star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Отлагане на цикъл..И да се оплача :)
Страници: 1 ... 7 8 [9]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отлагане на цикъл..И да се оплача :)  (Прочетена 68164 пъти)
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #200 -: Юли 24, 2012, 13:51:04 »

да и аз четох че единствено Дуфастона от тези 3те може да се прилага при бременност....честно казано бях изчислила всичко нормално, трябваше миналия месец да ми дойде нормално, ама то закъсня с около седмица че и повече и ми се измести цикъла, нарочно сложихме почивката по НОИ сега защото уж нямаше да съм в цикъл, а и за сватбата единия довод да е на 1ви беше че няма да съм в цикъл, а от объркването миналия месец не само сега ами и на сватбата се очертава да съм в цикъл...
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #201 -: Юли 24, 2012, 13:54:27 »

Решението е само едно  Cheesygrin  Ако ще ти идва на 3-4 август, още днес се мятайте и няма да имаш цикъл нито на почивката, нито на сватбата  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #202 -: Юли 24, 2012, 13:55:55 »

Решението е само едно  Cheesygrin  Ако ще ти идва на 3-4 август, още днес се мятайте и няма да имаш цикъл нито на почивката, нито на сватбата  Cheesygrin
не съм в овулация сега, миналата седмица бях Smile

за мен е по-добре да ми дойде преди почивката, първо за да не съм надута цялата и да ми е тежко, второ за да може после да ми свърши до сватбата...а иначе трябва ако сега го забавя, после след сватбата баш да цъфвам, и може да замине медения месец на майната си...
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #203 -: Юли 24, 2012, 14:04:12 »

Щом чакаш цикъл на 3-4 август, значи имаш време за Дуфастона.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #204 -: Юли 24, 2012, 14:12:24 »

Трябва да ми идва около 1 август

не съм писала 3-4 август....
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #205 -: Юли 24, 2012, 15:31:08 »

Нямаш време за предизвикване, пият се 5 дни хапчета, после може и до седмица да ти дойде, нямаш за кога. Оргаметрила и Примолут са стари и гадни, може да извадиш по-гнусни странични ефекти. И както лъвчето ти каза с дуфастона няма никакъв проблем, даже при следващ цикъл може добре да ти дойде действието му, макара че според мен не е чак така дълго действащ. схемата е 5 дни по две хапчета Дуфастон, ще ме наплескат, че ти я давам и не съм доктор.
За хомеопатия не съм чула, но ако не ти е изписана от хомеопат или някой разбиращ да не вземе да ти дойде с пълна сила баш на процедурите:}Всеки гинеколог ще се съгласи да ти изпише Дуфастон.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #206 -: Юли 24, 2012, 15:42:14 »

да, значи за предизвикване нямам време щом се пият 5 дни...

Няма значение че ми казваш схемата аз питам информативно, ако реша да ги пия ще се консултирам със специалист задължително.

май най-добре нищо да не правя...да си търпя с цикъла по-голямата част от почивката и да изтърва процедурите, за които съм платила :( Защото ако го забавя цикъла, после и следващия месец се забавя и ще стане така че на сватбата ще съм подута и точно преди цикъл а на медения ще съм в цикъл....
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #207 -: Юли 24, 2012, 16:12:39 »

Другият месец може да забременееш и си решаваш дилемата от всякъде , няма цикъл, няма подуване, само по-големи цицки може да ти изникнат. Отлагай го сега, ти за другия месец въобще от момента сметка няма как да правиш кога ще ти дойде, може да подрани. Щом имаш процедури, иди да те намачкaт за кеф за сметка на данъкоплатеца :}.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #208 -: Юли 24, 2012, 16:28:33 »

няма мачкане там, има много водни процедури, но мачкане няма :( А това със забременяването другия месец, както казах мисля да мине сватбата и тогава да почват опитите пак...сега ще изчакаме още месец и нещо Smile Ако сега си ми дойде на време на 1-ви, тогава за сватбата няма да имам проблем, защото се очертава да ми е към края си, така че няма толкова голям проблем, само да не се забави и да цъфна баш кога не трябва Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #209 -: Юли 25, 2012, 10:19:18 »

Аз затова мисля, че не е добра идея да си разбъркваш цикъла точно сега, не можеш нито за сватбата да го предвидиш после, нито пък има гаранция, че ще си остане по часовник както досега, за да забременеете скоро. Аз имах проблеми с отлагане с Примолут, ужасни болки, разболях се, кръвоизливи и разбира се следващите 1-2 месеца не можех да предвидя кога ще дойде, идваше на странни интервали. Повече не бих си го причинила, не виждам защо сравнявате с Ескапел, и двете са хормонални бомби, но при Ескапела поне не го правиш доброволно, а защото е станал инцидент. А аз лично с Ескапел нямах видими проблеми, Примолут ми се отрази по-зле, тъй че си е до организъм.

Това е само мое мнение, инак ти си решаваш, разбира се, че има голям шанс всичко да мине по вода и дори да не усетиш отлагането, просто аз на твое място не бих рискувала точно преди сватба и бебеправене, колкото и да ми твърдите как е безвредно.

Охх сега ме е яд и за трите пъти, в които съм пила Ескапел, рискът е бил според мен под 5-10%, язък за цялата отрова..ама млада наплашена тийн душа  Lol
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #210 -: Юли 25, 2012, 10:30:48 »

То и зависи колко са ти важни процедурите на почивката, подреждаш си приоритетите и решаваш как да действаш. Smile
И аз съм отлагала преди години и друг път май съм писала, опъпчих се, бях подута и изобщо, не беше приятно, но после май нямах проблеми със следващия цикъл, май, не помня вече. Rolling Eyes
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #211 -: Юли 25, 2012, 11:25:43 »

ами да ви кажа за тази рехабилитационна програма по НОИ сме се записали още от края на миналага година, после в началото на тази си потвърдихме резервациите просто. Планирала съм си отпуската за програмата спрямо календара ми (тъй като цикъла ми е точен горе долу +/- 1 ден), ама това беше преди дори да ми предложат брак, а от тогава някой неща се промениха, имаше известно напрежение, разни нерви и цикъла ми се измести....така де това което исках да кажа е че почивката я чакам отдавна, и отивам заради водните процедури главно, защото ЛФК мога да си правя и в къщи....ще го видим как ще е....ще слагам тампони, 1-2 дни ще пропускам 100% че първите ми 2 дни са кошмарни и съм като пребито куче, другите дни с тампон и това е...така ще го изкарам сега, какво да се прави Smile
Активен

Страници: 1 ... 7 8 [9]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: