star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Отлагане на цикъл..И да се оплача :)
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отлагане на цикъл..И да се оплача :)  (Прочетена 106964 пъти)
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #100 -: Октомври 01, 2009, 18:31:41 »

Ако имам 7-8 см съсирек + яки болки, ще отида, ако ще 'излишни пари' да са.
Активен
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3178

« Отговор #101 -: Октомври 01, 2009, 18:43:50 »

Ще дадеш,ако имаш,ако нямаш няма да дадеш. Но това е друга тема. Аз съм на мнението на секси, че й няма нищо и няма нужда да влиза в излишна параноя.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #102 -: Октомври 01, 2009, 18:50:48 »

Ама защо омаловажавате притесненията на хората, спрямо вашите собствени ? По същия начин с възможностите?
Активен
D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #103 -: Октомври 01, 2009, 19:17:41 »

Няма да отварям нова тема, тази ми се струва подходяща: някой пил ли е Оргаметрил и въобще някакви отзиви за него?
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #104 -: Октомври 01, 2009, 19:21:46 »

Да, аз. Отзиви - нормални. Исках да си забавям цикъла преди години, сработи, с изключение на пробивно кървене за ден -два, след което леко се увеличава дозата с едно хапче и всичко беше ок. Дойде ми няколко дни след като го спрях. И болеше ужасно, но никакви гигантски съсиреци. До организъм.
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 12065

« Отговор #105 -: Октомври 01, 2009, 19:33:28 »

Никой не сравнява проблемите й с каквото и да било, говорим от опит - взимали сме ги тези лекарства, имали сме същите реакции, нормални са, нищо особено не значат.
Активен

sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #106 -: Октомври 01, 2009, 21:02:14 »

Ако имам 7-8 см съсирек + яки болки, ще отида, ако ще 'излишни пари' да са.

Всеки сам си преценява колко сериозно му се вижда собственото състояние. Но когато питаш и ти кажат, че е нормално, предвид естеството на лекарството, може би трябва да се поуспокоиш, знам ли. 
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #107 -: Октомври 01, 2009, 21:59:48 »

Ами именно, защото лекарството съм го пила и подобни 8 см-ови съсиреци не съм имала.  И на базата на собствен опит, аз бих отишла да ме погледнат, най-малкото, за да знам кога да си очаквам овулацията, тъй като хормоните са ми объркали цикъла. Т.е. в каква фаза съм, чисто гинекологично. И, ако нямам други проблеми, бих отишла, дори за профилактичен. Хормоните могат да объркат доста неща, както добре знаем.
Активен
deepdowndirty
Newbie
*
Публикации: 705

« Отговор #108 -: Октомври 01, 2009, 22:20:16 »

Няма да отварям нова тема, тази ми се струва подходяща: някой пил ли е Оргаметрил и въобще някакви отзиви за него?

Преди месец, този май пак ще се наложи Rolling Eyes Та- беше по-кратък и необилен, съсиреци нямах.
Активен

I am just a worthless liar. I am just an imbecile.
I will only complicate you. trust in me and fall as well.
I will find a center in you. I will chew it up and leave.
I will work to elevate you, just enough to bring you down.
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #109 -: Октомври 01, 2009, 23:26:01 »

О, боже, лекари, хормони, разбъркани цикли Blink Стига бе, припомнете си уроците по биология и помислете малко над ситуацията, преди да правите толкова гръмки изказвания. Корнелия е пила 10 дни прогестерон, започнат прием в последните дни на цикъла. Според уроците по биология, това ще удължи лутеиловата фаза на цикъла с 10 дни - за тези 10 дни, няма да има менструация, няма да има яйчникова активност, но маточната лигавица ще продължи да се "увеличава". Та след тези 10 дни мензиса ще е мнооого по-обилен. И когато се трупясам в леглото със силни менструални болки и ужасно обилен цикъл, хич няма да очаквам при ставането сутринта/през-нощта от мен да прокапят само 2 капки кръв като при убодено на иглиник. Да бе, то менструалната кръв в легнало и свито положение така хубаво се отича, че чак се изпарява... при някой, други не сме благословени с този велик дар. Unsure И да, при подобни ситуации се случва да имаме съсиреци или по-скоро съсиреко-подобни.

Освен това Корнелия сама каза, че е преувеличила размера. Ходенето на лекар сега е излишно. По-добре да отиде след още една, даже две менструации за да види, че няма разбърквания на цикъла.

И на 100% изповядвам вярата, че стресът в ежедневието ни съсипва и ни вреди много повече (на нас, на цикъла и на овулацията) от няколко хапчета прогестерон. Но пък ако параноята е толкова голяма да ходи на лекар да се успокои.
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7122

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #110 -: Октомври 02, 2009, 16:05:56 »

Сега всеки път си мисля " Корнелия с големия съсирек".  Cheesygrin

Иначе -браво на Хриси,интелигентно обясни това,което си мислех да напиша,но по моя си хаотичен и неразбираем начин. Lol
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9236

« Отговор #111 -: Октомври 20, 2009, 14:56:44 »

Сега всеки път си мисля " Корнелия с големия съсирек".  Cheesygrin

Иначе -браво на Хриси,интелигентно обясни това,което си мислех да напиша,но по моя си хаотичен и неразбираем начин. Lol

Ей ччч алоо, а бой ядеш ли  Cheesygrin

Та, аз да кажа какво стана, че не бях влизала известно време. Първо мерси на тези, които ми обясниха човешки и ме разбраха (Бамб  Kiss ). Аз отидох до лекарката, за да си взема едни стари изследвания и да й обясня ситуацията. Обясних и тя каза, че това звучи нормално и да ида, ако следващият ми цикъл е объркан. Не ме прегледа (имаше някаква секретарка при нея, явно не е имала възможност и е решила, че не е и важно). И ми натякна, че е било по-добре да пия противозачатъчни, както ми казаха другият лекар и тя по телефона- това е за старият спор тук, просто да отбележа, ако на някой друг му се налага- според лекарите явно противозачатъчни било то и за 2-3 месеца по определена схема са по-добрият вариант, Оргаметрили и Примолути само в краен случай, и от двете второто е по-леко.

Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #112 -: Октомври 20, 2009, 15:03:13 »

Наистина ли има разлика с лекотата на Орг. и Прим. ?

Колкото до ОК, абе много модерно стана гинеколозите да ги препоръчват тия хормончета, за по няколко месеца, толкова ли пари им дават да ги изписват и лансират ? Wink Огромно впечатление ми прави. Да не говорим, че ОК, определено не са по-добър вариант, за няколко месеца, отколкото 10-тина дни- някой от гореописаните препарати. 
Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7796

Heart follower

« Отговор #113 -: Октомври 20, 2009, 15:18:50 »

Корни  Kiss Радвам се, че всичко е наред при теб.
Ама как па така всички гинеколози толкова не разбират, нищо не става от тях. трябва да дойдат в нашия форум, тука сме всички с по две-три висши медицински образования, да хванем да им обясним туй-онуй, че да разберат най-сетне. Егати необразованите хора.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17611

A believer

« Отговор #114 -: Октомври 20, 2009, 15:21:24 »

Катрин, не си права. В медицината има "мода" и комерсиални подбуди.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #115 -: Октомври 20, 2009, 15:22:43 »

Много добре знам какво говоря. Познавам гинеколог, който предписа на дъщеря си ОК по същата причина. Много, много добър гинеколог. Искате да ми кажете, че той от комерсиални подбуди прецаква здравето на собственото си дете ли? Извинете ме, ако си позволявам да не съм съгласна. Знам къде ще отиде тоя разговор, затова няма да се хабя повече, но много се дразня от тенденцията хората, в частност тук, да си позволяват да подлагат на съмнение дългогодишния опит на лекари. И като много лекари правят едно нещо, значи всичките са некадърници. Има и некадърници, ама като всичките са толкова зле, дай да не ходим на лекар, нали ние най-добре ги разбираме тия работи.
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 15:25:15 от Catherine » Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #116 -: Октомври 20, 2009, 15:33:50 »

Да, предписал ги е на дъщеря си, защото вяроятно е имала проблеми, които могат да се оправят с ОК. ОК имат много положителни ефекти като проблеми с кисти, прекомерно окосмяване, омазняване на кожата и т.н. Не за щяло и нещяло.

В момента имам чувството, че като влезеш в кабинета на даден гинеколог едно от първите неща, като едноименна панацея, които предписват са ОК. Как да се пазя- ОК, как да си забавя цикъла за няколко дни - ОК, как да си оправя косата- ОК. Еми, извинявай. Като чуя как 15-годишни пият хормони ми призлява. Изписани, при това!? Да, а кой им обяснява за вредите ? За хроничните гъбички, за липсата на овулация и възможните проблеми? За годините им?

Ако не знаеш, на въпросните доктори им се плаща за тази своеобразна 'реклама'. Фармацевтичната индустрия е жестока, но за тях е хубаво, че я подценяваш Wink

А ти, като се дразниш много на хората тук, защо търсиш съвети Wink ? Или никога не си искала? А защо не се допитваш директно към гинеколозите и директно не спазваш указанията им ?
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 15:36:30 от Bambina » Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #117 -: Октомври 20, 2009, 15:43:01 »

Точно за отлагане на цикъл беше случаят.
Допитвала съм се за разни неща евентуално на видя на кого как са повлияли разни лекарства. Или преди да отида на гинеколог дали някой не е имал подобни симптоми, макар че избягвам. Питам си лекарите. И не съм питала нищо доста отдавна, понеже отношението ми се промени доста. Като гледам как всеки отрича методите на лекарите. А аз ЗНАМ, както и цялата област, че този гинеколог, за когото говоря, е най-добрият наоколо и трябва да си запишеш час месеци по-рано, за да те прегледа. А човекът го познавам лично и е адски отдаден на работата си, как да не му вярвам? Вие си се съмнявайте. И аз подлагам на съмнение някои неща, но това пълно отрицание на всеки гинеколог, който предписва ОК... ще пропусна този път, извинете.  Wink Нямам какво да кажа повече по темата.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #118 -: Октомври 20, 2009, 15:47:03 »

ДА, аз подлагам на съмнение опита на лекарите, защото имам много лош опит със себе си.
Ходила съм на шест различни гинеколози, кото не успяха да ми поставят диагноза. Естествено моята диагноза не е лесна,ама като седнах и четох, четох, четох и се ориентирах каква ми е диагнозата и още на първи преглед при последния ми гинеколог той ми каза същтата диагноза, която от много четене си бях поставила. Естествено не съм му казвала, че съм чела и знам.
Но защо останалите 6-ма не ми казаха това. Загубих си времето с тях, пари и други неща.
Момичетата също са чели,а някои са и изпробвали върху себе си лекарства и затова дават опит и обменят идеи.
Корни ни пита в началото,ние и казахме че за да ходи на почивка с ОК не е добра идея, защото може да кърви и да се получи кофти ефект. И никой не може да й гарантира дали това ще стане или не.
Как да вярвам на лекар, който ми изписва Примолут нор по схема, която видимо би ми потиснала овулацията (от 10-тия ден до 20-тия )и същевременно с това ми казва да си купя тестове за овулация. Или на лекари,които ме държат 5 дни в болница и смятат, че съм със спукана киста и чакат да се разнесе течността и накра я О видиш ли установяват, че кистата си е цяла, но пък за сметка на това не виждат, че ме боли възпаление.
Ти слава богу нямаш такива проблеми и не може да оцениш много неща, но не всички медици са достатъчно добри и затова има нужда да се подлага мнението им на съмнение.
Отгоре на всичкото въпросната лекарка на Корни и е казала точно това,което й казахме и ние: няма да я гледа,ако има объркан цикъл тогава!

Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #119 -: Октомври 20, 2009, 15:52:03 »

Да, слава Богу не съм имала големи проблеми досега. Но ако се стигне някога, знам, че ще отида точно при този лекар, който попада  графата анатемосани, понеже предписва ОК. Мен това ме дразни - това тенденциозно отричане на ОК. Да, хората си говорят от собствен опит, от много четене в интернет, четене на листовки и т.н. Но това не извежда автоматично правилото "ОК = зло" и "гинеколог, предписващ ОК" = "2х зло".
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #120 -: Октомври 20, 2009, 15:56:15 »

Е те всички гинеколози предписват противозачатъчни, това им е главното лечение, което провеждат на всеки един проблем. Понякога си има проблеми, които няма как да не ти дадат ОК- нарушения, кисти и т.н. Ако имах възможност да избирам т. е бях здрава , нямаше никога да пъхна в устата си такова хапче! Това го заявявам съвсем сериозно.
Между другото някъде прочетох, че се оплакваш от чести депресии и повтарящи се кофти мисли....помисли дали ОК не ги засилват.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #121 -: Октомври 20, 2009, 16:03:54 »

Честно казано аз си страдам от сигурно два-три пъти повече време, отколкото пия ОК, така че разлика не виждам между преди и след.  Rolling Eyes Аз не съм защитничка на ОК, направила съм си избора за себе си и не се оставям да ми влияе нищо. Но пак от собствен опит знам, че човек колкото повече ровичка по интернет и се интересува за разни симптоми и лекарства, толкова повече психясва и задълбава в проблем, който иначе не е толкова сериозен. И аз така преди няколко месеца от една бенка бях легнала да умирам, понеже в интернет се начетох на всякакви глупости и по всичко личеше, че имам рак. Отидох на лекар и се оказа витилиго.  Rolling Eyes Та прекалената интернет информираност може и да е вредна. Честно казано вече предпочитам да не питам и разпитвам, да не отварям гугъл, а директно да отивам на лекар и да се доверявам на лечението, което ми изписва. Винаги ходя при лекари, които са ми препоръчани от други хора или лекари, никога не ходя при "когото и да е". Така че имам основание напълно да се доверявам на лекарите, дори и на мен да ми се струва абсурдно лечението, което ми назначават. Те са с медицинското образование, аз съм просто една пикла, дето чете в уикипедия. Не отричам лошия опит на което и да е момиче от форума, не ме разбирайте погрешно. Просто не смятам, че личният ни опит е гаранция, че същото ще се случи и на другите.
Активен

Shushi
Newbie
*
Публикации: 339

« Отговор #122 -: Октомври 20, 2009, 16:06:14 »

Мога да кажа, че не само в Б-я се изписват за какво ли не ОК, аз бях писала как на мен личният лекар ми изписа без каквито и да е задръжки Диане за проблем с кожата.Без каквито и да е въпроси,, обяснения точно като панацея и то защото аз пиех вече др ОК и му казах за това и че ще ги сприрам. Та човека реши, че Диане може да ми помогне при появилият се проблем. След 1 месец пак отидох при него и той ми разви теорията, че то трябвало по-дълго да се пие за резултати  межуд 3-6 месеца, по- късно започна да говори за 1 година ....така, че едвалии са толкова живото- застрашаващи ОК щом в циливизованите страни къде по-напреднали от Б-я ги изписват без каквито и да е изследвания. Мисля, че всеки сам си обмисля и решава дали да пие или не, лекаря само препоръчва.
Между др. в момента в Б-я може ли да се купи ОК без рецепта ?
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 16:09:15 от Shushi » Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #123 -: Октомври 20, 2009, 16:06:28 »

Катрин, виж сега, Ок, твоят доктор е гуру. Wink Недей да се фрустрираш толкова, никой не отрича лекарите.
 Просто не си имала проблеми, явно. За което можеш само да се благодариш, между другото.  

Просто отбелязах тенденция, чиито вреди са доказани, в световен мащаб. Много е модерно на черното да се казва бяло, обаче. Само, защото ти ползваш черното, най-вече.

И не, няма нищо лошо в това да търсиш други мнения и сам да се интересуваш за себе си. Ако си склонна към паранои, вече си е твой проблем.
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 17611

A believer

« Отговор #124 -: Октомври 20, 2009, 16:11:08 »

Мен пък ме побърква като почнеш да питаш лекаря си за нещо, защото си чел в интернет разни неща и той ти отговаря с: недей да четеш в интернет, там само глупости пише. И се тросва намусено. А пък в днешно време е толкова пълно с некадърници, че трябва да ставаме специалисти във всяка област на медицината. И не знам защо толкова се дразнят, че четем в интернет. Все едно ще им вземем хляба.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: