star chick-chat.org star Свободна зона star Музика, филми и развлечения star Пътешествия и хотели
Страници: 1 ... 17 18 [19]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пътешествия и хотели  (Прочетена 81882 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16005

« Отговор #450 -: Май 06, 2018, 20:07:58 »

Искам и аз в Рим, така мечтая...

Ти знаеш ли аз от кога това го мечтая и мрънкам?
Трябваше децата ми да станат на 2 и 6 и да заплаша, че отивам при приятелка, която живее там и ще спя всяка нощ с различен италианец, за да навия моя септ. вместо Гърция да направим този тур Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17100

A believer

« Отговор #451 -: Май 06, 2018, 22:44:51 »

Моят врънка, че с детето не можело, не бил град за деца...еми сигурно е така, ма аз ще стана на 50, докато някой гледа детето цял уикенд. Съпругът ѝ. Unsure
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8976

« Отговор #452 -: Май 07, 2018, 21:51:56 »

А да ви питам какви стаи резервирате с по-големите деца? винаги ли апартаменти?

Ние на тази почивка пощуряхме. Едно, че нямахме късмет с хотелите и нищо не беше както по снимки (за първи път се случват чак такива разминавания).Второ на две от местата нямаше апартаменти и бяхме в една стая с детето. Истински кошмар. Забрави за секс- чакаш да заспи, а той ляга към 22 ч и поне още час заспива, поне един от нас преди него е заспал  Lol денем буден и пак няма как. Освен тва не иска да е светло при заспиване и аз една книга не можех да отворя. Едната вечер истерясах- цял ден беше див и непослушен, стопи ни лагерите, на обед не спа, а аз имах супер интересна книга, с кеф го сложих да заспи след тежкия ден и - не можел да заспи на светнато. Аз не мога на тъмно да чакам един час той да заспи и после да имам желание за четене...

не знам ние ли сме сбъркани, детето ли ни е сложно, но за  мен почивка с дете си е почивка само за детето. Той много се кефи, вижда нови неща, по цял ден внимание и впечатления, но ние не можем една бира да изпием, ако не му пуснем да си гледа нещо на телефона примерно. Да не говорим да разговаряме нормално с приятели- дърпа ни да гледаме тва или онова, да ни води някъде, не стои и 5 минути седнал- яде за 5 и айде.

Превърна се в оплакване, но ми е пресно  Cheesygrin

Ще си станем пенсионери и само на вилата ще си ходим- пускаме го по двора и имаме доста повече време. Ама скука.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #453 -: Май 07, 2018, 22:46:14 »

Ми аз откога разправям, че пътуване с дете е същия шит, но на друго място. Почивка йок.
А иначе ние наемаме засега стая, а не апартамент...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #454 -: Май 08, 2018, 11:53:00 »

Направо открихте топлата вода, хаха. Имаше едно мое любимо от Фейса: хората с деца не са на ваканция, те просто отглеждат децата си на различно място.

Отдавна съм го казала: почивката с деца е почивка за децата и съвсем не за родителите, може би трябва да изключим супер малко, лежащо, бебе и тинейджър, който се оправя вече сам и не те търси за друго, освен за пари...

Корни, нито вие сте сбъркани, нито детето е сложно, даже сте просто толкова нормални, че няма докъде. А написаното от теб е ама 1:1 с нашата ситуация по излизания и почивки, ама с тънката разлика от + още едно дете, хахахаха. Ужасно се нервя, че на излизане с приятели за хапване или изобщо какното и да е социално нещо, Цвета вече е напълно ок, НО й е скучно. Наяжда се за 10 мин и се започва – крещи и говори някакви глупости, защото иска да участва в разговора на големите, хваща си някого за калинка с „Искаш ли да ти покажа какво имам в чантата“ и се изсипват огледало, балсам, неработещ телефон, 4 вида гумени насекоми от Мудейко, спинер...Човекът обичайно не е дощъл с намарение да прекара вечерта си в разглеждане на съдържанието на чантата й, ама...Ако имаме късмет да има наколо дете – заиграва се и си решаваме казуса. Обаче иначе – телефон само. А това зомбиране е отвратително, но го прилагам, само да имам 20 мин. тишина и нормален разговор с възрастни хора!!!
За книгата – само моя свещен Киндъла с лека светлина ме спасява, иначе от години и ред да не съм прочела...

По основния ти въпрос – докато бяхме с Цвета само рядко сме взимали апартамент, но се е случвало, точно за да си осигурим малко СПОКОЙСТВИЕ И ПРАЙВЪСИ, щото и аз съм хора, нали...Сега с Тео вече няма как – трябва си апартамент с ДВЕ ОТЛЕЛЕНИ С ВРАТА ПОМЕЩЕНИЯ или много голяма стая, но пак е ужас да си само в едно помещение, 4ма души са си 4ма души...

И при тая ситуация мъжът се опита да ми прави изречения да ходим в Рим с Цвета. Отрязах го жестоко. Първо, Цвета мрънка да върви пеша от градината до вкъщи, което е километър и половина, второ, Цвета със стъпването на Витошка, като сме излезли с цел да ходим в Рафи или Конфети, започва да дудне ИСКАМ СЛАДОЛЕД! Обяснява се, че малко се разхождаме и ще седнем да ядем. НЕ, СЕГА ИСКАМ СЛАДОЛЕД! Пак се обяснява. Започва да реве. Върви и реве и нарежда, че искала сладолед. Дете на 6 г. Заклевам се, че всичката енергия и воля на света събирам в такива мигове да не я ошамаря жестоко насред Витошка. Ама и вече не върви – дърто магаре, пък майка му не го е възпитала, та се налага да го бие. Ама с кой акъл ще заведа това нещо в Рим???
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11987

« Отговор #455 -: Май 08, 2018, 14:33:05 »

Аз като някой месия се появявам от време на време да кажа имайте търпение, чеда мои, скоро всичката благодат ще ви се изсипе на главата  Lol, но факт - най-после дойде времето, в което нямам търпение да пътувам с децата си! Хайде, на Саня ѝ трябват още 1-2 години да спре да мрънка окончателно, но пак не се оплаквам. Дани, обаче, е в някаква чуудна възраст! Напоследък много ходим по кратки екскурзийки, основно по исторически места ги мъкнем, че нали там ни е страстта - крепости, паметници, археологии. Толкова му е интересно, толкова е любопитен, пита за всичко, а баща му нали е енциклопедия по всичкология, разказва много и хем все са места, на които сме били, но сякаш наново ги преоткриваме и е страшно вълнуващо. И по ресторанти ходим като големи хора, и на дълги разстояния вървим, и въобще, все едно с компания приятели сме тръгнали, нищо общо с преди.

Е, след всичко това трябва да си призная, че скоро ще ходим двамата с мъжа ми на едноседмичен музеен мега маратон из чужбина  Lol, но отсега усещам как ще ме е яд, че не сме взели и децата.

Та така де, периодът, в който почивката с деца е шит  Big grin, доста бързо минава.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #456 -: Май 08, 2018, 14:51:03 »

При Цвета усещам, че е от рогата/ината. Иначе и тя е голяма и осъзната и може и да върви, и да не мрънка. Но пусти рОги - бутат и това си е.
Тео, обаче, не става за нищо. В най-гадната фаза е. Тая година няма да предлагам виждане на варненци. Бодваме колата в станцията и не мръдваме от там. Само се ходи след него, спасява се постоянно от самия него, мрънка нон-стоп, защото не говори и не може да се изрази, спи от 14 до 16 - или иначе казано: НЕ СТАВА Cheesygrin
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4272

« Отговор #457 -: Май 08, 2018, 14:58:27 »

Ние ги водихме в Италия барабар с бабите. Дея беше добре, леко непослушна..обаче Яна - няма такъв инат. ДОбре, че бяхме голяма тумба, все някой гледаше да я увещае, карахме се.. абе ужас! Най-много обаче й хареса в музея на Да Винчи в Милано......успяхме да изкараме обаче само 3 часа, щото ни чакаха и други места, та ме е яд. Там можеше и цял ден да останем.. бяха запленени и двете.
Но иначе - почивка с децата - total disaster.. в повечето време.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11987

« Отговор #458 -: Май 08, 2018, 15:07:27 »

Не ставал за нищо, миличкият  Lol Като бяха на неговата възраст, ме беше страх навън да изляза с тях, камо ли да пътувам.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #459 -: Май 08, 2018, 16:32:51 »

Като бяха на неговата възраст, ме беше страх навън да изляза с тях, камо ли да пътувам.

И мен ме е страх от него. И навън, и вътре. Искам да проговори. Мисля, че това ще реши много неща...
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13568

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #460 -: Май 08, 2018, 16:42:57 »

Как съм изпуснала, че има живот тук.
Море - резервирахме на Царево. Някакъв комплекс, ниско бюджетно, с компанията както всяка година. На нас ни трябва терен да си огледаме 8-те деца, да си правим барбекютата и да не ни пречат останалите хора. За това и когато търсихме, попаднахме само на Царево. На 60 места прозвънихме и всичко беше запазено вече. Щях да откача, а така да го чакаме това море и слънце.
Рим! Мъж ми е обещал да ме води това лято. 6 месеца ще станат от както не сме се разделяли с децата, не, че ни пречат, ама искаме малко време за нас. Харесахме си удобни дати за периода, в който ще сме в България, за да имаме баби гледачки. Още малко ще се чудя и до края на месеца трябва да съм взела билетите и да съм харесала хотел. Ние обаче искаме да е хотел от типа "само спя и се къпя" и да се счупим от разходки и обиколки. И аз имам спомен, че Бизар бяха правили подобен тур, дано се включи със съвети.
Почивка с деца се получава страхотно, когато сме с комапния. Все някой закача малкото, наглежда голямото, редуваме се с мъж ми, и въобще избягваме от отглеждането на дете на чуждо място. А и децата вече са в такава възраст, че сами си казват ако са гладни, жадни или им се спи, разбират се, по-малко се карат и идеално се гледат и сами  Cheesygrin
Между другото за няколко дни ни бяха дошли гости от България (двойка с дете). 3 дни забравих, че имаме деца, наиграхме се на карти, пихме, пяхме, смяхме се, веселихме се. Имало живот и след две деца, седящи в съседната стая  Lol
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8476

« Отговор #461 -: Май 08, 2018, 19:17:44 »

Направо леко ви завиждам. Всеки изминал ден нашите баби все повече абдикират. Само ще ви кажа, че след операцията ми, когато ревях от болки и мъжът ми ме водеше за ръка в тоалетната, Нямаше кой вземе Митко само за една единствена нощ, с наличие на храна, и почивен ден. Просто... Не знам. Извиках майка ми, видя ме в какво състояние съм и каза, че може да вземе САМО Диляна. А тя изобщо не ми е драма, и сама може да си намери храна, и сама се къпе, и леглото да си оправи. Дали ще е вкъщи или не не ми е никаква драма. Но Димитър е... Трудна история!
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #462 -: Май 09, 2018, 10:33:04 »

Съчувствам ти. И моята майка е такава. Вчера й звъня да я питам в неделя ще гледа ли Тео, че има Цвета участие от спортните танци и сме си купили билети чак, моля ти се, и тя ми вика: Аз от вас не мога да си направя планове. И това, защото тази неделя гледа Тео за 2 часа, за да взема свекърите от летището Blink А те (свекърите) обратно. Още от летището искаха да вземат Тео и да си го водят с тях на село да го гледат. А после майка ми се чуди, че Тео я забравял, гледал я странно и не я познавал. Еми???
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #463 -: Май 09, 2018, 10:44:14 »

Тва щото не сте чули коментарите на наште, които правят зад гърба ми...
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8476

« Отговор #464 -: Май 09, 2018, 10:52:54 »

Ути, коментари  Confused
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8976

« Отговор #465 -: Май 09, 2018, 11:09:32 »

А, те май всички родители коментират родителските решения на децата си. Нашите не са съгласни с много неща- АБ си бил нужен когато лекар каже, твърде много свобода и избор сме им давали, пък защо сме ги мъкнели по далечни почивки, пък защо частна,а  не държавна градина, пък как можело момче да играе с нещо розово и т.н.  Това са общи коментари за мен и за сестра ми, понякога казани лично,понякога пред мен за нея примерно. С нея сме със сходни разбирания за гледане на деца, но не и с нашите. Със свеки е по-лесно.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #466 -: Май 09, 2018, 11:20:31 »

Че кои родители не го правят? Свекърва ми пък уж деликатно подпитва децата дали им готвя супички и какво ще ядат за вечеря, сакън ще ги оставя гладни! Ама не се дразня, не го приемам с лошо.
Иначе всички се дърпаха да гледат звяра, все голямата взимаха или трябваше уговорки от месец по-рано, че да се настроят психически. Аз ги разбирам, на тия години да си причинят безсъние или търчане след1-2 годишно, изпитание си е. Изтърпях времето, в което детето беше залепено за мен, после сами я искаха и не беше нужно дори да ги моля.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #467 -: Май 09, 2018, 11:41:15 »

То е ясно, че всички го правят, просто на нашите са злобни и необясними. От сорта защо да гледали детето да пътуваме някъде, като те не били ходили там още?! И колко сме били нагли да искаме помощ. Не знам как да тълкувам.
« Последна редакция: Май 09, 2018, 11:44:15 от utopia » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #468 -: Май 09, 2018, 11:46:04 »

Ути, всичко зависи от това до колко далеч искаш да стигнеш във взаимоотношенията ви. Ако сметнеш, че са отровни за детето и за вас, режеш, заплашваш, преустановяваш контакт, варианти се намират. Родители, родители, ама все пак ако прецениш, че повече вредят, злословят и чернят, ще си останат само родители на думи.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #469 -: Май 09, 2018, 11:47:22 »

А, не мисля, че вредят на детето, тя мн обича дядо си, той мн се занимава с нея, ама...на мен ми става все по-обидно. Това си е моя драма, де, не на Ади.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15219

« Отговор #470 -: Май 09, 2018, 14:35:34 »

Моите деца също много мрънкат и не ги изтрайвам често, ама повече в мен е грешката, защото ми е нисък прагът на търпение. Истината е, че на почивка с децата малко повече се почива, защото не готвя, не пера и не мисля за ежедневните тъпотии. Последния път особено успях в главата си да си поделя отговорността за поведението им с Краси, обикнвено аз съм тази, която ръчка да сме навреме, да сме облечени, да излезем, просто се отпуснах да съм на почивка и се получи. Та, в моята глава е повече. Предполагам, че важен фактор е да имаш и спокоен мъж като моя, който просто обича да прекарва време с децата си Cheesygrin

Иначе в повечето случаи взимаме апартамент, но се съобразяваме с финансите, ако имаме възможност, гледаме да са в друга стая. И това го правим от малка възраст, на по 5-7 като са били, че и по-рано. Но дори и да са в друга стая за спане, пак си прекарваме вечерта заедно естествено, къпане, щуротии, все си го има.

И не знам вие ми говорите за почивки, трябва да видите какво е да се екипирате всеки божи ден с деца за сноуборд и да приготвяте багажи преди и след, мен ей това ме довършва Cheesygrin Забравих си очилата, не мога да си намеря ръкавиците, топло ми е, сърби ме. Леле, направо пътепис ще напиша някой път.

Тази година ще ги взимаме за трети път в чужбина, всеки път се заричам да им е за последно, да видим. Истината е, че ако не беше толкова скъпо със самолета, бихме ходили по-често само, заради тренинга, ама няма как.

Фей, в Рим не сме били, но airbnb най-лесно може да си намерите с такива изисквания мисля.
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2543

« Отговор #471 -: Май 13, 2018, 19:31:11 »

Ората за Малдиви бълнуват, тия - за Рим
Активен
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2924

« Отговор #472 -: Май 13, 2018, 23:19:19 »

И аз бълнувах Рим, пък не ми хареса, радвам се, че го видях и не искам повече да стъпвам там, даже реших за кратко, че не обичам да пътувам, но Брюксел и Виена ми промениха мнението. Smile
Есента ще ходим в Милано, да видим дали ще ми хареса.
За тая година мечтата беше Барселона, но ме хвана шубе.
Така да ми се шари, че място не мога да си намеря.  Cheesygrin
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Страници: 1 ... 17 18 [19]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: