star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Отлагане на цикъл..И да се оплача :)
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отлагане на цикъл..И да се оплача :)  (Прочетена 68167 пъти)
TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #175 -: Август 30, 2011, 22:28:24 »

Моргана същата работа съм и аз  Sad И направо вече ми омръзна да се занимавам с постоянни изследвания,след което да ми казват,че никаква по-сериозна причина нямало.
И след като майка ми и сестра ми са били така като млади и едва след като са родили им се е нормализирал цикъла съм склонна да вярвам или поне да се надявам,че и при мен така ще се случи

А иначе Ок-то не ми го предписват само за нормализиране на цикъл,а затова защото постоянно образувам фоликулярни кисти.
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13209

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #176 -: Септември 02, 2011, 19:07:34 »

Нещо се случва, твърде ненормално за мен. Не стига, че ми закъсня предния месец, но сега, точно 10 дни след като ми свърши пак ми процапа...да не кажа потече  Rolling Eyes Едва ли хомеопатията ми е объркала организма, ама такова чудо не е било никога. Болки нямам, сякаш леко напрежение. Мамка, ще трябва да ходя на лекар  Unsure
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #177 -: Март 07, 2012, 14:42:38 »

Аз пак да си кажа мъката...като гледам е доста вероятно на сватбата и/или на медения месец да съм в цикъл  Cry

Остави сексът и първата брачна нощ (въпреки че това си е важно и ще ми е много тъпо да нямаме такава), но и с роклята, която съм избрала- бяла, тясна по дупето, ще умра от страх да не се изцапа и изложа пред всички...А на мен цикълът ми първите дни е силен и редовно цапам панталони- нося само тъмни през това време, а сега бяло  Shocked

Хич не ми се иска да се тъпча с хормони, още повече, че ще ми свърши по-голяма работа да го подраня, а не забавя.
Мисля да ходя на гинеколог след като ми дойде и свърши този месец (всеки момент) и да питам дали не знае някакви трикове за подраняване освен хормоните...

Четох в бгмама и бяха предложили всякакви неща като гореща баня, коремни преси, ядене на канела, пиене на чай от джоджен и т.н...Някак си нито едно не ми звучи сигурно, че може да предизвика цикъла по-бързо...

Тъпото е, че ми е редовен сравнително- +- 3-4 дена, но този +- така се размести от октомври насам, че както бях сигурна, че 5ти май е ок, така се оказа баш в центъра...Пффф.Единствена надежда ми е да дойде веднага, през април няколко дни по-рано, през май също и готово...Но шансовете са минимални без външна намеса  Cry

И на сватбата на сестра ми бях в цикъл, а на последната сватба имах цистит. Какъв е тоя късмет моят, не знам...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #178 -: Март 07, 2012, 14:57:33 »

Нищо сигурно няма, Корни. Аз, колкото и да съм против такива неща, също не си представям да ме хване цикъла първия ден два на такова събитие. Аз също не бих искала през цялото време да мисля И за това. Остави всичко останало, ами и цял ден на крак, в дълга бяла рокля, къде ще се вреш по тоалетни да се сменяш. Не знам, на мен поне много неприятно ми звучи. Все пак има доста време, консултирай се, но просто виж, докато наближи месеца накъде отиват нещата, може и да ти се поизмести нещо пък. Или не съм наясно с тези хапове, но предполагам, че ако го изместиш само с няколко дена, така, че да си в края му, няма да е фатално за графика ти.
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #179 -: Март 07, 2012, 15:06:00 »

И аз, по мои изчисления, ще бъда в същото положение на сватбата. Ама някак хич не го мисля. Моят цикъл не е много редовен, в смисъл, задъжително си ми закъснява всеки месец, с по два, три дни и много се надявам да се измести. Много оптимистично съм настроена относно това, а и наистина хич не го мисля. Това ще ми е най-малкият проблем.  Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #180 -: Март 07, 2012, 15:27:31 »

Биз, аз точно това искам-поне 2-3 дни преди сватбата да ми дойде, след 3тия ден ще преживея..Само да не е 1ви или 2ри :( Или пък да ми дойде на морето- не е приятно, но 2-3 дена просто ще ходим по екскурзии и няма да се къпя, после мога и с тампони и тн...Уф гадна женска участ...всеки път като ми се случва нещо хубаво, се появява цикъл да го мисля...Не че се оплаквам, радвам се, че е редовен,ама поне да стане съвсем редовен, а не така с малки колебания, които за няколко месеца могат да го измесят 10 дена нагоре или надолу...

Всичко зависи кога ще ми дойде този месец, че да видя следващия.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #181 -: Март 13, 2012, 20:57:19 »

хм, Биз, това с форумната магия започва и при мен да работи. Вече около 5 дена ми закъснява и ако продължава така, определено ще се намести след сватбата. Само да не съм бременна, че мъжо няма да повярва, че е негово, като не сме се виждали от 2 месеца  Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #182 -: Март 13, 2012, 23:54:52 »

Хахахах то, ако ти закъснява за първи път и не сте виждали 2 месеца, едва ли ще е негово, така или иначе Cheesygrin
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #183 -: Април 10, 2012, 10:59:42 »

Закъснява ми с 5 дни. Не може да е бременност. Още колко да изчакам, преди да отида на лекар?
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #184 -: Април 10, 2012, 11:07:45 »

Еми седмица, не се шашкай. На мен миналата пролет ми се случи същото - случва се Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #185 -: Април 10, 2012, 16:29:34 »

Закъснява ми с 5 дни. Не може да е бременност. Още колко да изчакам, преди да отида на лекар?

Аз за закъснения от около седмица изобщо не ги мисля като проблем, ако после цикълът е нормален и другия месец всичко е ок. но при мен никога не е като часовник, все е +- някакви дни и затова. При теб ако е години наред на точна дата и сега закъснпва с 5 дена, разбирам защо ти е напрегнато, въпреки че и според мен е от сезона
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #186 -: Април 10, 2012, 17:31:34 »

Не бих казала, че ми е по часовник, в смисъл знам си, че всеки месец ми закъснява с два дни мак или си ми идва на деня, който е бил предния месец. Та затова се зачудих, щото нямам спомен преди толкова да ми е закъснявал, совен ако няма друга основателна причина...
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #187 -: Юли 24, 2012, 10:29:16 »

Да не пускам нова тема ще пиша тук направо...да ви питам какво бихте ме посъветвали. На 28 заминавам на почивка по НОИ с процедури до 7 август. Трябва да ми идва около 1 август и съответно няма да мога да правя процедури през по-голямата част от почивката което я обезмисля....но няма как да преместя почивката, остават 2 варианта, да съм си в цикъл и да изтърва всичките процедури или да си изместя цикъла... Чудя се дали да не го забавя цикъла, единственото което ме притеснява е че не исках да го пипам и да му се меся на цикъла, защото сега нали съм на фолиева и от 1 септември спираме да се пазим и ще работим за бебе, а не искам 1 месец преди това да си ровя в цикъла.....Какво бихте ме посъветвали вие? Много ли е кофти ако разбиркам сега с малко цикъла, и ако го направя колко време след това е хубаво да се изчака преди да се почнат опитите?
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #188 -: Юли 24, 2012, 10:36:50 »

Джъст, аз хапчета и т.н. за отлагане и забавяне не съм пила и никога няма да пия. Но успявам да си го забавям с Витамин Ц и фрешове. Всеки път ми се получава, но може би си е до организъм. Нищо не ти пречи да пробваш, няма как да ти навредят витамините.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #189 -: Юли 24, 2012, 10:42:32 »

пробвала съм, не помага :(
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #190 -: Юли 24, 2012, 10:56:28 »

Джъсти, не рискувай с хормони точно сега. Ако ти дойде на 1ви-2ри примерно, ще имаш точно половината време за процедури- 5 дена, а другата половина можеш да се разхождаш и т.н., не е кой знае какво. Според мен не си заслужава да си разбъркаш цикъла и да рискуваш точно преди опитите за бебе, не говорим за нещо чак толкова важно в случая, просто си намести повече процедури първите дни. Да не говорим, че може с витамин Ц и смяната на климата да се забави наистина.

А вие не правехте ли вече опити? Или сега временно се пазите пак?
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #191 -: Юли 24, 2012, 11:04:06 »

няма как да си наместя повече процедури първите дни, всеки ден са по 4 процедури...лошото е че аз като се знам каква съм дори и преди да цъфна няма да отида на процедура, от страх да не цъфна...точно за водните процедури ще е ужас.. Витамин Ц на мен не ми действа хич...а и ми е много тежка М първите 2 дни, и най много да пазя стаята пред телевизора друго не знам какво може да направя, за разходки не може да става дума...

Ами бяхме спрели да се пазим, но аз реших да изчакаме още малко за да мине сватбата, защото реших че не искам да съм бременна на сватбата, най-малкото защото не знам как ще се чувствам, а и няма да мога да пийна нищо, няма да ми е много спокойно сякаш....затова решихме след първи пак....а до тогава не че се пазим много спешъл, ама сме с прекъснат и само преди цикъл 1-2 дни му давам вътре ако решим (то се е случвало няколко пъти всичко на всичко) Smile
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #192 -: Юли 24, 2012, 11:10:08 »

Ne e golqma drama da go otlojish, ako principno si e normalen. Tova s vit. C si e glupost obshto vzeto i ne razchitai na nego. Obadi se na gyn da go pitash za shemata. Posle izchakai edin spontanen menzis i davaite Tongue
PS sry, ama nqmam vreme za mnn obqsneniq
Активен

Моето име е Любов.
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #193 -: Юли 24, 2012, 11:13:26 »

Иди на лекар да ти изпише Дуфастон по схема за 5-7 дни. Има малък риск все пак да пробие въпреки хапчетата, но ще си опитала поне. После може и по-болезнен цикъл да имаш, но си струва щом имаш точно определени процедури и си ги чакала с месеци. Това за обърканите хормони и бебе са глупости, ако всичко ти е наред някакво си отлагане на цикъла няма да сломи бебето:}. Пиеш прогестерон, изпикаваш го и следващия цикъл си като нова. Все пак внимавай да не ти пробутат Оргаметрил или промолут Нор, че са по-гаднички.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13209

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #194 -: Юли 24, 2012, 11:36:29 »

Аз миналата година го забавих с някаква хомеопатия по препоръка на моята гинеколожка. Понеже не исках хормони ми препоръча това и ефект имаше. Успях да изтикам морето и на следващия ден ми дойде, т.е. с 3-4 дни го забавих. Сега ще се поразровя да видя каква беше, но пак ще трябва да се посъветваш с лекар, че и хомеопатия не бива да се пие без схема  Rolling Eyes

Вератрум Албум се казва, сега го открих. Моята схема беше по 3 дражета, 4 пъти на ден. Тогава се оказа безценно, понеже и ми намали дискомфорта по време на цикъла.
И всъщност излъгах, предписала ми ги е за дисменореята, а забавянето е било на късмет от морето  Rolling Eyes
« Последна редакция: Юли 24, 2012, 11:54:09 от Pupi » Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #195 -: Юли 24, 2012, 11:54:57 »

мерси за коментарите момичета, аз един път само съм го забавяла като ми се е налагало на един лагер по карате и тогава пиех Примолут нор и не съм имала никакви проблеми с него, Димитрова какво значи че са гаднички? Силни ли, или странични ефекти ли имат? Дуфастона ли е най-безвреден от тях?
Трябва да намеря сега и гинеколог на който да отида за да ми направи схема на тоя Дуфастон, лошото е че от както съм в Бургас само ги сменям и не мога да си харесам свестен, а след това ще ми трябва и някой да ме следи и не знам от къде ще го изровя...

п.с. а Оргаметрил съм пила за да ми спре, защото бях получила кръвоизлив преди време...
« Последна редакция: Юли 24, 2012, 11:56:41 от JustAGirl^` » Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2670

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #196 -: Юли 24, 2012, 12:30:28 »

Аз пък съм пила Оргаметрил за предизвикване и нямах ама абсолютно никакви ядове след това. Не съм сигурна, но не е ли по-добре цикълът да се предизвика, отколкото да се забавя? Не претендирам да е така, питам, интересно ми стана. На мен лично лекар ми препоръча предизвикване, а не забавяне с идеята, че ще ми е в пъти по-гадно, ще съм подута, задържала вода и какво ли не и винаги си остава мисълта, че всеки момент може да пробие. А като се предизвика минава, заминава и не го мислиш. След това всичко беше наред. Аз по повод море на палатки си го предизвиках тогава.
И не виждам връзката с бебето после, наистина, чакаш си един нормален цикъл и след това си действате. Някак, къде къде по-вредно ми се вижда да пиеш Ескапел примерно, нещо за което повечето момичета дори не се замислят колко е гадно (а дори и не действа винаги Cheesygrin Cheesygrin ), или системно да си причиняваш някакви промени в цикъла, отколкото един път да ти се наложи и то за процедури, които ще помогнат в друго отношение..
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #197 -: Юли 24, 2012, 12:51:47 »

паяк, не знам за предизвикване дали не се изисква малко повече време да имам, в смисъл да почна по рано приема...? не знам какви са схемите за предизвикване и за отлагане?
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #198 -: Юли 24, 2012, 13:07:50 »

За предизвикване аз пих Дуфастон 5 дни по две хапчета сутрин, обед и вечер. На третия ден след спирането им ми дойде, т.е. осем дена. После нямах никакви проблеми със следващия цикъл.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #199 -: Юли 24, 2012, 13:41:28 »

Аз само да кажа, че ако все пак направиш някаква схема с Дуфастон, това по никакъв начин не би се отразило зле на едно евентуално забременяване в много близко бъдеще. Точно обратното, Дуфастона ще помогне на хипотетичния плоден сак да се укрепи по-добре където трябва  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: