star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Отлагане на цикъл..И да се оплача :)
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отлагане на цикъл..И да се оплача :)  (Прочетена 106961 пъти)
Лора
Newbie
*
Публикации: 12065

« Отговор #125 -: Октомври 20, 2009, 16:14:00 »

Бамб, гледам, че винаги предупреждаваш за тия хронични гъбички при прием на ок, но не е чак толкова задължително последствие според мен. Аз за четирите години на ок съм нямала нито една гъба, чак след като ги спрях ми се пявиха някакви спори, които елиминирах за два дни. Говорила съм и с много познати, които имат опит с противозачатъчни и нито една няма с такива оплаквания. Да, може да предразполагат, особено пък ако по принцип си си предразположен, но не е гарантирана екстра към хапчетата.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7796

Heart follower

« Отговор #126 -: Октомври 20, 2009, 16:16:19 »

Шуши, принципно не може. Макар че зависи на какъв аптекар попаднеш.  Cheesygrin Някои продават.

"Моят" доктор не ми е доктор, а кажи-речи роднина.  Cheesygrin Бих ходила при него, ако не беше така.  Lol И пак казвам - ако ми се появи по-сериозен проблем, ще отида първо при него.

Уви, това с параноите не е само мой проблем, а на много, много хора. Които пишат във форуми като този. Не се чувствам "специална" в това отношение.  Cheesygrin Затова и го казвам за справка на хората, които си лепят сами какви ли не диагнози и после като отидат на лекар и той им каже "имаш младежка пъпка" (примерно) го гледат с недоверие и после тайно пак си мислят "Ама в Уикипедия пише, че това е рак...тоя доктор не знае." Ама аз пък какво продължавам, като всеки дърпа чергата към себе си. Нямах намерение да влизам в дискусии, понеже знаех как всеки ще ми каже "Ти не си го изпитала, ти не знаеш... " Слава Богу, не съм го изпитала. Което не значи, че не познавам никого, който го е изпитал или който се занимава с това и вижда всеки ден такива случаи. И спасява животи.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #127 -: Октомври 20, 2009, 16:24:08 »

И аз забелязвам някаква анти-ОК пропаганда във форума, която ми идва прекалено ожесточена. Имат си индикации и контраиндикации, странични ефекти, но и много полезни такива. Така че всичко е според конкретния случай, нека не обобщаваме толкова яростно тук.

Тони-ще ти кажа защо толкова се дразнят-защото, като прочетат 2 страници в нета и почват да си мислят, че знаят повече от лекаря, а в масата случаи изобщо не е така.
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 17611

A believer

« Отговор #128 -: Октомври 20, 2009, 16:25:06 »

Абе да, Кате, ама вместо да обяснят, те се тросват обидени.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

katerina
Newbie
*

« Отговор #129 -: Октомври 20, 2009, 16:35:13 »

Ами зависи как поставяш нещата...знам, че и понякога не зависи и че докторът просто е темерут...и нека си понася последствията от това.
Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8614

« Отговор #130 -: Октомври 20, 2009, 21:01:29 »

Извинявам се, че ще ползвам тази тема, но нещо ми се сбърка цикълът. От миналата зима е часовник- на 30-32 дни си идва, усещам си овулациите, симптомите, всичко. Този месец на 30-я ден ми дойде, имах си предизвестията, тече няма и 2 дни слабо, и на третия спря. Просто станах сутринта и нямаше. А никога не ми е било под 7 дни. След това трети ден има някакво черно полу-течение, по 1-2 капки. Нямам болки, само малко съм задържала вода. То от всичко може да е-смяна на климата, пия всеки ден по една таблетка ЦеТеБе. Повече ме притеснява, да не е фалшив цикъл и след 2 седмици пак да ме сюрпризира, а ще ми разбиват камък пак и не искам да съм менструална- нито урина ще мога да дам като хората нито да следя какво изхвърлям.
Въпросът ми е- ако витамините са виновни за това намаление на цикъла, това означава ли, че другият месец ще е по-интензивен? Или този месец ще се влачи 2 седмици по 2 капки? А възможно ли е от самото разбиване на камъка да се е разстройл цикълът ми?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #131 -: Октомври 20, 2009, 21:07:42 »

И аз забелязвам някаква анти-ОК пропаганда във форума, която ми идва прекалено ожесточена. Имат си индикации и контраиндикации, странични ефекти, но и много полезни такива. Така че всичко е според конкретния случай, нека не обобщаваме толкова яростно тук.

Тони-ще ти кажа защо толкова се дразнят-защото, като прочетат 2 страници в нета и почват да си мислят, че знаят повече от лекаря, а в масата случаи изобщо не е така.
Катерина, ти какво ще пиеш за 10-дневно отлага на цикъла - Оргаметрил/Примолут или ОК? И защо?
Не се заяждам, твоето мнение наистина ме интересува, все пак знаеш доста повече от всички ни.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #132 -: Октомври 20, 2009, 21:13:27 »

Аз цикли не си отлагам Smile
Учили са ни с първите две, като Примолута бил по-стар медикамент, каквото и да значи тва. ОК за тази цел не са ни казвали, което нищо не значи, може би е просто вариант, по каква схема са ги изписали тея ОК за отлагане само не ми стана ясно? Редно е да се има предвид, че и всеки специалист си има някакъв опит и впечатления с определени медикаменти, така че може и затова да го е препоръчал.
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #133 -: Октомври 20, 2009, 23:06:35 »

Ще разучиш ли мотивите защо ОК се препоръчват в такива случаи?

Интересно ми е компетентно мнение обобщаващо за и против ОК, следствия от продължителна и от кратка употреба Smile
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #134 -: Октомври 21, 2009, 16:10:35 »

Cheesygrin Вече трябва да почна да си записвам. Ще, само да сваря удобен момент, че вече преследвам за интервюта де що сваря лекар, ще ми излезе име Smile
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #135 -: Октомври 21, 2009, 21:25:31 »

Супер. Thank you!!! Доста неща премислям като вкараш разяснения по темата Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9236

« Отговор #136 -: Октомври 29, 2009, 13:26:08 »

това си ми е темата за оплаквания  Razz та...вече 5 дена ми закъснява :( Обикновено идва на 28-32ри ден, винаги е редовен, а след тия хапове са минали 35 дена вече...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3178

« Отговор #137 -: Октомври 29, 2009, 13:59:29 »

Хм, не обвинявай хаповете. По принцип цикълът точен ли е? Случав ли се да закъснява?
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9236

« Отговор #138 -: Октомври 29, 2009, 14:03:00 »

Хм, не обвинявай хаповете. По принцип цикълът точен ли е? Случав ли се да закъснява?

Нали това казвам- винаги е редовен, не точно до деня, но + - 2-3 дни най-много, без да пропуска месец или да закъснява повече. Имало е случаи да е през 35 дни най-много.
Активен

TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #139 -: Ноември 08, 2009, 13:58:46 »

Не ми се отваря нова тема,затова ще използвам тази дано не се сърдите...
Секса точно преди цикъл влияе ли ви по някакъв начин?В смисъл закъснява ли ви,идва ли ви навреме след това..или веднага...или не ви влияе?!
Питам ви защото съм забелязала,че ако правя секс в деня който трябва да ми дойде после ми закъснява поне 2-3 дена  Blink
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6353

« Отговор #140 -: Ноември 08, 2009, 14:01:07 »

При мен е точно обратното. И си го обяснявам с кръвонапълването и контракциите на матката по време на О.
Активен

Моето име е Любов.
TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #141 -: Ноември 08, 2009, 14:04:18 »

А аз не мога да си обясня защо ми закъснява  Rolling Eyes Confused
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #142 -: Ноември 08, 2009, 14:30:08 »

Ами и на мен ми закъснява вече 5-ти ден. Звъннах на гинеколкожката по телефона и тя ми каза да не се притеснявам.Много момичета се оплаквали от този проблем този месец. Можело да е от рязката смяна на времето. Каза да изчакам още 4-5 дена и ако не ми дойде да ходя на преглед.
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #143 -: Ноември 08, 2009, 15:08:27 »

На мен след секс ми идва "скорострелно".
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #144 -: Ноември 08, 2009, 16:03:16 »

Явно не съм само аз със закъснения без причина този месец. Даже с 10 дена ми закъснява. Не , че ми е от най-редовните, обаче такова чудо...И не съм бременна.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #145 -: Ноември 08, 2009, 16:12:21 »

На мен миналия месец, като се промени рязко времето и ми закъсня 4 дни, което при мен е рядкост.
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #146 -: Ноември 09, 2009, 23:40:48 »

При мен също имаше някакви промени, циклични. Миналия месец подрани с 4-5 дни, но го отдавам на това, че рязко спрях секса Smile Спра ли да правя секс и гледай кво става - подранявания, закъснения, адски болезнен цикъл, направо не е за вярване. Да не споменявам, че ми влияe на нервната сиситема Lol
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #147 -: Ноември 09, 2009, 23:43:02 »

малко спамче, ама сексът наистина ми контролира целия организъм.. Тоя път липсата му ми докарва адското главоболие през ден. Като имам важни работи да върша пия Аулин, ама през ден не си е работа... Някакви идеи по по-безвреден начин да я оправям моята глава?
Активен

C’est tout!
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #148 -: Ноември 09, 2009, 23:45:34 »

Да. Алетрнативата на секса. Самостоятелността. Cheesygrin
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #149 -: Ноември 09, 2009, 23:49:00 »

хаха, напоследък ми доскучава да съм самостоятелна.
Активен

C’est tout!
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: