star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Кондиломи
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кондиломи  (Прочетена 34261 пъти)
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6346

« Отговор #25 -: Октомври 27, 2009, 08:08:47 »

Аз знам, че ЧПВ се лекува, но ако не водиш полов живот година- две. Клетките, които е засегнал мигрират нагоре и изчезват. А когато няма секс не се получават микроцепнатинки, които да позволят на вируса да иде по-надолу.

Много идиотски го обясних, ама Rolling Eyes
Активен

Моето име е Любов.
Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #26 -: Октомври 27, 2009, 11:20:16 »

д-р Ангелова и аз я харесвам и посещавам  Cheesygrin
Мъж ми пие Изопринозин вече 1 месец ,даже и половина,ама пак му е излезнал един малък,маже го пода и мине не мине пак  Rolling Eyes Ужас някъв......
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #27 -: Октомври 28, 2009, 09:32:25 »

Наде, сед като бях при гинеколожката и тя ми каза, че имам кондиломи и ми обясни къде се намират, като се прибрах в нас и ги видях. Приличаха на малки петънца с малко по-различен цвят от кожата, а вече ден, два след като ги беше мазала започнаха да стават бели и вчера се гледах, че почти ги няма. Утре съм на лекар и ще видим до къге са изчезнали.
Точно и на мен много от инфото за кондиломите, за ЧПВ и за всичко около тях ми е на моменти противоречиво. Примерно - кондиломите са силно заразни. Е хубаво де ама слава богу моя приятел няма. Как така?  Confused Confused Confused
Активен
alin
Newbie
*

« Отговор #28 -: Октомври 28, 2009, 14:57:07 »

На мен днес ми предписаха Изопринозин и почнах да го пия, защото от понеделник съм болна. И в листовката прочетох и за ЧПВ и кондиломи, че помага. Еми дано и вируса ми изчезне и дано и нещасните кондиломи минат.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #29 -: Октомври 28, 2009, 19:32:03 »

Танчето беше писала тук май, че се е излекувала точно от ЧПВ, дано не бъркам и то с нещо много елементарно, ще проверя след малко.
Иначе за корифей на кондиломите съм признала Цецо. Него години след затварянето на лейдипил, го търсиха по мейла за помощ, даже със снимков материал Lol Ако не те притеснява, може да му пишеш, не вярвам да ти откаже помощ и насоки.

Объркала съм се, за трихомони е ставало дума, ето я темата все пак, но може би я помниш, защото е твоя - http://chick-chat.org/index.php?topic=1145.0;all
« Последна редакция: Октомври 28, 2009, 19:37:14 от bizzare » Активен

TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #30 -: Октомври 28, 2009, 23:57:19 »

Алин моя близка приятелка имаше кондиломи.Пиеше Изопринозин и едновременно с това ходеше при дерматолог да й гори кондиломите с течен азот по схема и нещата наистина се оправиха.До ден днешен вече 2 години не са се появили.
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
beladonna
Newbie
*
Публикации: 10

« Отговор #31 -: Ноември 20, 2009, 15:38:26 »

В момента и аз се боря с тези неприятности и тепърва ми предстои да разбера кое ,как ,защо...Темата ме накра да се замисля на много  въпроси, които да задам на лекаря си  Stuart
Активен

"Няма нищо по-хубаво от мъжки сълзи!"
От дървени философи до самоизтъкващи се глупаци!
mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #32 -: Ноември 20, 2009, 15:40:41 »

Само мога да ти кажа, че борбата е много трудна и продължителна. Аз вече нямам кондиломи, но 3 месеца ще пия имуностимулатори.Успех с лечението. Smile
Активен

beladonna
Newbie
*

« Отговор #33 -: Ноември 20, 2009, 15:49:01 »

Благодаря ти!Имам една приятелка тя доста бързо се отърва от тях горе-долу в началото ги хвана.Аз съм така от началото на лятото но не съм знаела,че е вируса....И чак сега отидох на гинеколог.Обработват ме с йод..... Razz
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #34 -: Ноември 20, 2009, 15:56:42 »

При мен също бързо паднаха самите кондиломи ( аз имах 2 ). Също бяха в началото, но имунитета трябва да се подсилва дълго време - така каза лекарката. Мойте ги гориха с киселина, не съм чувала за йод...
Активен

beladonna
Newbie
*

« Отговор #35 -: Ноември 20, 2009, 20:52:28 »

Всъщност съм малко скарана с термените ства дума пак за киселина....Мисля,че беше йодна киселина Smile
Активен

TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #36 -: Ноември 22, 2009, 12:39:20 »

Tри-хлор-оцетна киселина е.
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
alin
Newbie
*

« Отговор #37 -: Ноември 27, 2009, 20:46:29 »

Моите ги гориха с оцетна киселина. Три пъти ходих и се махнаха, дай боже завинаги.
Изпих опаковка Изопринозин, една глобулка Ломексин, 6 Полижинакса в последствие с Микомакс едно хапче. Тези свещички, защото имах и течение освен кондиломите.
Активен
kaval
Newbie
*
Публикации: 4

« Отговор #38 -: Април 18, 2010, 12:48:49 »

Здравейте. Можете ли да ми споделите как се развиха нещата при вас, а след това и при приятелите ви? Заразих се от приятелката ми, която откри кондиломите преди седмица...отидох на 2 различни кожни лекари като единия с направление и не откриха нищо. След два дни като чели взеха да ми се появяват, а както чета дори и да не са се появили сто процента съм се заразил... благодаря ви
Активен
mi6lence
Newbie
*

« Отговор #39 -: Април 20, 2010, 10:44:08 »

Здравей, при мен кондиломите пднаха още с първото намазване, а при приятеля ми така и не се появиха. Правихме си тестове за ЧПВ - и при двамата бяха отрицателни. От тогава проблеми не се имали.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #40 -: Април 22, 2010, 14:24:04 »

Неприятното при кондиломите е, че може единия партньор да ги има, а другия не. Гаранция няма за нищо.
Активен
kaval
Newbie
*

« Отговор #41 -: Април 23, 2010, 11:12:52 »

благодаря за отговорите ви...точно така се оказа, че аз не съм се заразил...ходих на кръвни изследвания и 3 пъти на кожен и нищо никъде не излезе... благодаря ви за отговорите
Активен
mi6lence
Newbie
*

« Отговор #42 -: Април 23, 2010, 16:33:18 »

Как така кръвни, с кръв това установява ли се? На нас ни правиха натривки...
Активен

kaval
Newbie
*

« Отговор #43 -: Април 25, 2010, 16:48:12 »

До колкото разбрах кръвния тест беше с цел дали мога по полов път да предам вирус... Изследването струваше 21лв. в град Варна в района на Окръжна болница.
Активен
TOI
Newbie
*
Публикации: 4152

« Отговор #44 -: Май 10, 2010, 00:06:23 »

Само като чете човек какви неща се пишат по тая тема си мисля, че даже и докторите нямат единна методология за този кожен проблем Smile
Някой ще ми каже ли какво е това чудо ЧПВ?
А по моите отдавнашни спомени отпреди близо 10 г. си мисля, че носител можеш да си 10 г. и ако не се проявят пак, се водиш за окончателно излекуван. На мен ми остана още малко Lol

А интересното е как така ви се появяват от нищото Cheesygrin
« Последна редакция: Май 10, 2010, 00:07:54 от TOI » Активен

las cuentas
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #45 -: Май 10, 2010, 18:37:00 »

Човешки Папилома Вирус - HPV. Какво те вълнува по него точно?
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #46 -: Май 10, 2010, 18:44:46 »

Най-вероятно, че сега се свързва с кондиломите, а когато преди 10 години са му поставили диагнозата, изобщо не са го споменали.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #47 -: Май 10, 2010, 18:49:57 »

Ахаа. Ми то .. само 2 щама се свързват с комдиломите, нещо такова имаше. Тези са най-острите щамове, от които впрочем, ваксината за жени пази точно, тази новата.
 Цеце, направи си едно тестче.

А ето ти по-подробно :
"HPV или Човешки папиломни вируси, са необвити, двойно- верижни ДНК вируси от семейството Papillomaviridae. Отделните HPV са класифицирани по типове с номера според реда на откриването им. Типовете се определят на базата на нуклеотидна последователност от специфични региони на генома. Всички HPV имат кръгова ДНК заградена от обвивка, съставена от белтъци.

Папиломните вируси предизвикват инфекция във вътрешните (базални) слоеве на епитела (покривната тъкан). След инфекция епителните клетки, които нормално не се делят, остават активни. Това може да доведе до нарушение на епителната тъкан (лезия).

Установени са около 100 типа HPV, над 40 от които инфектират гениталната област. Гениталните HPV типове се разделят според епидемиологичната им връзка с рака на маточната шийка. Инфекции с нискорискови типове могат да причинят доброкачествени или ниско-степенни цервикални клетъчни промени, генитални кондиломи и рецидивираща респираторна папиломатоза. Високорисковите типове HPV действат като канцерогени в развитието на цервикалния и други видове рак. Високорисковите типове HPV могат да предизвикат нискостепенни и високостепенни цервикални клетъчни промени.

HPV инфекциите са силно защитени от имунния отговор на гостоприемника им, тъй като са ограничени в епитела. "
Активен
TOI
Newbie
*
Публикации: 4152

« Отговор #48 -: Май 11, 2010, 00:49:58 »

Абе, че са само вируси ми беше достатъчно. Това другото ми дойде в повече и освен, че се почувствах тъп нищо друго не ми донесе Smile
Иначе Бамби благодаря за отговора и старанието  Kiss много си мила както винаги Wink
Предполагам,че няма да си направя тест. Просто ми се струва, че доста време е минало, че да се притеснявам, че съм носител на този вирус.
А иначе много сложни станали тея Кондиломи. едно време си се предаваха от човек на човек, а сега от нищото и си носител Rolling Eyes Как се променят болестите начи Lol Lol Lol
Активен

las cuentas
kaval
Newbie
*

« Отговор #49 -: Юни 12, 2010, 14:54:45 »

брато имам чувството, че ми се присмиваш нещо... не съм лекар, казвам ти фактите и обстоятелствата...каквото искаш си мисли и бъди жив и здрав...напълно искрен съм...
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: