star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar номерца за кумата
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: номерца за кумата  (Прочетена 28667 пъти)
mishka
Newbie
*
Публикации: 2

« -: Март 25, 2010, 16:26:24 »

Здравейте,много неща съм чела в форума и много ми харесва.За това реших и аз да се регестрирам,понеже искам малко съвети.След около 20 дена ще кумуваме на едни приятели и ако може да ми дадете някоя идея за малко немерца.Ако се сещате моля да ми пишете,защото за кума долу горе знаем какво ще прави,но и аз искам да ги поуморя малко.Благодаря предварително!! Wink
Активен
abc_test
Newbie
*
Публикации: 199

« Отговор #1 -: Март 29, 2010, 11:52:20 »

За някаква изненада в ресторанта ли става въпрос или нещо друго имаш впредвид?
Ако става въпрос за положителна изненада към семейството сега се сещам за нещо като закачливи обети, които младоженците да прочетат на глас един към друг. Или подаръка с четирите бутилки, които да отворят при специални поводи (първа годишнина, първа рожба, сребърна и златна сватба). Също и специален подарък в хубава опаковка, а вътре да са детски дрешки и биберон, пак като закачка към младото семейство, с пожелание да им влязат скоро в употреба.  Big grin
За номерца специално от кумата не се сещам.  Rolling Eyes
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2 -: Март 29, 2010, 12:50:25 »

А, това с бебешките дрешки е гадно. Защо непременно означава, че веднага трябва да се бебят, след като са се оженили. Малко е подвеждащо и ангажиращо. И без това в един момент всички в обкръжението им ще започнат с помятанията за бебе.
Идеята с обетите е хубава. Ние имахме подобни, с едни балони. На всеки се падаше по нещичко - аз да хвърлям боклука и да му сипвам всяка вечер ракийката, той да ми прави масаж и да ме води на почивка. Ей такива работи. Но балоните ме нашариха по ръцете, когато ги пуках  Rolling Eyes Имахме и един тест за доверието, който според мен беше лееека гавра. Та в купичка бяха смесили кисело мляко, оцет, захар и сол. Отврат беше. Първо седнах аз на стол, младоженеца с вързани очи трябваше да ми даде 3 лъжички от това, без да гледа, без да ме покапе и без да му подсказвам. После си разменихме ролите. За разлика от мен, той се справи чудесно, аз го омазах по косата  Lol
Имаше и танц изненада от страна на кумовете. Страхотен беше, чудно ни сюрпризираха, за което безкрайно им благодарим  Cheesygrin
По принцип и DJ-ите дават хубави идеи, от теб зависи какво искаш и как ще го реализираш.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #3 -: Март 29, 2010, 13:07:26 »

Всичко трябва да е много, много съобразено с младоженците. Ако на мен някой ми направи нещо такова, ще го обезглавя моментално. Не си падам по такива игри и това ще бъде крайно некомфортен момент за мен, което изобщо не трябва да се случва на една сватба. Тези нагласените неща не са ми по вкуса въобще - все едно "абе тая сватба нещо много скучна стана, дай да направим малко цирк". Няма нужда от изкуствени стимулатори на настроението според мен. На последната сватба, на която бях, кумовете бяха уникааални - просто през цялото време излъчваха толкова настроение, заради тях дансингът беше пълен нон стоп. И изглеждаше съвсем непринудено и просто весело, а не изнасилено такова, като да забавлявате гостите с анекдоти...
На колкото сватби съм била - и гост, и булка, и кума, съм се уверила ,че кумовете са много по-важни, отколкото изглежда и наистина те правят сватбата, но не задължително по някакъв сценарий.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #4 -: Март 29, 2010, 13:26:59 »

Строго индивидуално е, както е казала Лора. Ако открия подарък биберон или детски дрехи ще озверея, същото важи,ако някой ме храни със смес от кисело мляко и оцет. Поздравявам Пупи, че е успяла да се справи с тази смес.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #5 -: Март 29, 2010, 13:39:06 »

Както каза Лор, зависи от хората. Аз умея да нося на майтап, забавлявах се, макар доста да се мусих на 'вкусната' смес  Lol Кумовете са за това избрани, познават си младоженците, знаят как биха реагирали и кое би им се харесало. В никакъв случай не бих тръгнала да давам тази гадост на човек, който няма да разбере майтапа. То остава после, до края на празненството да се гледаме на кръв  Lol
Питате ли я моята кума. След 3 седмици отново кумува на близки приятели и й е ужасно трудно да измисли нещо забавно. Просто защото девойката е супер неемоционална, а мъжът й на всички би се зарадвал...трудно ще й е  Lol
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 664

« Отговор #6 -: Март 29, 2010, 13:52:24 »

На мен такива шегички много-много не ми се нравят. Аз още от сега съм казала, че не желая никакви импровизации относно обредите. И шегички-мегички и игрички ги прескачаме също, все пак ще сме на сватба, не на цирк. И преди да ми развали някои празника с разни самосиндикални изненадки да си помисли добре дали булката беглец му харесва като идея.  Unsure Малко съм крайна в това отношение, ама пък от друга страна си мисля, че няма нужда да се насилвам и аз и мъж ми за разни неща, които всъщност не искаме.
Аз не че съм неемоционална, но обичам някои неща да са ми планирани и без изненади. Иначе това със сместа на Пупи далеч не звучи толкова зле колкото едно изпълнение тип изненадка, на което станах косвен свидетел (слава Богу).  Blink
« Последна редакция: Март 29, 2010, 14:08:54 от bella » Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #7 -: Март 29, 2010, 14:00:36 »

Честно казано и аз не харесвам подобни игри, на мнението на Лора съм. Ако си сигурна обаче, че младоженците нямат против, можеш да измислиш нещо хитро, или да попрочетеш по форумите. Аз, ако трябва да избирам, ще направя нещо, което не се повтаря на всички сватби - това с храненето със затворени очи, или дето държат обувки и кой познавал другия по-добре. Също и бих се въздържала от игри, които ще ги злепоставят или просто направят за смях. А защо трябва да са само към младоженците, не може ли нещо, в което ще участват повече двойки? Например ние като малки участвахме в една игра, където двойките танцуват върху вестник, който малко по малко се сгъва и танцуващите не бива да излизат от очертанията му и става забавно, когато трябва да ставаш креативен Smile Но пак..това са ми игри, подходящи повече за абитуриентски бал, отколкото за сватба.

Иначе, по повод мнението на abc_test, аз подкрепям подобни ..закачки, защото са по-традиционни от тия модерните. Особено това с бутилките е страхотен спомен, според мен. А защо приемате това с бебешките неща така обидчиво? В смисъл, в крайна сметка цялата идея на сватбата, в традиционния и смисъл, е да създадеш семейство, няма по-нормално пожелание от това да се заплодиш много, никой не е казал до другата година. Дори на Лора подарихме бебешки аксесоар на сватбата, без да ни е била целта като старците да ги юркаме.

Просто един ден, като се стигне и до този момент, ще е умилно да извадиш от шкафа мил спомен. Поне аз така го разбирам, де.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #8 -: Март 29, 2010, 14:18:13 »

В традиционни смисъл наистина е приемливо, това за бебешките неща, но като цяло и някакси притискащо и изискващо. Има двойки, които не желаят да имат деца съвсем скоро. Като се добави и цялото вайкане и тюхкане къде са децата на младоженците и всички ти набиват в главата как сега дай боже,евентуално, Господ и всички светии бързо ви дадат деца..и като видиш и подарък биберон, ако идеята ти в живота не е да родиш 4 поредни деца и да ги гледаш, ти става зле. Например на моята сватба имах страхотно, лично, неприятно изживяване свързано с моето забременяване и ако някой ми беше дал и такъв подарък щях да изпадна в истерия. Има неща, за които никой не може да предполага, така че не е идеята да се правят експерименти от този сорт.
Скоро ще ходя на сватба и ще си опресня всички идея покрай това.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #9 -: Март 29, 2010, 14:31:12 »

Абсолютно те разбирам, но не съм съгласна, че открито да направиш пожелание за бебе на сватба е някакъв експеримент. За мен по-неприемливо е да се обидиш от това (да ти стане кофти по лични причини е друго, но както казваш - няма как хората да знаят това). Просто ми е странно да си направиш сватбата и най-малкото да не очакваш подобни неща. Струва ми се точно толкова нормално, колкото да ти пожелаят дълголетие на рождения ти ден, ако ти се струва клише, просто го пропускаш покрай ушите си и толкова, ама чак пък да е неуместно. Съвсем на място си е даже Cheesygrin И мен ме дразнеше, когато всеки втори на сватбата на брата на бившия ми приятел, ни питаше кога ще е нашата, ама сватба е все пак, за какво друго да мислят хората?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #10 -: Март 29, 2010, 14:31:57 »

Бебешкото боди на Металика беше най-якият подарък от сватбата и беше страхотно допълнение към общия - един вид в новите чаршафи да си правим бебето - много мило Smile Не би ме обидил такъв подарък в никакъв случай (независимо дали имам проблеми в това отношение или не), макар че това освен хубаво пожелание, беше и като закачка, талисман. Аз тотално изплагиатствах идеята за сватбата на едни приятели, и двамата рокери, и на другия ден младоженецът ми звъни и вика "Как може така да ми разреваваш жената?!", а като фон се чува "Уааааа, колко е якоооо!!!"  Lol Много им хареса, толкова искрено се зарадваха Smile
Активен

abc_test
Newbie
*

« Отговор #11 -: Март 29, 2010, 14:41:55 »

Естествено, че тези нека ги наречем "изненади" зависят както от кумовете така и от младоженците. Преполага се, че те са в близки взаимоотношения, познават се, знаят какво може и какво не може да се направи. Доколко би се приело определен подарък или пожелание. Наистина не разбирам защо пожеланието за дете се разбира едва ли не като натякване за това. Вие вече сте семейство и появата на дете е най-нормалното нещо което може да се случи. Никой не казва "хайде след 9 месеца наследник". Естествено, че вие сте тези, които ще вземете решението кога е време за дете. Аз както в момента съм не омъжена така получавам от време на време въпроси, не мислим ли за деца. При това въпросите са от приятели и познати хора на моята възраст и в моето обкръжение. Тези въпроси ме дразнят много повече и за мен е много по-нормално пожеланието за деца на сватбата.
Активен
bella
Newbie
*

« Отговор #12 -: Март 29, 2010, 14:48:26 »

Аз съм на мнението на Лора, че всичко трябва да е съобразено с вкуса и предпочитанията не младоженците, иначе се получават доста кофти моменти, които определено оставят много неприятен привкус дълго време след сватбата. И веднага давам пример с моменти от последните две сватби, които преди няколко месеца гледах на запис.
Първата беше на моя прителка от ученическите години. Младоженците бяха подготвили изненада на кума - танцьорка на ориенталски танци. Което, съобразено с вкуса на кума и на младоженците, както и на гостите, беше ок. Само че след изпълнението за кума, DJ-ят започна да я разхожда по масите да танцува на тоя и ония и цялото нещо продължи около 30 минути (на записа поне беше толкова, в действителност не знам колко е било). Еми не ми хареса, първо, че изненада за кума - добре, ама кумата милата стоеше отстрани - за нея изненада нямаше. Освен това да се отдели толкова време от сватбата на танцьорката и с една дума да падне акцента върху нея ... Абе не знам, ама не ми хареса.
Втората сватба беше на роднини на майка ми. Брата на булката и жена му решили да спретнат изненада на младоженците: сложиха булката да седне на един стол по средата на дансинга, запалиха и цигара ... На младоженеца вързаха една престилка, връчиха му тържествено една метла и парцал и започнаха да му обясняват на висок тон как трябва да я гледа, да се грижи за нея, да чисти, готви, пере и т.н. И като го питат "Разбра ли?" и той "Да!" и те "Не чухме, разбра ли? По-силно!" и той с един жален поглед и треперещ глас "Да!"  Blink Shocked. Хора, честно, мнооого грозно, изключитено гадно. Толкова зле ми стана на мен пред телевизора, мога да си представя той и родителите му как са се почуствали Unsure ... Ако на моята сватба някой врътне такъв номер на мъж ми и на мен, ще го убия на място със собствените си ръце, пък ако ще и по вестниците да пишат после.
След тези две случки заявих на моите родители и на свекърите ми, че изненади не желая. По добре да има от тази гледна точка неудоволетворени, отколкото да ми се скапе празника ...
« Последна редакция: Март 29, 2010, 14:51:32 от bella » Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #13 -: Март 29, 2010, 14:51:28 »

Предполага се, че ти кумуват близки хора и те трябва да са наясно какво ти харесва и какво не. Някак си бебешко боди  с металика е много сладко и недразнещо, хората ти показват така, че те обичат и познават, и се закачат. Но някой далечен като ти се изтропа с детски ританки е тъпо.
Тамън днес един колега надълго и нашироко ми обяняваше как скоро трябва да си имам бебе. казах му, че сме един набор и на него му е време и той рязко смени темата.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #14 -: Март 29, 2010, 14:56:15 »

На младоженеца вързаха една престилка, връчиха му тържествено една метла и парцал и започнаха да му обясняват на висок тон как трябва да я гледа, да се грижи за нея, да чисти, готви, пере и т.н. И като го питат "Разбра ли?" и той "Да!" и те "Не чухме, разбра ли? По-силно!" и той с един жален поглед и треперещ глас "Да!"  Blink Shocked. Хора, честно, мнооого грозно, изключитено гадно.

Ууу наистина гадно. А този момент може да бъде много хубав. При нас брат ми го направи когато идваха да ме взимат. Той ме пазаше на вратата и като почнаха да му предлагат пари, той каза нещо от сорта "Аз моята сестричка за пари не я давам. Искам да ми обещаеш, че ще се грижиш добре за нея, както аз съм го правил досега." Простооо....няма такъв сълзлив момент, казвам ви Smile
Ама такива изпълнения.... направо обръщат младоженците на мечки и само една гъдулка липсва...
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #15 -: Март 29, 2010, 15:08:46 »

Мм, гадно не ами гадно. Направо ми се повдигна като го гледах. Не обичам да квалифицирам, но това направо си е брутална простакелщина.
Когато една изненада е подготвена с идея, с чуство и с финес, съобразена е с характерите и предпочитанията на младоженците, както и с цялостната концепция на сватбата, поднесена е с хумор и веселие, мисля че няма опастност да се превърне в обида или да създаде негативни емоции. Иначе се стига до момента, в който сватбата се превръща я в цирк, я заприличва на селски събор. И в двата случая губещите са младоженците.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #16 -: Март 29, 2010, 15:19:23 »

Хич не обичам сватбените игри. Ние замисляме една малка изненада за публиката, която ще продължи не повече от 10 минути и смятам, че ако се осъществи ще е много вълнуващо  Smile И не, не е кючекчийка, което напоследък е почти толкова масово, колкото и хвърлянеот на жартиер.
Ние две седмици преди сватбата ще кумуваме на наши близки, и на мен като кума ми се пада да организирам моминското парти  Smile Тъй като булката е доста, как да кажа, улегнала и не е кой знае каква купонджийка, реших да направим една вечеря и след това пиано бар с приятелките и  Smile
Но пък за моето моминско парти, подозирам, че моята кръстница ще разтърси атмосферата, като знам миналата година какво моминско организира на сестра си  Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #17 -: Март 29, 2010, 15:22:48 »

Мале и такива неща ли се случват... Unsure На що сватби съм била, такива циркове никога не съм виждала.. а пък и бая селски сватби е имало между тях, в буквалния смисъл.. Много кофти 'изненади'.. То да държиш на майтап, ама майтапа лесно се прекрачва, а както всички са свръх-емоционални на този ден, малко му трябва на човек да си опропасти преживяването.

И кючекчийка  Blink омг. Звучи ужасно. Аз съм шокирана.
Активен
bella
Newbie
*

« Отговор #18 -: Март 29, 2010, 15:49:08 »

Аз честно казано излагацията от втората сватба не я очаквах. Майка ми не е била на сватбата, но я беше гледала преди мен. Не ми каза нищо предварително. А аз бях  Blink Shocked wtf??? Познавам булката, макар и не детайлно, но като цяло е образована, интелигентна жена с добър вкус. Визията и беше доста добра, както и на младоженеца. Не знам дали е знаела за "изненадката", но тя не реагира като обидена за разлика от младоженеца, който направо изтръпна и си пролича изключително ясно колко неприятен му беше целия цирк, и то как не.
Сега се замислям ако на мен някой ми сервира нещо такова как бих реагирала. Като за начало ще се разрева може би, после ще крещя и няма да проговоря на организатора до края на дните си. Вие как бихте реагирали?
Активен

abc_test
Newbie
*

« Отговор #19 -: Март 29, 2010, 15:50:54 »

Тези кючекчиики и прочие танцьорки и на мен изобщо не ми се нравят.
Чела съм и за някакви още по... как да кажа ужасни "игри" с участието на младоженците.
Все пак това е сватба. Няма нужда от подобни злепоставящи и обидни изненади към младоженците. Хората и танците са напълно достатъчни за доброто настроение.

Сега се замислям ако на мен някой ми сервира нещо такова как бих реагирала. Като за начало ще се разрева може би, после ще крещя и няма да проговоря на организатора до края на дните си. Вие как бихте реагирали?
Определено не бих участвала в такова нещо. Бих обяснила, че е крайно неподходящо и не на място. Да, ще се получи малко конфузна ситуация, но по-добре така, отколкото да се разиграва подобна сценка. А след сватбата ще проведа един разговор насаме с организатова за да го питам, за какъв се мисли и защо иска да излага мен и съпруга ми по този начин и то на собствената ни сватба.
« Последна редакция: Март 29, 2010, 15:56:20 от abc_test » Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #20 -: Март 29, 2010, 15:56:49 »

Чак да не му проговоря до края на дните си, малко е крайно за мен. Бих се обидила и бих попитала, след като ме познава, как така е решил, че това би ни впечатлило. Знам ли, това ми щукна, но определено зависи, колко смутена бих се почувствала на мига  Rolling Eyes Пък и знам, че не биха ми замъкнали на сватбата кючекчийка  Crazy
Иначе това с обувката ми се вижда изтъркано вече, все това се прави  Rolling Eyes Що се касае до унижнието и излагациите, била съм на турска сватба и  просто обичаите им ме смаяха. А булката е как да кажа, побългарена и никак не й се искаше гостите да стават свидетели на тази част от обичаите им  Unsure Честно, много засрамена и притеснена беше.
Сега като каза Лъвчето за моминското парти, на тази неемоционалната ни приятелка се чудим как да го осъществим, че да не ни се обиди. Отказахме се от стриптизьор, от дискотеката и разни др идеи и ще сме на домашно, с торта и повече безалкохолни  Lol Много запомнящо се  Razz
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #21 -: Март 29, 2010, 16:00:45 »

Чак да не му проговоря до края на дните си, малко е крайно за мен.
Това беше образно, но бих се обидила много и за дълго. Проблема при сватбите според мен е, че всичко се случва толкова бързо и е толкова емоционално, че като че ли нямаш време да обмислиш нищо, там си, ама все едно не си ... Unsure Не че съм се омъжвала, но са ми такива впечатленията от разказите на омъжени приятелки.
Когато почне да се случва нещо, чийто край е неизвестен, поне за главните действащи лица, се чудя каква е правилната реакция, различна от грозен скандал.
« Последна редакция: Март 29, 2010, 16:08:42 от bella » Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #22 -: Март 29, 2010, 16:07:26 »

Това със стриптийзьорите е супер банално и изнасилено. Просто си го направете с неща, които по принцип ви забавляват, но в същото време да я накарате да се чувства специална на този ден. На мен ми бяха организирали страхотно парти и то не точно парти, ами направо цял ден. Ходихме по разни спа процедури и заведения по курортите (там ни вдигнаха и колата и тогава целите Златни разбраха, че ще се женя и не ни се наложи да плащаме  Lol ), после се приготвяхме заедно за вечерта (също уникално готин момент), вечеря в ресторант (заедно с мъжа ми), където ни изненадаха със смешни и трогателни подаръци и накрая голямото размазване в любимото ни заведение, където от самосебе си се получи легендарно просто. Мисълта ми е, че е хубаво да има някакъв план за действие, но общо взето да върви леко и непринудено.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #23 -: Март 29, 2010, 16:32:31 »

но общо взето да върви леко и непринудено.
Това пък просто няма как да стане. Все още даже обмисляме дали да правя торта "Пишка". Тя е тежък случай  Lol
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #24 -: Март 29, 2010, 16:35:40 »

Еее... Мен пък такава торта би ме ужасила..  Surprised
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #25 -: Март 29, 2010, 16:42:00 »

Ама пишка,като пишка ли ще е тортата?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #26 -: Март 29, 2010, 16:44:46 »

Пишка като пишка, както си изглежда  Cheesygrin
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #27 -: Март 29, 2010, 16:47:42 »

Хахаха, като чуха за п**ка всички скочиха  Lol Lol Lol
Пупи, ако се решите, може ли снимка и рецепта? Smile

П.С. Да не остана и аз по-назад Shame

Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #28 -: Март 29, 2010, 16:49:51 »

Бела, тя рецептата не е нищо особено - 2 готови рула, изрязани по подходящия начин, сглобени и покрити със сметана, шоколад или захарно тесто  Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #29 -: Март 29, 2010, 16:55:30 »

Ама тортата пишка за сватбата или моминската вечер? На сватбата ми торта пишка и торта цицки не са добре дошли, иначе на моминско парти може.
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #30 -: Март 29, 2010, 16:57:58 »

Аз помислих, че някаква "специална" пишка ще спряташ  Lol Lol Lol Идеята с ролата е готина, пу каква съм некреативна, значи. Въпреки това държа на снимка с крайния резултат  Smile

На сватбата ми торта пишка и торта цицки не са добре дошли, иначе на моминско парти може.
Оххх, голям смях, почти си представих как към края на сватбата се изкарва тортата във съответната форма Lol Lol Lol Lol
« Последна редакция: Март 29, 2010, 17:02:02 от bella » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #31 -: Март 29, 2010, 17:01:51 »

За моминското. Имаме 2 седмици да го доизмислим и ако се решим, ще покажа снимки Бела, обещавам. Само да не се наложи да си го хапна сама едни прав и КУРав  Lol
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #32 -: Март 29, 2010, 17:03:02 »

Ако не друго, поне ще ти е вкусно  Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #33 -: Март 29, 2010, 22:45:44 »

Хм. Според мен някакви готини и забавни игри може да се спретнат Rolling Eyes Стига всичко да е премерено и с вкус... Smile
Активен

mishka
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #34 -: Април 04, 2010, 23:28:24 »

Имах предвид номерата които се правят когато дойдат да ни вземат до пристигането в дома на булката.Виждала съм кумата да ги кара да я носят,но аз искам нещо по различно,че това ми се струва банално.Иначе това с бутилките ми харесва.
Активен
Tess
Newbie
*
Публикации: 1364

Just wanting the total happiness...........

« Отговор #35 -: Април 20, 2010, 21:04:20 »

Ние с приятеля ми кумувахме тази събота на една сватба, беше невероятно изживяване !
Активен

Аз и леглото ми се обичаме много..но будилникът не иска да ни разбере.. !!
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: