star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar "Диети"- хайде напишете по една диетка
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Диети"- хайде напишете по една диетка  (Прочетена 35725 пъти)
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2805

« Отговор #300 -: Август 16, 2011, 19:58:23 »

Аз пак за*бах нещата, то ми е в природата де, ако си довършвах напъните, може би щеще да има някакъв резултат. Rolling Eyes
Днес ядох гадно, но поне не муах хляб и сладко. Та изодях 100 гр ядки през деня и диня за вечеря, ама денят още не е приключил, макар, че съм вкисната и надали ще ям още нещо. Преди малко ми доставиха бол селски домати, по-зеленки, каквито харесвам и малко пилешки гърди за скара и супица, та ще минавам на доматки със сиренце или пилешко с домат. Всички ме дебнат, нищо не мога да мушна тайно, не че и искам де, все пак за мене си е, но с това следене ме изкушават да се пробвам. Cheesygrin
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Eli
Newbie
*
Публикации: 4808

« Отговор #301 -: Септември 20, 2011, 04:17:07 »

Ние с мъжът ми в момента правим диета за предотвратяване на сърдечни заболявания "The heart desease proof diet" Не ядем яйца, млечни продукти и месо. Не ядем преработена храна, всичко е свежо, приготвям го сама вкъщи. По принцип не би трябвало да използвам дори маслинено олио кто готвя, но това е леко невъзможно, затова използвам от време на време. Не спазваме всичко стриктно, но ядем месо 1 път в седмицата. Хляб ядем само пълнозърнест. Яйца не ядем, тях лесно можем да ги избягваме. Общо взето се храним предимно с плодове и зеленчуци и ориз, боб, леща, спагети, макарони (от 100% пшеница). Всяка сутрин ядем 1 вид плод на гладно. Аз редувам киви с диня. Откакто го правя това не само, че свалих 2 килограма, но и кожата ми никога не е била толкова хубава. Даже всички около мен го забелязват и ме питат какъв нов крем ползвам Lol хубавото е, че не гладуваме просто избягваме определени храни.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #302 -: Септември 20, 2011, 08:24:05 »

Е, тя като е за сърце тази диета, цял живот ли ще я правите? Rolling Eyes А пилешкото месо, моето любимо, то какво пречи на сърцето ?
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14862

bizzetka

« Отговор #303 -: Септември 20, 2011, 08:24:38 »

А колко време мислиш да я правиш и трудно ли е с готвенето?
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11355

« Отговор #304 -: Септември 20, 2011, 10:30:58 »

Ели, имам едни познати, които се хранят супер-хипер здравословно (всичко домашно производство, домашен хляб и т.н.), та те готвят не със зехтин, а с гроздово масло, което било много полезно.

http://media.framar.bg/%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%BE/%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%B3%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%BA%D0%B8
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #305 -: Септември 21, 2011, 06:37:41 »

Фата, пилешкото като всичко животинско има протеин, но и холестерол. Холестеролът не е добър за сърцето. Затова ние ядем предимно зеленчуци, ядки и бобови култури от които си надбавяме протеин, но не и холестерол, защото не съдържат такъв. От тази гледна точка нищо животиско не е добро за сърцето. Ако ядеш често пиле трябва да внимаваш и с протеина, не е полезен, ако прекаляваш с него, защото многото протеин може да доведе до проблеми с бъбреците, особено ако не приемаш достатъчно млечни продукти. 

Надявам се да правим диетата колкото се може по-дълго и постепенно да се превърне в начин на хранене и начин на живот. Тя е добра и за предотвратяване на рак.

Бизар, с готвенето изобщо не е трудно, защото почти не готвя вече. Зеленчуците гледам да ги ям предимно сурови или готвени на пара, за да не губят витамини. Оризът го варя, бобът първо го накисвам, след това варя.

Лора, благодаря за идейката. Чувала съм за олиото от грозде и сега като ме подсети още утре ще гледам да взема Smile

Ето една интересна статия:
http://www.rawfoodlife.com/starting_on_raw.html

и още една:
http://www.rawfoodlife.com/Articles___Research/Raw_Food___Cancer/raw_food___cancer.htm

И пробвайте да ядете плод сутрин на гладно да видите как хубаво се отразява на лицето  Wink
« Последна редакция: Септември 21, 2011, 06:51:54 от Eli » Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14862

bizzetka

« Отговор #306 -: Септември 21, 2011, 14:59:14 »

Ели, супер звучи, ама много еднообразно ми се струва. Не откъм хранителна стойност, чисто вкусово. Мисля, че на първия месец ще баялдисам от ориз, картофи, боб и зеленчуци. Иначе за лятото е супер.
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #307 -: Септември 21, 2011, 15:06:18 »

Аз и месец сигурно няма да изкарам, като се знам какво съм лайно. Аз обаче друго си мисля защо яйца да се ограничават - жълтък ок, но защо и белтъка? Аз съм на мнение, че не трябва да се ограничават млечните продукти, независимо какви са те. Но пък от друга страна известен период без тези неща добре ще се отрази на организма. Имам колега, който от година и повече е вегетарианец, не яде месо, яде млечни продукти и риба, и той ми казва, че месото вече му мирише на мърша дори и такова приготвено на скарата.
Активен
Eli
Newbie
*

« Отговор #308 -: Септември 21, 2011, 16:17:12 »

Ами ние не я следваме стриктно точно поради тази причина. Целта е преходът да става бавно и плавно, без да се насилваме да ядем храна, която ни е еднообразна. Ако може 70% от храната ти да е от тази диета значи си в супер форма.

Алин, млечните продукти също са богати на холестерол. Ние не сме ги изключили напълно, но много ги ограничихме. От време на време консумираме обезмаслено мляко и гръцки йогурт с активни бактерии  Smile леле как звучи Lol

Когато започваш диетата не спираш изведнъж да се храниш с любимите ти храни, просто постепенно ограничаваш, като и пробваш нови плодове и зеленчуци, нови рецепти, ако щеш. Поставяш си за цел да опиташ 3 различни плода днес, 3 различни зеленчука утре. Постепенно ще усетиш, че (колкото и странно да звучи) плодовете и зеленчуците те засищат и ще намалиш другата храна.

Тази сутрин за закуска изядох 2 кивита на гладно и така ме заситиха, поне още 2-3 часа ще изкарам Cheesygrin
Активен

Ivena
Newbie
*
Публикации: 604

« Отговор #309 -: Септември 21, 2011, 16:31:02 »

Ели, ако спортувате, кръвоносните съдове се разширяват и по този начин всякакви отлагания и плаки се пречистват, освен това, сърцето се калява в пъти по-добре. Предполагам, че сте направили информиран избор, но спортуващите хора ядат много месо, много протеин, много яйца и холестеролът им пак е в граници.
Активен
Eli
Newbie
*

« Отговор #310 -: Септември 21, 2011, 16:44:21 »

Така е но трябва бая да спортуваш, всеки ден и то по час поне. Аз нямам такава възможност.
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #311 -: Септември 28, 2011, 18:30:22 »

Ели, идва ми да изпиша не знам колко милиона реда относно това колко е неправилна тази уж сърдечно-протективна диета, но първо, че не искам да си натрапвам мнението по остър начин и второ, че за теб специално имам впечатлението, че си може би доста по-наясно от мен за относно храните и храненето като цяло и именно поради тази причина, надявам се, няма да се водиш стриктно по горе описаният режим. Затова ще се огранича само с коментара, че е абсолютно безумие за мен да се изключат млечните продукти и месото, а също и че холестеролът, освен гадното нещо, което се лепи по кръвоносните съдове е и основна част на всяка една клетъчна мембрана.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Mina
Newbie
*
Публикации: 9202

« Отговор #312 -: Септември 28, 2011, 21:39:26 »

Цаката е в разумното хранене...всичко останало е бошлаф работа.  Rolling Eyes

Адела, по една гофретка, м?
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 13712

« Отговор #313 -: Септември 29, 2011, 14:01:43 »

Цаката е в разумното хранене...всичко останало е бошлаф работа.  Rolling Eyes

Много вярно.

Смейте да не се обадите Rolling Eyes
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #314 -: Септември 29, 2011, 14:09:44 »

Аз шъ съ обадя. Адела сигурно още смила последната гофрета. Lol
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #315 -: Септември 29, 2011, 15:27:29 »

А отзиви за 90 дневната диета, мама и колежката я правят и толкова свободен режим и разнообразие при диета не съм виждала досега, но дали ще свалят нещо е друг момент. Rolling Eyes
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 6732

Heart follower

« Отговор #316 -: Септември 29, 2011, 15:41:57 »

Свалят се, много лесно даже, ама тия водни дни са кошмар. Аз после всичко си върнах, даже +2 кила. По моя вина, разбира се, ама толкова лесно не съм дебеляла през живота си, както след тая диета.  Razz По-скоро сега бих правила разделно хранене, макар че като цяло съм се отказала от диетите.  Rolling Eyes
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #317 -: Септември 29, 2011, 19:00:46 »

Дадено, Скелееет!  Cool Thumbup
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #318 -: Септември 29, 2011, 19:23:00 »

Ади, супер много време отделих да търся лайк-бутон под мнението ти за диетата на Ели  Lol Та да, мембраните едно на ръка...
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #319 -: Септември 30, 2011, 11:17:56 »

Дадено, Скелееет!  Cool Thumbup

Какъв скелет , бе душата? Видя ли , че и аз боцнах един пай Cheesygrin
Активен

tujna_sum
Newbie
*
Публикации: 393

« Отговор #320 -: Октомври 06, 2011, 00:40:44 »

90 дневната диета-твърдо съм за нея за месец свалих 5 кг.
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #321 -: Ноември 04, 2011, 23:12:20 »

В крайна сметка почнах 90 дневната. Едва 5 дни от нея, но съм доволна и още не съм я нарушила, дори и малко, което си е голям рекорд за мен. Много ми допада, богат избор на храни и по-скоро приучва как да се храня, отколкото да ме ограничава страхотно, като останалите. Явно стресът за организма е силен, защото имам и резултат -3, което е нормално, защото е драстична промяна и надали ще е така на всеки пет дни, но поне за стимул е добре. А и не съм парцал, по-поспалива съм, но не съм умряла от глад, с което свързвам повечето диети, които съм почвала. Smile
Дано да я завърша. Cheesygrin
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #322 -: Ноември 05, 2011, 04:06:30 »

Чела съм достатъчно за диетата, за да реша, че е подходяща за нас. Изключителна популярност набира тук и ако се прилага по правилният начин, диетата е чудесна. Просто трябва да внимаваш с какво точно се храниш, за да си сигурен, че си надбавяш достатъчно протеин и калций.

Фата, напиши за 90 дневната диета, защото ми стана интересно каква е, какво представлява.

Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #323 -: Ноември 05, 2011, 15:44:41 »

Доста е популярна, явно е стара, но аз скоро я чух. Наричат я мъжката диета, защото не гладуваш реално.
Напиши в гугъл, доста варианти и примерни менюта има, ето един :
http://90дневнадиета.com/
Най-общо има четири дни, които се повтарят до 29 ден, тогава е воден ден, после пак повтаряш. Имаш 3 водни дни за трите месеца диета. Повечето хора, които познавам отбелязават много добри резултати с нея. При мъжете се усеща най-силно, защото тръгват от много кила, примерно 20кг за трите месеца.
Моето мнение е, че това не е диета, която трябва да се прави от хора, които имат да свалят малко и по принцип се хранят правилно, но леко са се отпуснали. Повечето диети ти режат хляба и сладкото, тук имаш цял ден посветен на тях. В общи линии разделят приема на храна по групи и естествено съветват да намалиш количествата, което за мен е супер вариант. Също така и не виждам диетата да лишава организма от нещо, което е важно за мен.
Имам няколко доста ограничаващи се приятелки, които като видяха менюто, казаха, че ако се хранят така ще станат слоници за нула време, но за хора, които никога не са се ограничавали и като цяло нямат култура на хранене, поне според мен, е много добра.
Абе малко съм се нахъсала, то си ми и личи, но това меню е сто пъти по-здравословно от менюто ми, когато не съм на диета. Smile
Ще се хваля периодично, ако има за какво. Lol
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #324 -: Ноември 06, 2011, 03:45:46 »

Прочетох набързо за диетата, тя е на принципът на разделното хранене и определено ще има резултат. Поздравления за взетото решение и скоро да се похвалиш с резултатите Smile аз съм голям фен на разделното хранене, не го спазвам стриктно, но закусвам плодове и винаги гледам да са поне час преди храната или най-хубаво между две хранения, иначе получавам ужасни киселини Rolling Eyes
Активен

Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: