star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Тя каза ДА!!!
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 8  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тя каза ДА!!!  (Прочетена 66194 пъти)
Лора
Newbie
*
Публикации: 12015

« Отговор #50 -: Септември 16, 2009, 09:41:55 »

Аз съм останала с впечатлението, че невярващите си правят само гражданския, поне като гледам около мен какво става. Но донякъде мога да разбера и църковния брак при невярващи (освен ако не е наистина заради модата, роднините и т.н.). Аз например, колкото и да не съм религиозна, имам страшна слабост към църкви - обожавам да си стоя в тях, намирам си някакъв си мой покой и вътрешно състояние, което няма нищо общо с религията. 100% бих се вълнувала повече ако се бях омъжила в църква и самият ритуал щеше да ми е много по-значим, но предполагам и това е някакво богохулство, защото ще го направя от съвсем различни съображения.
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #51 -: Септември 16, 2009, 14:15:42 »

Наскоро родителите на една приятелка направиха църковен брак,почти 25 години след сватбата си, и мен идеята ме трогна много. Няма нищо лошо да изчакате. И варианта с манастира е страхотна. Нещо като втори сватбен ден.  Wub

Лор е права и затова с много натоварената програма на самата сватба. Гражданско,църква,ресторант...
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16084

« Отговор #52 -: Септември 16, 2009, 14:26:24 »

Доста практично от една и романтично от друга страна ми се вижда църковният ритуал да е в друг ден Smile Дори си помислих, че аз самата бих постъпила така. Не че утре се омъжвам Lol

Относно самия ритуал, аз пък не разбирам кой определя и разделя вярващите от невярващите?! Какъв е критерият нещо не ми е ясно? Защото аз също не спазвам всички пости, не ходя всяка седмица на църква и изобщо не съм дълбоко религиозна, но не бих се определила като невярваща Confused
Не подхващам спорове, само питам, защото ми е старнно такова разделение...
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #53 -: Септември 16, 2009, 15:16:19 »

Ами аз не спазвам всички църковни канони, но се определям като вярваща. За мен лично църковният ритуал е много по стойностен от тъпотията в гражданското. И ако някой ден реша да се омъжа, просто ще отида ей така по дънки примерно само да се разпиша.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17387

A believer

« Отговор #54 -: Септември 16, 2009, 16:00:18 »

Фей, зависи ти самата как се опеределяш.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #55 -: Септември 16, 2009, 16:03:14 »

По повод 25-те години... Нашите правят скоро (колко да е скоро, след почти година) точно толкова. Иска ми се нещо да ги изненадам, да ги изнудя да си направят нещо хубаво и романтично. Датата е през юли. Идеи?

П.П. Нещо нова темичка за идеи за сватби направо? Че тука на Лиони я затрупахме..
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #56 -: Септември 17, 2009, 12:49:36 »

Тиединцее, честито и от мен мила  Kiss С Иво сте срахотна двойка, най-сетне и вие да ни зарадвате  Cheesygrin Пожелавам ви много здраве, още повече любов и да сте все такива сладури... И да ни зарадвате скоро с друга новина  Rolling Eyes Целувкиии!
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9057

« Отговор #57 -: Септември 17, 2009, 14:40:48 »

Ау, страхотно емоционално звучи всичко. Честито и от мен!

Скоро във форума ще бъдем само госпожи и  майки и ще гледаме с лошо око на "момите"  Lol
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7746

Heart follower

« Отговор #58 -: Септември 17, 2009, 14:42:24 »

Корни, да не си скрила и ти някое асо в ръкава?  Sneaky Сама мома ли ще остана?  Cheesygrin Както е тръгнал брачен сезон...  Tongue
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7779

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #59 -: Септември 17, 2009, 15:03:39 »

Катрин, не се тревожи. Аз ще пазя крепостта заедно с тебе  Lol
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2727

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #60 -: Септември 17, 2009, 15:06:00 »

Теди, душице, прекрасна новина! Kiss
Бъдете щастливи, обичайте се и създайте едно прекрасно семейство!!!

п.п.
И аз държа фронта, дами, спокойно Razz
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3122

« Отговор #61 -: Септември 17, 2009, 17:08:45 »

Много обичам сгодяванията! Честито!
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8515

« Отговор #62 -: Септември 19, 2009, 17:08:07 »

Имаме си хипотетична дата, оптимална за всички странични събития- 05.06.2010г.   Cheesygrin
Само да не ми ситуират абсолвентския бал точно тази вечер.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #63 -: Септември 20, 2009, 12:37:14 »

Теди, честито мила!!! Страхотна новина! Бъдете много щастливи!
Активен
lioness
Newbie
*

« Отговор #64 -: Септември 24, 2009, 19:30:43 »

Вече си запазихме час в ритуална, имаме си кръстници, и имам хипотеза за църковния брак, до неделя трябва да избистря идеята  Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #65 -: Септември 24, 2009, 19:37:15 »

Ухааа, ние тия неща ги правихме 2-3-4 месеца преди сватбата. Много се дейни, браво  Kiss
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #66 -: Септември 24, 2009, 19:57:59 »

Ами за тази дата съм четвъртата записана (вече!). А месеците преди сватбата ще ми е свръх натоварено и искам с тромавата организация да сме готови от рано.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7779

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #67 -: Септември 25, 2009, 07:23:57 »

Теди, какво е хипотеза за църковния?
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #68 -: Септември 25, 2009, 07:55:18 »

Предполагам как ще се случи, в момента уговарям половинката.
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #69 -: Септември 25, 2009, 08:25:54 »

И аз на опашката да честитя Cheesygrin Лиони,честит годеж - пожелавам ти 1 незабравима сватба и подготовка за нея!

Следващия път като вляза във форума кой знае още колко поводи за сюрпризи ще има Lol
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #70 -: Септември 25, 2009, 22:28:02 »

Лъвче, едно огромно ЧЕСТИТО и от мен! Страхотно ме изненада, не очаквах Lol Много, много се радвам за вас Smile а датата е приказна Smile синът ми е роден на 05.06.07 Cheesygrin та ще празнуваме заедно Smile
Активен

euphoria
Newbie
*
Публикации: 3682

« Отговор #71 -: Септември 26, 2009, 16:14:44 »

Честито лиониииииии!!! Много много любов!!  Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #72 -: Септември 26, 2009, 17:41:21 »

Бързам да пиша, преди да са ми изхвърчали впечатленията. Извинявам се, че тук споделям, но пък тук коментирахме темата за църковното, а и вярвам, че на Теди ще и е в полза.

Днес бях на невероятен църковен ритуал, не съм вярвала, че в градска църква ще попадна на такова нещо, може да не съм особено вярваща, но самият ритуал, значението му, начинът, по който младоженците бяха "слети в едно цяло" просто ме покърти. Та, църквата е Успение Богородично (не катедралата), зад РДВР-то, около термите - малка и ако не бъркам най-старата във Варна, доста е популярна общо взето. Има пейки, които бяха достатъчни за всички гости, което беше повече от прекрасно, предвид, че изпитвам ужас от фрашкани църкви и правостоящите хора, борещи се за гледка, със свещ в ръка. Всички гости бяха насядали вече, свещеникът само с младоженците и кумувете беше в предверието, където май никой не виждаше и им направи част от ритуала насаме (не съм сигурна, но понеже повтаряше онова с Божията рабиня и т.н., предполагам, че просто ги ожени "тайно", а след това повтори и пред гостите).
Въведе ги, започна да си чете, като това беше най-внимателния отец, който съм виждала, говори отчетливо, не бърза, не си мънка, той просто разказваше това, което четеше. Направи отново процедурата с взимането, размяната на короните, през цялото време беше много внимателен и не бързаше, тихичко обясняваше на участниците какво да правят, страхотно ги напътстваше, без да ги кара да се притесняват. Обиколиха масата, пиха вино и т.н. После призова хората да станат и прочете някакво Евангелие, което на мен ми звучеше като притча, приказка някаква за мъжа и жената и брака, нищо общо с досадните бъбрения в църквите, беше си на разбираем, съвременен език! Приключи сватбата и след това каза, че понеже е приятел на едното от семействата, ще си позволи да говори от свои думи и говори като един съвременен, умен младеж. Беше супер странно и в същото време много естествено. Разказваше как бракът е труден, как не е това, което пише в списанията и интернет - че мъжа трябва да командва, жената да слуша и обратно, в зависимост от гледната точка. Че не е борба за надмощие и не е състезание кой повече ще превъзпита другия, кой да не се прецака с работа и чувства. А, че е нещо, в което и двамата просто да се отдадат един на друг. Както и да е - и други подобни неща, както и той самият каза - нищо ново, но пък казано и от него Smile Много мъдро, клиширано, а в същото време мило и приятелски.

Абе възхитена съм, тоя човек направо ми върна магическото в църковните ритуали, извинявам се, че така дълго и нашироко се обяснявам, ама много ми бръкна душевно, много красив, никак помпозен и много мил и скромен ритуал беше. Ясно, че е бил в повече внимателен и в повече развълнуван, защото младоженците са му близки, но си личи, че е човек, който със сърце "работи". Определено ме замисли за кръщене на малкия.

Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #73 -: Септември 26, 2009, 19:59:08 »

И аз съм чувала хубави неща за тази църква. Също и в Св. Атанасий (големите терми) правят хубави ритуали, а свещеникът е уникален пич, много забавен и създава много хубава лека атмосфера и пак говори такива неща, както Бизар описа - на 3 сватби съм била там, след 2 седмици пак ми предстои, така че пак ще кажа отзиви.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #74 -: Септември 26, 2009, 20:21:38 »

Това е малката Богородица, а отецът (35-40-годишен, с дълга черна коса), е отец Дончо, била съм на няколко негови ритуала и са уникални. Дори настоявахме той да кръсти Иво и най-добрата ми приятелка, и кръстница съм била при него. Много красиви неща говори, винаги ме кара да настръхвам. Той проповядва и в св.Атанасий. Ако нашата сватба ще е градска, ще е при отец Дончо, в зависимост от това в коя от двете църкви успеем да се запишем при него. Аз предпочитам св.Атанасий, понеже е по-голяма, с красив двор. Но ще видим, може и по-далеч да се венчаем  Smile
Активен

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 8  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: