star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Тази зима ще отслабваме ли ?! :)
Страници: 1 [2] 3 4 ... 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тази зима ще отслабваме ли ?! :)  (Прочетена 88391 пъти)
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #25 -: Ноември 08, 2009, 18:45:53 »

Мен пък целият курс ме подиграват, че ям много ябълки. Даже за един РД редом с подаръка и букета ми връчиха и едно кило големи зелени, от най-любимите ми Cheesygrin
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13207

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #26 -: Ноември 08, 2009, 20:33:18 »

А защо зимата се захващате с диетите?? Аз само това не мога да разбера, масово се тръби, че организма не е хубаво да се подлага на диети точно този сезон, а не сте първите, които заявяват: на диета съм  Rolling Eyes
Аз се набутвам тук иначе за стягане. Пусто и шкембе няма стопяване. Колежката от унито роди преди 7 месеца и не си личиии. А аз искам просто тая кожа да я разкарам, само дето нищо не предприемам  Lol
Гоу гърлс  Lol
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #27 -: Ноември 08, 2009, 20:49:33 »

Апелирам да напуснат темата всички солетоподобни дами и да оставят само такива с гъз-възглавничка, като мен, да се измъчват с диети. Шегувам се!
Ние не диетуваме, храним се здравословно. Права си, че сега и с този грип не е хубаво да се опъваме на глад,ама ние с мярка.
Споделям, че сега проверих колко струва да се ходи на йога и установих, че струва 9-12 лв на посещение и се запуисва месец преди това. Ама, че важна работа. Възмутена съм.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #28 -: Ноември 08, 2009, 20:55:43 »

Искам и аз йога, ама при нас има на 2-3 места и е безбожно скъпо  Razz
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #29 -: Ноември 08, 2009, 21:06:38 »

Вие пък как я мислите да отслабнете с йога...ако това ви е идеята де...

Аз лично отслабвам сега, понеже сега се задебелих.
Активен
Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #30 -: Ноември 08, 2009, 21:07:22 »

Йогата ... това си е цяло учение , не просто физически упражнения.Аз съм доста запозната с нея , чела съм доста и имам приятел , който се знаимава с това . Но е много дълго и не ми се обяснява.Но за да ходиш на йога , трябва и да се храниш доста здравословно ...
Аз днес съм на спанчена манджа с телешко . И малко оризец боднах , че иначе не става в началото на глдуването,докато се свие корема.
Активен

Don’t feed the forum trolls
Pupi
Newbie
*

« Отговор #31 -: Ноември 08, 2009, 21:10:44 »

Ааа, аз няма да отслабвам, а ще стягам...поне това ми се иска  Lol
Активен

Sahne
Newbie
*

« Отговор #32 -: Ноември 08, 2009, 21:12:31 »

Ааа, аз няма да отслабвам, а ще стягам...поне това ми се иска  Lol
ами Тае бо или фитнесче Smile
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #33 -: Ноември 08, 2009, 21:13:05 »

И аз това исках да кажа, че не говорим толкова диети, колкото да въведем някаква дисциплина в храненето и да не се отпускаме и да не обръщаме внимание на трупащите се килограми.
Между другото, точно докато пишех предното изречение, се чух с колежката ми и й изложих целия си план за здравословно хранене и поне засега прозвуча ентусиазирана и желаеща да се присъедини към мен, пък да видим....
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #34 -: Ноември 08, 2009, 21:16:29 »

Мда, не очаквай стягане от йогата, в смисъл, забрави за бързи резултати, не че не може да те стегне по принцип...и аз съм позапозната и съм правила разни нещица, просто не смятам, че е много подходящо за физически съвсем неподготвени хора.
Активен
kika
Newbie
*
Публикации: 533

« Отговор #35 -: Ноември 08, 2009, 21:54:06 »

Хубава темичка. И аз съм за. Няма да кажа колко трябва да свалям, че направо съм като две от Вас взети заедно. От лятото съм започнала и аз да наблягам на здраволсловни храни и някакъв режим. Ще е много готино и рецептички да си споделяме тук. Единствения ми проблем при диетите е шоколада (увълчавам се за него когато съм в ПМС).
Всички имате да сваляте по малко иначе бих Ви предложила това, което аз направих. Направих си изследване на това кои храни са добре за мен и кои не Вега тест с една дума си направих аз бях писала някъде. Ефект от него имам и интересното, е че последните 2-3 седмици малко се отклоних от предписанията, но не качвам. Бавно ги свалям и ще видиме докъде ще стигна.
Малко ще се отклоня от темата ама пак е свързано с килограми. Утре ще си правя изследвания на хормони защото докторката ми има съмнения, че имам нарушения и това също ми се отразява на килограмите, ако всичко е наред ще ми изпише Редуктил да пия да си подпомагам свалянето. И пилатес съм започнала също за подпомагане.
Активен
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #36 -: Ноември 08, 2009, 22:32:35 »

Сподели за Вега теста пак, че да го има съсътематизирано тука, моля те.
Активен

kika
Newbie
*
Публикации: 533

« Отговор #37 -: Ноември 08, 2009, 22:50:01 »

Самият тест се прави с една машина в лявата ръка се държи едната част, а на палеца на дясната на една определена точка се докосва с другата част, като са свързани с апарат за отчитане и едно гнездо за поставяне на ампулите с различните екстракти от храни. Машината ти показва кои храни са добри за теб и кои не, като има храни които се изключват за 3 месеца и такива, които са за 6 месеца. След като изтекат тези 6 месеца се ходи пак и се прави ново изследване за да не се пренасища организма на едни и същи храни. При мен примерно отпаднаха плодове, които обичам и съответно ги ям повече от другите. Подправките също са включени в теста. Самият тест е разделен на подраздели: Подправки; Животински протеини; Зърнени храни; Сосове; Подсладители; Пресни плодове; Сухи плодове; Млечни продукти; Варива; Отпускащи (тук влизат и цигарите); Риба и Зеленчуци. Ограничения в количествата няма. Има обаче точно определени часове за хранене. Има задължително закуска (аз примерно никога не съм закусвала независимо кога съм станала първото ми ядене винаги е било след 1 часа). Помежду яденетата има плод или зеленчук по избор и само от едн вид примерно 1-2 ябълки, но не 1 ябълка и 1 праскова. Това е общо взето. Ако имаш въпроси питай ще казвам.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15124

« Отговор #38 -: Ноември 08, 2009, 23:36:18 »

Аз пък съм много доволна от йогата (хата йога), истинска, не някакви модерни пауър и не знам си какви. Изключително е подходяща за жени, не знам дали се отслабва от нея, не ми се вярва, но супер стяга, разтяга мускулите и извайва по- по женски тялото. Кога ли скоро ще мога пак да ходя не знам, но препоръчвам. Въпреки всичко си зависи и от школа и инструктор.

А Катерина просто ме разби с мнение, разбирам, че темата така или иначе си е  тип суетна, ама какви са тия повърхностните разсъждения - човек като теб с интелект и образование да нищи живота си на база килограми Blink Разбирам останалите, които искат явно да се хранят здравословно, просто това мнение прозвуча точно все едно 5 кила отгоре и ще си на прага на отчаянието. Наистина не се заяждам, нито искам да развалям темата, само споделям учудване.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #39 -: Ноември 09, 2009, 01:01:44 »

Ами пречат ми, не бих се харесвала така, а да не се харесвам не ми е особено приятно, нима при всеки не е така? Много е просто, не повърхностно. Да приемем, че имаме различни естетически усещания за самите нас си. Отделно на ръка идва и това, че просто не се чувствам добре-тежка, отпусната, да ми се трият баджаците един в друг, да ми стягат дрехите, ау, умирам. Най-много съм била 58 и си бях доста недоволна, факт, от 60 ще съм още повече. Едно, че не ме кефи как ми седеше, второ, че тва значеше непрекъснато да се ограничавам и да се замислям, преди да изям каквото и да е, което си е голяма досада, трето, че се разбивах от няколко вида спорт (което отнема време преди всичко), четвърто, че не всяка дреха, която ми допаднеше, ми седеше така, както исках.
Освен това и в балета, който ми доставя голямо удоволствие, това е проблем-просто пречи, тва, че не изглежда толкова добре изобщо не го броя.
Абе мразя дебелини и туйто. Въпрос на самочувствие и самоудовлетворение, здраве-пък на тях се опира голяма част от живота. Може да ти е нелепо, че "нищя живота на база килограми", ама на мен пък ми е странно как живота може да се нищи на база чревоугодие и яки манджи.

ПС. Много ми е странно защо все така треперим да не се изанорексираме, а страшен процент от специално нашата нация, особено в някои възрасти, е затлъстяла? А това е и главната причина за смърт и още кво ли не. Та ако ще да звучи изтрещяло, че хрупам ябълки и ми пречат 5 кила, аз си знам, че тва ще ме предпази от доста неща в бъдеще...а и нито е толкова сложно, нито е нездравословно, тъкмо напротив.
Активен
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #40 -: Ноември 09, 2009, 01:07:42 »

Зимата не е ли по-трудно и по-опасно да се отслабва?
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Sahne
Newbie
*

« Отговор #41 -: Ноември 09, 2009, 02:11:35 »

Зимата не е ли по-трудно и по-опасно да се отслабва?
така е . Но ..  вече сме качили по няколко кила.Ако не вземем мерки сега ще качим още , особено по празниците и сле дтова ще е още по - трудно за свалне на килцата.
Активен

TinkerBell
Newbie
*
Публикации: 2175

« Отговор #42 -: Ноември 09, 2009, 09:29:34 »

ПС. Много ми е странно защо все така треперим да не се изанорексираме, а страшен процент от специално нашата нация, особено в някои възрасти, е затлъстяла? А това е и главната причина за смърт и още кво ли не. Та ако ще да звучи изтрещяло, че хрупам ябълки и ми пречат 5 кила, аз си знам, че тва ще ме предпази от доста неща в бъдеще...а и нито е толкова сложно, нито е нездравословно, тъкмо напротив.
Аз си го обеснявам с това , че затлъстяването е свързано с лакомия , леност , но въпреки това , не губиш връзка с реалността и си наясно със състоянието си . Зависи само от личната ти мотивация , дали ще го промениш. Докато  анорексията е  болест най вече на психиката . Трудно е да се разбере кога настъпва , кое довежда до нея и как да обърнеш съзнанието на човека отново . Хваща се късно и се нуждаеш специализирана помощ.
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

"В тази тема работата стана умерена вменяемост и скромна адекватност."
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #43 -: Ноември 09, 2009, 10:09:13 »

Кика, никога не пий Редуктил! Толкова народ се съсипа с него , че не ми се говори.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15124

« Отговор #44 -: Ноември 09, 2009, 10:36:51 »

Кате, аз не го казвам от гледна точка на това да не се анорексираш, никога не ми е хрумвало, нито пък има лошо да не си подвластна начревоугодието. Просто причините, които изтъкна - че все повече се замисляш, че искаш да изглеждаш еди как си на 60 ли беше, и особено с това пък как не искаш да си 55 кг, защото били близо до 57, те пък до 60, направо ме размаза.

И аз съм суетна, и аз съм с подобно мислене - не обичам да се тъпча с боклуци, обичам да ям здравословно, защото виждам, че за мен наистина е здравословно, не просто модерна дума, но пък и обичам и вкусотиите. Дори и някой път да се освиня, знам, че ще дойде подходящ момент, когато няма да ми се яде и ще мога да се прочистя. В момента пък съм почти 60 кила, за които и аз съм се кълняла, че няма да стигна или пък, че ще съм дебелана, но не е така. И не, защото се успокоявам, а наистина изглеждам добре. Та, затова ми е чудно как на теб, със здравия ти разум, реши да не си подвластна на чревоугодието, но реши да си подвластна на килограмите, че и да си мислиш, че 2 отгоре, ще те направят на крачка от това да си развлачена лелка. Следвай тялото си и му угаждай тогава, когато иска и го стягай, когато има нужда. Т.е. да мислиш така, ако си с 5 кила отгоре и не се чувстваш добре, ок...ама да се плашиш чак толкова, не ми се струва здравословно.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #45 -: Ноември 09, 2009, 11:05:13 »

Е аз не се плаша, просто не се чувствам комфортно. А знам колко трудно бих свалила толкова кила и затова не ми се стига до там. Харесала съм се на някакво тегло, в което хем изглеждам добре, хем не ми е трудно да поддържам по принцип, което хем ми дава възможност да си угаждам, когато ми се прииска без особени последствия, въпросът е, че съм си поставила и граница, която не искам да преминавам и тя е 55. И трето-не съм фен на резките промени в теглото. И повече от 2-3кг за мен си е рязко...Та не се плаши за мен, нито съм лабилна, нито вманиачена, просто си изострям вниманието, като закова 55. Smile

Колкото за тва как искам да изглеждам след време-нищо странно не виждам. Просто виждам какво се случва с жените около 45-50 и то хич не е хубаво. Още повече тогава се намесва и ендокринен момент-а той знаеш ли как се бори? Адски трудно. Особено пък ако не си самодисциплиниран и самокритичен ставаш напълно безпомощен. А коства много усилия и лишения тепърва да си превъзпитаваш хранителните навици, да успееш и да гледаш как резултати няма и няма...Та по мое мнение е много по-лесно и ефективно да не допускаш да се стига до там.

Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #46 -: Ноември 09, 2009, 11:05:41 »

Абе девойки, аз като съм между 63 и 65 да легна ли да умирам, тия 60 килограма така ме ковват във всеки ви пост, че направо мигам.
Иначе, Биз, много точни думи, напълно подкрепям.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #47 -: Ноември 09, 2009, 11:08:41 »

Е то е въпрос и на височина и разни други работи, сами по себе си 60кг нищо не значат.
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #48 -: Ноември 09, 2009, 11:19:11 »

Е хайде сега, ще промотираме, че всички трябва да се чувстват перфектно и секси на 65 кила ли? Аз така от няколко месеца живея под лозунга, че грам не ми пука за фигурата, щастлива съм и така и не бих променила нищо. В крайна сметка обаче мога да съм щастлива и едновременно с това да имам някакво прилично тяло, вместо всеки път да се чудя какво да обличам, за да не ми личат тлъстинките. И Катето е права, че с възрастта става много по-трудно да се контролира теглото - аз знам как съм отслабвала преди 5 години и колко повече усилия се изискват сега, пък не ми се мисли какво ще е на 40-50. И въобще не говорим за вманиачаване, гладуване и т.н.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #49 -: Ноември 09, 2009, 11:33:41 »

В момента пък съм почти 60 кила, за които и аз съм се кълняла, че няма да стигна или пък, че ще съм дебелана, но не е така. И не, защото се успокоявам, а наистина изглеждам добре.

Верно е. Толкоз си сехи и красива,че... Love eyes Сега се сещам за снимката от фацебукето , където си с Лъчо. С една бяла рокла , дето е отишла в небесата  Cheesygrin

А за Лора пък да не говорим.  Wub Аз отдавна съм си влюбена във варненки  Cheesygrin Kiss

Килограмите за мен са относителни (горе долу). Но и аз се прикрепям към Лора- момента на нещастието идва, когато седиш и се чидиш какво да облечеш , за да не ти личат шарените сланинки. Аз за себе си съм доволна , че от морето през юни съм успяла да сваля някое кило и смятам да продължа в същия дух , в комплект със спортни изяви , докато спре да ми дреме какво ще обличам. Това е моят праг на килограми- когато спре да ми пука. Smile
« Последна редакция: Ноември 09, 2009, 11:41:56 от Mina_21 » Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 38   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: