star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Най-добрият епилатор ?
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Най-добрият епилатор ?  (Прочетена 34151 пъти)
angel@
Newbie
*
Публикации: 3

« -: Март 17, 2010, 18:30:06 »

Може ли някой да ми препоръча някой по-безболезен и ефективен епилатор? Unsure
Старият ми Филипс за нищо не става - наистина беше и по-евтин, но и доста болезнен!...  Mad
« Последна редакция: Март 18, 2010, 00:30:50 от Bambina, Причина: Кирилица. » Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #1 -: Март 18, 2010, 00:34:41 »

Болката не зависи особено от вида епилатор, ако това ти е главния ориентир. Зависи от това колко ти е чувствителна кожата и докато не свикнеш с болката, никой епилатор няма да ти харесва.. Всички тези глупости като охлаждащи глави и масажори са незначителни. Просто си купи нов Филипс или Браун и нещата ще стават по-бързо, така ще намалиш времетраенето на гадното усещане. Smile
Активен
des_inkata
Newbie
*
Публикации: 644

« Отговор #2 -: Март 18, 2010, 10:56:45 »

Бамбина е права.Няма как да не те боли .В космения фоликул има нервни окончания и когато се отскубне е нормално те да реагират.
 Kiss
Активен

В гърдите ми има сърце,
което не може да се контролира.
В сънят си,виждам твоето лице,
което в мен се взира.
и  ме кара да не забравя,
че това не е края,
а началото на един нов живот във рая,
за който аз отдавна мечтая.
angel@
Newbie
*

« Отговор #3 -: Март 18, 2010, 17:11:17 »

ммерси, да точно тия охлаждащи главички имам впредвид - чудех се дали действат.
Някакви охлаждащи, масажиращи има... Rolling Eyes
Активен
f(x)
Newbie
*
Публикации: 306

« Отговор #4 -: Март 18, 2010, 17:57:31 »

ммерси, да точно тия охлаждащи главички имам впредвид - чудех се дали действат.
Някакви охлаждащи, масажиращи има... Rolling Eyes

Не, не си харчи парите, пълни глупости са това и рекламни трикове. Няма да те боли по-малко, даже е по-неприятно, защото и ти е студено.

Купи си Филипс с керамични дискове, най-простия модел, или Браун с 40 пинсети, пак най-обикновения, без приставки, няма смисъл от тях. Smile

Пък ако не можеш да издържиш, се откажи от епилаторите, всички болят..просто с новите става по-бързо.
Активен
Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #5 -: Март 18, 2010, 18:36:40 »

Е, някои от приставките са полезни..например по-малка глава за под мишниците или пък тези масажиращи бодлички, донякъде смекчават болката, но със сигурност тя не изчезва Smile Иначе охлаждащите работи са пълна глупост и според мен.. Аз откакто ползвам епилатор (8-9 години) все Браун е бил и ме устройва варианта с пинсетите..Много е удобно да има лампичка самият епилатор и да ти осветява косъмчетата, както и ако може да работи на батерия (без да е включен постоянно в тока), но това са екстри вече Smile
Активен

f(x)
Newbie
*

« Отговор #6 -: Март 18, 2010, 19:12:13 »

Аз имам малка глава на моя Филипс и никога не съм я използвала..Мога така да си наглася епилатора, че да не скубе с всички дискове, така че не ми върши никаква работа..Имам и едно допълнително като 'бодлички' и него никога не съм го използвала, само пречи и дисковете не се допират плътно до кожата. За без батерия знам само, че най-скъпият на Браун е такъв, но 20 минути ми звучи крайно недостатъчно..
Единствено за лампичката ме е яд, че Филипс нямат, но предишният ми епилатор беше Браун и исках да пробвам нещо друго. Smile
Активен
Tatty Teddy
Newbie
*

« Отговор #7 -: Март 18, 2010, 19:29:07 »

Ами на моя Браун батерията му издържа поне 2 часа непрекъснато ползване, а ако просто мина мишниците и не го ползвам през другото време си изкарва с дни.. а за приставките, предполагам си е индивидуално, просто на мен ми вършат работа..сега наистина вече не ползвам бодличките, но като бях по-малка и не търпях много на болка ги слагах в началото докато свикна с усещането Smile
Активен

f(x)
Newbie
*

« Отговор #8 -: Март 18, 2010, 19:33:51 »

Ее, това е супер! Аз за модела преди този, който се използва и във вода, бях чела, че батерията държи само 20 минути и ми се стори безумно..
Активен
cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #9 -: Март 18, 2010, 19:57:30 »

Това е моя,модела е преди този за под вода,може би преди малко повече от година го взех,беше между 180-200 лв,не помня с точност.Всички приставки ползвам,не ме боли с него,но може би защото и преди съм ползвала епилатор и после като си взех този все едно се гъделичкам и съм свикнала някак си.Работи си без кабел около час може би.Много съм доволна,има си бяла лампичка и бръснеща глава,удобна джаджа.
Активен
Tatty Teddy
Newbie
*

« Отговор #10 -: Март 18, 2010, 23:14:20 »

И моят е точно този!!  Thumbup Thumbup Thumbup
Активен

angel@
Newbie
*

« Отговор #11 -: Март 19, 2010, 17:02:58 »

ммм а някой да има мнение за Филипс Satinell ice care Confused
Активен
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15629

« Отговор #12 -: Март 19, 2010, 19:31:20 »

И аз отново съм на фаза търсене на епилатор Smile Този дето ми го подари Лейдимира го съсипах MrGreen Унищожител първи номер. И пак съм изкушена от този подводния Cheesygrin
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #13 -: Март 19, 2010, 20:59:55 »

Вие какво точно им правите на тез епилатори, че така ги унищожавате Cheesygrin Confused
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #14 -: Март 20, 2010, 22:30:32 »

Как бе го съсипа Rolling Eyes ?
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #15 -: Март 20, 2010, 22:53:44 »

Как бе го съсипа Rolling Eyes ?

Ролката, в която са хванати пинсетите, някак си се пренави ли, какво ли, и като го допреш до кожата спира да върти и издава страхотен стържещ шум. Тя е една пласмасовка такава, не ме изненадва особено, че даде фира...
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #16 -: Март 20, 2010, 23:15:49 »

Така се развали и последният ми Филипс, в интерес на истината, от едно зъбно колело се получава цялата работа, аз го разгледах и за съжаление, няма оправия, защото то се изтърква пак, дори да се замени с ново, както направих аз. Но пък си беше на години вече. Мисля, че около 2-3.
Активен
f(x)
Newbie
*

« Отговор #17 -: Март 21, 2010, 10:31:26 »

Как ще е бил на години, аз моя първи Браун го използвах 8. Cheesygrin Новият ми Филипс, ако не издържи толкова, ще съм много разочарована. xD
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #18 -: Март 21, 2010, 10:34:06 »

Истината е, че и аз съм имала 2 Брауна и нито един от тях не се е развалил технически все още, просто пинсетите се поизхабиха и съм ги заменяла за по-нови, по-бързи модели, от тази гледна точка. И са по-тихи от Филипс, всъщност, но си оставам техен фен, защото са ми по-ефективни някак и дисковете ме устройват повече. Но пък. От друга страна, трябва скоро да си купувам нов и серозно ще разгледам и Браун. Този подводния не ме кефи, щото си нямам вана вкъщи, но има други готини модели.
« Последна редакция: Март 21, 2010, 10:36:20 от Bambina » Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #19 -: Март 21, 2010, 11:26:37 »

Бамби, аз честно се учудвам как така ти допадат повече дисковете. Аз нямам търпение да стане моят Филипс Сатинел Айс на още някоя годинка и да го сменям, на всичкото отгоре и дисковете вече се захабяват и се проточва доста дълго епилирането. (ох, дано се строши, че да го сменя по-скоро, хаха...) Явно е въпрос на вкус, но аз съм фен на Браун по отношение на епилаторите (при сешоарите Филипс равни нямат..). А и тая лампичка на показания от Теди модел е страхотна, защото моите косми на краката са прозрачни и много трудно се забелязват..
Активен

C’est tout!
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #20 -: Март 21, 2010, 12:38:21 »

Значи ще прегледам Браун-ите и аз Smile
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #21 -: Март 22, 2010, 10:01:37 »

За мен дисковете са много по-нефункционални. Аз предпочитам пинсетите. И като си сменям епилатора е на 4-5 години, защото се захабяват и не скубят.
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #22 -: Март 22, 2010, 13:52:05 »

Ами аз имам различно мнение за дисковете - че става по-бързо и че се захабяват много по-бавно, защото използвах този модел с керамичните дискове.
Активен
shroomy
Newbie
*
Публикации: 184

« Отговор #23 -: Март 22, 2010, 17:19:23 »

Тъй като грам не разбирам от епилатори, смятам да се обърна към вас за съвет.
Проблемът ми е следният - косъмчетата ми са рехави, светли и много тънки, следователно епилаторът само ги къса, което не ме устройва, защото се налага процедурата по обезкосмяване да се провежда прекалено често. Имате ли идея за марка и модел, подходящи за моя случая, че ми писна да се мъча ?
Ползвам един стар Браун, от преди 4-5 години, с масажиращ накрайник, но той определено не се справя добре със задачата.
Благодаря предварително на всички компетентни, които ще споделят мнение с невежия Шруми. Chinese
« Последна редакция: Март 22, 2010, 17:22:48 от shroomy » Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #24 -: Март 22, 2010, 22:56:58 »

Заради 'стария' браун е. Което и ново нещо, с повече пинсети или дискове да си вземеш, няма да ги къса. Smile
Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: