star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Тя каза ДА!!!
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тя каза ДА!!!  (Прочетена 76977 пъти)
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #75 -: Септември 26, 2009, 20:44:36 »

Не е този отец, млад е - около 30, с къса коса.
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #76 -: Септември 26, 2009, 21:02:53 »

В Св. Атанасий е много важно да се уговориш с някой от младите свещеници за ритуала Smile - иначе има 1 възрастен,който направо опропастява всичко. Два пъти уцелвам него на ритуали и двата пъти беше кошмар Unsure - първият път изчете конско на всички гости колко сме били нерелигиозни; втория път беше на 1 кръщене- и там се представи "блестящо" Blink
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8558

« Отговор #77 -: Октомври 23, 2009, 22:26:57 »

Гале, този възрастният го знам. На една сватба каза, че кръстникът бил много хубав и ако бил мома, щял да му пристане   Blink И на кръщене съм била пак при него, когато изнесе лекция, че това име никакво не било, как така на дядото само първите букви взели, то било като Стамат на дядо си Иван  Blink и такива работи.
Май не съм казвала, но вече имаме ресторант, и записан час. Но църковен ритуал сигурно няма да имаме Sad
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13791

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #78 -: Октомври 24, 2009, 09:53:27 »

Защо? Заради новия евентуален закон или заради пости някакви?
Лионка, час запазила ли си в Ритуалния дом? една приятелка ще се жени април месец, а от Ритуалния я върнали, защото било още рано, не можело толкова месеци предварително да запазваш дата  Rolling Eyes
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #79 -: Октомври 24, 2009, 14:15:59 »

Едно, че са Петрови пости, второ, че е събота и с новите разпоредби не става. Час съм си запазила, дори жената, която води ритуала ми го запази- тя е съседка на нашите и са близки. И вече имало за тази дата желаещи.

П.с.- най-накрая все пак отидох да си намаля пръстена, но се оказа невъзможно. Отидохме при познат златар и той каза, че 7 номера трябва да се смали, което при тази конструкция щяло да е пагубно и нямало да го направи. Иначе продавачите в магазина казаха, че щели да се справят, но не ми се рискува. Ще си го нося на средния, а до него ще е халката някой ден  Smile
« Последна редакция: Октомври 24, 2009, 14:26:01 от lioness » Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #80 -: Октомври 24, 2009, 19:47:56 »

А какви са новите разпоредби?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #81 -: Октомври 24, 2009, 21:22:12 »

Църковните бракове щели да бъдат позволени само в неделя и понеделник, защото в събота било ден за почит на мъртвите...нещо такова. Но до колкото си спомням, още не е прието от синода  Rolling Eyes
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #82 -: Октомври 24, 2009, 21:40:01 »

Оф тия пък се сетиха след хиляда години, че събота било ден на мъртвите. Чак ми е чудно каква ли им е задната мисъл за това решение.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12030

« Отговор #83 -: Октомври 24, 2009, 23:09:35 »

Лъвче, кой ще ви води ритуала? В смисъл с агенция ще е, не от ритуалната? Брачния център?
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #84 -: Октомври 24, 2009, 23:15:29 »

На 28.10 окончателно ще решават за съботите. Но така или иначе Петровите пости са от края на май до началото на юли догодина, и там също е спорен въпросът. Синодът не позволява, а всяка църква си решава и в манастира, където попитах, ми казаха, че нямало проблем. Забранено било само Коледните и Великденските.
Права си, Биз, има нещо гнило в цялата работа. Каквото и да е, дори вече не съм сигурна дали искам и църквата да е част от представлението или да си направим ритуала допълнително само с кръстниците в някой отдалечен самотен манастир.
Цитат
Венчавки - вече само в неделя

Светият синод е взел решение за забрана на венчавките в съботните дни, предаде Дарик.
От началото на следващата година младите семейства ще могат да се вричат във вярност в църковен храм само в неделя, потвърди Неврокопският митрополит Натанаил.
“Това не е вид забрана. Съгласно каноните на Българската православна църква е грях да се извършват венчавки в събота, тъй като неделя е денят на Възкресението Христово“, коментира дядо Натанаил.
“Записалите се до този момент за църковен брак младоженци, няма да бъдат връщани от служителите в православните храмове“, каза още Неврокопският митрополит Натанаил.
“Извършването на венчавки в събота занапред ще бъде грях, както на младоженците, така и на свещенослужителите в храмовете в страната ни“, заяви дядо Натанаил.
Новото решение на Светия синод официално ще бъде вписано в църковните календари за 2010 г., които Българската православна църква предстои да разпространи.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #85 -: Октомври 24, 2009, 23:19:10 »

Лор, ритуалът ще се води от служителите в Ритуална зала. Аз харесвам народният ритуал, атмосферата в старата зала, водещата е близка на нашите- изобщо не съм се и замисляла за друго.
Какво е брачен център?
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12030

« Отговор #86 -: Октомври 24, 2009, 23:30:12 »

Тези, които правиха нашия ритуал. Те са си сватбена агенция де, пак трябва подпис в ритуалната.

Народният ритуал е хубав да Smile
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7233

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #87 -: Октомври 25, 2009, 09:48:19 »

Ей, тия от вашата сватбена агенция как хубаво се бяха издокарали. И как безугледно режеха с оправдание "Не мога, на работа съм.".  Lol
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #88 -: Октомври 25, 2009, 21:03:06 »

И в крайна сметка изилиза, че само в неделя и понеделник ще има църковни бракове. И като изключим тогава съботата през останалите четири дни какво става? Пас няма църковни бракове Confused
Активен
TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #89 -: Ноември 08, 2009, 14:08:45 »

Blink Blink Blink То някой да не влиза извесно време и....изпоженили се хората.
Ами .... ЧЕСТИТООООО  Sad eyes Много се радвам за вас.Желая ви дълаг и щастлив семеен живот изпълнен с още повече любов  Kiss
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
lioness
Newbie
*

« Отговор #90 -: Януари 23, 2010, 08:38:15 »

Я да побутна малко информацията в темата.
Добре, че рано-рано познатата на нашите ни беше записала. Тази седмица отидохме да платим и бяхме седмия ритуал за този ден (вече). Съответно всички следобедни часове са вече заети. Та, 15:20, 5.06.2010, сега остава да отидем до църквата да запазим. Решихме като ще го правим, всичко да направим.
И халките си взехме тази седмица, точно това, което искахме  Smile Страхотен златар намерихме, удивена съм колко изгодно ни излезе, в сравнение с разните му мошеници по Хугасяните и разните араби, евреи и не не знам още какви златари. Вече приятелят ми си подмени старата гривна, аз съм си харесала обеци и сега обмислям да поръчам колие за сватбата.
Друго не сме правили, за сега, но ще се активизирам с подговотката като се стопи снегът  Smile
Тази година ще е доста емоционална- на 20.03 започваме с първата сватба, на една колежка. На 22.05 сме кръстници, освен това ще имам и абсолвентска някъде през май  Smile
С ресторанта усещам, че ще си имаме проблеми. Едни познати резервираха за 2 седмици преди нас, и им обявиха оферта с близо 500 лв по-малко от нашата. За същия брой гости, същия ресторант. Малко ми кипна, но като отидем пролетта на уточнения ще я видим тази работа. Мразим двойни стандарти и топла бира!
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2746

« Отговор #91 -: Януари 23, 2010, 11:43:43 »

Охооо, Лъвче, колко хубави поводи има да ви се случват.  Wub

Много неприятно за ресторанта.  Mad Трябва да я проверите тая работа и според мен по-скоро.
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
Pupi
Newbie
*

« Отговор #92 -: Януари 23, 2010, 12:44:19 »

Тези ресторанти...не знам какво да кажа направо. Нас ни резнаха накрая, въпреки договорката за менюто и нощувките. Не искам да си спомням колко разочарована останах от тях Mad Както и да е, важното е, че сте започнали с оранизацията, а времето напредва. Ей сега ще се търкулнат месеците и ще си булка  Cheesygrin Чудничко  Wub Kiss
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #93 -: Януари 23, 2010, 14:54:54 »

Не знам за кога става въпрос,но е от значение дали сватбата се прави в активния или в неактивния сезон- и цените са различни да. И на нашия ресторант цените щяха да са различни ако сватбата ни беше след 30 април,а не преди 30.
Относно църковните бракове- пълна дивотия...Но определено целят нещо с тази промяна. Аз лично не проумявам как може до сега да не е било Грях,а от сега нататък да е.Едно нещо или е Грях или не е,или е неправилно или е правилно от начало до край - както и да е - въобще няма да се задълбавам във въпроса,защото нашата държавица винаги си е била с краката нагоре. Това,че т.нар Свети Синод е решил да се присъедини към вече ширещия се хаос не ме впечатлява никак Rolling Eyes
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #94 -: Януари 24, 2010, 08:05:55 »

Гале, айде бе, от 20 май до 5 юни колко сезона се сменят? А и уж цените им бяха "годишни". Няма да го оставя така, ние толкова коректно подходихме, пък още от сега евтини номера.  Glare
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #95 -: Януари 24, 2010, 09:50:49 »

Гале, айде бе, от 20 май до 5 юни колко сезона се сменят? А и уж цените им бяха "годишни". Няма да го оставя така, ние толкова коректно подходихме, пък още от сега евтини номера.  Glare
След като са ви казали,че цените са за цялата година, наистина не е коректно. Което разбира се предполага да се замислите какви ли други номера могат да ви погодят в движение по късно.Ако не ви е въпрос на живот и смърт,можете евентуално да си помислите и за друг ресторант,където от самото начало да се държат точно и коректно.Номерата веднъж почнат ли,няма спирка - като си спомня никакви проблемации имахме по край ресторанта,не ми се иска някой да преминава през тях...Добре,че гостите много-много не разбраха за тях- отрицателните емоции си останаха само за наша сметка... Rolling Eyes
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #96 -: Януари 24, 2010, 10:19:27 »

На живот и смърт не, въпрос е на 500 лв  Wink А и каква е гаранцията, че ще намерим по-читав? То е ясно, че ще откраднат n бутилки вино, всички го правят, мамицата им. Ще видим като си уговорим среща пролетта какво ще ни кажат. Тая някаква надежда да ни изненадат с "новите" куверти, ама да видим  Wink
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #97 -: Януари 24, 2010, 10:44:18 »

Никой не може да ти гарантира, че от ресторанта няма да ви врътнат. Ето, при все, че собственици ни бяха познати, свекъра е работил по хотела им страшно дълго време, те пак ни прецакаха безумно гадно. Въпрос на късмет. Дано наистина стигнете до решение  Smile
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #98 -: Февруари 27, 2010, 19:15:15 »

Пък аз май срещнах Роклята  Cheesygrin
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2181

« Отговор #99 -: Февруари 28, 2010, 20:47:54 »

Браво, Лиони. А снимка или поне описание?
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: