star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Отлагане на цикъл..И да се оплача :)
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отлагане на цикъл..И да се оплача :)  (Прочетена 68198 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16509

A believer

« Отговор #25 -: Август 20, 2009, 16:53:47 »

Да, Корни, след като това е някакъв лекар, който е бил на смяна и ти нямаш идея дали е добър специалист => наистина си вироглава. Организмът си е твой. Ние те съветваме само. Не те караме да правиш ужасни неща.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #26 -: Август 20, 2009, 16:56:29 »

Та ти даже не си сигурна, че той е разбрал за двуумението ти дали ще ги спреш окончателно след морето или не... Но иначе той е правия... Няма как да е прав, ако няма цялата информация... Не мислиш ли?
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #27 -: Август 20, 2009, 17:04:52 »

Добре де, нали казах, че ще ги пия 6 месеца и ше ида пак при него след първия- какво пак ви притеснява?

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #28 -: Август 20, 2009, 17:07:35 »

Чудим ти се на акъла, що аджеба, ще си тровиш организма излишно 6 месеца за едно море като има много по-лесно решение на проблема ти? От 9 кладенеца вода ще донесеш, само за да не приемеш съвета ни. Е защо питаше тогава изобщо?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #29 -: Август 20, 2009, 17:08:59 »

Оххх сега ме разколебахте и се чудя дали да ги почвам...

Принципно мислех да ходя при моята гинеколожка др седмица, защото е в отпуска тази. Но като ми дойде днес реших, че е най-добре да не чакам толкова време.

Абее почвам ги и това е, не виждам какво толкова може да ми стане, ще карам няколко месеца и ще видя как ми понасят.

И без това така им нямам доверие на тия хапове и така лошо ги гледам, а вие като ми наговорихте всичко това и сега ми е съвсем притеснено...

Бизат, лиспваш ми, няма ли да се изкажеш по темата?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #30 -: Август 20, 2009, 17:33:13 »

Чудим ти се на акъла, що аджеба, ще си тровиш организма излишно 6 месеца за едно море като има много по-лесно решение на проблема ти? От 9 кладенеца вода ще донесеш, само за да не приемеш съвета ни. Е защо питаше тогава изобщо?

Ами ок, сега ще обясня подробно.

1. Не съм сигурна точно кога да очаквам цикъла, че да пия Оргаметрила "2-3 дни преди". Може да закъснея и да ме изненада, или да почна твърде рано
2. Питах лекаря и той изрично каза, че това е тежко лекарство и е по-вредно от обикновената контрацепция
3. От много време се чудя дали да не пробвам какво е с ОК и сега имам така или иначе удобна възможност, защо да не опитам? Последно вредни ли са или не са? Не забравяйте, че ще ги ползвам и като контрацепция през това време.

Може ли сега някой, пил Линдинет, да ми каже как са му са отразили, някакви странични ефекти? Какво мога да очаквам, като ми е за първи път? И то на дърти години като мен  Lol почти 24...

Странното е, че лекарят ме пита дали като съм пила Ескапел, ми е разбъркало много цикъла. Аз казах, че не. Има ли връзка- че се очаква и тези да ми понесат добре, или е питал по друга причина?

И последно вредни ли са ОК Или не са? Не е ли безопасно да пия няколко месеца? Преди време ме съвтвахте горещо да започна, сега имам още една причина и ме съветвате да НЕ почвам, мнгоо е странно всичко...

Знам, че Бизетка беше пила Линдинет, ама не пише :(
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #31 -: Август 20, 2009, 17:38:23 »

Какво очакваш да ти кажем, вредни ли са или не? Имаш листовка, нали? Чети и реши сама за себе си. Имат си плюсове, имат си и минуси. Всички ще ти кажат, че са вредни, нали са намеса в организма в крайна сметка.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #32 -: Август 20, 2009, 22:19:28 »

Бизетка е по разходки с малкия Cheesygrin, очевидно - далеч от ОК Lol
Иначе не съм пила Линдинет - Цилест и Новинет май бяха (боже, колко отдавна беше). По темата съм съгласна с момичетата, че е по-добре да пиеш Оргаметрил и да забравиш за случая. Че принципно нищо няма да ти стане, няма. Дали е по-добре да пиеш 2, 6 или 12 месеца ОК е все едно. Нали принципно си против хормоните, няма никаква логика в това да се убеждаваш, че заради един пропуснат мензис е добре да изпиеш еди колко си опаковки ОК. След като си има медикамент за твоя случай е добре да си следваш него. Просто това с таблетките са малко детски работи при отлагане. Линдинет като цяло може и да са по-слаби хормони, но тоя доктор няма никаква представа как ще ти понесат, може твърде много време да се точиш с непредвидени течения, вместо просто и ясно да направиш това, което е най-добре.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #33 -: Август 21, 2009, 10:40:00 »

Ооо, Бизи, добре дошла! Тъкмо смятах да чета темата за Дари, да видя какви са новините  Cheesygrin

Иначее аз вчера пих едно хапче, но днес се събудих на друг акъл  Lol След като цяла нощ се будих и ми се струваше, че ме втриса (чисто внушение, според мен), реших, че това с таблетките все пак не е за мен. Още повече мъж ми заяви, че нямало да се предоверява на таблетките и ще си караме както досега (с презерватив накрая), и пак ми каза, че е против да се пият хормони,ама ако много настоявам, че ще ми е по-добре почивката..

Та, мисля, че от едно хапче нищо няма да ми стане, ако ги спра. (тук ще ме нахраните сигурно). И идеята ми е следната: ако ми дойде до 17ти септември- екстра (тук чух за некви бабини трикове да се пия аспирин, че да дойде 1-2 дена по-рано...според мен якият секс ще свърши повече работа  Lol ).
Ако не ми дойде дотогава, почвам Оргаметрила, който предвареитлно ще си взема на рецепта от мойта лекарка този път.

В идеалния случай ще ми дойде на 17ти, ще тъпча яко витамин Ц и се надявам до 22ри да ми свърши, така ще изпусна по-малко от половината дни (а и то накрая е поносимо). И няма да пия никви хормони, освен нещастната таблетка от снощи.

В най-лошия- ще тъпча високодозирани хормони за 10 дена или ще мина без секс и почти без къпане (подсмърч). Но поне ще сме спокойни с приятеля ми.

Иначе имате ли някакви идеи как да накрам цикъла да дойде 2-3 дена по-рано? Това с упсарина е пъкна глупост, нали? Все пак ми се иска нещо не- с таблетки...

Или някой пил Оргаметрил да каже мнение- аз видях мнения в нета, че след това цикълът е адски силен и болезнен :(
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #34 -: Август 21, 2009, 10:44:39 »

Иначее аз вчера пих едно хапче, но днес се събудих на друг акъл 

О, Боже, Боже, колко мъка има по света Lol Lol Lol
Активен

Shushi
Newbie
*
Публикации: 339

« Отговор #35 -: Август 21, 2009, 11:16:02 »

Аз ще се включа към масовка не ти препоръчвам да почваш ОК когато никога не си ги ползвала преди това.  Подобен екперимент си го направих миналата година на море в Турция и аз съжалих 1000 пъти. Първо Линдинет го изписват като  хапче против болка едвали не с такава лекота пиех го около 6 месеца при първат опаковка имах зацапващо около 1 месец после. Да верно беше като за ежедневни превръзки, но не е особено приятно и ако мислиш, че с това ще можеш да се мяташ по Аква парка то забрави.....ще имаш проблем при спускането от парзалките най-малкото. Почти сигурно е че ще имаш зацапване като никога не си пила хормони преди това. второто което е че при продъжаването на 2-опковак без 7 дни пауза е почти сигурно, че ще имаш кърване при мен стана точно това миналата година. Все едно си бях с цикъл  нищо, че се тъпчех с хормоните ефекта беше минимален при положение,че тялото ми вече беше свикнало с хормоните защото го пиех 6 месеца преди това. Така тотално си обърках организма после да не говоримза дисконфорта който изпитвах все едно съм в цикъл цял месец. Силно те съветвам да не си правиш такъв експеримент за да не си развалиш тотално почивката. Не знам при теб дали ти се отразява консулмацията на вит.С при мен помага да скася цикъла, но това си е само при мен...както и горе споменато, но едва ли би се очаквало друга рекция на орканизъм който изведнъж почваш да атакуваш с хормони.
Успех и веселоо изкарване в Турция  Smile
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #36 -: Август 21, 2009, 11:45:54 »

Шуши, много благодаря! Явно си била в моята ситуация, така че напълно ти се доверявам. Съжалявам, че при теб така се е получило. Аз реших наистина да ги спра (така де, аз не съм ги почвала, едно хапче според мен няма да е фатално). И вече за Оргаметрила според зависи. Мерси още веднъж за помощта!
Активен

Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #37 -: Август 21, 2009, 13:20:00 »

Хора, ако мислите, че "едно хапче няма да е фатално", "шест месеца са по-добре от два", "сега ще пийна Линдинет, след няколко дни Оргаметрил", по-добре въобще не се доближавайте до хормонални препарати. За мен това е безотговорно, тъй като съвсем не са толкова безобидни. Знам, че всеки сам преценява, но ако темата утре се прочете от 16-годишно момиче, без опит, което също иска да си регулира цикъла по нейно си усмотрение, искам да има повече предупреждаващи мнения.
Активен
black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #38 -: Август 21, 2009, 13:32:48 »

Мисля, че има достатъчно предупреждаващи мнения в цялата тема и доста подробно е обяснено, че не е шега работа... Не на 1 място е написано, че си има специални медикаменти за отлагане на месечния цикъл!!!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #39 -: Август 21, 2009, 13:51:59 »

Хора, ако мислите, че "едно хапче няма да е фатално", "шест месеца са по-добре от два", "сега ще пийна Линдинет, след няколко дни Оргаметрил", по-добре въобще не се доближавайте до хормонални препарати. За мен това е безотговорно, тъй като съвсем не са толкова безобидни. Знам, че всеки сам преценява, но ако темата утре се прочете от 16-годишно момиче, без опит, което също иска да си регулира цикъла по нейно си усмотрение, искам да има повече предупреждаващи мнения.

Ивена, радвам се на загрижеността ти към младите поколения, но мисля, че достатъчно пъти всички са се обявили против хормоните. Мислиш ли, че ако имах безотговорно отношение към лекарствата, нямаше досега да съм пила никога противозачатъчни? Именно защото мразя лекарствата и дори грип опитвам да лекувам само с витамин Ц и чайове, съм пуснала темата за съвети и кое е по-безвредно. И най-вече дали има начин и двете да се избегнат.
Но сега като съм сгрешила и изпила едното хапче, по-добре да легна да умирам и да кажа "край, развалих си организма завинаги" ли ? Не е ли по-добре да се успокоя, че съм взела правилно решение, макар и с 1 ден закъснение?

А и  казах, че ще се опитам да избегна И оргаметрила. И ако се НАЛОЖИ да го пия, ще е след консултация с лекар и след един месец, а не след няколко дни. Мисля, че ефектът от ЕДНА противозачатъчна таблетка ще се е неутрализирал след месец, или греша? Също така ако някой чете темата и е неопитен, какво да си помисли- че 2 месеца пиене на хапчета е по-добре от едно хапче ли?  Ами не съм съгласна. НАистина с едно хапче организмът изобщо не се е настроил, само започва да се настройва, и ако не се продължи седмици наред, бързо "забравя".

Сега да питам, макар и да съм 99% сигурна, но- понеже наистина не съм пила хапчета, нали не е като с антибиотика- почнеш ли, трябва докрай- и е по-добре сега да спра въпреки едничкото хапче, а не да карам опаковката докрай?

Кажете ми само това и после спирам да ви занимавам, че пак разбуних духовете  Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #40 -: Август 21, 2009, 14:10:33 »

Абе нищо няма да ти стане, при всички случаи е по-умно да ги спреш, отколкото да пиеш цяла опаковка, пък после да не е цяла, ами 6, заради едно хапче, не се излагай Smile
Ясно е, че таблетките не са шега работа, ама не приемай нещата толкова буквално, нищо няма да ти стане от едно хапче.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #41 -: Август 21, 2009, 14:19:44 »

Дам, едва ли ще ти стане нещо от едно хапче. А и да допълня - това, че ти е било зле през нощта, не е изключено да е от хапчето. Аз си спомням моето първо хапче как ми разказа играта. Цяла нощ се въртях, виеше ми се свят и ми се повръщаше... Но посе се оправих.  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #42 -: Август 21, 2009, 14:28:33 »

Абе и двете много навътре ги взимате нещата.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #43 -: Август 21, 2009, 15:35:09 »

Абе нищо няма да ти стане, при всички случаи е по-умно да ги спреш, отколкото да пиеш цяла опаковка, пък после да не е цяла, ами 6, заради едно хапче, не се излагай Smile
Ясно е, че таблетките не са шега работа, ама не приемай нещата толкова буквално, нищо няма да ти стане от едно хапче.

Мерси, успокои ме  Kiss

Катрин, може, ама аз някак си бях настроена "какво ли ще ми стане", та може и от психиката да е било..Иначе беше горе-долу както го описваш, така че явно е и от хапчето. Така или иначе се отказвам от тези приятели. Макар че като казах на мъж ми "рано или късно трябва да ги почна", той ме уби, като каза, че си представя и след като сме женени, пак да сме на презервативи  Shocked Освен когато решим да спрем да се пазим, ама това ще е временно, няма да разждам всяка година  Lol

Утопия, аз не разбрах кои сме ние двете Smile Или аз и моята шизофренична половина  Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #44 -: Август 21, 2009, 15:39:13 »

Вие ако сте само две, добре. Ние сме цял легион.  Lol А като захващаш темата, аз винаги съм се притеснявала повече за останалата част от живота ми как ще се пазя. Засега съм му намерила цаката, ама то не може цял живот на хормони.  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #45 -: Август 21, 2009, 15:44:58 »

Да, точно вие двете, Корни и Катерине Smile Луди
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #46 -: Август 21, 2009, 15:46:42 »

Наша милост се гордеем с това.  Cheesygrin Но наистина, тогава изобщо не очаквах да ми стане нещо, а цяла нощ едвам се сдържах да не повърна. Беше кошмар.  Sad
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #47 -: Август 21, 2009, 16:10:50 »

Аз се готвя да се снабдя с едни нови хапчета тук,като при тях имаш цикъл само 4 пъти годишно. Приятно звучи,а цената е още по-приятна.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #48 -: Август 21, 2009, 16:26:37 »

Аз се готвя да се снабдя с едни нови хапчета тук,като при тях имаш цикъл само 4 пъти годишно. Приятно звучи,а цената е още по-приятна.

Наистина звучи супер, че аз псувам пола си всеки месец по една седмица  Lol Е не баш, преди се радвах, като ми идва, ама напоследък като все ме тормози по време на море и гррр

Ама Але, да не са много наблъскани с хормони?

Иначе да, добре че сме ние двете шизофренички да се разбираме и поддържаме Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #49 -: Август 21, 2009, 16:32:30 »

Е как ще са нови, аз още от лейдипил знам, че има такива контрацептиви, те май са си все ОК, само, че по различна схема се пият.

А не знам на презервативите какво не им харесвате, убедена съм, че повечето не ползват заради превземки. Не, че съм била с много мъже, но достатъчно, че да си направя статистика някаква и няма един, който да се е оплакал (е, всеки иска без, ама като не може и така се справят добре със секса). Та, за мен лично, ако нямаш алергия някаква или чааак толкова да ти скапва секса, е най-лесния начин за пазене от сигурните методи. В една друга тема споменах колко ми е чудно жените като родят и как тепърва наново започват да се чудят с какво да се пазят и тотално изключват кондомите, което ми е напълно непонятно.

А иначе, Але, гарантиран и изпробван метод за липса на цикъл повече от година - бременност и кърмене Lol Това кърмене направо ще го разцелувам, още не съм текнала, пу-пу, ама максимум месец-два ми остават по мои сметки, ще се запознавам пак с превръзките.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: