star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar "Диети"- хайде напишете по една диетка
Страници: 1 ... 29 30 [31]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Диети"- хайде напишете по една диетка  (Прочетена 79235 пъти)
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #750 -: Август 12, 2012, 15:14:00 »

Мързелът няма да го надвиеш докато ходенето на фитнес е за да свалиш няколко килца, да си стегнеш корема и краката или подобно. Ако изпитваш нужда да се чувстваш във форма, да имаш тонус, да имаш спортно занимание, всичките проблеми от рода на мързел, свенливост, няма-време отпадат.

Мен работохолизмът ме промени в това отношение. Вече не се отказвам да изляза на басейна когато са ми вързали тенекия и дори без уговорка за компания, което беше немислимо за мен преди. Сега се старая да правя коремни преси сутрин и съм се замислила за пътека или велоергометър. Също и да спра да се дърпам да ме водят в школата за танци. Искам да почна да играя тенис по някое време, а между временно да си намеря и масажист. Но при мен нуждата от тези неща е всъщност нужда от удоволствия, нужда от почивка, релакс и откъсване от работното ежедневие, и най-вече занимание за тялото не за ума Smile

Предлагам ти да оставиш аргумента "крака и дупе" за надвиването на мързела, а да започнеш с нещо (кой ограничава нещата до фитнес?!), което ти е точно занимание за тялото не за ума, вид удоволствие и ти дава тонус. После стимулът е по-лесен, а "краката и дупето" са страничен ефект Smile
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #751 -: Август 12, 2012, 15:36:57 »

Проблемът е, че не изпитвам нужда да съм в тонус и да спортувам. По-скоро се чувствам изключително зле като си видя клатещите се меса и надупчения гъз. Чак ме хваща срам на какво съм заприличала.
Активен

Моето име е Любов.
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #752 -: Август 12, 2012, 21:44:38 »

Хепи, аз някъде след 23та или 24та ми година започнах да се променям, и това е съвсем нормално - вече сме жени, а не тийнове, в което всъщност няма нищо лошо. Докато бях студентка се изхранвах предимно с пици и шопска салата, финанси за фитнес нямах или по-скоро използвах това като аргумент, защото страдах от същите притеснения като теб. Както и да е - откакто започнах работа и фирмата ми поема месечната такса за един от най-хубавите фитнес студиа в града, започнах да ходя. В неделя ходя на Bauch, Beine, Po (1ч тренировка в група с треньор, музика, със степер, тежести, и тн. с фокус на тренировките - дупето, корема и краката), в понеделник ходя на Зумба, сега лятото ходя в сряда на Total Body (1ч отново с треньор, музика, степер, тежести) и в някой от следващите дни си правя самостоятелна тренировка на уредите (велоергометър, уред за гръдната мускулатура, гърба, бедрата, дупето. Програмата ми е направенаот треньор и е 1ч). Влезеш ли един път в ритъм, станат ли ти тренировките част от ежедневието, ще усетиш колко е хубаво да си тонизиран, да изхвърлиш всички негативни мисли заедно с токсините, ще видиш и че ежедневието ти ще придобие по-структуриран вид.
Не ги мисли стегнатите мацки, и аз се притеснявах от такива, но реално досега не съм имала момент, в който да се чувствам зле. Предполгам, че нямаш намерение да ходиш гола на тренировка, през екипа няма да ти видят целулита и паласките  Cheesygrin 
Препоръчвам ти да си намериш фитнес близо до вас, за да можеш да се прибираш зимата бързо, без да се притесняваш, че ще настинеш. Все пак след тренировките дори косата ти ще е влажна, прецени дали ще се къпеш във фитнеса и после ще се сушиш там или ще притичкваш към вкъщи. Аз лятото след тренировка се къпя там, дори косата - много е яко, душовете имат супер силна струя и си е като масаж, падналата коса си отива някъде си, без после да се налага да чистя цялата баня  Lol и вкъщи винаги си ми е чисто Lol
Последния плюс на фитнеса е, че виждайки колко пот се излива и колко мъка ти предстои, за да си изкараш тренировката, започваш да се замисляш какво ядеш и дали наистина имаш нужда от определени джънк-шитни.
Добре за тялото, добре за джоба, добре за здравето. Фитнес. Това е правилния избор. Lol
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #753 -: Август 12, 2012, 23:39:27 »

Хахахаха последното изречение много ме развесели! Ще взема да ида утре най-накрая, а? Само че накрая ще започна фитнес с парите, които планирах за море  Lol
Според теб след колко време мога да очаквам някакъв резултат?

Иначе съм си намерила среден клас фитнес, който е на 10 минути пеша от нас. Има и един страшен на 3 спирки, но ми става много скъпо вече, а и зимата достатъчно ще ходя мокра на работа, нямам нужда и от чакане на трмвай по 20 минути.
Активен

Моето име е Любов.
Ния
Newbie
*

« Отговор #754 -: Август 12, 2012, 23:54:43 »

Ами за тазгодишното море няма да стане (освен ако няма да ходиш декември на някое екзотично място  Cheesygrin), но при 3 тренировки седмично (разпределени равномерно, гледай и да са ти в едни и същи дни, за да си изградиш наистина навик и режим) смятам, че скоро ще имаш резултати. Пий много вода, препоръчвам ти да си купиш и ефеверсцентни таблетки Магнезий за след тренировките - предотвратяват появата на мускулна треска.

И още нещо - не се хвърляй да си купуваш сега някакъв скъп спортен екип, един клин или удобно долнище и някаква проста тениска, са достатъчни. Дрехите (ако пиеш достатъчно вода и тренираш правилно) ще ги хвърляш за пране сигурно след всяка тренировка... След време, ако наистина се запалиш и това ти стане част от ежедневието, си заслужава инвестицията.

Според мен по-близкия фитнес ще е добър вариант. Аз докато нямах кола си спестявах тренировките зимата, защото не ми се ходеше 15мин пеша до спирката със загрято тяло и изпотена или прясно къпана (макар и изсушена) коса.

Успех!
« Последна редакция: Август 12, 2012, 23:57:12 от Ния » Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #755 -: Август 13, 2012, 00:05:07 »

Хахахах какъв екип, какви 5 лева Lol Аз преди като ходех, ходех с тениска Л след като оня селянин ми каза, че гъзът ми бил виснал(тогава не беше така) Lol Няма да инвестирам в нищо различно от карта, 3 пъти с инструктур(надявам се да е достатъчно) и програма. Казаха ми, че в картата влиза сауна и парна баня, което ми звучи добре Smile

Не бързам да се правя за морето, което тази година няма да видя 90%. Ама искам да видя някакъв резултат, за да се мотивирам. Предния път имах някакви очертани мускулчета още след пъривя месец, ама тогава не бях така престаряла  Lol

Айде ще взема и аз да се отчитам, за да ми се карате, ако реша да се скатая. Дали да не пусна една тема за фитнес, но се опасявам, че сама ще си говоря там?
« Последна редакция: Август 13, 2012, 00:09:40 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
Ния
Newbie
*

« Отговор #756 -: Август 13, 2012, 00:25:44 »

Пусни тема за фитнес и здравословно хранене, рецепти за яки салати и шейкове. Аз ще пиша и Мишел е последовател, така че сме готови. Нали знаеш Treffen sich zwei Deutsche, gründen sie einen Verein; treffen sich drei, gründen sie einen Verband.
Активен
aleto
Newbie
*
Публикации: 7111

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #757 -: Август 13, 2012, 00:28:31 »

И аз ще се включа,почвам пак с фитнеса,поне да се отдепресирам малко,пък и големи ръчички си имам.
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #758 -: Август 13, 2012, 00:30:50 »

Айде! Аз съм си определи и целите, за да не мога да се скатая после. Само това с водата ми се вижда трудно, че съм камилче...
Активен

Моето име е Любов.
syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #759 -: Май 26, 2013, 14:46:39 »

Имам един въпрос към тези, които следят фигурата си - колко често минавате през кантара?

Тази сутрин приятелят ми ми направи забележка, че не било хубаво, че психологически ми влияело и не знам какво още... Пък аз нали ми е на видно място в спалнята и може би по 4-5 пъти дневно като минавам покрай него се меря - сутрин след ставане, вечер преди лягане и т.н.
Правя го защото преди година и половина бях с около 8 кг повече от сега и не искам да ги качвам пак. По принцип не ми  е усилие да си запазя фигурата, ям почти каквото си искам, само се старая да не е повече от необходимото и да не съм лакома. Хващам се че като съм недоспала  ям неконтролирано много и за 2-3 дни мога да кача 2-3 кг. Това е което искам да избегна, контролирам се стриктно, за да мога да реагирам веднага ако се налага.
Иначе на фитнес не ходя, като се сетя правя упражнения вкъщи (коремни преси и за краката) за 10 мин преди душа сутрин. Има седмици се старая всеки ден, има седмици дето направо прескачам. Нямам как всеки ден, но се старая да не е без изобщо. Ефекта е видим, няма причина да се оплаквам от фигурата си и наистина съм много щастлива че се сложих във форма в сравнение с преди  Smile
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #760 -: Май 26, 2013, 17:11:59 »

Ами доколкото знам, от психологическа гледна точка е най-добре да се теглиш веднъж седмично. Но аз също не го спазвам това, всяка сутрин се тегля, а понякога и вечер преди лягане, от чист нАучен интерес как варирам.  Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #761 -: Май 27, 2013, 00:36:28 »

Ние имахме 2 кантара, ама единият се счупи, а другият е без батерия от 2 години  Lol Та, аз се тегля, когато ходя при нашите и се сетя да мина през банята, това става 1 път на месец-два. Но си следя теглото и какво ям, мога да кажа кой ден е минал добре и кой- не, т.е. кога съм свалила или качили килограм (и аз мога за 1-2 дена да кача кило-две), познавам по корема си като седна сутрин на тоалетната Lol (плосък ли е, или има гънка напред, ако има, колко голяма   Cheesygrin ). Според мен по 4-5 пъти на ден е прекалено. Максимум един път на ден по едно и също време, а най-добре и по-рядко и по вътрешно усещане/твой си критерии, различен от кантара.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #762 -: Май 27, 2013, 22:39:28 »

Аз се меря всеки ден.Ама наистина всеки ден- сутрин.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15608

« Отговор #763 -: Май 27, 2013, 22:41:32 »

От време на време се меря в лекарския кабинет в работата. Килограмите не ме вълнуват особено...
Виж ханша си го меря по два пъти на ден Cheesygrin
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #764 -: Май 31, 2013, 16:46:53 »

Аз през последните 3 години съм се измерила точно два пъти- миналата година сестра ми искаше да види колко тежа и миналия ден във фитнес залата,за да ми изготвят програма за тренировките. Следя си храненето и гледам по дрехите,килограмите не са ми важни,така или иначе мускулите тежат повече от сланинките ;)
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Страници: 1 ... 29 30 [31]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: