star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Проблем с ескапел
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблем с ескапел  (Прочетена 10887 пъти)
Dafinka90
Newbie
*
Публикации: 2

« -: Февруари 15, 2010, 18:45:45 »

Здравейте, на 15 януари правихме секс с приятеля ми, но стана гаф, презерватива се скъса и пих ескапел. Цикала ми дойде на време и всичко мина нормално, но на 27 януари правихме отново и гафа се повтори, за втори път пих ескапел, въпреки че знаех че не е хубаво да се пие на толкова често, но неможех да рискувам. След пет дена получих междинно кървене придружено с болки в корема. Четох че това се получава като страничен ефект след употреба на ескапел. До тук добре но на 5-ти февруари ми се зави свят и то 2 пъти в интревал от 5 мин. След това ме заболя целия корем за няколко часа. от тогава почти всеки ден ме боли корема по някога в дясно по някога в ляво по някога целия, като най-често ме боли от лявата страна(някой път за няколко часа друг път за малко, по един или няколко пъти на ден но предимно сутрин като стана) това продължава от 10 дена на сам. Пропуснах да кажа че за този период си правих 3 теста за бременност от които последния беше на 12 февруари и 3-те бяха отрицателни. Моля ви пишете ми, това нормално ли е след употребата на 2 ескапела в рамките на 12 дена? Има ли за какво да се притеснявам. Отговорете ми спешно, благодаря ви предварително.
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 00:57:03 от Xpucu » Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #1 -: Февруари 15, 2010, 18:48:28 »

За бременност не се притеснявай. Притеснявай се за хормоните си. Вероятно всичко, което ти се случва се дължи на Ескапелето. Ще се регулрат нещата, но другия път внимавай и никога не пий две хапчета през толкова кратък интервал:)
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #2 -: Февруари 15, 2010, 18:49:57 »

Гинекологът ти къде е?

Не е нормално, как ще... Болката обикновено е признак за някаква аномалия, едва ли е нещо сериозно, но отиди на лекар да се успокоиш.
Активен

Dafinka90
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #3 -: Февруари 15, 2010, 18:56:06 »

Не мога да отида на генеколог, защото нашите ако разберат, не ми се мисли какво ще става...
Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #4 -: Февруари 15, 2010, 18:58:05 »

На колко години си? За родителите ти твоето здраве трябва да е приоритет. Както и за теб. Щом водиш полов живот, редовните прегледи са задължителни.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #5 -: Февруари 15, 2010, 21:27:13 »

Изобщо не е нужно да информираш вашите за това. Помисли си ако, недай си Боже, има наистина някакъв проблем, а не си внушаваш, как цял живот ще си носиш кръста от проявената безотговорност.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« Отговор #6 -: Май 18, 2014, 22:33:34 »

Айде да раздвижа раздела да ми се посмеете.
На дърти години пих Ескапел и съм адски кисела, за което. Някой да ми каже нещо хубаво Smile
Активен

Моето име е Любов.
utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #7 -: Май 18, 2014, 22:34:30 »

Ххахахаха, ти си единствената в тоя форум, дето наистина ползва контрацепция, ахах

Е нищо, какво да се прави...няма страшно Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #8 -: Май 18, 2014, 22:37:27 »

Ти не ползваш ли?

Цял ден съм на парцал и ми е лошо, но мисля, че е от алкохолните напитки, а не бонус от Ескапелчето. Много ме е яд, щото малко се презастраховах. Сега се надявам да ми се регулира скоро мензиса, защото ще ме яд още повече.

И струва 31 лв, много възмутително. От една страна тийновете няма да го пият за щяло и нещяло, ама си мисля как пък някоя 14 годишна няма да има пари да си го вземе и ще се обремени.
Активен

Моето име е Любов.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9 -: Май 18, 2014, 22:40:36 »

Ти не ползваш ли?

Ползвам, но не много съвестно. Определено не бих пила ескапел ако стане нещо, затова ми стана забавно Smile Ама ти учиш медицина, та предполагам няма как да наместиш бебе на тоя етап в графика.

Споко, аз като пих едно време Постинор, нищо не ми е ставало на цикъла. Не е нужно да ти се разбърка.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #10 -: Май 18, 2014, 22:43:10 »

Абе то е почти сигурно, че нищо не е станало, ама прецених, че ако е... абортът не ми е вариант и си го иззобих, че не съм по непланираните неща.

Тя медицината...ще ми вземе живота, ако се съобразявам само с нея  Wink
Активен

Моето име е Любов.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #11 -: Май 18, 2014, 22:43:41 »

Е що тогава го пи, каквото стане, дърти сте вече, от доста години заедно :-P
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #12 -: Май 18, 2014, 22:45:33 »

Щото съм на 25, искам още да пощъкам без да имам този ангажимент, щото не сме имали подобни планове и щото не сме женени. Аз съм традиционалист. Първо сватба, после брадва Cheesygrin

А ако стане работата сърце няма да ми даде от заради едното непланиране или медицина да убия нещо толкова хубаво и невинно. Много се променя начина на мислене като имаш стабилен човек до себе си и видиш колко нещастни семейства има, които се борят с години. Грехота е....
Активен

Моето име е Любов.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #13 -: Май 18, 2014, 22:48:37 »

Да, бе, разумно звучи, просто се почувствах безкрайно дърта, когато се сетих, че като бяхме на 17 най-големият ужас беше да стане гаф при секса и да видиш положителен тест, хаха, пък последно се разстроих от отрицателен. Остаряваме Cheesygrin Нищо няма да ти стане от един ескапел, ама занапред по-отговорно :-DDD
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #14 -: Май 18, 2014, 22:55:27 »

Спирам алкохола и ягодите Cheesygrin

Аз май не съм имала подобни ситуации или поне не помня да съм умирала от ужас. Но наситина е интересно как се променят нещата. Една време казвах, че ако стане няма да види бял свят...а сега просто ми е ужасно. Като бяхме на аборти от уни усещах как вътрешно ги упреквам тези жени. Това да забременееш и да си имаш здраво дете е богатство. Толкова двойки се борят, правят по 7-8 пъти ин витро(нещо, което ми е трудно да приема), толкова болни деца се радват...а ти доброволно да го махнеш.

То като се замислиш и спешната контрацепция е нещо подобно, но някак не ми е толкова жестко, защото не се е зародил живот.

Глей сега! Аз писах с идеята да стане бъзик и да мрънкам всички да ми баят, за да се позабавляваме, а го преобърнах в сериозен разговор Smile
Активен

Моето име е Любов.
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #15 -: Май 18, 2014, 23:07:52 »

Хепи, на твоя акъл съм и аз, даже без медицината.  Smile Щях да постъпя по същия начин, в момента, без сватба, положителни тестове не ми трябват и бих направила каквото трябва, за да не се стига дотам.  Razz Така че те подкрепям морално.  Cheesygrin Кофти е, ама все пак е по-отговорното действие, ако категорично не искаш фалове, отколкото да стискаш палци да не е станала белята.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #16 -: Май 18, 2014, 23:42:17 »

Е това не съм вярвала, че ще се случи, на мен ми стана забавно Cheesygrin, просто заради форума, първоначалното му идея, това, че сега е толкова странно някой да пие хапчето. Иначе съжалявам, че ти е гадно, може и нищо да не ти се разбъзика, не го мисли предварително. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #17 -: Май 18, 2014, 23:48:46 »

Ей това е, отново ще си говорим за контрацепция Kiss
Горе главата, всичко ще е наред. Презастраховала си се. Не се шашкай сега и не се вкарвай във филми.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #18 -: Май 19, 2014, 07:27:11 »

Навремето като пих постинор, после никакви проблеми нямах със цикъла, нито пък нещо да ми е изтрещяло. Така че - и от мен - споко! Предполагам, че с хапчето ще ти е по-спокойно докато дойде цикъла, вместо да го мислиш стана ли, не стана ли.

Иначе ние също се пазим.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #19 -: Май 19, 2014, 09:06:12 »

Най-после да си говорим за отново контрацепция Cheesygrin На мен едно време ми беше разбъзикал цикъла,но май беше постинор все още,като съм пила последно.
Май аз съм единствената останала на ОК? Нищо,че и  аз като Ути,преди да започна пак с ОК се бях разочаровала на отрицателния тест. Вие,пазещите се, какво практикувате? Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #20 -: Май 19, 2014, 09:28:52 »

Я, Пийс, не знаех, че и ти си на ОК, мислех си, че съм само аз.  Cheesygrin Ама вече си само ти, де, аз официално обявявам, че от два месеца съм "чиста"  Lol Цикълът ми дойде съответно на 31-ви и 32-ри ден, което си е никакво закъснение след толкова години хормони. Странното е, че винаги съм имала адски болезнен цикъл преди да почна хапчетата, когато ги започнах, стана поносимо болезнен, а откакто ги спрях тези два пъти, в които ми идва, почти не ме боли  Blink Най-вероятно е някакво временно положение, докато се изчистя от хормоните напълно, ама тайно се надявам да не е, много ми е добре така.  Razz Също така и двата пъти си разбрах овулацията горе-долу кога ми е, особено първия път беше много очевидно, чак се изненадах  Lol Та засега функционирам нормално. Другия месец ще ходя до док да ме прегледа профилактично, но се чувствам добре, за момента нямам никакви оплаквания или особени промени, настъпили след като съм ги спряла. Дано така да си остане.
За пазенето да отговоря, че ние сме на презервативи и положението е поносимо, имат си и хубавите страни, макар че без си е съвсем друга бира.  Razz Но аз съм казала, че без само след сватбата, а и мъж ми не се притеснява хич от презервативи, което за мен е голямо облекчение, въобще не му пречи да ползва и не се оплаква, даже се чуди какво толкова се оплакват хората.  Lol Та такова е нашето положение в момента.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #21 -: Май 19, 2014, 09:47:10 »

И ние сме на презервативи. И ние сме си доволни от положението. Да, без е друга бира, но засега това ни устройва.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8774

« Отговор #22 -: Май 19, 2014, 09:53:07 »

Хихи, и на мен ми стана едно странно да видя някой от нас, писал тук. Първо помислих, че някой от тийновете се е домогнал до достъп  Lol

Аз откакто съм с мъжа ми май пих 1 или 2 пъти и то без реален риск. Още не живеехме заедно, но пък връзката  ни винаги е била сериозна и много ме беше яд, че го пих. Казах си, че повече няма и наистина не съм. Иначе откакто живеем заедно някъде (3-4 години) се пазим много небрежно, имаме презервативи винаги, ама рядко ги ползваме...Все си знаем, че няма какво толкова фатално да се случи. И опитът показа, че наистина не се случва с прекъснат  Cheesygrin

ама никой не ми вярва точно сега сигурно  Lol

Иначе отсега си мисля с тъга как трябва да минем пак на презервативи след раждането, че вече рискът става по-сериозен. А е яко от години да си без  Cheesygrin

Хепи, на мен от някъде 3-4 ескапела в живота 1 път ми закъсня 10тина дни и 1 път имах тежък цикъл със съсиреци. Другите 1-2 пъти все едно не бях пила, нищо странично. Та до късмет си е, дано при теб всичко е ок.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #23 -: Май 19, 2014, 13:32:44 »

Аз не съм особено притеснена, но ми е много лошо днес...
Активен

Моето име е Любов.
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2676

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #24 -: Май 19, 2014, 14:42:02 »

Хепи, не че нещо, но последния път като пих Ескапел беше декември 2011 и всички знаем какво стана после Lol Лекарят каза - 'О, пила сте Ескапел, значи сте една от ..%, на които не е подействал.." Razz

Обаче аз и точно час-два след опасния секс такава зверска овулация имах, че бръснарски ножчета сигурно трябваше да пия, че да не забременея.

Впрочем, аз онзи ден бях в дилема дали да пия Ескапел, но не пих  MrGreen will see, но надали, защото аз ову си я усещам и още не е минала, а имайки предвид виталността на сперматозоидите не ми се рискуваше да си разбълвикам организма за презастраховане.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: