star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Тестове за бременност
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тестове за бременност  (Прочетена 33629 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8774

« -: Февруари 22, 2010, 11:12:55 »

Не знам дали темата е за тук, или за другия раздел, ама почвам тук.

Знаете ли дали има тестове, които отчитата по-малко от 7 дена след половия контакт, или преди закъснението още?
Една приятелка от Франция каза, че имало тестове, които отчитата бременността "веднага". Примерно вчера правиш секс, забременяваш, днес вече ще отчете. Има ли такова нещо в България, как изобщо е възможно без кръвен тест?

Ако има, кажете марка, моля.
И второ- знаете ли нещо за тестовете за овулация, т.е. как отчитат- само дали в момента си в овулация ли? Мога ли да разбера дали преди 2 дена съм била? По идея беше 20-ти ден от 30-днведн цикъл, би трябвало да не съм, но нали има всякакви случаи...

Дано не звучи много като тийн=тема Smile
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #1 -: Февруари 22, 2010, 11:18:06 »

Корни, тестовете дори на 7мия ден не са много точни, те отчитат доста високо ЧХГ. А на следващия ден след "забременяването", абсурд.
Доколкото знам овулационните тестове отчитат само ако днес си в овулация, има там някакви междинни стойности, но не разчитай на тях.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #2 -: Февруари 22, 2010, 11:19:52 »

Шуър Чек има два модела тестове. Едните са за по-ранно отчитане, НО пак ме съмнява, че на другия ден ще дадат резултат.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3 -: Февруари 22, 2010, 11:37:07 »

Уф и аз знам, че няма и че не са точни, ама това момиче е много убедено, че имало такива.

А аз съм се психирала здраво и ако скоро не направя нещо, ще експлодирам. Даже сега ми се струва, че от стрес вдигам температура.

Не знам как ще изкарам още 5 дена (докато ми дойде или мине седмица) в това състояние, ужас...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #4 -: Февруари 22, 2010, 11:41:01 »

Е като си в такъв шок, що не пиеш Ескапел. Я си кажи каква е ситуацията като в тийн сайт. Не увъртай Smile))
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #5 -: Февруари 22, 2010, 11:42:54 »

Пфф, дори кръвните тестове не отчитат толкова рано. За справка ще кажа, че след ин витрото ми пуснаха кръвен след около седмица (ако не и повече) и чхг-то ми беше 9 (което абсурд да го отчете нормален уринен тест). Ако си бременна, то се повишава двойно на ден. Когато ми беше над 300 (според кръвния), уринният ми показа сууупер бледа втора черта. Прави си сметка дали може да покаже нещо преди закъснението. Поне две седмици след акта се прави - обикновено след ин витро назначават кръвен тест за две седмици след трансфера.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #6 -: Февруари 22, 2010, 12:03:22 »

Е като си в такъв шок, що не пиеш Ескапел. Я си кажи каква е ситуацията като в тийн сайт. Не увъртай Smile))

Добре, обяснявам в стил "тийн".  Lol
Беше преди 48 часа, така че е късно за хапче. Принципно след няколко пъти тровене за глупости и проблеми след това, си обещах, че повече няма да пия. И без това рано или късно ще трябва да се обебим.
Обачеее точно сега хич не му е времето, защото ще заминавам за чужбина. Освен това не се чувствам готова и абее не искам да го мисля изобщо.
Вчера обаче бях спокойна и твърда, че няма да пия, понеже не е голям шансът и не си струва тровенето.
Днес обаче не съм толкова спокойна  Lol И по други причини съм под стрес и много ми идва.
А какво се случи...ами изневерихме на марка дюрекс и резултатът- скъсан кондом. Първият тласък съм почти сигурна, че беше в мен, след това го извади и продължи навън, но 90% е имало нещо и в мен (егати, толкова време го "уча" да е спокоен като сме с кондом и да свършва вътре, че в началото го вадеше, и сега...).
Това стана както казах в събота сутрин, 23ти ден от цикъла и седмица преди да ми дойде (на 30 дни ми е, +- 2 понякога). Та, шансът надявам се не е голям, но ще се радвам на успокоение (знам за жените с две овулации и че винаги има риск и че по-добре било да пия хапче, дааааа, пропуснете тая част  Lol )

Иначе ще мрънкам още поне седмица на целия форум  Lol

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #7 -: Февруари 22, 2010, 12:06:21 »

А презервативът как се беше скъсал, отпред ли, отстрани ли, много ли беше разпран, колко да е изтекло?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #8 -: Февруари 22, 2010, 13:10:39 »

А презервативът как се беше скъсал, отпред ли, отстрани ли, много ли беше разпран, колко да е изтекло?

О, целият  Lol в смисъл поне тази половина, която ни интересува...
Абе ще видим, сега съм по-спокойна, в крайна сметка всяко зло за добро и обратно, така че каквото сабя покаже Smile
Пък и честно казано не мисля, че има голям шанс.

Най-много се психирам сутрин и вечер, така че сега е нормално да говоря така философски  Lol
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #9 -: Февруари 22, 2010, 14:06:38 »

При редовен цикъл на 23-тия ден почти нямаш шанс за овулация. Няма сега какво да направиш, чакай да ти дойде. Тест,който да покаже веднага че си бременан няма, най-рано 10-12 дни след секса и то кръвен. Тия дето ги пишат 7 дни след актна и на баба им хвърчилото , няма такова нещо.
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #10 -: Февруари 22, 2010, 14:08:41 »

Аз съм ползвала тест, за който в аптеката ми казаха, че е за ранно откриване на бременност. Казва се Престо. В кутийката са два теста. Не знам дали наистина откриват рано бременността, но така ми казаха.  Rolling Eyes
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #11 -: Февруари 22, 2010, 14:26:30 »

Аз съм ползвала тест, за който в аптеката ми казаха, че е за ранно откриване на бременност. Казва се Престо. В кутийката са два теста. Не знам дали наистина откриват рано бременността, но така ми казаха.  Rolling Eyes

Това не е в България, нали?
Почвам да си мисля, че има такива, но не и у  нас...

Д Димитрова, мерси, и аз така мисля за 23-тия ден, дано си права.

Иначе на 7ми ден сигурно така или иначе за успокоение ще направя обикновен тест, че ако не ми е дошло, няма да се говори с мен тогава  Lol
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #12 -: Февруари 22, 2010, 14:32:49 »

В България си беше. Smile Пак казвам, че не знам доколко са верни, но това е единствения, за който имам подобна информация.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #13 -: Февруари 22, 2010, 14:42:10 »

Корни, това с ранното откриване си е жив търговски трик. Виж, че Лора ти казва, че дори с кръвен не може рано да се определи, просто не зависи от теста. Ако организма ти не отделя достатъчно хормони, какъв тест да ги улови?
Активен

antistar
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #14 -: Февруари 22, 2010, 14:43:15 »

съгласен съм с поста на биззаре Smile
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #15 -: Февруари 22, 2010, 14:44:17 »

Корни, това с ранното откриване си е жив търговски трик. Виж, че Лора ти казва, че дори с кръвен не може рано да се определи, просто не зависи от теста. Ако организма ти не отделя достатъчно хормони, какъв тест да ги улови?

Ами де да знам, струва ми се брутално така да лъжат  Rolling Eyes
А тези със 7-мия ден като Sure check?
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #16 -: Февруари 22, 2010, 14:46:45 »

7-ми, 8-ми...има момичета които и след закъснението не им отчита теста, а са бременни. Това не да те плаша, просто да ти кажа, че голямата файда като си вземеш тест и го направиш преди да ти закъснее и ти покаже отрицателен - по-спокойна ли ще си? Не случайно се чака, за да е по-реален резултата. Като ще подскачаш толкова - просто вземи и си направи.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #17 -: Февруари 22, 2010, 15:10:36 »

Аз ти казвам с конкретни цифри и нива на чхг дали може или не. Ако искаш си направи кръвен (който е доста скъп обаче) - той ще отчете по-рано дали чхг-то е по-различно от 0 доста преди уринните тестове. Не помня съвсем точно, но някъде след 10-тия ден може да се отчете чхг чрез кръвен и след 14-тия чрез уринен.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #18 -: Февруари 22, 2010, 15:12:13 »

Аха, значи по-скоро ще чакам да ми дойде цикълът, иначе явно няма голям смисъл. мерси все пак.
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #19 -: Февруари 22, 2010, 15:29:50 »

Аз ходих с една приятелка скоро да си взима тест и за новия Шуър Чек казаха в аптеката ,че бил за 3 дни след акта  Rolling Eyes
Активен
Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #20 -: Февруари 22, 2010, 15:33:51 »

На мен теста ми отчете два дни преди закъснението отрицателен.....
А за ову тестовете показват не кога си в овулация, а че предстои такава,взависимост от насителността на лентичката
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #21 -: Февруари 22, 2010, 15:36:51 »

Аз ходих с една приятелка скоро да си взима тест и за новия Шуър Чек казаха в аптеката ,че бил за 3 дни след акта  Rolling Eyes

Е това пък фармацевт да го каже, направо нямам думи...
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #22 -: Февруари 22, 2010, 15:50:54 »

Абе недейте тъй. На мен ми показа положителен тест 6 дни след акт , така че... Гаранция-Франция... Rolling Eyes
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #23 -: Февруари 22, 2010, 16:37:45 »

Единия модел на Шуърчека е за по-ранно отчитане и както и Мина каза при всеки си е индивидуално.
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #24 -: Февруари 22, 2010, 17:47:04 »

Абе то е индивидуално, но Мин е изключение в случая. Най-малкото оплодената яйцеклетка се прикрепя към матката около 5-6 дни след оплождането и чак тогава започва да се отделя чхг, на което му трябват още няколко дни, за да достигне някакви нива, които могат да бъдат засечени с кръвен тест. Няма модели, няма иновации с тестовете, това е.
Активен

Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: