star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Тази зима ще отслабваме ли ?! :)
Страници: [1] 2 3 ... 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тази зима ще отслабваме ли ?! :)  (Прочетена 88590 пъти)
Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« -: Ноември 08, 2009, 02:42:23 »

Така , пускам нова тема за отслабването , тъй като старата е заличена отдавна.Пък и вие ми  я опорочихте с вашите "ВАФЛИЧКИ И ХРАСТИ"  Lol Lol Lol

Така , аз съм качила 5 кила.Бях 47 и какво се отпуснах и стана мазало .Хубаво е че още си влизам в дрехите , но има и такива дънки , с които ми трябват 5 мин. и да полудея , че съм ги обула, т.е. стягат ми .Явно си зависи и от модела.
Определно преебах фигурата , с която се горедеех и която постигнах с доста лишения.И тия 5 кила сега са ми като трън в очите.И от днес започнах диета.Умирам си за нещо сладко , но се сдържах днес.Хапнах малко шоколадов корнфлейкс . поне това за замяна на сладкото.Мисля да започна и фитнес или аеробика.Предпочитам фитнеса честно казано.Сега ще зарибя някоя от приятелките да започнем в най- скоро време. Всичките сме качили по няколко кила , някои почнаха аеробика вече , та започваме ограниченията , че за 2 месеца се освинихме.
И така .... други желаещи да отслабват има ли ?  Cheesygrin
Аз планирам до края на ноември да съм влезнала в норма.Че декември започват празници и искам да се чувствам добре в кожата си .
Айде чакам да се включвате и вие , да отслабваме заедно  Cheesygrin
Активен

Don’t feed the forum trolls
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #1 -: Ноември 08, 2009, 04:12:33 »

Аз ще се включа за стимул с моето зеле, ама да знаеш, че нямам кантар. Може и да си взема другата седмица.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #2 -: Ноември 08, 2009, 10:09:06 »

Да, ще отслабваме. Искам да се отърва от още 2-3 кила. От известно време не ям сладко и тестени неща. Правя си ден или колкото издържа на плодови сокчета, вода и малко ориз на фурна,ако ми прималее. Това последното го правя по-скоро с цел да се отводня, че втората част на цикъла събирам много вода.
Сега съм на такъв ден,ама съм със силно ПМС и само за сладкиши мисля. Ако все пак ми се прияде нещо сладко ям тиква с мед или някаква такава дивотия. Целта ми е 55 кг, сега съм 57. По-малко не искам да ставам, защото не се чувствам добре. Не мога да спортувам почти нищо, заради някакви си там мои проблеми.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #3 -: Ноември 08, 2009, 10:20:52 »

Ами ще отслабваме , я! Ама ако може не с вафлички и храсти, че ще абдикирам от темата.

Аз се бях засилила за тае-бо и други такива, обаче покрай тоя държавен изпит просто се съсипах отвсякъде. Надявам се сега  да намеря повече време за себе си и да почна.

Иначе съм спряла фафлите, хляб гледам да не гледам дори , и наблягам на по салатеното хранене , и с месце. При мен сладкишите имат един безумен заместител през зимата- туршия!  Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #4 -: Ноември 08, 2009, 13:17:11 »

С две ръце, два крака и едно дебело дупе се присъединявам! Вече съм се запасила с милиони ябълки, фураж и твърда решителност и воля за победа. Твърде много се бях примирила с килограмите и ми беше добре, обаче напоследък като се гледам по снимки какви бузи съм отпрала и лошо ми става. Не ми отиват бузи, ама въобще. Тъпото е, че в офиса и двамата ми колеги ядат като за последно, постоянно се готвят разни спагети, картофи, задължително се купуват какви ли не кексове и шоколади, а ако откажа да ям с тях, ми се сърдят. Но вече не ме интересува. Хващам се сериозно и предполагам, че няколко седмици на по-ограничен режим и повечко въртене на тренажора, ще вляза във форма.
Активен

Nina
Newbie
*
Публикации: 901

« Отговор #5 -: Ноември 08, 2009, 13:22:14 »

Искам, не искам и аз ще се записвам в темата, ако скоро не си намеря втора работа.  Lol ( Rolling Eyes)
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #6 -: Ноември 08, 2009, 13:39:09 »

И аз ще боря едни 3кг, че съм станала 55 и ми е гадно.
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #7 -: Ноември 08, 2009, 13:42:22 »

Ти пък къде се буташ в А група? Cheesygrin
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #8 -: Ноември 08, 2009, 13:47:28 »

Знаех си, не може да си помрънка човек Cheesygrin  Писна ми от вас, и аз си имам целулииит, нянянняняя. И гъзът ми е пораснал. Razz Циците са умрели нещо напоследък пък...
Активен
D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #9 -: Ноември 08, 2009, 13:47:49 »

Мин, абе и аз имам голямо желание за туршия....а тя е солена и ала бала,ама така обичам-кисело зеленце, морковче.
По темата конкретно- от сутринта съм на сок от ябълки и круша, вода и ориз, дано устискам до довечера поне, макар. че трябва да е 24 часа...но да не се изхвърлям, все пак съм в ПМС.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #10 -: Ноември 08, 2009, 14:23:31 »

Ти пък къде се буташ в А група? Cheesygrin

Ха, кой го казва. За къде ще отслабваш, толкова си хубава така Sad eyes

Тая шматка Лора и тя...да ви имам проблемите, някакви неземни красавици го ударили на депресии заради 2 кила. Не, че ви омаловажавам вижданията, ама наистина сте перфектни (не просто сте си хубави И така, ама аз не бих ви бутнала нищичко).
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #11 -: Ноември 08, 2009, 15:13:15 »

Стига бе, като хамстер съм вече  Lol

Сериозно, трябва да въведа някаква дисциплина, защото откакто съм в тоя офис, е пълна анархия по отношение на храненето. Само за това се говори просто. И то хайде, хубаво да се правят спагети примерно, ама защо трябва да сложиш в соса половин пакетче масло и сума ти топено сирене. Дори и нищо да ми нямаше на фигурата, пак щеше да ми е ужасен този режим на хранене, аз съм свикнала на малко и лека храна, а това е нещо невиждано направо...
Активен

Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #12 -: Ноември 08, 2009, 15:44:49 »

Сега ще ви изненадам, ама и аз се включвам в темата...  Cheesygrin Най-вероятно само за стягане, не за отслабване, ама напоследък съм качила (идея си нямам колко, защото нямам кантар) и не се чувствам комфортно в кожата си. Започнала съм едни упражнения, които една приятелка ми прати, + това съм решила да променя режима си на хранене, който е изключително хаотичен, ще видим доколко ще съм редовна... Lol Lol Lol
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #13 -: Ноември 08, 2009, 15:58:00 »

Куки, ще постнеш/пратиш ли упражненията, които мислиш да започваш да правиш?

Аз качих около 6 килограма в последната една година, но определено физически се чувствам по-добре в момента. Косата ми започна да расте, видимо се сгъстява, устните ми отново имат цвят и все по-рядко стават лилави, ноктите ми спряха да се белят... Да не говорим за енергията и желанието ми да правя изобщо нещо, които бяха тотално изчезнали. Изобщо това, което си докарах с отслабването от миналата година беше ужасно...
И си имам бая бузи, дупе, едри крака, но и един човек, който да ми покаже колко по-важни неща от номера на дънките има.(да, малко като от група за борба с анорексията звуча, но определено имах тежък период Rolling Eyes)
Затова в момента наблягам на разумно хранене(макар често да хапвам шоколади и кроасани с масло), опитвам се да спортувам в сбободното си време - започнах да ходя да плувам, но ми се ще и в домашни условия да правя нещо повече от коремни преси само...
Активен

C’est tout!
Mina
Newbie
*

« Отговор #14 -: Ноември 08, 2009, 16:00:13 »

Бизи, добре, че си ти да ми вдигаш рейтинга.  Cheesygrin Kiss

Аз съм далеч от мания по килата и т.н. , обаче ми се иска да махна 3-4 .Ей така за самочувствие. Да не говорим , че от стягане имам определено нужда.

Вижте само колко е смешно.  Cheesygrin Аз пък се чудя на Мишел и на Кукис. И двете са кльощи, обаче се борят за независимост  Cheesygrin
« Последна редакция: Ноември 08, 2009, 16:01:47 от Mina_21 » Активен

Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #15 -: Ноември 08, 2009, 16:00:47 »

Мишел, мисля, че са поствани тук преди... Но прати ми на ЛС скайпа си и довечера ще ти ги пратя, к?
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #16 -: Ноември 08, 2009, 16:07:38 »

Аз пък съзнавам, че звуча като някоя с ийтинг дизордър, ама напоследък съм обсебена от идеята и на 50 да съм готина лелка, че са ме налегнали разни размисли за живота и хич не ме кефи идеята да стана изтървана позакръглена чаровна домакиня. Опитвам се да възпитам някакви трайни хранителни навици у себе си, както и да се върна към спорт, балет и прочее тонизиращи занимания. Не искам да се отпускам и да си повтарям, че и на 55кила съм ОК, аз съм де, и за миг не ми минава през акъла, че съм дебела, но просто ми е ясно колко са близо 55 до 57, а 57 до 60, където вече ще съм далече от идеята, че изглеждам добре. Просто предпочитам да държа нещата под контрол, вместо да ги чакам да станат проблем, който после да разрешавам, защото това ми е далеч по-трудно.
Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #17 -: Ноември 08, 2009, 16:35:25 »

Отдавна не е имало такава тема  Lol
Момичета, само едно ще ви кажа, след една година стомашни проблеми и разнообразни бъркания- за нищо на света няма да спра да ям нормално или да почна да си броя калориите. Ако ще и не 60, ами 70 кг да стана  Smile Ако се чуете отстрани... Колко било близо 55 до 60 кг. И ако станеш 60 кг- какво? Въжето на врата ли?  Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #18 -: Ноември 08, 2009, 17:05:26 »

Идеята за отслабването ми идва не от това да съм солетка, а от здравословна гледна точка. Не искам на 30 да вдигам кръвно и да имам висок холестерол. Иначе съм далече от идеята да си слагам цел да съм слабичка мацка, защото до това има 10 килограма, а нямам желание да се измъчвам така.
« Последна редакция: Ноември 08, 2009, 17:28:06 от D.Dimitrova, Причина: потребителят пише неграмотно » Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #19 -: Ноември 08, 2009, 18:00:31 »

Не въжето на врата, а ставам сочна мацка вместо слабичка такава, което не ми е приятно, просто не бих се харесвала така. Второ и по-важно-ако сега на 24 нямам воля и желание да се вкарам в желаните параметри и лесно се примирявам с 5 кг повече-после кво става? Адски много кила се качват покрай бременности, менопаузи и прочее, та ако сега съм 60, тогава поне 70 не ми мърдат, което е всичко, но не и здравословно, особено на тази възраст, да не говорим с какви зорове и лишения се свалят и как действат на самочувствието. Та предпочитам да съм по-строга към себе си, да се науча на самодисциплина и да свиквам на по-високи изисквания към себе си овреме, за да не ми се налага да се подлагам на драконовски диети после. И хич не ми стига да има някой до мен, който да ми повтаря, че всякак съм бомба, а на мен да ми висят сланините. И не смятам, че ми коства чак толкова да постигна това, което искам-да, броя калории (ориентировачно), но пък си позволявам да ям почти всичко, но разбира се, наблягам на здравословни неща, които също намирам за вкусни. Даже никой не може да ме накара да изям мазна свинска пържола или джолан примерно и съвсем не ми се струва толкова ужасно, че ги отбягвам...или пък да закусвам с пица, тостер или баница сутринта като една моя колежка...Изобщо някои гадни храни толкова съм отвикнала да ги ям, че никакво изкушение не ми представляват, даже ме отблъскват...
И не смятам, че правя нещо нездравословно, чувствам се прекрасно на 52 кила. И най-важното-мерките, които предприемам грам не ми убиват "радостта" от живота, понеже за мен тя не е обвързана с храна, но затова пък килата в повече ме депресират...
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #20 -: Ноември 08, 2009, 18:09:45 »

Това за поддържането, за спасяването от холестерола е най-хубавото, което можем да направим за себе си, разбира се.
Аз по-скоро засегнах онова болестно състояние, в което искаш задължително да си купиш 26ти номер дънки, най-сетне, при положение, че цял живот си носел 29ти... И зад този стремеж винаги се крият милион проблеми, които нямат нищо общо с желанието ни да бъдем слаби (освен, ако не сме абсолютно кухи). Но е ужасно, на моменти се чувствам като пушач, отказал цигарите.. Зная колко лесно става това да спреш да се храниш, на моменти се чудя дали да не започна отново, колкото да си сваля килограмите за 2 месеца.. Но после се замислям как от една година си правя редовно изследвания, сещам се как с всеки следващ месец нещата се подобряваха, чувам едно красиво "Обичам те" и си казвам, че по-добре да си отслабвам по трудния и бавен начин, но да бъда здрава.
Но при мен всичко е свързано и с много понижено самочувствие, низ от комплекси, цялостно недоволство от самата мен и каквото още ви хрумне, та затова може би беше толкова крайно.
Просто всичко трябва да бъде с мярка - то нали и това беше причината да се преименува предишната отслабваща тема. Затова просто като призив, макар да не виждам подобна заплаха у пишещите - не се вманиачавайте!

А колкото до холестерола - аз в последните 5 години не ям пържено и мазно, предимно наблягам на пуешко, пилешко и риба, много салати, много плодове, нискомаслени млека.. И в най-слабия ми период холестеролът ми се оказа над нормата, при положение, че бях само на 20(точни показатели не мога да цитирам, но тогава се беше качил дори бг-нормата. В момента само по европейските показатели съм извън норма...). Следващата ваканция мисля да си направя по-подробно изследване само на холестерол, за да видя кой в крайна сметка ми е над нормата, добрия или лошия Confused
Активен

C’est tout!
katerina
Newbie
*

« Отговор #21 -: Ноември 08, 2009, 18:15:25 »

Колкото до холестерола-да ядеш повече фибри, пектин...Моят последно го изследвах преди 5 години и половина (мале..)-тогава бях най-дебела и беше под нормата Lol
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #22 -: Ноември 08, 2009, 18:18:02 »

Колкото до холестерола-да ядеш повече фибри, пектин..
Що пектин съм изпила.. А пък приятеля ми от време на време се обръща към мен с "джибри", идващо от фибри Lol Но и той прояде кълнове, оле!
Активен

C’est tout!
katerina
Newbie
*

« Отговор #23 -: Ноември 08, 2009, 18:32:35 »

Овес, зехтин също...зеуенчуци, вино, ракийца по малко-съвсем да се оджибриш. А цялостен мастен профил правила ли си-да се видят фракциите на холестерола-HDL,LDL?

Аз трябва моя от любопитство да видя колко е, че когато беше нисък, още не бях открила овесените ядки, а се спуквам да ги ям...даже сега ги вечерям Cheesygrin
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #24 -: Ноември 08, 2009, 18:39:00 »

А цялостен мастен профил правила ли си-да се видят фракциите на холестерола-HDL,LDL?

Именно това мисля да си направя, но сега зимата се прибирам за седмица само и няма да успея, на пролет... Общо взето е странно, защото аз наистина ям ужасно много овесени ядки, кафеви оризища и де що има богати на фибри храни. Вкъщи майка ми, която само ми се дразни на отказите да й ям свинските пържоли, така мазно ми се подиграа на изследванията Lol
Активен

C’est tout!
Страници: [1] 2 3 ... 38   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: