star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Човешки папилома вирус тип 16
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Човешки папилома вирус тип 16  (Прочетена 2400 пъти)
Liliq_
Newbie
*
Публикации: 2

« -: Февруари 16, 2010, 21:34:54 »

Здравейте момичета ! Първо да се представя , аз съм Лили и съм на 20 г. Случайно попаднах на вашето форумче докато се ровех по моя толкова наболял проблем . Ще ви разкажа в общи линий, какво се случва с мен и се надявам момичетата, които са се сблъскали със същото или ако имат повече информация от мен да споделят , ще ви бъда много благодарна !
Преди 2 седмици отидох на рутинния преглед при гинеколог, но този път при нов (поради това че лекарите, при които съм ходела до сега са всеки със своето мнение и то абсолютно различни, без да ми отговарят на въпросите задоволително и поради още ред причини). Новия лекар, доколкото чета из форумите е много добър , а и ми е препоръчан и някак ми вдъхва доста доверие . И така веднага ми взе цито и микро , каза ми че имам раничка (един от предните лекари ми беше казал че имам, а друг, че нямам раничка  -а киста) , каза ми че със сигурност нямам киста, гледа ме доста време на видеозона, повече от другите, поради тази причина  ми направи впечатление . След няколко дни изследванията ми бяха готови , микробиологията абсолютно чиста , но цитонамазката със изменения . Каза ми че е нужно да направим тест за човешкия папилома вирус , пусна ми 6, 11 , 16 ,18 . Вчера бяха готови и се оказа че 6, 11, 18 -отрицателни , но 16 - положителен . Аз естествено, изпаднах в паника и беше един рев едно чудо . Обадих му се много разтроена и той ми каза , понеже всеки момент трябва да ми дойде , веднага след като ми свърши да отида да ме, цитирам : "обгори " , каза ми да се успокоя и че щял да отговори на всичките ми въпроси като се видим.
Знаете че всеки нормален човек, който не се е сблъсквал с такива проблеми, си мисли най-лошото така и аз . И се започна едно ровене в интернет- а знаете че там се пишат много страшни неща .
Моля ви споделете със мен от вашия опит , знам че е трудно да се говори на тази тема, ако го смятате за много лично ще ви разбера .
Много ще съм благодарна, ако някой знае отговорите на няколко мои въпроса на които конкретен отговор във интернет не намерих .
Имам сериозна връзка от доста време - ясно е че щом аз имам ЧПВ и половинката ми го има , трябва ли той да се лекува и има ли голяма опасност за него ?
Живот и здраве копнея да имам деца , ще носят ли и те този вирус , защото четох, че ако раждам секцио имало по малки шансове те да са заразени ?
Благодаря ви че отделихте от времето си да изчетете моята тема . Желая много здраве на всички вас !  Clover Clover Clover
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 13039

A believer

« Отговор #1 -: Февруари 16, 2010, 22:21:54 »

Мила, аз не знам това какъв точно щам е, но какъвто и да е, това, което съм чела, е, че ЧПВ не се лекува, а се отделя внимание на подсилване на имунната ти система и редовно следене при гинеколог за някакви евентуални промени. Така че, не се притеснявай. Направи, каквото ти казва доктора, прави редовни гинекологични прегледи и това е.

Поправете ме ако греша Kiss
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Liliq_
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #2 -: Февруари 17, 2010, 12:06:29 »

Да аз заради точно тази причина, че не се лекува съм много притеснена , а и доколкото знам този тип 16 е един от най-високо рисковите . Благодаря ти за отговора .
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 13039

A believer

« Отговор #3 -: Февруари 17, 2010, 12:09:35 »

Ами. Щом не се лекува няма какво да направиш. И да се притесняваш и да не се притесняваш, е въпрос на късмет. Подложени сме на толкова други вредни влияния и кой знае още колко неоткрити щамове...Пази си здравето, нервите и ходи редовно на преглед Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: