star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Плетки за жилетки :-)
Страници: 1 [2] 3 4 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Плетки за жилетки :-)  (Прочетена 140063 пъти)
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #25 -: Септември 14, 2009, 23:03:26 »

Веселушке, това, което съм плела е две лицеви, две опъки, нищо сложно Smile

е това е ластик бре, поне една дупка не турваш ли  Rolling Eyes
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #26 -: Септември 15, 2009, 09:27:26 »

Ами, ластика изглежда по по-различен начин.
Ще ги снимам и ще ги кача.
Не слагам дупка, защото незнам как  Unsure
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #27 -: Септември 20, 2009, 21:49:51 »

Хора, хора, приключих първото си плетено нещо и нямам търпение да го споделя с вас!  Screaming w00t w00t
Единствено ресните баба ми ги закачи.  Cheesygrin Показ!:

А сега от останалата прежда ще си оплета лента за коса. Smile Колкото да я изхабя.
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #28 -: Септември 20, 2009, 22:26:40 »

браво, добро начало ;)
Активен

kika
Newbie
*
Публикации: 533

« Отговор #29 -: Септември 20, 2009, 22:30:07 »

Готин е браво. Продължавай все така. Big grin
Активен
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #30 -: Септември 21, 2009, 11:11:10 »

Хора, хора, приключих първото си плетено нещо и нямам търпение да го споделя с вас!  Screaming w00t w00t
Единствено ресните баба ми ги закачи.  Cheesygrin Показ!:

А сега от останалата прежда ще си оплета лента за коса. Smile Колкото да я изхабя.

И аз миналата зима оплетах три шала. Даже и преждата, дори и плетката беше същата, като твоята..Smile
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #31 -: Септември 22, 2009, 11:57:45 »

Ехе, alivera, какво съвпадение. Smile

Изплетох си лентата, ама стана мноооого рошава. Няма как да я покажа, защото нямам фотоапарат, но при първа възможност ще го направя. Smile Сега разглеждам да си харесам някоя по-елементарна блузка, да се захващам с нея.  Cheesygrin Много искам да усвоя основните неща,, а оттам нататък аз да се самоусъвършенствам. Няма как постоянно да стоя около баба ми, та искам да науча всичко, което тя може да ми покаже.  Cheesygrin
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #32 -: Октомври 05, 2009, 19:42:50 »

девойки, днес купих преждите за бебешкото одеалце. Търся идеи из нета, ама все на сложни неща попадам .. някой може ли да помогне ?
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #33 -: Октомври 05, 2009, 20:01:55 »

Имаш ли някаква идея? Мога да питам баба ми и после да ти преразкажа.  Smile

Какви са цветовете?

(След малко) А да,видях. Може да изплетеш отделните квадратчета на осморки и после да си снаждаш. Обаче май ще трябва да ги шиеш и от двете страни,много фино. Или да направиш нещо като картина в рамка,т.е. в средата един цвят,отстрани рамкиран с друг. Така пък ще ти се получат много възли.
« Последна редакция: Октомври 05, 2009, 20:07:37 от Blow » Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #34 -: Октомври 05, 2009, 20:05:23 »

идеята ми е квадрати, които после да зашия един за друг ... само още се колебая за плетката и канта отстрани. Цветовете са ми бледо жълто, бледо зелено и бяло ... за момиченце е, но не исках да има розово и за това тези си харесах.
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #35 -: Октомври 05, 2009, 20:08:46 »

(След малко) А да,видях. Може да изплетеш отделните квадратчета на осморки и после да си снаждаш. Обаче май ще трябва да ги шиеш и от двете страни,много фино. Или да направиш нещо като картина в рамка,т.е. в средата един цвят,отстрани рамкиран с друг. Така пък ще ти се получат много възли.
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #36 -: Октомври 05, 2009, 20:11:37 »

Сега се сетих,че пак може дато картина,но канта отстрани да ти е като дантела. Нали се сещаш? Него го изплиташ отделно и после го защиваш към цялото парче,което ти е друг цвят. Само не знам третият цвят... Може и от него да изплетеш отделни парчета (цветенца или пеперуди),които да зашиеш леко в някое от ръбчетата или само в горната част,която ще е откъм главичката.

Иначе страхотна идея имаш,браво!
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #37 -: Октомври 05, 2009, 20:12:48 »

Сега се сетих,че пак може дато картина,но канта отстрани да ти е като дантела. Нали се сещаш? Него го изплиташ отделно и после го защиваш към цялото парче,което ти е друг цвят. Само не знам третият цвят... Може и от него да изплетеш отделни парчета (цветенца или пеперуди),които да зашиеш леко в някое от ръбчетата или само в горната част,която ще е откъм главичката.

Иначе страхотна идея имаш,браво!

цветчета, пеперудки  Unsure ти направо ме застреля  Shocked аз на две куки плета, не мога да правя такива неща ...
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #38 -: Октомври 05, 2009, 20:59:46 »

Можеш,сигурна съм! Просто виж как се правят някъде в нета или в магазина за прежди помоли да ти дадат някое моделче. Иначе "дантелата" владееш ли я?
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #39 -: Октомври 05, 2009, 22:08:34 »

Плетеш ли на една кука? Аз сега довършвам едно бебешко (можеш да хвърлиш едно очо в албума), и ако ти харесва , мога да ти пусна тук схемата Smile
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #40 -: Октомври 16, 2009, 12:32:26 »

Мин, имаш ли идея как да свържа топките в шал?
http://www.garnstudio.com/drops/mag/76/2/2-2.jpg
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 664

« Отговор #41 -: Октомври 16, 2009, 12:39:53 »

Аз по темата не мога да кажа нищо конкретно, само че ви се възхищавам. Аз каквато съм сапета, жив резил, само едни чорапи мога да закърпя.  Unsure Ама компенсирам с умения в кухнята (т'ва за собствено успокоение го кзавам).  Lol
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
una hada
Newbie
*

« Отговор #42 -: Октомври 16, 2009, 12:57:10 »

То и аз не съм много добра, сега се уча Smile
За това се консултирам за нещо толкова елементарно Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #43 -: Октомври 20, 2009, 22:57:14 »

то зависи как се правят топките, ама аз си мисля ако е по най-елементарният начин (който владея) просто си оставяш по един конец от всяка топка и ги завръзваш една за друга ... така си го представям де, не съм убедена как става  Lol

аз завърших одеалцето, но нещо не се получи както си го мислех. .... ама здраве да е, иначе е топличко  Cheesygrin изплетох и една жилетчица, която май ще дойде голяма за двумесечно бебе, ама нали нямам по какво да меря ...  Rolling Eyes
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #44 -: Октомври 21, 2009, 00:00:11 »

Споко, и без това жилетки е по-удобно от по-големи бебета да се носят (според мен). Аз поне всички плетени неща, които ми идеше да хвърля малкия като беше малко бебе, сега са ми в много голяма полза и дори много ми харесват.
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #45 -: Октомври 21, 2009, 13:51:46 »

то зависи как се правят топките, ама аз си мисля ако е по най-елементарният начин (който владея) просто си оставяш по един конец от всяка топка и ги завръзваш една за друга ... така си го представям де, не съм убедена как става  Lol

То и аз владея най-елементарния начин Smile на мен ми остават два конеца, не един, но ми се струва много слаба свръзка...
Иначе си купих прежда, започнах шала, става готино, след няколко дни ще го завърша.
Довечера мисля да разплета вече изплетеното, понеже стана по-широко от колкото очаквах, а започнах с 15 бримки.
Мисля да си изплета и ръкавички, които да имат декоративни връзки, завършващи с помпони
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #46 -: Октомври 27, 2009, 10:40:40 »

Това е шала, нищо особено.
Днес се надявам да хвана отворен магазина за прежди за да си купя още една гранка за ръкавички.

Следващото ми начинание ще е

за имения ден на една приятелка
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #47 -: Октомври 27, 2009, 11:10:02 »

Научих се да плета шапка на обръч! Много се гордея със себе си  Cheesygrin
Активен

Lady
Newbie