път  и не се получиха, ще видим дали сега с общи сили ще правим наново. Нищо друго не мога да добавя по темата май Smile

Калинката е адски сладка .. с каква боя е правиш ?  Rolling Eyes
Активен
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #31 -: Април 14, 2012, 18:01:41 »

Cheesygrin Днес боядисвах яйца с майката на приятеля ми! И се накефих на макс  Lol За първи път ми е. Ето един от резултатите
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #32 -: Април 17, 2012, 22:50:50 »

Ей, че гот! Супер емоция е, нали? Даже и да не ядеш яйца кой знае колко (като мен).
Активен

foreveryours
Newbie
*
Публикации: 509

« Отговор #33 -: Април 18, 2012, 12:29:38 »

Нека и аз поне да се изфукам..  Smile Smile Smile https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3314451933754.2136821.1041857639&type=3

Голяма гордост са ми яйцата вече втора година  Tongue Направих си заешки кът Cheesygrin зайците бяха превзели къщата....  Wub козунак тая година направо си купих, изпекох само бисквитки  Clap
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #34 -: Април 18, 2012, 13:24:04 »

Аз само искам да споделя впечатление, че съм зашеметена за поредна година от яйцата на Лора и мъжа и.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Лора
Newbie
*

« Отговор #35 -: Април 18, 2012, 14:22:21 »

Тази година беше голямо изсмукване от пръстите, щом и до кактус стигнахме  Lol Нещо сме се поизчерпали, аз затова все търся нови техники за украсяване, но още не съм попаднало на нещо, което да ме впечатли особено.

foreveryours, unavailable си Smile
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #36 -: Април 18, 2012, 16:05:24 »

Ах, не бях забелязала... поправено е вече ! Tongue
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #37 -: Април 18, 2012, 16:50:54 »

Нещо сме се поизчерпали, аз затова все търся нови техники за украсяване, но още не съм попаднало на нещо, което да ме впечатли особено.

Сестра ми една година ги беше украсила с гъста белтъчна глазура, много ми беше харесало, както курабийки - на точки, линийки, цветенца. И другото, което на вас по-добре ще ви се получи, от колкото на мен - от години се каня на "дантелени" цветя - със зъболекарска машинка се изрязват дупчици, цветенца. Краси дори има такава машинка, ама аз нямам ръката за такива неща. Някога, много отдавна, била съм на 7-8, покрай Бурдите на майка ми имаше много страхотни идеи за Великден и това страшно ми е е набило. Но то все пак е за продухани яйца.
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #38 -: Април 18, 2012, 18:41:18 »

Нека и аз поне да се изфукам..  Smile Smile Smile https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3314451933754.2136821.1041857639&type=3

Голяма гордост са ми яйцата вече втора година  Tongue Направих си заешки кът Cheesygrin зайците бяха превзели къщата....  Wub козунак тая година направо си купих, изпекох само бисквитки  Clap

Много ярки бои,не знам дали е от фотката ти,обработвала ли си,харесаха ми много. Китайския заек (снимка 10) или поне на такъв ми прилича е много сладък.
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #39 -: Април 18, 2012, 19:43:05 »

И другото, което на вас по-добре ще ви се получи, от колкото на мен - от години се каня на "дантелени" цветя - със зъболекарска машинка се изрязват дупчици, цветенца. 

Мъж ми си мечтае и той да прави такива, но не са ми много удачни на мен - аз ги правя за подаръци, не просто да има ей така нещо украсено, а тези като ги гледам, мога да ги разпадна само с поглед. Но са супер красиви наистина и страшно търпение и точна ръка се иска.
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #40 -: Април 18, 2012, 20:23:38 »

Много ярки бои,не знам дали е от фотката ти,обработвала ли си,харесаха ми много. Китайския заек (снимка 10) или поне на такъв ми прилича е много сладък.

Мерсаж.....  Tongue еми ярки са, понеже яйцата бяха бели и хваща много хубаво боята Tongue  Хахахаха иначе не се бях замисляла за китайския заек..........  Cheesygrin не съм му обръщала внимание, но сега като се загледах май наистина има нещо  Cheesygrin особено в погледа хахаха
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #41 -: Април 18, 2012, 20:26:35 »

Аз пък да кажа, че съм впечатлена от усмивката ти - много чаровна  Smile  Stuart
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #42 -: Април 18, 2012, 20:29:42 »

Sad eyes колко мило, благодаря !  Red face 
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #43 -: Април 18, 2012, 21:40:38 »

Попаднала си на хубави бои и яйца, аз последните 2-3 години взимам бели и изобщо не ми хващат хубаво боята. А като сложа от тъмните, стават перфектно ярки.
Между другото, заради тия бели яйца от свободни и щастливи кокошки, ме изхвърли охраната от Била миналата седмица  Lol Във всички кутийки имаше по някое счупено, помолих една служителка да ми събере само здрави и тя каза да си избера от другите кутийки и да си ги подменя. И аз като почнах едно отваряне и ровене  Lol И като ми скочиха тия охранители на мечка  Lol Ама в крайна сметка ги наредих, че за 40 ст. на яйце очаквам да не ми продават повредена стока и им поисках имената и имената за управителя като информация пред комисията за потребителите. Да видиш как набързо ми дадоха подбраните яйца и ме изпратиха по живо по здраво  Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #44 -: Април 19, 2012, 07:51:23 »

Аз с белите яйца всяка година тръгвам с идеята, че ето сега ще станат хубави и ярки, но напротив - все едни млечни цветове. Макар, че този път едно синьо ми се получи жестоко. Всъщност май всички без червеното, естествено, бяха супер. Даже едно боядисах със сок от цвекло, но странно как всичко друго като оклепам, става кърваво, само на яйцето пак беше бледо Cheesygrin
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #45 -: Април 20, 2012, 02:18:57 »

Попаднала си на хубави бои и яйца, аз последните 2-3 години взимам бели и изобщо не ми хващат хубаво боята. А като сложа от тъмните, стават перфектно ярки.
Между другото, заради тия бели яйца от свободни и щастливи кокошки, ме изхвърли охраната от Била миналата седмица  Lol Във всички кутийки имаше по някое счупено, помолих една служителка да ми събере само здрави и тя каза да си избера от другите кутийки и да си ги подменя. И аз като почнах едно отваряне и ровене  Lol И като ми скочиха тия охранители на мечка  Lol Ама в крайна сметка ги наредих, че за 40 ст. на яйце очаквам да не ми продават повредена стока и им поисках имената и имената за управителя като информация пред комисията за потребителите. Да видиш как набързо ми дадоха подбраните яйца и ме изпратиха по живо по здраво  Cheesygrin

Ауууууууу хахахахаха егати късмета, ние като тръгнахме да си купуваме яйца и аз съм си наумила, че искам бели и няма и няма никъде и за малко да ревна направо ... и последната надежда беше в Билла и отиваме там и виждаме в тея кутийките дето викаш ти от по 10, че имаше по едно- две бели  Cheesygrin и с мъжа като олигофрени отваряй сума ти кутийки и си преместихме само бели яйца в една...... абе мазало хахахуахаххаха и чак после видяхме, че то.... си имало кори с бели яйца ма кой да види хахахахаха ма ние явно сме нинджи !  Ninja Ninja many smileys
Активен

Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #46 -: Април 21, 2012, 16:37:35 »

Моля, за снимка на яйцето - кактус, много ми е интересно как изглежда.
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #47 -: Април 21, 2012, 19:22:14 »

ЦЪК
Активен

Lo
Newbie
*
Публикации: 286

« Отговор #48 -: Април 21, 2012, 19:47:03 »

Ееее вие не сте хора  Lol уникални са !
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #49 -: Април 22, 2013, 21:37:08 »

Нещо тази година...ви няма никакви Cheesygrin

Я наякой спешно да ме светне как се рисува с айсинг? Харесах тези сладки, ама как ще нарисувам тия неща Rolling Eyes
И какво ми е нужно освен самия айсинг? Помня, че имаше някакъв сайт, от който поръчвате такива неща?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #50 -: Април 22, 2013, 21:44:21 »

Е кво да е нужно, боички, айсинг, пош (аз ползвам мини найлонови торбички, на които режа крайчето)  Cheesygrin Куки буки, аромасхаус, сладката къща, ксеркс, това са онлайн магазините за сладкото хоби. Аз тази година ще пасувам, мисля да съм до боядисаните яйца. Никак не ми спори в кухнята, не ми се меси, не ми се готви, та не ща да се излагам. Ако вие ми вдъхнете ентусиазъм, може и да се размърдам малко, ама май ме съмнява. От всичките Великденски вкусотии, които не намирам за особено вкусни сега, ми се дояждат само кифлички. Но и там мама се включва с машината за хляб, пък то в печенето няма нищо интересно  Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #51 -: Април 23, 2013, 09:26:18 »

Какви точно боички? Има 50 вида - прахови, гелови, не-знам-какви Rolling Eyes
Нямам никакъв опит, помогнете...
Като направиш този айсинг го оцветяваш с боите, така ли? Защото очевидно той е бял...
Видях, че ми трябват и четки, за да рисувам?
Пош какво е? И за какво ми е?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #52 -: Април 23, 2013, 09:32:04 »

В куки-буки (поне аз от там поръчвам и им знам асортимента) има направо готови цветни шрифтове в тубички, с които направо си изстискваш и не ти е нужен пош. По-скъпо излиза обаче. Иначе ако си вземеш само бял айсинг (или си го направиш сама), си вземи течни или гелови бои, праховите са за фондан основно, макар че и те стават за айсинг. Няма кой знае какво значение общо взето.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #53 -: Април 23, 2013, 10:14:43 »

Аха, мерси, аз междувременно разгледах и се ориентирах горе-долу.
Видях и някакви клипчета в you tube.
Ама там работят точно с едни такива пластмасови тубички, от които изтискват айсинга и ми се виожда по-лесно...Но аз точно в куки-буки гледам и вече направих натъкмих поръчка за 100 лв Blink, но такива тубички не видях? Ще ми постнеш ли линк, ако не те затруднявам?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #54 -: Април 23, 2013, 10:34:18 »

Мале, 100 лв., дори аз с всичките фондани не съм правила такава сметка  Lol

Нещо не мога да вляза в сайта сега, ще пробвам по-късно. Но имай предвид, че бяха по 5-6 лв. тубичката и за няколко цвята излиза безумна сума. То ти си видяла как се трупат де, но обикновено няма нужда от чак толкова много неща и да ти излиза толкова скъпо всичко.

http://www.cookibooki.bg/82-Глазури-и-шоколади/View-all-products/Page-3-12.html
« Последна редакция: Април 23, 2013, 10:45:28 от Лора » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #55 -: Април 23, 2013, 10:48:18 »

Фей, наистина впечатляващо зареждане на количката  Lol
Аз пък да ви кажа последния път леко се разочаровах от кукито, щото ми пристигна гаден фондан, който нямаше размесване. Сега съм фен на сладката къща. Имат и доста декорации на грамаж, та ми идва изгодно. Това във времето, когато се занимавах, де  Lol Та имам прилични грамажи от всякакви цветни перлички, тичинки и всякакви такива дребни джвъчки  Lol
Аз не се сещам за тия шрифтове. Иначе от много време съм се запалила по ядливите флумастри, ама и те скъпи. Фей, друг лесен начин е рисуването върху фондан или айсинг. Техниката не е трудна, даже е много приятно. само четки ти трябват, различни цветове и алкохол.  Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #56 -: Април 23, 2013, 10:57:01 »

Аууу, Пупи, къде ме прати в тая къща, искам всичко!  w00t Макар че и в кукито преди така се изкушавах, пълних там разни джвъчки в количката и накрая си виках "абе за какво са ми всички тия глупости" и ги махах. Стигнах до заключението, че и само с фондан стават чудни нещица. Само един черен флумастер съм си взела, с тънък и дебел накрайник - да рисувам очички и такива неща - супер ми е полезен. И от евтинките интрументи за рязане и моделиране.
Ох, днес трябва да почвам украсата за тортатааа, нямам търпение вече!
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #57 -: Април 23, 2013, 11:26:18 »

Аз таз година едно яйце няма да боядисам, че са много почивните дни + годишнината ни от сватбата и сме по хотели,няма да съм вкъщи нито в четвъртък, нито в събота. Този празник не го и уважавам особено де, та не ми е болка за яйцата, ще взема от мама и свеки като се върнем  Smile
Но на вашия ентусиазъм се радвам, тази година по Коледа и аз го споделих и впечатлих много близки с лично правени за тях сладки, ама дали ще повторя, не знам.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #58 -: Април 23, 2013, 13:16:12 »

Сведох поръчката до 50 лв Razz

Бях се нахвърлила на форма за мъфини от 20 лв, но реших просто да си купя от Джъмбо от книжните формички за печене (продават се 100 бр), да видя с тях как ще става.

Така че ще купя само една торбичка великденска, в която да сложа сладки, четки за айсинг, комплект формички за сладки, декоративна глазура (благодаря, Лориии! с тази ще ми е много по-лесно) и черна писалка (пак благодаря, Лор!).

Дано излезе нещо в крайна сметка, а не само да дам 50 лв за една торба безполезности Razz А имате ли някоя сполучлива рецепта за удачни за декориране сладки?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #59 -: Април 23, 2013, 13:34:22 »

Ти досега в какво си прави мъфините? Аз имам такава форма, но не съм я ползвала въобще, много ми непрактична, само заема място, а не стига за една дози мъфини и трябва да се пекат на 2 пъти. Ползвам само (и ги препоръчвам) едни единични чашки, като от нагънато алуминиево фолио (ей такива) - много са ми удобни, не заемат място, нареждам ги в две големи тави и пека всичко наведнъж. Само трябва да се внимава като се мият да не се намачкат, но моите страшно много съм ги ползвала и още са съвсем добре. Вътре, нали, си се слага хартиена формичка. В Джъмбо ги продават.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #60 -: Април 23, 2013, 13:36:52 »

В силиконова. Но онзи ден се разцепи на две Lol

Аха, тези също ги продават в Джъмбо. Аз купувам такива тави, за да не мия Lol
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #61 -: Април 25, 2013, 22:44:42 »

Хора, недейте така, силиконовите форми за жестоки! Не се мажат с нищо, мяташ мъфините, после излизат буквално сами, а миенето се свежда до забърсване с гъба. Ама хубави силиконови, а не някакви боклуци. Скъпичко излизат, ама са страхотни!

Фей, що се отнася до хартиените чашки, те се ползват, за да се слагат във форми, само на тях не можеш да разчиташ, защото са меки и в тавата ще стане един голям свързан мъфин Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*

« Отговор #62 -: Април 26, 2013, 08:48:57 »

Аз съм правила само с хартиени, просто слагам две хартийки и си стават идеални. А за силиконовите и преди съм казвала, че им дадох достатъчно шансове, но просто не пекат така добре като металните. В една и съща фурна, една и съща смес ми се пече съвсем различно.
Най-добре е в керамични, ама нали...
« Последна редакция: Април 26, 2013, 09:01:25 от Лора » Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #63 -: Април 26, 2013, 09:13:31 »

Аз съм смотана и още не съм си купила никаква...Сега отиваме с Цветуша на пътешествие до Джъмбо и ще видим какво ще изберем Smile

Иначе материалите ми дойдоха и в събота, като заспи госпожица Зверино, ще правя първи опит със сладките, за да почетем именния й ден в неделя Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #64 -: Април 26, 2013, 09:17:54 »

Ми аз също съм пробвала с по 2, не става толкова добре.

Аз нямам никаква идея защо нямаш успех със силиконовите, моите мъфини се изпичат прекрасно.

Фей, само не взимай силиконова форма от Джъмбо Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #65 -: Април 26, 2013, 15:23:08 »

Купих си тефлонова тава с разделени формички и хартиики за мъфини, 100 бр. Да пробвам и този метод Smile
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #66 -: Април 26, 2013, 21:51:49 »

Аз имам такава тава и никога не съм имала проблем, дори не я мия  Cheesygrin за мен лично си е най- добрия начин за правене на мъфини  Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #67 -: Април 26, 2013, 22:53:44 »

А по колко мъфини стават с тази тава? Защото моята е с 10, ако не са и 8, а мъфините ми винаги стават поне 16, та затова не я ползвам.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #68 -: Април 26, 2013, 23:17:58 »

Рецептите за мъфини обикновено са или за 12 или за 18, много ме кефи, че в новата ми книжка пише точно за колко мъфина са рецептите.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #69 -: Април 26, 2013, 23:22:56 »

Знам, просто моите винаги стават повече, хем си слагам колкото трябва - 2/3 от хартийката.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #70 -: Април 26, 2013, 23:25:38 »

Миналата седмица вместо 18 станаха 24 Lol
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #71 -: Април 27, 2013, 21:17:12 »

12 гнезденца има тавата  Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #72 -: Април 27, 2013, 22:09:16 »

Да и моята е с 12. Идеално Smile
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #73 -: Април 19, 2014, 14:38:08 »

Козунаците ми втасват, цялата къща мирише на празник...
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #74 -: Април 19, 2014, 18:37:59 »

Мисля, че приготвих гигантски сладък хляб  Cheesygrin като за пътви път, ако не убия някой с козунака си, ще го считам за успех.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #75 -: Април 19, 2014, 19:02:44 »

И ние за сефте правим козунак, почнахме го по обяд и кажи-речи цял ден втасва. Ама очаквам страхотни резултати, мъж ми го омеси много подобаващо, тестото стана много вкусно, надигна се поне два пъти, оххх, много се вълнувам за първия ни козунак.  Cheesygrin
Активен

Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: