star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar "Диети"- хайде напишете по една диетка
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Диети"- хайде напишете по една диетка  (Прочетена 79280 пъти)
Liliq
Newbie
*
Публикации: 539

« Отговор #25 -: Март 29, 2011, 19:23:46 »

Вие вече казахте каквото е необходимо, ще ви повторя, но все пак...
Като чуя гладуване и ми идва да крещя. При една близка приятелка с булимия и една с анорексия, които що годе ги преодоляха, но още се борят с последствията, ми се иска само да напиша – celica не го прави. Да, това е лесен начин за отслабване, но нито е трайно, нито е полезно и не се знае какво ще отключи. Всеки започнал да пази такъв тип диета си казва „какво толкова, аз няма да се разболея, след това ще продължа да се храня здравословно” и т.н. Но никога не се знае, едно гладуване до какво може да доведе.
Освен всичко останало, може да се превърне в мания, особено, когато си тийнейджър.
Да, и аз навремето свалих 8 кг за две седмици и след това стигнах до момент, в който майка ми, ми тъпчеше храна в устата, докато аз се скъсвах от рев. Да не говорим за здравословните проблеми, стриите. То веднъж като видиш, че гладуването работи и почваш да го прилагаш все по-често. А това не води до нищо добро. Повярвай ми.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #26 -: Март 29, 2011, 19:49:12 »

На мен пък от гладуването на плодове и чай ми се разби имунната система. А правех всичко по схемата  Rolling Eyes
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #27 -: Март 29, 2011, 19:58:11 »

Едно е лечебно гладуване, за да пребориш появила се болест, друго гладуване за отслабване.

Страшно е, хора... Аз съм човек, който е бил изключително информиран за всякакви хранителни разстройства, паралелно с това знаех много добре какво значи здравословен начин на живот, но ви признавам, че бях на много малка крачка от анорексията и се спрях много, много трудно.

Фата, аз преди като гладувах започвах винаги със зеленчуци (моркови, краставици, домати, зеле) и вода, без подправки, без нищо... Целях да свия стомаха си до толкова, че да се задоволява напр. само с една краставица дневно и чай или вода в промишлени количества. Болна история. Да не говорим как се оглупява от всичко това.
Активен

C’est tout!
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15612

« Отговор #28 -: Март 29, 2011, 20:50:11 »

М дааа...това, което се каза в последните постове имах предвид. Тоталният глад е голям здравен риск. А никоя красота не стои пред зравето ми. Аз съм -7 кг за три месеца и мисля, че това е оптимално и здравословно. Постигам го със спорт и балансирано меню, не се лишавам драстично, когато ми се дояде хапвам дори малко шоколад. Нали знаете - "дозата прави отровата" Wink Прекаляването нито с преяждане, нито с глад са нещо хубаво.
Активен

macka```
Newbie
*
Публикации: 1123

« Отговор #29 -: Март 29, 2011, 23:01:00 »

Иначе съм отслабвала така, чрез глад (дневните ми дози храна бяха- 1 зелево листо единия ден, 1 яйце втори ден и така), постигнах жестоки резултати, от тогава са ми най-мадамските снимки. После започнах да припадам, появиха ми се едни неща по кожата, като лишей, усетих се и спрях, преди да се скапам по-сериозно.

Е убий ме,тва няма да си го причиня никога.1 зелево листо  Shocked Shocked BlinkДа не говорим как ти се скапва имунната система,а при нас жените едно драстично слабеене може да окаже влиание върху цикъла ти например,което допълнително си е грижа и притеснение.Хората кво ли не правят да си укрепят здравето и имунитета.....изобщо ...wtf ? Confused
Активен
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #30 -: Март 29, 2011, 23:14:32 »

Точно това е лошо, че като видиш, че с глад си уж слаб и хубв и после не искаш да хапнеш и троха и се вманиачаваш и не се усещаш как ставаш анорексик.
Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #31 -: Март 29, 2011, 23:19:28 »

в класа ми имахме две анорексички, близначки ... и друг път съм го казвала - беше страшно да ги гледам как си делят един морков за обяд ... от тогава съм отвратена от тези драстични диети и гладувания и за нищо на света няма да си го причиня. А те имаха куп здравословни проблеми, бориха се 2 години с анорексията и до мометна са слаби като клечки (на 29 години са, тогава бяха на 15)  Rolling Eyes мен ако питате - грозно слаби  Razz едната миналата година роди, слава богу всичко беше наред, но дори и тогава не успя да качи нещо, в момента е същият скелет като преди. Не разбирам гладувания, повръщания и т.н. неща, след като си има здравословни начини за придобиване на перфектната фигура ... е, отнема повечко време, но пък не е за сметка на живота ти  Razz
Активен

macka```
Newbie
*

« Отговор #32 -: Март 29, 2011, 23:22:35 »

Ами точно така си е,разбира се,че здравето ни трябва да е на първо място и не мога да проумея как някой хора го изместват на заадни задни позиции без изобщо да се замислят Cursing
Активен
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #33 -: Март 30, 2011, 09:57:08 »

Macka, what the fuck, ама наистина ?
Ти не тръгваш да ядеш едно зелево листо дневно, защото си викаш, брех тийн съм, нямам си друга работа, дай да си скапя здравето. Нещата са сложни и доста по-комплексни и се тръгва полека, с най-добри намерения, стрелката на кантара пада драстично и те зарибява, до момент когато -1 кило ти изглежда смешен резултат, трудно се спира. Аз се спрях доста бързо, някъде на 5 месец, иначе свалените килограми ги задържах около 3 години след това, не се хваля, нямам причини, но някой тук беше написал, че после се връщали, не винаги.
Дебелеенето е още по-омагьосан кръг, почваш с лека смяна в номерата на дрехите, после вече не влизаш и в по-широките си и еластични дрехи, минаваш на етап, в който се тъпчеш, защото си нещастна, а си нещастна, защото си дебела и така до края на света.
Всички сте много прави, че ключът за мазето е в спорта и балансираното хранене, за някой хора това е много естесвено, но за мен никога не е било.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #34 -: Март 30, 2011, 12:00:33 »

Ти казвш, че 5 месеца си била на неядене. Е ще се учудя ако после веднага си върнеш килата. Това е голямо време. Едно е да не ядеш две седмици, едно е половин година. Добре обаче, че си се спряла и си добре.
Активен
macka```
Newbie
*

« Отговор #35 -: Март 30, 2011, 18:33:19 »

Да да,не исках да те засегна,явно проблема ти е бил сериозен.Поста ти обаче ме провокира да изкоментирам точно така написаното,звучеше по друг начин преди да напишеш последното.
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #36 -: Март 30, 2011, 19:25:09 »

Нямах това предвид, друго исках да ти кажа и определено не търсих извинения, че си ме настъпила по мазола.  Smile
Двата ми поста са почти еднакви, обяснявам едно и също нещо, както и да е, дано поне малко сме се разбрали.
Активен

macka```
Newbie
*

« Отговор #37 -: Март 30, 2011, 22:18:00 »

Да,ясно ми е вече.Има тука едни нови субекти във форумното пространство,които само мятат безсмислени теми по разделите и мисълта ми беше,че това,което цитирах ми прозвуча подхвърлено сякаш от някой от тях,не от теб.Така ми прозвуча....anyway,няма кво да дълбая повече,разбрах те Smile
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #38 -: Април 04, 2011, 21:25:29 »

Аз като малка съм правила лечебното гладуване на д-р Емилова и ме е спасило от проблеми със сливиците и операция, която трябваше да последва. Ама както каза някой по-горе има голямо значение дали ще гладуваш за лечение или за сваляне на тегло. Аз си бях кльощавичка тогава и не помня да ми се е отразило драстично на килограмите, а и затова се правят индивидуални схеми. Помня тогава като ходехме на консултациите, че докторката разправяше, че съвсем гладуването само на вода, например, се прави супер контролирано, под наблюдение и то за сложни състояния. Моето беше плодове и чай, с последващо захранване и после дъълго време на разделно хранене. Просто за изчистване на токсините. След като с годините се върнахме на нормално хранене и майка ми спря да готви разделно (макар, че още спазва някои принципи), тя си прави веднъж седмично за един ден такова гладуване на плодове и чай.

Аз поне съвсем простичко си го обяснявам с тази логика, че както, когато си болен, не ти се яде и организма сам ти показва, че иа нужда от почивка, за да се изчисти от токсините, а пиенето на много течности само забързва нещата. Обратното, ако си просто здрав и гладуваш, само си скапваш организма.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #39 -: Април 04, 2011, 22:38:14 »

Четох го това гладуване и обмислях сериозно, но май не е моята бира, както писах съм много екстремна и не ми се ще да рискувам. Пък и аз търся вариант за успоредно отслабване и много сериозно укрепване на организма, та засега ще карам на умерено, здравословно хранене и разни хомеопатични неща, пък ще видим.
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #40 -: Април 05, 2011, 07:23:17 »

Движение си е правилният отговор и това си е. Аз вече трета седмица съм на някакъв режим тичане при топло време и фитнес при лошо. Заради началната мускулна треска си взех и витамини. Видимо ми се прибират "месата", макар че още няма някаква фрапираща разлика в килограмите. А бонусът е, че ме пропуска пролетната умора.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #41 -: Април 05, 2011, 10:29:08 »

макар че още няма някаква фрапираща разлика в килограмите.

Анн, ще дойде Wink Бъди упорита. Не става бързо. Но пък е трайно, ако е постигнато със спорт и балансирано хранене.
Всичко е въпрос на режим и начин на живот.
Активен

Nirediel_Aerwen
Newbie
*
Публикации: 12

« Отговор #42 -: Април 05, 2011, 11:01:36 »

Проста истина е - няма диети, има си начин на хранене, който да спазваш ЦЯЛ ЖИВОТ. Това е. Правилно хранене плюс двигателен режим. Разните там драстични изтезания на тялото са абсолютна безсмислица, плюс това вероятността след това да си върнеш килограмите, че и да качиш отгоре е 99%-ова (тялото приема подобно нещо като кризисна ситуация и един вид се "запасява" за следващо подобно "гладно" време Big grin). Това, което прилагам за себе си - контролирам си приема на разните сладки, тестени и други подобни вкусни, но вредни изкушения (пици, чипсове и прочаа "боклучава" храна - не съм ги спряла, понеже малко или много на човек му се яде от време на време, а забраниш ли си нещо после се нахвърляш на него като змей  Tongue), наблягам си на зарзаватките, плодовете и тн., месо също сравнително рядко ям (но не защото се ограничавам, а просто защото не ми се яде толкова месо и не съм примряла за него) и да - не на последно място тренирам бойни изкуства (Таекуон-до) от вече 10 години ^^. Не съм Мис Свят, но съм си в нормата на килограмите и си ги поддържам. Smile

П.С. Да не говорим, че прекалено слабото е грозно (както викаше един мой бивш съученик преди години - "тапициран скелет на батерии"), въпреки че пак си е до вкус. Поне лично на мен ми е страшно да гледам разните моделки по подиумите, които приличат буквално на бухенвалдски концлагеристи и това се смята за красиво  Blink. Както мъдро веднъж рече брат ми "Куче на гол кокал не ходи" Tongue (като визираше и мъжете в това число Tongue).
Активен

Мess with the best, die like the rest!
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #43 -: Април 05, 2011, 11:45:13 »

Аз също преминах на доживотен режим балансирано хранене + движение и вече има ефект, минус едно кило съм за 3-4 седмици. Да, бавно става, но поне знам, че после няма да има йо-йо.  Smile
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #44 -: Април 05, 2011, 12:10:07 »

Аз нещо на седмици промяна не мога да й сложа етикет "доживотен"  Lol
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #45 -: Април 05, 2011, 12:16:52 »

Не бе, идеята е, че целта ми е това да ми стане начин на живот, а не - половин, една година ще съм на диета, после пак ще си ям, както си искам.  Rolling Eyes
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #46 -: Април 05, 2011, 12:23:25 »

не мога да й сложа етикет "доживотен"  Lol

Така е, но все от някъде трябва да се започне. И аз не си вярвах преди три месеца, но ето - отслабнах 7 кг и се чувствам прекрасно. Дори не мога да кажа, че правя някакво неимоверно усилие в храненето и се лишавам. Нищо не ми липсва кой знае колко, хапвам си по малко просто. По-трудното е със спорта, защото това е истинската промяна на навици. Но и тук за сега проявявам воля Lol Ще видим колко ще е "доживотно" Lol
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #47 -: Април 05, 2011, 13:19:49 »

Аз със спорта нямам проблем. Дрогирам се явно със собствените си хормони и веднъж влязла в ритъм, ми е трудно да се откажа. Сладко също не обичам твърде, особено шоколад. Виж, тестените неща обаче... Много криво.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #48 -: Април 05, 2011, 14:22:54 »

Ан, а какво толкова тестяно ядеш? Според мен стига да си ограничиш яденето без хляб, а него да го ползваш за сандвичи най-много. Според мен повечето излишни въглехидрати при повечето хора са именно от коменсирането на другата с храна с хляб. Иначе съвсем си е в реда на нещата сутрин да имаш нещо тестяно за закуска и 1-2 пъти седмично като основно ястие да кажем (пица, спагети и т.н.).

Аз не знам само как стои въпросът с това, ако си с бавен метаболизъм, защото мен много ме хвалят как ям и не пълнея, но явно имам по-бърза обмяна на веществата, което не знам дали е генетично, или в следствие от по-правилното хранене. Но пък е и факт, че ако се храниш редовно, често и по-малко, би трябвало да ти се отрази по принцип по този начин.
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #49 -: Април 05, 2011, 14:50:49 »

Там е работата, че аз просто няма кога да се храня често... Знам, че това ми е най-голямата драма и сега ям много ябълки в работата, че това е най-лесно достъпното. Сандвичи (такива купени) не обичам, но на обяд освен закуски просто няма какво да се яде в околността. А ако не ям наобяд, вечерта съм озверяла генерално.
Заради дребен, а и мене като цяло ядем много въглехидрати - той може да живее само на ориз, картофи и леща, така че това основно се готви вкъщи. Отделно, съботно-неделно все ги глезя с по нещо - палачинки, бухти, мекици, пица и пр.
Но да, хляб не ям вечер и май добре ми се отразява, че преди и с него прекалявах. Сандвичи любимият прави и то в най-ящните ми периоди (преди цикъл и преди изпит  Cheesygrin ) и не знам да му благодаря ли или да му ги върна  Lol

То аз тъкмо готвенето си смених - залагам вече на зелените салати, пилешко, яйца, риба... И съответно, имам драма с какво да си храня детето  Rolling Eyes
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: