star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Имаме си сгодена Фея!!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Имаме си сгодена Фея!!  (Прочетена 65375 пъти)
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #25 -: Март 10, 2010, 09:09:23 »

То има време, не се притеснявай  Cheesygrin
Активен

kotanka
Newbie
*
Публикации: 2143

« Отговор #26 -: Март 10, 2010, 11:27:29 »

Охооо Фей, честитоооо. Безкрайно щастие и любов ви пожелавам  Kiss
Активен
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #27 -: Март 11, 2010, 13:56:35 »

Cheesygrin Годината за Фей става още по-хубава!
Честито и от мен!
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #28 -: Март 11, 2010, 16:16:24 »

Честито и от мен! Пожелавам ви най-фейската и приказна сватба!
Активен

C’est tout!
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15611

« Отговор #29 -: Март 11, 2010, 20:21:06 »

Фей, а мислили ли сте разни подробности, или ще го оставиш за след време? В смисъл освен, че искаш лятна сватба, как си представяш нещата  Cheesygrin

Пупи, не съм мислила за много подробности Unsure Даже не знам от къде да започна, страх ме е, че няма да се справя, защото не знам как се организира сватба Surprised
Това, което мисля да направя е един проекто-списък с гости, за да се ориентираме за какво събитие говорим (в смисъл едно е да правиш сватба за 200 души, друго е за 60-70). Другото нещо е да си набележа някакви локации, защото мечтая за градина/открито пространство и да видя дали в набелязаните места ще ми предложат разумен куверт, защото то това е май основното бюджетно перо на събитието.
Другите работи по-натам, имам цяла година време, че и повече. Ако се сещате нещо по времеемко, което да ме посъветвате да свърша по-раничко – казвайте! Unsure

Лори, допада ми много халката! Аз искам и много семпла халка - тъничка, бяло злато, без никакви камъчета и заврънтулки. За мен халката символизира пътя на двойката и безкрайността на любовта им. В този смисъл предпочитам да няма камъни по този път, пък били те и скъпоценни Lol
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13208

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #30 -: Март 11, 2010, 20:44:16 »

Ами Фей, аз разчитах за организацията единствено и изцяло на мен си! Мъж ми мъничко помогна, една приятелка с ръкоделието и организацията си беше изцяло моя. Търчах си по задачите, действах по предварително изготвен списък. И да, имах пропуск, но не го отчитам за фатален. А и това прави сватбата ни уникална  Wink
Ако мислиш, че няма да се справиш и имаш средствата, се обърни към агенция. Може мъничко намеса да приложи, може и изцяло да организира събитието. Въпрос на вкус и финанси  Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #31 -: Март 13, 2010, 17:55:43 »

Вероятно ще се обърна към агент за детайли. Не мога да оставя сватбата си изцяло в чужди ръце, не го искам и чувствам. Искам да ми минат през ръцете нещата и да си изживея и напрежението и сладостта от организацията Smile

В тази връзка - може ли списъка Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin + добавен пропускът ти Lol Не, сериозно, сподели, моля това познание с невежата фея Big grin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #32 -: Март 13, 2010, 18:11:55 »

Списъкът ми беше на ръка написан, съответно вече не го пазя. Но само като напишеш в Гугъл "списък за сватба"  излизат доста полезни неща. Та и моя беше от нета взаимстван, с малки преработки, според нашите изисквания  Cheesygrin
Пропускът ми беше, че не занесох чашите за надписване. Така и си останаха. Отделно, в деня преди сватбата трябваше да поръчам пита за пред Ритуалния дом. Баба ми ме спаси, като направо страхотна пита още същата вечер. Само да вметна, че е на 82 години  Cheesygrin
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #33 -: Март 13, 2010, 19:10:40 »

Лори, допада ми много халката! Аз искам и много семпла халка - тъничка, бяло злато, без никакви камъчета и заврънтулки. За мен халката символизира пътя на двойката и безкрайността на любовта им. В този смисъл предпочитам да няма камъни по този път, пък били те и скъпоценни Lol
Ох,моята халка е такава и по-ненаблюдателните хора въобще не зацепват, че е халка.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #34 -: Март 13, 2010, 20:14:25 »

А, супер Пупи, ще диря списък сега. Аз не знам едно време как са се женили без интернет Unsure Lol И без това от часове гледам сватбени клипчета във филмова къща Виктор Попов и се просълзявам (луда работа Blink).

Д., аз ще си нося годежния пръстен и халкана, така че ще се ориентират по годежния пръстен, че другото сигурно е халка Lol
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #35 -: Март 19, 2010, 09:55:28 »

Oo, честито ! Така ненадписана тази тема, без собственик, колко време съм я изпуснала!
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #36 -: Март 19, 2010, 10:37:22 »

Ooo, merci. Emi da se korigira moderatoricata mina 21:D
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #37 -: Март 19, 2010, 10:42:46 »

Много се радвам за теб, като dream-come-true Smile
Минчето 21, ще я подчекнем, да те надпише Cheesygrin
Активен
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #38 -: Март 23, 2010, 13:15:42 »

Страхотно заглавие Cheesygrin
Активен
Gylyb4e
Newbie
*
Публикации: 262

« Отговор #39 -: Март 23, 2010, 23:13:47 »

Ооо чак сега забелязвам  Big grin
 Wub Thumbup Clap Clover Give flowers Bravo-bravo Four smileys  ами Фей, обичкайте се силно  Kiss
Активен
deepdowndirty
Newbie
*
Публикации: 705

« Отговор #40 -: Март 24, 2010, 01:08:56 »

Честито на Феята!  Clap
Активен

I am just a worthless liar. I am just an imbecile.
I will only complicate you. trust in me and fall as well.
I will find a center in you. I will chew it up and leave.
I will work to elevate you, just enough to bring you down.
TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #41 -: Март 24, 2010, 17:04:25 »

Еееее голямо честито и от мен.Щастлив съвместен изпълнен с любов живот ви желая  Kiss
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #42 -: Март 24, 2010, 18:21:01 »

Благодаря ви Smile
Щастлива съм, че малко по малко ми се избистря поне идеята за сватбата като такава в главата Cheesygrin Май доста отзад-напред го карам в плановете и кроежите и повече мисля в детайлите, отколкото глобално, нооо така съм си аз, като се спра на кума ще ми усмири поривите Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #43 -: Май 02, 2010, 15:02:40 »

Аз от поста на Пупи в темата на Лиони се сетих за едно питане: как точно процедирахте с транспорта и нощувките на гостите от по-далечни дестинации? Искам да кажа - редно ли е да се организират и заплатят от младоженците според вас или това е валидно само за най-близките, а приятелите да се оправят самосиндикално Confused Rolling Eyes Аз още не мога да намеря точен отговор на този въпрос за себе си...
Не исках да спамя темата на Лионката та реших да тропна това питане тук Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #44 -: Май 02, 2010, 15:18:33 »

Нашата сватбата нали беше извън града, в едно хотелче, та нямахме грижи. Бяхме поели нощувките на всичките ни млади гости  Cheesygrin Казвам млади, защото само приятелите ни останаха и братовчедите. Родителите ни с по-близките роднини бяха във вилата на свекърите в същото селце, където се състоя тържеството. Това от своя страна ни облекчи малко разходите. И свекъра организира транспорт да върне останалите гости до града. Нямахме много гости от други градове, така, че не ми се е налагало по-обстойно да го обмислям проблема. Моя приятелка миналата година като правиха сватба, наеха няколко хотелски стаи, а роднините настаниха в родителите на булката и младоженеца, до колкото имаше места  Smile
Иначе ние поехме нощувките, по настояване на родителските тела. Аз изрично бях против, защото ми се виждаше доста голям разход. Но в крайна сметка се съгласих, защото не бяхме много нощуващите. А и дооблисмихме идеята и имахме алтернатива -вилата. Но Фей, не мисля, че гостите биха се обидили, ако се наложи сами да се оправят с нощувката. Другият вариант е да им изберете вие хотел примерно, поне всички гости да са настанени на едно място, пък те да си покрият нощувката.  Rolling Eyes
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #45 -: Май 02, 2010, 15:20:37 »

Няма ме в жененето Cheesygrin, но си мисля, че е непосилна задача да се осгуряват нощувки на всички, които трябва да пренощуват, в случай, че говорим за повече хора. Ти сама трябва да си прецениш на кой да организираш дали хотел, дали могат да пренощуват при приятели/близки, но като цяло не може всичко да пада върху вас. Аз лично, не бих се обидила, но знам, че е практика всички да бъдат настанявани, по ред на номерата, от младоженците, някъде.
Но - говорим за София, нали ? Не за самотен остров или за някакви чукари, при които е невъзможно да се намерят приятели или хотелче, самосиндикална инициатива, без да се натоварват младоженците изцяло.
« Последна редакция: Май 02, 2010, 15:23:36 от Bambina » Активен
Dita
Newbie
*
Публикации: 3660

Sakura

« Отговор #46 -: Май 02, 2010, 17:21:02 »

Ние ще сме на сватба на моя приятелка след един месец. Естествено, има опция за пренощуване в хотел.
Бъдещите младоженци са направили най-доброто в този случай - намерили са и са изискали от намерения хотел да им направят отстъпка за гостите им. От хотела са намалили двойно цените на нощувките. Така младоженците не биха се нагърбили с допълнителни оргомни разходи, а и гостите са с облекчени такива.
За мен това е златната среда - да се погрижи човек гостите му да са облекчени, ако това е възможно. Все пак разходите не стигат само до нощувка, а и до подарък, транспорт и т.н.
Аз все още се чудя за подаръка за моята сладурка. Много ми е близка и искам да е нещо лично, но в същото време знам, че страшно много разходи имат покрай сватбата и се нуждаят от финанси за след нея.
Знам, че ще е поднесен оригинално.
Как се наемат хората да се женят?!  Cheesygrin Аз не бих.  Cheesygrin  Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #47 -: Май 02, 2010, 17:23:29 »

Как се наемат хората да се женят?!  Cheesygrin

С желание. Като магия е, трудно е да се обясни Smile
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #48 -: Май 03, 2010, 12:23:42 »

Фей, мой близък човек се жени в Панчарево, а никой от гостите не беше от района, което предполагаше, че всички трябва да бъдат настанени някъде. Резервираха целия хотел младоженците, направиха им голяма отстъпка и не излезна толкова скъпо в крайна сметка. Може би трябва да отбележа, че сватбата беше с около 40 човека, но това беше оптимален вариант. Решението на млафоженците беше да покрият разходите, а моите впечатления бяха такива, че имаше гости готови да си платят и други такива, които нямаше да си платят (или поне нямаше да им е приятно, ако мога така да се изразя).
Аз лично, ако съм поканена на сватба накъде, където трябва да пренощувам, не бих имала нищо против да си покрия нощувката. Ако обаче е някъде, където не съм запозната с хотели и т.н., би били достатъчно младоженците поне да ни насочат към такова място.
Ще измислите вариант, вие познавате гостите си, може да прецените и вашите възможностите, и тези на гостите.
Успех! Smile
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #49 -: Май 03, 2010, 14:05:44 »

Ние имахме  доста хора от други населени места...Запазихме 1 малко хотелче. За гостите от страна на мъжа ми - платихме ние капарото,а остатъка от сумата за всички легла в базата разходите се покриха от свекърите. В още 1 хотел до ресторанта бяха настанени две мои приятелки,като разходите бяха за наша сметка. За мен беше достатъчно,че хората ни уважиха да дойдат и биха целия път...Не можех да си представя,че ще си плащат от джоба за дойдат на нашата сватба - но разбира се това е моето разбиране.....Така по принцип и хората,които са притеснени финансово можаха да дойдат като им спестих  неудобството и унижението да ни откажат единствено заради парите като водещ мотив Rolling Eyes
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: