star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Отлагане на цикъл..И да се оплача :)
Страници: 1 2 3 ... 9 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отлагане на цикъл..И да се оплача :)  (Прочетена 68165 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« -: Август 20, 2009, 13:00:27 »

Здравейте,мили мои!
Първо да ви кажа, че ми липсвате...Не е най-добрата тема за това, но нямам много време- имам много малко възможност да влизам от работата, а вкъщи ми е толкова писнало от компютри, че не съм пускала моя от месеци... Та, не съм ви забравила, но рядко успявам да чета, още по-малко- да пиша.

Искам да се оплача- цикълът ми тази година е много непослушен- дойде ми и двата пъти, като бях на море (единият път бях само за уикенда). Не е заради климата, просто е станал на по-малко дни и е трудно да се изчисли точно.

И сега най-неприятното в тази връзка...През септември ми предстои пътуване в Турция, за което си мечтая от 1 година и съм резервирала преди няколко месеца...Да, ама с тези промен в цикъла се пада точно тази седмица да съм така и да не видя нищо от морето..

Сега конркетно въпросът ми..Дойде ми днес, на 20ти. Миналият месец- на 23ти. Някъде на 28-30 дена е. Значи се очаква 18-20 септември, а тръгваме за Турсия точно на 20ти. Как мога да го отложа или подраня? Не пия таблетки. Знам, че трябва да ида на лекар да ми каже, но ако трябва да ги почна днес като първи ден, ме е страх да не изпусна, тъй като съм на работа и може да не хвана лекарите вечерта. Принципно имам една стара рецепта за Ясмин, но не искам така на своя глава. Ако отида на лекар другата седмица- много ли е късно?

Знам, че има и вариант с Оргаметрил да се почне няколко дена преди очакваната дата и ще дойде, като ги спра. Но май с противозачатъчни е по-добре- без пауза. Не знам кое е по-безвредно, но ако е все тая- второто поне ме пази и от забременяване и може да излезе нещо добро от това- за първи път да пробваме да свърши вътре   Razz

Та, вие какво сте правили за отлгане/подраняване и какво ме съветвате? Ако ида на лекар днес, ясно, но все пак да имам някаква представа предварително...

И много целувки на всички  Kiss Kiss Kiss
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #1 -: Август 20, 2009, 13:04:23 »

Твоето решение е Оргаметрила. Питай чичо ти доктор за схемата.
Аз тази година така си го отложих и нямаше катаклизми  Big grin
Весело прекарване в Турция!
Активен

Моето име е Любов.
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #2 -: Август 20, 2009, 13:55:38 »

Корни, защо толкова се притесняваш, че ще си в цикъл?
Аз пък изобщо не го мисля дали ще съм или няма да съм неразположена на морето. Честно казано, не ми е кой знае какъв проблем.Слагам по един тампон на няколко часа и забравям.Пък и на почти всички плажове си има тоалетни и душове, така че не е проблем смяната.Предпочитам да не се тъпча с лекарства за отлагане.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3 -: Август 20, 2009, 14:42:00 »

Амии Виви, при мен не става така. Много ми е обилно и първите 1-2 дена абсурд с тампон. Опитвала съм- остават петна по кърпата, т.е. не пази напълно. И като цяло е неприятно, защото нося само дънки и то тъмни. Никакви тесни рокли, или бели панталони, никакъв Аквапарк, никакъв (почти) секс...Абе доста си е неприятно.

Но, да ви кажа- бях в обедната почивка на лекар, не ме беше преглеждал преди, ама беше най-наблизо. Предписа ми Линдинет и каза да ги пия без прекъсване докато се върна. Събират се 35-40 дена някъде. Малко се притеснявам не е ли много- почти 2 опаковки нон стоп? Но той каза, че няма да има проблем и не е вредно. Вие как мислите?

Мога и да пия само първата, после да се надявам да дойде бъзо, на 22рия ден, но си има риск..
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #4 -: Август 20, 2009, 14:43:54 »

Корни, аз лично мисля, че това с ОК е голяма глупост, защото аз лично съм започвала няколко пъти ОК след пауза и имам маркиращо кървене през целия месец. Така че ако си като моя случай, има вероятност с такова кървене да се прецакаш още повече, да не говорим как ще ти се побърка организма като ги пиеш само 40 дена и после ги спреш.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #5 -: Август 20, 2009, 15:34:47 »

еее, айде сега. Дано не стане така. Кога се очаква да почне кървенето? И колко е силно- като за ежедневна превръзка, или повече?
Пък и уж лекарят каза, че не са проблем многото дни...би трябвало да е прав...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #6 -: Август 20, 2009, 15:49:00 »

При мен поне като почна хапчетата, цикълът ми изобщо не свършва първия месец. Случвало ми се е да ме държи до следващият - т.е. 20 дни. Еми...било е за ежедневна, било е и малко по-силно, абе, хич не е приятно.
Не казвам, че при теб ще стане така, но доста момичета имат маркиращо кървене първия месец и е хубаво да знаеш, че съществува такъв риск. А лекарят, че не ти е казал, си е негов проблем - какво значи не е проблем? Да не мислиш, че е много готино за организма да пиеш 40 дена хормони и тамън като посвикне, да ги спреш?
А ти сега, хем ти казвам, от опит, хем пак спориш - лекарят бил прав. Твоя работа, аз само те предупреждавам Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #7 -: Август 20, 2009, 15:54:39 »

Това пък с Линдинета е егати и простотията.
И какво правим ако кървиш като мен и Утопия цял месец, при мен беше и втория даже?!

Той не ти ли предложи номера с Оргаметрила. Подозирам, че ти си го насочила към ОК.
Активен

Моето име е Любов.
sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #8 -: Август 20, 2009, 15:55:21 »

Съгласна съм с Утопия. Това за зацапващото течение си е всеизвестен факт.
Едно време като започнах да пия и аз ОК, беше същото. Целия първи месец си имаше зацапващо, т.е. до като почнах новата опаковка.
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1377

« Отговор #9 -: Август 20, 2009, 15:56:25 »

Аз не разбрах...
Ти мислиш 40 дни да пиеш ОК и после да ги спреш... или само да направиш пауза 7 дни и да почнеш нова опаковка???   Rolling Eyes
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #10 -: Август 20, 2009, 16:17:14 »

По последния въпрос- ще реша в последвтвие, като видя как ми понася. Принципно и аз и приятеля ми сме против това да се пият хормони, така че може и да ги спра.

За Оргаметрила- Той ми каза и за двата варианта, аз питах кое е по-безвредно и той каза ОК. И аз реших, че е по-добре, тъкмо и ще видя какво е да пиеш такива таблетки.

Принципно мога и да направя пауза на 21вия ден. Според вас какво се случва тогава- до колко дена идва цикъл? Ако дойде до 1-2 дена, ме устройва, защото би трябвало да спре някъде на 17ти-18ти Септ.
Всъщност пътуването ми се пада по време на втората опаковка, така че зацапващото кървене първата колкото и да е гадно, поне няма да е там.

Аз питах лекаря дали да направя пауза- той каза, че може, но имало риск да се окаже, че всичко е напразно, ако ми закъснее. И ми препоръча да ги пия 30те и кусур дни.
Аз 100 пъти го питах дали е безопасно без пауза толкова дни и той ме увери.

Все се надявам като има медицинско образование, да разбира повече от нас. Не гарантирам колко е компетентен, просто беше единствен на смяна. Но си е лекар гинеколог.

Иначе нали преди ме уверявахте, че ОК Са безвредни- а сега казвате, че не са? Ако тези 10-15 дена повече са толкова фатални, мога наистина да направя пауза...Съвсем ще се объркам скоро  Lol

Сега какво да правя- освен да почна днес опаковката и да видим дали ще мине цикълът ми нормално след 7мия ден (обикновено е толкова) и ако нямам кървене, да си продължа както сме се разбрали, ако имам- пак да го мисля (в най-лошия случай ги спирам и си отивам така, не е болка за умиране, егати. Просто мислех, че от едно отлагане и 2 месеца хормони,  няма да ми се случи кой знае какво...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #11 -: Август 20, 2009, 16:21:13 »

Аз мислих да ти пиша един дълъг пост и да ти наливам акъл, ама ти се държиш сякаш за пръв път влизаш в тоя форум. "Какво може да ми стане за 2 месеца хормони?"
Отказвам се Smile
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #12 -: Август 20, 2009, 16:22:43 »

Корни, най-напред здравей, липсваше ми  Kiss На мен цикълът ми идва на третия ден от паузата. По останалите въпроси не съм компетентна и не си позволявам да кажа нещо. По принцип гледам да се доверявам на лекарите, вярно, че и те понякога вършат глупости, но като цяло разбират уж повече от мен в частност.  Rolling Eyes
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #13 -: Август 20, 2009, 16:26:57 »

А ти каза ли на лекаря, че може да ги пиеш 40 дни и да ги спреш... Или просто го пита кое е по-вредно...
Ако мислиш да пиеш 40 дни и да ги спреш си вземи Оргаметрил, защото той е за тази цел.
ОК не са бонбони- 1 месец пиеш, следващия не...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #14 -: Август 20, 2009, 16:29:06 »

Ако действително морето ти е по време на втората опаковка, едва ли ще имаш проблем с кървенето. Наистина е рядко да се кърви на втората опаковка. А и не вярвам да ти закъснее - винаги има риск, разбира се, но на повечето ми познати с ОК не им е закъснявало. На мен лично ми идва на третия или четвъртия ден след паузата.

Въпросът е, че ако смяташ да пиеш ОК само 2 опаковки, недей, защото наистина е голям за организма това днес ги пия, утре - не. Момичетата ти казаха, ако смяташ да ги спираш на втория месец, по-добре си вземи Оргаметрил...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #15 -: Август 20, 2009, 16:32:57 »

Аз мислих да ти пиша един дълъг пост и да ти наливам акъл, ама ти се държиш сякаш за пръв път влизаш в тоя форум. "Какво може да ми стане за 2 месеца хормони?"
Отказвам се Smile

Абе момиче, това са ОК,половината форум ги пие???? Единствената разлика, е че ЕВЕНТУАЛНО няма да правя пауза. Аз не разбирам каква ти е идеята, честно? Ти самата не пиеш ли ОК?

Аз съм против хормоните и 23 години не съм взимала. Сега искам като 90% от жените да пия 2 месеца и ме изкарвате егати и некомпетентната ???

Забравих каква веселба е в този форум понякога  Lol

Катрин, мерси за топлото посрещане  Kiss

Ааа сега прочетох листовката и съм ужасена- допускат диагнози като рак, парализа и т.н. ужасии, направо ще се откажа да ги пия...
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #16 -: Август 20, 2009, 16:36:40 »

Корни, понякога се чудя дали някой друг не пише от твоя профил като задаваш такива въпроси.

Ако смяташ да пиеш само 2 месеца ОК- няма смисъл. За тези два месеца организма тъкмо ще се е понагодил към новите условия и ти ще му ги спреш- стрес за него.  ОК са предназначени за друго- не за забавяне на цикъл. Това е една от опциите, от които можеш да се възползваш като ги пиеш редовно.

Оргаметрила си го пиеш 4-5 дни преди очакваната менструация по схема, спираш го и до 2-3 дни пак ти идва. Чиста работа.

Аз съм убедена, че ако лекаря е знаел за намеренията ти да си правиш иди ми доди ми нямаше да препоръча ОК.

Активен

Моето име е Любов.
black_berry
Newbie
*

« Отговор #17 -: Август 20, 2009, 16:37:23 »

Да 90% от жените пият ОК, но не ги пият само 2 месеца и после да спрат... Даже по лекарско предписание най-често се изписват за 6 месеца... Това е проблема, а не дали ще пиеш...
Натоварване за организма е да пиеш само 2 месеца и после да почиваш, защото той вече се е настройл към ОК... и после пак претърпява промени при спирането им...
Ако мислиш да почваш ОК за по-дълъг период от време- няма проблем. Ако е за 2 месеца около морето- по-добре избери другия вариант...
Относно това дали да правиш или не мауза между двете опаковки, аз не бих... Все пак целта е да не ми идва...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #18 -: Август 20, 2009, 16:38:20 »

Хм, ами значи според вас е по-добре да пия ОК 6 месежа например, вместо само 2? Аз винаги съм мислела, че колкото по-малко хормони, толкова по-добре. Но не ми пречи да продължа- може да ми хареса свободата при секса примерно ;)

А лекарят ми каза да ги спра, като се върна, но не разбрах дали има предвид за 7 дена или за постоянно. Ааа, май каза аз да реша, ама не съм сигурна...

Абее важното е, че сега ги почвам, нали може  Lol А после ще реша.

И все пак 2 месеца ОК, дори да ги спра, не може да по-вредно от да кажем 1 година ОК? Рано ли късно  нали винаги се спират...не разбирам защо да е проблем.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #19 -: Август 20, 2009, 16:39:31 »

Разсъждавай си.
Активен

Моето име е Любов.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #20 -: Август 20, 2009, 16:40:50 »

Ами ок, щом е така, ще ги пия 6 месеца, нищо не ми пречи.

Бих ги спряла само, за да си почине организмът ми- като се замисля сте прави, че така ще се стресира повече.

Като видя как ми понасят, просто пак ще ида при лекаря и ще уточним за спирането кога да е.

Може и аз да не съм го рабрала правилно, аз реших, че наистина ми ги предлага само за 2 месеца. Ще го питам пак.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #21 -: Август 20, 2009, 16:44:03 »

Има подобна тема и мисля, че ще ти е полезна...
http://chick-chat.org/index.php?topic=36.0
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #22 -: Август 20, 2009, 16:45:05 »

'Що просто не пиеш Оргаметрил не разбирам?
Активен

Моето име е Любов.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #23 -: Август 20, 2009, 16:48:26 »

И все пак 2 месеца ОК, дори да ги спра, не може да по-вредно от да кажем 1 година ОК? Рано ли късно  нали винаги се спират...не разбирам защо да е проблем.

Корни, убиваш ме  Lol Може да ги пиеш през ден...в крайна сметка какво толкова различно има от това да ги пиеш всеки ден?!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #24 -: Август 20, 2009, 16:52:23 »

Aз мисля, че няма какво повече да коментираме по тази тема, освен ако някой не иска да каже нещо ново. Ще взема да послушам лекаря, представете си. Знам, че е странно и че форумът е по-достоверен източник на информация, но аз съм си вироглава понякога..мда...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #25 -: Август 20, 2009, 16:53:47 »

Да, Корни, след като това е някакъв лекар, който е бил на смяна и ти нямаш идея дали е добър специалист => наистина си вироглава. Организмът си е твой. Ние те съветваме само. Не те караме да правиш ужасни неща.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #26 -: Август 20, 2009, 16:56:29 »

Та ти даже не си сигурна, че той е разбрал за двуумението ти дали ще ги спреш окончателно след морето или не... Но иначе той е правия... Няма как да е прав, ако няма цялата информация... Не мислиш ли?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #27 -: Август 20, 2009, 17:04:52 »

Добре де, нали казах, че ще ги пия 6 месеца и ше ида пак при него след първия- какво пак ви притеснява?

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #28 -: Август 20, 2009, 17:07:35 »

Чудим ти се на акъла, що аджеба, ще си тровиш организма излишно 6 месеца за едно море като има много по-лесно решение на проблема ти? От 9 кладенеца вода ще донесеш, само за да не приемеш съвета ни. Е защо питаше тогава изобщо?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #29 -: Август 20, 2009, 17:08:59 »

Оххх сега ме разколебахте и се чудя дали да ги почвам...

Принципно мислех да ходя при моята гинеколожка др седмица, защото е в отпуска тази. Но като ми дойде днес реших, че е най-добре да не чакам толкова време.

Абее почвам ги и това е, не виждам какво толкова може да ми стане, ще карам няколко месеца и ще видя как ми понасят.

И без това така им нямам доверие на тия хапове и така лошо ги гледам, а вие като ми наговорихте всичко това и сега ми е съвсем притеснено...

Бизат, лиспваш ми, няма ли да се изкажеш по темата?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #30 -: Август 20, 2009, 17:33:13 »

Чудим ти се на акъла, що аджеба, ще си тровиш организма излишно 6 месеца за едно море като има много по-лесно решение на проблема ти? От 9 кладенеца вода ще донесеш, само за да не приемеш съвета ни. Е защо питаше тогава изобщо?

Ами ок, сега ще обясня подробно.

1. Не съм сигурна точно кога да очаквам цикъла, че да пия Оргаметрила "2-3 дни преди". Може да закъснея и да ме изненада, или да почна твърде рано
2. Питах лекаря и той изрично каза, че това е тежко лекарство и е по-вредно от обикновената контрацепция
3. От много време се чудя дали да не пробвам какво е с ОК и сега имам така или иначе удобна възможност, защо да не опитам? Последно вредни ли са или не са? Не забравяйте, че ще ги ползвам и като контрацепция през това време.

Може ли сега някой, пил Линдинет, да ми каже как са му са отразили, някакви странични ефекти? Какво мога да очаквам, като ми е за първи път? И то на дърти години като мен  Lol почти 24...

Странното е, че лекарят ме пита дали като съм пила Ескапел, ми е разбъркало много цикъла. Аз казах, че не. Има ли връзка- че се очаква и тези да ми понесат добре, или е питал по друга причина?

И последно вредни ли са ОК Или не са? Не е ли безопасно да пия няколко месеца? Преди време ме съвтвахте горещо да започна, сега имам още една причина и ме съветвате да НЕ почвам, мнгоо е странно всичко...

Знам, че Бизетка беше пила Линдинет, ама не пише :(
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #31 -: Август 20, 2009, 17:38:23 »

Какво очакваш да ти кажем, вредни ли са или не? Имаш листовка, нали? Чети и реши сама за себе си. Имат си плюсове, имат си и минуси. Всички ще ти кажат, че са вредни, нали са намеса в организма в крайна сметка.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #32 -: Август 20, 2009, 22:19:28 »

Бизетка е по разходки с малкия Cheesygrin, очевидно - далеч от ОК Lol
Иначе не съм пила Линдинет - Цилест и Новинет май бяха (боже, колко отдавна беше). По темата съм съгласна с момичетата, че е по-добре да пиеш Оргаметрил и да забравиш за случая. Че принципно нищо няма да ти стане, няма. Дали е по-добре да пиеш 2, 6 или 12 месеца ОК е все едно. Нали принципно си против хормоните, няма никаква логика в това да се убеждаваш, че заради един пропуснат мензис е добре да изпиеш еди колко си опаковки ОК. След като си има медикамент за твоя случай е добре да си следваш него. Просто това с таблетките са малко детски работи при отлагане. Линдинет като цяло може и да са по-слаби хормони, но тоя доктор няма никаква представа как ще ти понесат, може твърде много време да се точиш с непредвидени течения, вместо просто и ясно да направиш това, което е най-добре.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #33 -: Август 21, 2009, 10:40:00 »

Ооо, Бизи, добре дошла! Тъкмо смятах да чета темата за Дари, да видя какви са новините  Cheesygrin

Иначее аз вчера пих едно хапче, но днес се събудих на друг акъл  Lol След като цяла нощ се будих и ми се струваше, че ме втриса (чисто внушение, според мен), реших, че това с таблетките все пак не е за мен. Още повече мъж ми заяви, че нямало да се предоверява на таблетките и ще си караме както досега (с презерватив накрая), и пак ми каза, че е против да се пият хормони,ама ако много настоявам, че ще ми е по-добре почивката..

Та, мисля, че от едно хапче нищо няма да ми стане, ако ги спра. (тук ще ме нахраните сигурно). И идеята ми е следната: ако ми дойде до 17ти септември- екстра (тук чух за некви бабини трикове да се пия аспирин, че да дойде 1-2 дена по-рано...според мен якият секс ще свърши повече работа  Lol ).
Ако не ми дойде дотогава, почвам Оргаметрила, който предвареитлно ще си взема на рецепта от мойта лекарка този път.

В идеалния случай ще ми дойде на 17ти, ще тъпча яко витамин Ц и се надявам до 22ри да ми свърши, така ще изпусна по-малко от половината дни (а и то накрая е поносимо). И няма да пия никви хормони, освен нещастната таблетка от снощи.

В най-лошия- ще тъпча високодозирани хормони за 10 дена или ще мина без секс и почти без къпане (подсмърч). Но поне ще сме спокойни с приятеля ми.

Иначе имате ли някакви идеи как да накрам цикъла да дойде 2-3 дена по-рано? Това с упсарина е пъкна глупост, нали? Все пак ми се иска нещо не- с таблетки...

Или някой пил Оргаметрил да каже мнение- аз видях мнения в нета, че след това цикълът е адски силен и болезнен :(
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #34 -: Август 21, 2009, 10:44:39 »

Иначее аз вчера пих едно хапче, но днес се събудих на друг акъл 

О, Боже, Боже, колко мъка има по света Lol Lol Lol
Активен

Shushi
Newbie
*
Публикации: 339

« Отговор #35 -: Август 21, 2009, 11:16:02 »

Аз ще се включа към масовка не ти препоръчвам да почваш ОК когато никога не си ги ползвала преди това.  Подобен екперимент си го направих миналата година на море в Турция и аз съжалих 1000 пъти. Първо Линдинет го изписват като  хапче против болка едвали не с такава лекота пиех го около 6 месеца при първат опаковка имах зацапващо около 1 месец после. Да верно беше като за ежедневни превръзки, но не е особено приятно и ако мислиш, че с това ще можеш да се мяташ по Аква парка то забрави.....ще имаш проблем при спускането от парзалките най-малкото. Почти сигурно е че ще имаш зацапване като никога не си пила хормони преди това. второто което е че при продъжаването на 2-опковак без 7 дни пауза е почти сигурно, че ще имаш кърване при мен стана точно това миналата година. Все едно си бях с цикъл  нищо, че се тъпчех с хормоните ефекта беше минимален при положение,че тялото ми вече беше свикнало с хормоните защото го пиех 6 месеца преди това. Така тотално си обърках организма после да не говоримза дисконфорта който изпитвах все едно съм в цикъл цял месец. Силно те съветвам да не си правиш такъв експеримент за да не си развалиш тотално почивката. Не знам при теб дали ти се отразява консулмацията на вит.С при мен помага да скася цикъла, но това си е само при мен...както и горе споменато, но едва ли би се очаквало друга рекция на орканизъм който изведнъж почваш да атакуваш с хормони.
Успех и веселоо изкарване в Турция  Smile
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #36 -: Август 21, 2009, 11:45:54 »

Шуши, много благодаря! Явно си била в моята ситуация, така че напълно ти се доверявам. Съжалявам, че при теб така се е получило. Аз реших наистина да ги спра (така де, аз не съм ги почвала, едно хапче според мен няма да е фатално). И вече за Оргаметрила според зависи. Мерси още веднъж за помощта!
Активен

Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #37 -: Август 21, 2009, 13:20:00 »

Хора, ако мислите, че "едно хапче няма да е фатално", "шест месеца са по-добре от два", "сега ще пийна Линдинет, след няколко дни Оргаметрил", по-добре въобще не се доближавайте до хормонални препарати. За мен това е безотговорно, тъй като съвсем не са толкова безобидни. Знам, че всеки сам преценява, но ако темата утре се прочете от 16-годишно момиче, без опит, което също иска да си регулира цикъла по нейно си усмотрение, искам да има повече предупреждаващи мнения.
Активен
black_berry
Newbie
*

« Отговор #38 -: Август 21, 2009, 13:32:48 »

Мисля, че има достатъчно предупреждаващи мнения в цялата тема и доста подробно е обяснено, че не е шега работа... Не на 1 място е написано, че си има специални медикаменти за отлагане на месечния цикъл!!!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #39 -: Август 21, 2009, 13:51:59 »

Хора, ако мислите, че "едно хапче няма да е фатално", "шест месеца са по-добре от два", "сега ще пийна Линдинет, след няколко дни Оргаметрил", по-добре въобще не се доближавайте до хормонални препарати. За мен това е безотговорно, тъй като съвсем не са толкова безобидни. Знам, че всеки сам преценява, но ако темата утре се прочете от 16-годишно момиче, без опит, което също иска да си регулира цикъла по нейно си усмотрение, искам да има повече предупреждаващи мнения.

Ивена, радвам се на загрижеността ти към младите поколения, но мисля, че достатъчно пъти всички са се обявили против хормоните. Мислиш ли, че ако имах безотговорно отношение към лекарствата, нямаше досега да съм пила никога противозачатъчни? Именно защото мразя лекарствата и дори грип опитвам да лекувам само с витамин Ц и чайове, съм пуснала темата за съвети и кое е по-безвредно. И най-вече дали има начин и двете да се избегнат.
Но сега като съм сгрешила и изпила едното хапче, по-добре да легна да умирам и да кажа "край, развалих си организма завинаги" ли ? Не е ли по-добре да се успокоя, че съм взела правилно решение, макар и с 1 ден закъснение?

А и  казах, че ще се опитам да избегна И оргаметрила. И ако се НАЛОЖИ да го пия, ще е след консултация с лекар и след един месец, а не след няколко дни. Мисля, че ефектът от ЕДНА противозачатъчна таблетка ще се е неутрализирал след месец, или греша? Също така ако някой чете темата и е неопитен, какво да си помисли- че 2 месеца пиене на хапчета е по-добре от едно хапче ли?  Ами не съм съгласна. НАистина с едно хапче организмът изобщо не се е настроил, само започва да се настройва, и ако не се продължи седмици наред, бързо "забравя".

Сега да питам, макар и да съм 99% сигурна, но- понеже наистина не съм пила хапчета, нали не е като с антибиотика- почнеш ли, трябва докрай- и е по-добре сега да спра въпреки едничкото хапче, а не да карам опаковката докрай?

Кажете ми само това и после спирам да ви занимавам, че пак разбуних духовете  Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #40 -: Август 21, 2009, 14:10:33 »

Абе нищо няма да ти стане, при всички случаи е по-умно да ги спреш, отколкото да пиеш цяла опаковка, пък после да не е цяла, ами 6, заради едно хапче, не се излагай Smile
Ясно е, че таблетките не са шега работа, ама не приемай нещата толкова буквално, нищо няма да ти стане от едно хапче.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #41 -: Август 21, 2009, 14:19:44 »

Дам, едва ли ще ти стане нещо от едно хапче. А и да допълня - това, че ти е било зле през нощта, не е изключено да е от хапчето. Аз си спомням моето първо хапче как ми разказа играта. Цяла нощ се въртях, виеше ми се свят и ми се повръщаше... Но посе се оправих.  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #42 -: Август 21, 2009, 14:28:33 »

Абе и двете много навътре ги взимате нещата.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #43 -: Август 21, 2009, 15:35:09 »

Абе нищо няма да ти стане, при всички случаи е по-умно да ги спреш, отколкото да пиеш цяла опаковка, пък после да не е цяла, ами 6, заради едно хапче, не се излагай Smile
Ясно е, че таблетките не са шега работа, ама не приемай нещата толкова буквално, нищо няма да ти стане от едно хапче.

Мерси, успокои ме  Kiss

Катрин, може, ама аз някак си бях настроена "какво ли ще ми стане", та може и от психиката да е било..Иначе беше горе-долу както го описваш, така че явно е и от хапчето. Така или иначе се отказвам от тези приятели. Макар че като казах на мъж ми "рано или късно трябва да ги почна", той ме уби, като каза, че си представя и след като сме женени, пак да сме на презервативи  Shocked Освен когато решим да спрем да се пазим, ама това ще е временно, няма да разждам всяка година  Lol

Утопия, аз не разбрах кои сме ние двете Smile Или аз и моята шизофренична половина  Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #44 -: Август 21, 2009, 15:39:13 »

Вие ако сте само две, добре. Ние сме цял легион.  Lol А като захващаш темата, аз винаги съм се притеснявала повече за останалата част от живота ми как ще се пазя. Засега съм му намерила цаката, ама то не може цял живот на хормони.  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #45 -: Август 21, 2009, 15:44:58 »

Да, точно вие двете, Корни и Катерине Smile Луди
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #46 -: Август 21, 2009, 15:46:42 »

Наша милост се гордеем с това.  Cheesygrin Но наистина, тогава изобщо не очаквах да ми стане нещо, а цяла нощ едвам се сдържах да не повърна. Беше кошмар.  Sad
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #47 -: Август 21, 2009, 16:10:50 »

Аз се готвя да се снабдя с едни нови хапчета тук,като при тях имаш цикъл само 4 пъти годишно. Приятно звучи,а цената е още по-приятна.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #48 -: Август 21, 2009, 16:26:37 »

Аз се готвя да се снабдя с едни нови хапчета тук,като при тях имаш цикъл само 4 пъти годишно. Приятно звучи,а цената е още по-приятна.

Наистина звучи супер, че аз псувам пола си всеки месец по една седмица  Lol Е не баш, преди се радвах, като ми идва, ама напоследък като все ме тормози по време на море и гррр

Ама Але, да не са много наблъскани с хормони?

Иначе да, добре че сме ние двете шизофренички да се разбираме и поддържаме Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #49 -: Август 21, 2009, 16:32:30 »

Е как ще са нови, аз още от лейдипил знам, че има такива контрацептиви, те май са си все ОК, само, че по различна схема се пият.

А не знам на презервативите какво не им харесвате, убедена съм, че повечето не ползват заради превземки. Не, че съм била с много мъже, но достатъчно, че да си направя статистика някаква и няма един, който да се е оплакал (е, всеки иска без, ама като не може и така се справят добре със секса). Та, за мен лично, ако нямаш алергия някаква или чааак толкова да ти скапва секса, е най-лесния начин за пазене от сигурните методи. В една друга тема споменах колко ми е чудно жените като родят и как тепърва наново започват да се чудят с какво да се пазят и тотално изключват кондомите, което ми е напълно непонятно.

А иначе, Але, гарантиран и изпробван метод за липса на цикъл повече от година - бременност и кърмене Lol Това кърмене направо ще го разцелувам, още не съм текнала, пу-пу, ама максимум месец-два ми остават по мои сметки, ще се запознавам пак с превръзките.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #50 -: Август 21, 2009, 16:37:56 »

Така е, ама като свикне човек веднъж да му е леко и спокойно и да не мисли дали има презервативи в наличност и дали няма да се скъса...  Unsure ОК доста разглезват, поне според мене. Веднъж като свикне човек, после трудно отвиква, а това не е хубаво, понеже ги пиеш 5-10 години и натам вече става рисковано.  Unsure
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #51 -: Август 21, 2009, 16:47:05 »

Ами по същата схема се пият. В смисъл по едно на ден и т.н. И с паузи по седем дена,не е кой знае колко различна схемата. Ами ново е,понеже са много по-леки и от най-ниско дозираните,а и най-вече,че аз сега се позаинтересувах за това. Затова е ново. Lol Lol Wink  Плюс,че идва с кутия с лакмуси,да си изследваш инфекциите. Cheesygrin

Аз не истерясвам за предпазване,препоръчай твоя метод на Корнелия. Kiss Kiss Kiss
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #52 -: Август 21, 2009, 16:57:14 »

Това не е ли много драстично да имаш цикъл 4 пъти годишно? То вече не се симулира бременност, ми направо менопауза  Unsure Твърде голямо отклонение ми се струва от нормалното функциониране на организма...
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #53 -: Август 21, 2009, 17:00:40 »

Е,то,нормално функциониране,така и така кървенето не е мензис,а "друго",така че не виждам кой знае каква разлика.И едното са отрови,и другото са отрови.

Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #54 -: Август 21, 2009, 17:03:22 »

Мда, то ако погледнеш и цигарите са отрови, и шоколада са отрови, и аспирина са отрови... та мисълта ми е, че аз не бих се вкопчила в това, че ОК са отрова и като ги пия, край, ще се опропастя. Не, че някой така го приема, но примерно го казвам. Живеем в такова време, че всичко вреди... човек просто си избира от коя вреда да се лиши.  Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #55 -: Август 21, 2009, 17:03:44 »

Ами не знам, аз като малка си мислех едва ли не, че като се ожениш, и край с предпазните средства  Lol Ама сега ми се струва, че не е толкова лошо да си на презервативи. Пък и щом имено мъж ми настоява, значи всичко е наред, понеже за мъжете е по-неудобно, за нас разликата я има, ама не чак толкова (повече психологически). Така че вече не ми се вижда абсурд, ами удобство. Но може и да опитам на хормони след като родя да кажем. Както и да е, ако не се чуем пак- приятен уикенд на всички и мерси за съветите (дори и за нападките, от всичко се учи човек ;) ). В крайна сметка просто стискайте палци да ми дойде на 16ти-17ти и ще черпя  Lol
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #56 -: Август 21, 2009, 17:08:08 »

та мисълта ми е, че аз не бих се вкопчила в това, че ОК са отрова и като ги пия, край, ще се опропастя.

Хаха аз вече бих  Lol

Иначе и аз така съм свикнала вече да не се пазя.... 4 години на хапчета и от една година никакво пазене....сега ако ми се наложи, не знам как ще свикна пак...
« Последна редакция: Август 21, 2009, 17:13:45 от Лора » Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #57 -: Август 21, 2009, 17:10:08 »

Аз сега се замислих,че то може да ми дойде на сватбата,а? Егати и мизерията. Тука с тия рецепти и лекари,голяма борба ще е. Surprised Blink
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #58 -: Август 21, 2009, 17:16:25 »

Аз не истерясвам за предпазване,препоръчай твоя метод на Корнелия. Kiss Kiss Kiss

назад си с материала  Razz От около година хич не се стресирам за забременевяне и съм си казала, че ако стане гаф, няма да пия нищо. Вече съм дърта и скоро ми е време за бебе.
Е шегувам се, ама се пазим на прекъснат и презерватив и не се шашкам, пък каквото стане...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #59 -: Август 21, 2009, 17:18:05 »

Абе не знам, аз не съм била пристрастена към ОК, винаги съм си харесвала презервативите. Е, по времето, когато правехме секс без си беше страхотно разбира се, ама честно казано на мен не ми отне повече от 2-3 ...сеанса Lol, за да вляза пак в час. А и колкото и да е страхотно да свършва в мен, с презерватива махаме и забравям, нищо не изтича половин час след това и не е омазано Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #60 -: Август 21, 2009, 17:19:27 »

Май аз съм последната патка, която изпада в истерия при мисълта за бебе и дори при най-малката вероятност плаче с дни и нощи и обикаля като бик в кошара.  Unsure Щом тийнейджърките (да ме извинява Тедиту  Cheesygrin) си мечтаят за деца и пускат анкети с имена за момиченца... почвам да се тревожа за себе си.  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #61 -: Август 21, 2009, 17:22:13 »

Аз пък мразя презервативи, отвикнала съм може би...преди като ползвах не ми бяха проблем, но сега така ме претриват ако ползвам, че откачам.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #62 -: Август 21, 2009, 17:24:19 »

.
Май аз съм последната патка, която изпада в истерия при мисълта за бебе и дори при най-малката вероятност плаче с дни и нощи и обикаля като бик в кошара.  Unsure Щом тийнейджърките (да ме извинява Тедиту  Cheesygrin) си мечтаят за деца и пускат анкети с имена за момиченца... почвам да се тревожа за себе си.  Cheesygrin
Е, нормално, какво. Според мен щеше да е глупаво да се подлъгваш само по лигавините тук по бебета и това, че всички се мултиплицират и да се самонавиваш
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #63 -: Август 21, 2009, 17:29:24 »

"мултиплицират"  Lol Понякога прекалено много мисля и се мъча да държа всичко под контрол, затова мисълта да имам дете преди да съм улегнала аз самата (както обикновено казвам - до вчера на мене са ми сменяли пелените, още си играя с играчки, не върви да правя деца) и като акъл, и като положение, ме хвърля в див ужас. Не, че искам да правя кариера, ама поне да завърша и да си намеря постоянна работа, както и партньорът ми да не се почувства като че ли му е паднала тухла на главата, ако му кажа такава новина. За всичко си има време... но все пак и аз прекалявам с параноите. Презерватив ми се е късал два пъти и после всеки път съм си мислела "сега дали е добре сложен, дали пак няма да се скъса"... а се сещате секс при такива условия колко е пълноценен.  Razz Ама пусто, не мога да си втълпя в простата кратуна да спра да психясвам.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #64 -: Август 21, 2009, 17:55:56 »

"мултиплицират"  Lol Понякога прекалено много мисля и се мъча да държа всичко под контрол, затова мисълта да имам дете преди да съм улегнала аз самата (както обикновено казвам - до вчера на мене са ми сменяли пелените, още си играя с играчки, не върви да правя деца) и като акъл, и като положение, ме хвърля в див ужас. Не, че искам да правя кариера, ама поне да завърша и да си намеря постоянна работа, както и партньорът ми да не се почувства като че ли му е паднала тухла на главата, ако му кажа такава новина. За всичко си има време... но все пак и аз прекалявам с параноите. Презерватив ми се е късал два пъти и после всеки път съм си мислела "сега дали е добре сложен, дали пак няма да се скъса"... а се сещате секс при такива условия колко е пълноценен.  Razz Ама пусто, не мога да си втълпя в простата кратуна да спра да психясвам.

Ама това при положение, че си и на ОК ли????
Недей така, само си разваляш секса ;) Шансът при ОК + кондом да забременееш е...0, 0000001 % някъде?
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #65 -: Август 21, 2009, 17:59:19 »

назад си с материала  Razz От около година хич не се стресирам за забременевяне и съм си казала, че ако стане гаф, няма да пия нищо. Вече съм дърта и скоро ми е време за бебе.
Е шегувам се, ама се пазим на прекъснат и презерватив и не се шашкам, пък каквото стане...

Метода на Бизар е бременност и кърмене,пак си чела,недочела,точно затова ти го препоръчах.

Луда ли си,аз миналия месец бях почти сигурна,че съм бременна и що сърцебиене получих.Все по-стара ставам,все по не-искаща деца оставам.Чудя се какво трябва да стане,за да заискам.Ама то зрялостта не идва с годините.

Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #66 -: Август 21, 2009, 18:17:20 »

Аз като бях по-малка поне си знаех, че ми е мнооого рано да се замислям дори и хич не ми беше толкова. Ама сега с времето се чувствам все едно моментът наближава, а аз хииич не съм напред с материала.  Razz Значи Але, с теб сме на едно дередже.  Lol

Корни, това беше преди да почна ОК.  Smile И основната причина да ги почна всъщност.  Razz
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #67 -: Август 21, 2009, 19:09:38 »

A бе, Крони, егати данданията за едно отлагане. Все пак, радвам се, че си взела решение и си в мир със себе си.  Big grin

Иначе за бебетата-  и аз съм като Алето. Гледам всички вече с бебета или искат... та се замислям. Но после като видя наживо някое в парка и не мога да си представя това да ми е ежедневието и да е залепено за мен 24 часа.  Rolling Eyes
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

aleto
Newbie
*

« Отговор #68 -: Август 21, 2009, 19:14:42 »

Нали знаеш,че Крони си прави дандании. Lol Kiss А и то,бебето, няма да ти седи залепено 24 часа,понякога спят. Wink
Активен
sexy
Newbie
*

« Отговор #69 -: Август 21, 2009, 19:39:59 »

E успокои ме. Сега вече сериозно се замислих.  Lol
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #70 -: Август 22, 2009, 12:29:21 »

Корни, май наистина не си чела повечето теми в този форум, както винаги. Smile Не си играй с ОК, за едно отлагане, тъпо е. И Оргаметрила за 2 седмици не е нищо особено.
Активен
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #71 -: Август 23, 2009, 19:09:32 »

Другото лекарство, за което се сещам е Дуфастон, ама май при него няма сто процентова сигурност, че ще устиска организма ти да ти дойде едва когато ги спреш. Иначе се радвам, че си решила да не започваш ОК на море- може да има кървене, главоболие, драйфане......и нервност....всички тези неща са много подходящи за почивката Lol
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #72 -: Август 23, 2009, 21:42:59 »

Това да започнеш ОК за да не кървиш е все едно да се порежеш, за да не те боли, принципно Wink
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #73 -: Август 27, 2009, 11:52:39 »

Мацки, бях забравила колко много ви обичам Smile

Алина и Секси, ще заискате деца като родите първото. Мен мама така ме успокоява Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #74 -: Август 27, 2009, 11:55:04 »

Ама аз искам да искам първото и преди да се е родило.  Unsure Lol Lol Lol
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #75 -: Август 27, 2009, 11:59:38 »

А, не знам. Питай Краси, Бизет и останалите.
Аз сега си давам сметка, че когато много съм искала дете, то е било, защото нещо много, много ми е липсвало. Не е това правилната причина помоему, добре, че дете не се прави само с "искам".
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #76 -: Август 27, 2009, 12:43:02 »

По същата логика забелязвам, че като ти е щастливо и удовлетворено в личен и професионален план, децата леко се изместват от приоритетите. Това на пръв поглед и краткосрочно разбира се Smile
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #77 -: Август 27, 2009, 17:24:14 »

При мен май е обратното. Точно като ми е ок и щастливо и ми се прокрадва мисълта за... съвместно гледане на дете.  Big grin

Алина и Секси, ще заискате деца като родите първото. Мен мама така ме успокоява Lol

Ааа, да бе. И току виж не се получило така...  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #78 -: Септември 17, 2009, 13:22:14 »

хора, аз почнах вече Примолут Нор (лекарката каза, че са по-добри от Оргаметрил или по-леки, не разбрах). Щях да я убия, защото и тя първо ми каза по-добре противозачатъчни ...
Някой пил ли е Примолут за отлагане и имал ли е странични оплаквания?
Ще пия по 2 на ден- сутрин и вечер, довечера ми е 3тата. Би трябвало да ми дойде 2-3 дена след спиране, нали? Чудя се дали да рискувам и да ги спра 2 дена преди да се прибера, или да си ги пия докрая...
иии  не се смейте ама понеже е важно за мен и искам успокоение...нали няма начин някак да се отрази/да ми навреди в дългосрочен план, например да ми направи яйцеклетките неплодордни  Lol чукам на дърво.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #79 -: Септември 17, 2009, 17:08:09 »

хора, аз почнах вече Примолут Нор (лекарката каза, че са по-добри от Оргаметрил или по-леки, не разбрах). Щях да я убия, защото и тя първо ми каза по-добре противозачатъчни ...
Някой пил ли е Примолут за отлагане и имал ли е странични оплаквания?
Ще пия по 2 на ден- сутрин и вечер, довечера ми е 3тата. Би трябвало да ми дойде 2-3 дена след спиране, нали? Чудя се дали да рискувам и да ги спра 2 дена преди да се прибера, или да си ги пия докрая...
иии  не се смейте ама понеже е важно за мен и искам успокоение...нали няма начин някак да се отрази/да ми навреди в дългосрочен план, например да ми направи яйцеклетките неплодордни  Lol чукам на дърво.

Не ти знаем яйцеклетките,ама сигурно са добре. Няма нищо да ти стане от няколко дни Промолут,ама не си го спирай преди да се прибереш, за да не те запука неподготвена някой цикъл по пътя, защото няма голяма гаранция точно след 1 или 7 дни ще ти дойде.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #80 -: Септември 24, 2009, 12:17:07 »

Корни, аз като ги пих и аз си мислех същото да не се тормозя повече с хормони и да ги спра 1-2 дни по рано защото и аз така знаех че идва 2 дни след спирането...ама на мен ми дойде 1 ден след спирането...така че карай си ги до края за да си сигурна, но не повече от 10 дни (тя опаковката си е направена за 10 дни).
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #81 -: Септември 28, 2009, 12:04:50 »

Ето  ме и мен. Прекарахме разкошно, но затова не тук. Сега да продължа с моята сага...

Пих си прилежно хаповете 8 дена. Спрях ги и след 3 дена ми дойде. Дотук добре, обачее.
Първата нощ беше кошмар. Боля ме корем кански, не можах да спя, само се превивах. Даже ме втресе през нощта, не знам дали от болка. Айде това го преживях, знам, че много жени ги боли така корем (мен ме боляът краката, корем много малко обикновено). Но след като станах, усетих нещо странно, отидох в банята и видях огромен съсирек (т.е. парче от нещо, не знам как да го опиша, няма да ви казвам на какво изхвърлено ми заприлича...). Може би 7-8 см. След това пих витамин Ц и бусколизин, Корем вече не ме боли. Но продължавам да имам малки съсиреци, вече не толкова притеснителни, но си ги има.

някой имал ли е такъв опит след хапчета/ или без хапчета? какво изобщо значи това със съсиреците= не мога да си представя защо се отделя така и каква е връзката с хапчетата?

Ако трябва, ще ида на лекар след седмица, но ще ми помогнат мнения междувременно...

Междудругото и настинах още първия ден като пристигнахме- чудя се дали не може да е свъразно с хапчетата, ако отслабват имунитета, ама ме съмнява...Но няма значение, сега не съм болна.

Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #82 -: Септември 28, 2009, 12:12:13 »

Чувала съм за отделянето на такъв голям съсирек при прием на Постинор, ама с нищо повече не мога да помогна. 7-8 см е внушително, задължително отиди на лекар, като ти свърши.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #83 -: Септември 28, 2009, 12:52:46 »

Уф, да, ще ида обезателно...
Иначе може и по-малко да е било, да кажем 5 см на дължина и 1-2 на ширина...знам ли, не мога да преценя, ама досега толкова голям не съм имала...всички други са много малки сега, почти като за нормален цикъл (макар че толкова много пак никога не съм имала).
Никъде в нета не мога да намеря информация за последствия от Примолута...:(
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #84 -: Септември 28, 2009, 17:06:16 »

Като си пила хапчета е така, мисля че няма нужда да се притесняваш. Нека ти мине цикъла,ако нямаш болки и проблеми не ходи на гинеколог и едва,ако има проблем с другия цикъл може да идеш.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #85 -: Септември 28, 2009, 22:07:05 »

Ох, Корнелия, пак направи ебати драмата. Хайде дръж се малко като голяма жена. Много ясно, че цикълът ти ще е РАЗЛИЧЕН след отлагане.

На мен при обикновено закъснение съпроводено с настинка и болките, и съсиреците са ми 150% налице.
Нищо странно не ти се е случило. Особено след 10 дневно отлагане и особено щом е било след нощ със силни менструални болки.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #86 -: Септември 29, 2009, 08:59:19 »

Аз като бях на Примолут, лекарката все ме гледаше едно съжалително и казваше, че сигурно съм имала страшни болки и съсиреци.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #87 -: Септември 29, 2009, 09:47:46 »

А, добре. Това исках да знам Smile Успокохите ме, че не съм изхвърлила някоя важна част от тялото си  Lol

Все пак няма да е зле да ида на консултация, ама трябва да си взема отпуска, а сега точно ми трябва за изпитите и става кофти :(

Може наистина да изчакам до следващия и ако всичко е ок, да не ходя засега...
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #88 -: Септември 29, 2009, 10:41:51 »

Може наистина да изчакам до следващия и ако всичко е ок, да не ходя засега...

Аха  Wink Няма смисъл според мен, в момента нищо няма да могат да ти кажат за тоя съсирек. Сега си добре, нали? Нямаш болки или нещо такова?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #89 -: Септември 29, 2009, 11:50:16 »

Не, само първата нощ и ден бяха болките. Сега си е нормално. Просто ме притесни размерът, защото приличаше на нещо изхвърлено, пък не е нормално според мен...
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #90 -: Септември 29, 2009, 15:25:21 »

Не му завиждам на приятеля ти.  Lol
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #91 -: Септември 30, 2009, 01:41:06 »

Ако наистина е било толкова голямо - нищо не ти пречи да отидеш на лекар, да те видят на един ехограф, и евентуално да кажат дали ти е сбъркан цикъла по-сериозно. 
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #92 -: Септември 30, 2009, 10:11:54 »

А сега като й е свършил цикълът, какъвто и да е бил, как с ехограф ще разбрерат нещо? И по-точно какво ще търсят?
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #93 -: Септември 30, 2009, 10:13:10 »

Как ще види от ехограф дали й се е объркал цикъла? Голяма трагедия, голямо чудо изпаднал съсирек защото си пила силни хормони за забавяне. Изпила си 8-10 хапчета и правиш голям панаир, представи си какво им е на хора които им се налага постоянно да стимулират цикъл или овулация , или да предизвикват!
Няма какво да ти гледа доктор, нито на ехограф нито на нищо. Хормони се изследват на чиста картина,а не когато си пила някакъв хормонален буламач. И отгоре на всичкото нищо ти няма!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #94 -: Септември 30, 2009, 10:22:51 »

Ееее, Д., тя верно е драма и паника, ма чак толкова да й се караш. Пита си момичето.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #95 -: Септември 30, 2009, 10:46:40 »

Е тя пита как да ги пие и се чуди хиляда дни какво да пие, накрая всичко мина с няколко съсирека и пак е драма. Трябва да се успокои и да не си вкарва паранои.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #96 -: Септември 30, 2009, 10:50:16 »

Еми такава си е.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #97 -: Октомври 01, 2009, 16:20:51 »

Никой не й е казал да си изследва хормоните, чийзъс ?! И хайде да не сравняваме проблемите. Какво от това, че някои имат по-сериозни? Ами да, имат. Някои хора и умират. Ама дай да не ходим на лекар за това.
С ехограф мога да й погледнат яйчниците, с един преглед - овуалцията, как й се развива цикълът; след хапчетата. Какъв е проблемът ?
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #98 -: Октомври 01, 2009, 16:22:30 »

Просто тези няколко хапчета нищо няма да й направят на овулацията, а и това няма нищо общо със съсирека и тежкия цикъл, за който тя се притеснява.
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #99 -: Октомври 01, 2009, 17:07:02 »

А бе айде сега ехограф, глупости. Разбирам да й закъснее месец- два. Или болки и т.н. Но ако има излишни пари и време, да ходи.  Wink
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #100 -: Октомври 01, 2009, 18:31:41 »

Ако имам 7-8 см съсирек + яки болки, ще отида, ако ще 'излишни пари' да са.
Активен
D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #101 -: Октомври 01, 2009, 18:43:50 »

Ще дадеш,ако имаш,ако нямаш няма да дадеш. Но това е друга тема. Аз съм на мнението на секси, че й няма нищо и няма нужда да влиза в излишна параноя.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #102 -: Октомври 01, 2009, 18:50:48 »

Ама защо омаловажавате притесненията на хората, спрямо вашите собствени ? По същия начин с възможностите?
Активен
D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #103 -: Октомври 01, 2009, 19:17:41 »

Няма да отварям нова тема, тази ми се струва подходяща: някой пил ли е Оргаметрил и въобще някакви отзиви за него?
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #104 -: Октомври 01, 2009, 19:21:46 »

Да, аз. Отзиви - нормални. Исках да си забавям цикъла преди години, сработи, с изключение на пробивно кървене за ден -два, след което леко се увеличава дозата с едно хапче и всичко беше ок. Дойде ми няколко дни след като го спрях. И болеше ужасно, но никакви гигантски съсиреци. До организъм.
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #105 -: Октомври 01, 2009, 19:33:28 »

Никой не сравнява проблемите й с каквото и да било, говорим от опит - взимали сме ги тези лекарства, имали сме същите реакции, нормални са, нищо особено не значат.
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #106 -: Октомври 01, 2009, 21:02:14 »

Ако имам 7-8 см съсирек + яки болки, ще отида, ако ще 'излишни пари' да са.

Всеки сам си преценява колко сериозно му се вижда собственото състояние. Но когато питаш и ти кажат, че е нормално, предвид естеството на лекарството, може би трябва да се поуспокоиш, знам ли. 
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #107 -: Октомври 01, 2009, 21:59:48 »

Ами именно, защото лекарството съм го пила и подобни 8 см-ови съсиреци не съм имала.  И на базата на собствен опит, аз бих отишла да ме погледнат, най-малкото, за да знам кога да си очаквам овулацията, тъй като хормоните са ми объркали цикъла. Т.е. в каква фаза съм, чисто гинекологично. И, ако нямам други проблеми, бих отишла, дори за профилактичен. Хормоните могат да объркат доста неща, както добре знаем.
Активен
deepdowndirty
Newbie
*
Публикации: 705

« Отговор #108 -: Октомври 01, 2009, 22:20:16 »

Няма да отварям нова тема, тази ми се струва подходяща: някой пил ли е Оргаметрил и въобще някакви отзиви за него?

Преди месец, този май пак ще се наложи Rolling Eyes Та- беше по-кратък и необилен, съсиреци нямах.
Активен

I am just a worthless liar. I am just an imbecile.
I will only complicate you. trust in me and fall as well.
I will find a center in you. I will chew it up and leave.
I will work to elevate you, just enough to bring you down.
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #109 -: Октомври 01, 2009, 23:26:01 »

О, боже, лекари, хормони, разбъркани цикли Blink Стига бе, припомнете си уроците по биология и помислете малко над ситуацията, преди да правите толкова гръмки изказвания. Корнелия е пила 10 дни прогестерон, започнат прием в последните дни на цикъла. Според уроците по биология, това ще удължи лутеиловата фаза на цикъла с 10 дни - за тези 10 дни, няма да има менструация, няма да има яйчникова активност, но маточната лигавица ще продължи да се "увеличава". Та след тези 10 дни мензиса ще е мнооого по-обилен. И когато се трупясам в леглото със силни менструални болки и ужасно обилен цикъл, хич няма да очаквам при ставането сутринта/през-нощта от мен да прокапят само 2 капки кръв като при убодено на иглиник. Да бе, то менструалната кръв в легнало и свито положение така хубаво се отича, че чак се изпарява... при някой, други не сме благословени с този велик дар. Unsure И да, при подобни ситуации се случва да имаме съсиреци или по-скоро съсиреко-подобни.

Освен това Корнелия сама каза, че е преувеличила размера. Ходенето на лекар сега е излишно. По-добре да отиде след още една, даже две менструации за да види, че няма разбърквания на цикъла.

И на 100% изповядвам вярата, че стресът в ежедневието ни съсипва и ни вреди много повече (на нас, на цикъла и на овулацията) от няколко хапчета прогестерон. Но пък ако параноята е толкова голяма да ходи на лекар да се успокои.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #110 -: Октомври 02, 2009, 16:05:56 »

Сега всеки път си мисля " Корнелия с големия съсирек".  Cheesygrin

Иначе -браво на Хриси,интелигентно обясни това,което си мислех да напиша,но по моя си хаотичен и неразбираем начин. Lol
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #111 -: Октомври 20, 2009, 14:56:44 »

Сега всеки път си мисля " Корнелия с големия съсирек".  Cheesygrin

Иначе -браво на Хриси,интелигентно обясни това,което си мислех да напиша,но по моя си хаотичен и неразбираем начин. Lol

Ей ччч алоо, а бой ядеш ли  Cheesygrin

Та, аз да кажа какво стана, че не бях влизала известно време. Първо мерси на тези, които ми обясниха човешки и ме разбраха (Бамб  Kiss ). Аз отидох до лекарката, за да си взема едни стари изследвания и да й обясня ситуацията. Обясних и тя каза, че това звучи нормално и да ида, ако следващият ми цикъл е объркан. Не ме прегледа (имаше някаква секретарка при нея, явно не е имала възможност и е решила, че не е и важно). И ми натякна, че е било по-добре да пия противозачатъчни, както ми казаха другият лекар и тя по телефона- това е за старият спор тук, просто да отбележа, ако на някой друг му се налага- според лекарите явно противозачатъчни било то и за 2-3 месеца по определена схема са по-добрият вариант, Оргаметрили и Примолути само в краен случай, и от двете второто е по-леко.

Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #112 -: Октомври 20, 2009, 15:03:13 »

Наистина ли има разлика с лекотата на Орг. и Прим. ?

Колкото до ОК, абе много модерно стана гинеколозите да ги препоръчват тия хормончета, за по няколко месеца, толкова ли пари им дават да ги изписват и лансират ? Wink Огромно впечатление ми прави. Да не говорим, че ОК, определено не са по-добър вариант, за няколко месеца, отколкото 10-тина дни- някой от гореописаните препарати. 
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #113 -: Октомври 20, 2009, 15:18:50 »

Корни  Kiss Радвам се, че всичко е наред при теб.
Ама как па така всички гинеколози толкова не разбират, нищо не става от тях. трябва да дойдат в нашия форум, тука сме всички с по две-три висши медицински образования, да хванем да им обясним туй-онуй, че да разберат най-сетне. Егати необразованите хора.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #114 -: Октомври 20, 2009, 15:21:24 »

Катрин, не си права. В медицината има "мода" и комерсиални подбуди.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #115 -: Октомври 20, 2009, 15:22:43 »

Много добре знам какво говоря. Познавам гинеколог, който предписа на дъщеря си ОК по същата причина. Много, много добър гинеколог. Искате да ми кажете, че той от комерсиални подбуди прецаква здравето на собственото си дете ли? Извинете ме, ако си позволявам да не съм съгласна. Знам къде ще отиде тоя разговор, затова няма да се хабя повече, но много се дразня от тенденцията хората, в частност тук, да си позволяват да подлагат на съмнение дългогодишния опит на лекари. И като много лекари правят едно нещо, значи всичките са некадърници. Има и некадърници, ама като всичките са толкова зле, дай да не ходим на лекар, нали ние най-добре ги разбираме тия работи.
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 15:25:15 от Catherine » Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #116 -: Октомври 20, 2009, 15:33:50 »

Да, предписал ги е на дъщеря си, защото вяроятно е имала проблеми, които могат да се оправят с ОК. ОК имат много положителни ефекти като проблеми с кисти, прекомерно окосмяване, омазняване на кожата и т.н. Не за щяло и нещяло.

В момента имам чувството, че като влезеш в кабинета на даден гинеколог едно от първите неща, като едноименна панацея, които предписват са ОК. Как да се пазя- ОК, как да си забавя цикъла за няколко дни - ОК, как да си оправя косата- ОК. Еми, извинявай. Като чуя как 15-годишни пият хормони ми призлява. Изписани, при това!? Да, а кой им обяснява за вредите ? За хроничните гъбички, за липсата на овулация и възможните проблеми? За годините им?

Ако не знаеш, на въпросните доктори им се плаща за тази своеобразна 'реклама'. Фармацевтичната индустрия е жестока, но за тях е хубаво, че я подценяваш Wink

А ти, като се дразниш много на хората тук, защо търсиш съвети Wink ? Или никога не си искала? А защо не се допитваш директно към гинеколозите и директно не спазваш указанията им ?
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 15:36:30 от Bambina » Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #117 -: Октомври 20, 2009, 15:43:01 »

Точно за отлагане на цикъл беше случаят.
Допитвала съм се за разни неща евентуално на видя на кого как са повлияли разни лекарства. Или преди да отида на гинеколог дали някой не е имал подобни симптоми, макар че избягвам. Питам си лекарите. И не съм питала нищо доста отдавна, понеже отношението ми се промени доста. Като гледам как всеки отрича методите на лекарите. А аз ЗНАМ, както и цялата област, че този гинеколог, за когото говоря, е най-добрият наоколо и трябва да си запишеш час месеци по-рано, за да те прегледа. А човекът го познавам лично и е адски отдаден на работата си, как да не му вярвам? Вие си се съмнявайте. И аз подлагам на съмнение някои неща, но това пълно отрицание на всеки гинеколог, който предписва ОК... ще пропусна този път, извинете.  Wink Нямам какво да кажа повече по темата.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #118 -: Октомври 20, 2009, 15:47:03 »

ДА, аз подлагам на съмнение опита на лекарите, защото имам много лош опит със себе си.
Ходила съм на шест различни гинеколози, кото не успяха да ми поставят диагноза. Естествено моята диагноза не е лесна,ама като седнах и четох, четох, четох и се ориентирах каква ми е диагнозата и още на първи преглед при последния ми гинеколог той ми каза същтата диагноза, която от много четене си бях поставила. Естествено не съм му казвала, че съм чела и знам.
Но защо останалите 6-ма не ми казаха това. Загубих си времето с тях, пари и други неща.
Момичетата също са чели,а някои са и изпробвали върху себе си лекарства и затова дават опит и обменят идеи.
Корни ни пита в началото,ние и казахме че за да ходи на почивка с ОК не е добра идея, защото може да кърви и да се получи кофти ефект. И никой не може да й гарантира дали това ще стане или не.
Как да вярвам на лекар, който ми изписва Примолут нор по схема, която видимо би ми потиснала овулацията (от 10-тия ден до 20-тия )и същевременно с това ми казва да си купя тестове за овулация. Или на лекари,които ме държат 5 дни в болница и смятат, че съм със спукана киста и чакат да се разнесе течността и накра я О видиш ли установяват, че кистата си е цяла, но пък за сметка на това не виждат, че ме боли възпаление.
Ти слава богу нямаш такива проблеми и не може да оцениш много неща, но не всички медици са достатъчно добри и затова има нужда да се подлага мнението им на съмнение.
Отгоре на всичкото въпросната лекарка на Корни и е казала точно това,което й казахме и ние: няма да я гледа,ако има объркан цикъл тогава!

Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #119 -: Октомври 20, 2009, 15:52:03 »

Да, слава Богу не съм имала големи проблеми досега. Но ако се стигне някога, знам, че ще отида точно при този лекар, който попада  графата анатемосани, понеже предписва ОК. Мен това ме дразни - това тенденциозно отричане на ОК. Да, хората си говорят от собствен опит, от много четене в интернет, четене на листовки и т.н. Но това не извежда автоматично правилото "ОК = зло" и "гинеколог, предписващ ОК" = "2х зло".
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #120 -: Октомври 20, 2009, 15:56:15 »

Е те всички гинеколози предписват противозачатъчни, това им е главното лечение, което провеждат на всеки един проблем. Понякога си има проблеми, които няма как да не ти дадат ОК- нарушения, кисти и т.н. Ако имах възможност да избирам т. е бях здрава , нямаше никога да пъхна в устата си такова хапче! Това го заявявам съвсем сериозно.
Между другото някъде прочетох, че се оплакваш от чести депресии и повтарящи се кофти мисли....помисли дали ОК не ги засилват.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #121 -: Октомври 20, 2009, 16:03:54 »

Честно казано аз си страдам от сигурно два-три пъти повече време, отколкото пия ОК, така че разлика не виждам между преди и след.  Rolling Eyes Аз не съм защитничка на ОК, направила съм си избора за себе си и не се оставям да ми влияе нищо. Но пак от собствен опит знам, че човек колкото повече ровичка по интернет и се интересува за разни симптоми и лекарства, толкова повече психясва и задълбава в проблем, който иначе не е толкова сериозен. И аз така преди няколко месеца от една бенка бях легнала да умирам, понеже в интернет се начетох на всякакви глупости и по всичко личеше, че имам рак. Отидох на лекар и се оказа витилиго.  Rolling Eyes Та прекалената интернет информираност може и да е вредна. Честно казано вече предпочитам да не питам и разпитвам, да не отварям гугъл, а директно да отивам на лекар и да се доверявам на лечението, което ми изписва. Винаги ходя при лекари, които са ми препоръчани от други хора или лекари, никога не ходя при "когото и да е". Така че имам основание напълно да се доверявам на лекарите, дори и на мен да ми се струва абсурдно лечението, което ми назначават. Те са с медицинското образование, аз съм просто една пикла, дето чете в уикипедия. Не отричам лошия опит на което и да е момиче от форума, не ме разбирайте погрешно. Просто не смятам, че личният ни опит е гаранция, че същото ще се случи и на другите.
Активен

Shushi
Newbie
*
Публикации: 339

« Отговор #122 -: Октомври 20, 2009, 16:06:14 »

Мога да кажа, че не само в Б-я се изписват за какво ли не ОК, аз бях писала как на мен личният лекар ми изписа без каквито и да е задръжки Диане за проблем с кожата.Без каквито и да е въпроси,, обяснения точно като панацея и то защото аз пиех вече др ОК и му казах за това и че ще ги сприрам. Та човека реши, че Диане може да ми помогне при появилият се проблем. След 1 месец пак отидох при него и той ми разви теорията, че то трябвало по-дълго да се пие за резултати  межуд 3-6 месеца, по- късно започна да говори за 1 година ....така, че едвалии са толкова живото- застрашаващи ОК щом в циливизованите страни къде по-напреднали от Б-я ги изписват без каквито и да е изследвания. Мисля, че всеки сам си обмисля и решава дали да пие или не, лекаря само препоръчва.
Между др. в момента в Б-я може ли да се купи ОК без рецепта ?
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 16:09:15 от Shushi » Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #123 -: Октомври 20, 2009, 16:06:28 »

Катрин, виж сега, Ок, твоят доктор е гуру. Wink Недей да се фрустрираш толкова, никой не отрича лекарите.
 Просто не си имала проблеми, явно. За което можеш само да се благодариш, между другото.  

Просто отбелязах тенденция, чиито вреди са доказани, в световен мащаб. Много е модерно на черното да се казва бяло, обаче. Само, защото ти ползваш черното, най-вече.

И не, няма нищо лошо в това да търсиш други мнения и сам да се интересуваш за себе си. Ако си склонна към паранои, вече си е твой проблем.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #124 -: Октомври 20, 2009, 16:11:08 »

Мен пък ме побърква като почнеш да питаш лекаря си за нещо, защото си чел в интернет разни неща и той ти отговаря с: недей да четеш в интернет, там само глупости пише. И се тросва намусено. А пък в днешно време е толкова пълно с некадърници, че трябва да ставаме специалисти във всяка област на медицината. И не знам защо толкова се дразнят, че четем в интернет. Все едно ще им вземем хляба.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #125 -: Октомври 20, 2009, 16:14:00 »

Бамб, гледам, че винаги предупреждаваш за тия хронични гъбички при прием на ок, но не е чак толкова задължително последствие според мен. Аз за четирите години на ок съм нямала нито една гъба, чак след като ги спрях ми се пявиха някакви спори, които елиминирах за два дни. Говорила съм и с много познати, които имат опит с противозачатъчни и нито една няма с такива оплаквания. Да, може да предразполагат, особено пък ако по принцип си си предразположен, но не е гарантирана екстра към хапчетата.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #126 -: Октомври 20, 2009, 16:16:19 »

Шуши, принципно не може. Макар че зависи на какъв аптекар попаднеш.  Cheesygrin Някои продават.

"Моят" доктор не ми е доктор, а кажи-речи роднина.  Cheesygrin Бих ходила при него, ако не беше така.  Lol И пак казвам - ако ми се появи по-сериозен проблем, ще отида първо при него.

Уви, това с параноите не е само мой проблем, а на много, много хора. Които пишат във форуми като този. Не се чувствам "специална" в това отношение.  Cheesygrin Затова и го казвам за справка на хората, които си лепят сами какви ли не диагнози и после като отидат на лекар и той им каже "имаш младежка пъпка" (примерно) го гледат с недоверие и после тайно пак си мислят "Ама в Уикипедия пише, че това е рак...тоя доктор не знае." Ама аз пък какво продължавам, като всеки дърпа чергата към себе си. Нямах намерение да влизам в дискусии, понеже знаех как всеки ще ми каже "Ти не си го изпитала, ти не знаеш... " Слава Богу, не съм го изпитала. Което не значи, че не познавам никого, който го е изпитал или който се занимава с това и вижда всеки ден такива случаи. И спасява животи.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #127 -: Октомври 20, 2009, 16:24:08 »

И аз забелязвам някаква анти-ОК пропаганда във форума, която ми идва прекалено ожесточена. Имат си индикации и контраиндикации, странични ефекти, но и много полезни такива. Така че всичко е според конкретния случай, нека не обобщаваме толкова яростно тук.

Тони-ще ти кажа защо толкова се дразнят-защото, като прочетат 2 страници в нета и почват да си мислят, че знаят повече от лекаря, а в масата случаи изобщо не е така.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #128 -: Октомври 20, 2009, 16:25:06 »

Абе да, Кате, ама вместо да обяснят, те се тросват обидени.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #129 -: Октомври 20, 2009, 16:35:13 »

Ами зависи как поставяш нещата...знам, че и понякога не зависи и че докторът просто е темерут...и нека си понася последствията от това.
Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #130 -: Октомври 20, 2009, 21:01:29 »

Извинявам се, че ще ползвам тази тема, но нещо ми се сбърка цикълът. От миналата зима е часовник- на 30-32 дни си идва, усещам си овулациите, симптомите, всичко. Този месец на 30-я ден ми дойде, имах си предизвестията, тече няма и 2 дни слабо, и на третия спря. Просто станах сутринта и нямаше. А никога не ми е било под 7 дни. След това трети ден има някакво черно полу-течение, по 1-2 капки. Нямам болки, само малко съм задържала вода. То от всичко може да е-смяна на климата, пия всеки ден по една таблетка ЦеТеБе. Повече ме притеснява, да не е фалшив цикъл и след 2 седмици пак да ме сюрпризира, а ще ми разбиват камък пак и не искам да съм менструална- нито урина ще мога да дам като хората нито да следя какво изхвърлям.
Въпросът ми е- ако витамините са виновни за това намаление на цикъла, това означава ли, че другият месец ще е по-интензивен? Или този месец ще се влачи 2 седмици по 2 капки? А възможно ли е от самото разбиване на камъка да се е разстройл цикълът ми?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #131 -: Октомври 20, 2009, 21:07:42 »

И аз забелязвам някаква анти-ОК пропаганда във форума, която ми идва прекалено ожесточена. Имат си индикации и контраиндикации, странични ефекти, но и много полезни такива. Така че всичко е според конкретния случай, нека не обобщаваме толкова яростно тук.

Тони-ще ти кажа защо толкова се дразнят-защото, като прочетат 2 страници в нета и почват да си мислят, че знаят повече от лекаря, а в масата случаи изобщо не е така.
Катерина, ти какво ще пиеш за 10-дневно отлага на цикъла - Оргаметрил/Примолут или ОК? И защо?
Не се заяждам, твоето мнение наистина ме интересува, все пак знаеш доста повече от всички ни.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #132 -: Октомври 20, 2009, 21:13:27 »

Аз цикли не си отлагам Smile
Учили са ни с първите две, като Примолута бил по-стар медикамент, каквото и да значи тва. ОК за тази цел не са ни казвали, което нищо не значи, може би е просто вариант, по каква схема са ги изписали тея ОК за отлагане само не ми стана ясно? Редно е да се има предвид, че и всеки специалист си има някакъв опит и впечатления с определени медикаменти, така че може и затова да го е препоръчал.
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #133 -: Октомври 20, 2009, 23:06:35 »

Ще разучиш ли мотивите защо ОК се препоръчват в такива случаи?

Интересно ми е компетентно мнение обобщаващо за и против ОК, следствия от продължителна и от кратка употреба Smile
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #134 -: Октомври 21, 2009, 16:10:35 »

Cheesygrin Вече трябва да почна да си записвам. Ще, само да сваря удобен момент, че вече преследвам за интервюта де що сваря лекар, ще ми излезе име Smile
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #135 -: Октомври 21, 2009, 21:25:31 »

Супер. Thank you!!! Доста неща премислям като вкараш разяснения по темата Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #136 -: Октомври 29, 2009, 13:26:08 »

това си ми е темата за оплаквания  Razz та...вече 5 дена ми закъснява :( Обикновено идва на 28-32ри ден, винаги е редовен, а след тия хапове са минали 35 дена вече...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #137 -: Октомври 29, 2009, 13:59:29 »

Хм, не обвинявай хаповете. По принцип цикълът точен ли е? Случав ли се да закъснява?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #138 -: Октомври 29, 2009, 14:03:00 »

Хм, не обвинявай хаповете. По принцип цикълът точен ли е? Случав ли се да закъснява?

Нали това казвам- винаги е редовен, не точно до деня, но + - 2-3 дни най-много, без да пропуска месец или да закъснява повече. Имало е случаи да е през 35 дни най-много.
Активен

TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #139 -: Ноември 08, 2009, 13:58:46 »

Не ми се отваря нова тема,затова ще използвам тази дано не се сърдите...
Секса точно преди цикъл влияе ли ви по някакъв начин?В смисъл закъснява ли ви,идва ли ви навреме след това..или веднага...или не ви влияе?!
Питам ви защото съм забелязала,че ако правя секс в деня който трябва да ми дойде после ми закъснява поне 2-3 дена  Blink
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #140 -: Ноември 08, 2009, 14:01:07 »

При мен е точно обратното. И си го обяснявам с кръвонапълването и контракциите на матката по време на О.
Активен

Моето име е Любов.
TiNki
Newbie
*

« Отговор #141 -: Ноември 08, 2009, 14:04:18 »

А аз не мога да си обясня защо ми закъснява  Rolling Eyes Confused
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #142 -: Ноември 08, 2009, 14:30:08 »

Ами и на мен ми закъснява вече 5-ти ден. Звъннах на гинеколкожката по телефона и тя ми каза да не се притеснявам.Много момичета се оплаквали от този проблем този месец. Можело да е от рязката смяна на времето. Каза да изчакам още 4-5 дена и ако не ми дойде да ходя на преглед.
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #143 -: Ноември 08, 2009, 15:08:27 »

На мен след секс ми идва "скорострелно".
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #144 -: Ноември 08, 2009, 16:03:16 »

Явно не съм само аз със закъснения без причина този месец. Даже с 10 дена ми закъснява. Не , че ми е от най-редовните, обаче такова чудо...И не съм бременна.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #145 -: Ноември 08, 2009, 16:12:21 »

На мен миналия месец, като се промени рязко времето и ми закъсня 4 дни, което при мен е рядкост.
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #146 -: Ноември 09, 2009, 23:40:48 »

При мен също имаше някакви промени, циклични. Миналия месец подрани с 4-5 дни, но го отдавам на това, че рязко спрях секса Smile Спра ли да правя секс и гледай кво става - подранявания, закъснения, адски болезнен цикъл, направо не е за вярване. Да не споменявам, че ми влияe на нервната сиситема Lol
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #147 -: Ноември 09, 2009, 23:43:02 »

малко спамче, ама сексът наистина ми контролира целия организъм.. Тоя път липсата му ми докарва адското главоболие през ден. Като имам важни работи да върша пия Аулин, ама през ден не си е работа... Някакви идеи по по-безвреден начин да я оправям моята глава?
Активен

C’est tout!
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #148 -: Ноември 09, 2009, 23:45:34 »

Да. Алетрнативата на секса. Самостоятелността. Cheesygrin
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #149 -: Ноември 09, 2009, 23:49:00 »

хаха, напоследък ми доскучава да съм самостоятелна.
Активен

C’est tout!
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #150 -: Ноември 10, 2009, 00:03:53 »

На мен ли го казваш. Хаха. Ама не ми е смешно особено. Lol
Активен
D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #151 -: Ноември 10, 2009, 09:03:51 »

малко спамче, ама сексът наистина ми контролира целия организъм.. Тоя път липсата му ми докарва адското главоболие през ден. Като имам важни работи да върша пия Аулин, ама през ден не си е работа... Някакви идеи по по-безвреден начин да я оправям моята глава?
вибратор  Lol
Борба с главоболието е почивка- поне час сън, или ще ти мине главата или ще те заболи по-силно.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #152 -: Ноември 10, 2009, 09:32:49 »

Игра ва банк е твоето  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13209

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #153 -: Август 02, 2011, 13:38:16 »

Много се терзая заради моя точен цикъл. Като швейцарски часовник е и със сигурност ще цъфна на 16-ти. Чака ни много път, обилен ми е, с болки съм и не виждам как бих си го причинила. До сега не ми се е налагало да отлагам цикъл, срещнах няколко препарата, с различни, противоречиви мнения. Ще кажете върви на лекра, ама бях преди почти 2 месеца, всичко си ми беше ОК, чак не ми се иска пак да ми треперят коленете пред кабинета  Rolling Eyes
 Оргаметрил и примолут нор май бяха алтернативите, но кое ще е по-добрия вариант  Rolling Eyes
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #154 -: Август 02, 2011, 14:35:36 »

Второто съм пила за отлагане, веднъж, за едно чакано море, щот и моят е като твоя. Отложих го със седмица някъде, но през цялата седмица бях с болки в гърдите, кръст, а лицето ми се опъпчи цялото+мазна кожа, нетипична за мен, след това нямах проблеми със следващите, нито пък ми беше по-дълъг след отлагането. Абе моят е толкова ужасен, че никак не си представям почивка в такова състояние, като парцал съм, разбирам те.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
bella
Newbie
*
Публикации: 664

« Отговор #155 -: Август 02, 2011, 14:42:20 »

И на мен това отлагане ми е голяма дилема. Rolling Eyes Цикъла ми не е от най-точните, малко стрес или промяна във времето и веднага се забавя или избързва. По изчисления на електронния ми календар би трябвало да се появи на 22. август и до 28. август да приключи, така че на 5. септември да съм си ок, но доста ме съмнява ... По закона на гадостите баш тогава ще закъснее, пък той един цикъл - същия като на Пупи, този месец дори първия ден на ходих на работа, че беше много страшно ... Razz
Та исках да кажа, че и на мен препоръка би ми била от полза. От последния ми преглед минаха 4 месеца, всичко си ми беше ок, лекарката ми тук е в отпуска, след това има свободен час чак средата на септември. Освен да се опитам да вмъкна и гинеколог в двете седмици преди сватбата ...  Rolling Eyes

Отложих го със седмица някъде, но през цялата седмица бях с болки в гърдите, кръст, а лицето ми се опъпчи цялото+мазна кожа ...

Оооо, найн, това са последните неща, които искам на сватбата, кожата ми и без да си отлагам цикъла е достатъчно мазна. Моля ви, зарадвайте ме, че има медикаменти за предизвикване. До сега никога не са се налагали такива вмешателства в организма ми, та съм малко боса в тази област.
« Последна редакция: Август 02, 2011, 14:48:28 от bella » Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #156 -: Август 02, 2011, 15:21:19 »

Второто съм пила за отлагане, веднъж, за едно чакано море, щот и моят е като твоя. Отложих го със седмица някъде, но през цялата седмица бях с болки в гърдите, кръст, а лицето ми се опъпчи цялото+мазна кожа, нетипична за мен, след това нямах проблеми със следващите, нито пък ми беше по-дълъг след отлагането.

същото беше и при мен, само че от оргаметрила .. през цялото време се чувствах надута като балон, не е никак приятно ..
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #157 -: Август 02, 2011, 18:24:07 »

леле, какви съм ги творила в тая тема...донякъде се разбирам де, ама явно не съм се изразявала както трябва, защото сега разбирам и тези, които тогава ми се струваха жестоки и несправедливи  Lol

Та, по въпроса на Пупи. Аз от моя опит оттогава бих ти препоръчала да не го отлагаш с хапове, а да опиташ по бабешки методи да го изместиш с няколко дена. Спрямо датите, или опитай да го подраниш с много секс (това си действа, идва точно в деня след секса, ако остават 2-3 дена иначе), или да го отложиш с витамин С. Ако ти съвпаднат само няколко дена от почивката, не всички, едва ли ще е толкова зле. Но ако си напълно сигурнаи хормоните не ти се отразяват зле, пий Примолут, поне на мен ми го препоръшаха като по-лек, а си свърши работата. Лично аз тази година не бих пила, но ако това ти е единствена почивка за годината и си сигурна, че ще ти я провали,ти си знаеш...
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #158 -: Август 03, 2011, 00:16:59 »

Миналото лято пробвах системата с много витамин C, голямо пиене беше и си ми дойде с ден по-рано, не ми провали морето, защото се наложи спешно да се връщам, но поне за мен това с витамина не работи.
Пробвай многото секс, най-примамливо е. Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #159 -: Август 03, 2011, 07:52:47 »

Абе моя цикъл както казах е швейцарски часовник. От както съм родила, заковава на 28-я ден, все вторник, с танк не можеш да го изместиш, какво остава за вит Ц и много секс  Lol Обадих се на гинеколожката ми, предложи като вариант оргаметрил. ПРедупреди ме за аномалии в цикъла, че може да е болезнен, по-слаб, по-кафеникав. Обаче не можах да я разбера, като ми каза, че може и да е късно сега да го започвам. Понякога се изписвал и от първия ден на цикъла и пак не бил достатъчно ефективен  Blink Трябва да го започна веднага, така както са точно 2 седмици до менструацията. И съвсем съм в шах  Rolling Eyes
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #160 -: Август 03, 2011, 08:41:39 »

Пупи, няма ли да ти е по-лесно да се подготвиш да си циклична, поне ще знаеш какво ще очакваш, а не да се подготвиш за без и той да те изненада. А и това, което казваш, че се е регулирал желязно, как ти се поема риска да го прецакаш Smile Потърси из нета за варианти за облекчаване на цикъла, аз съм попадала на много, но нищо не се сещам в момента. Но имаше билки, хомеопатии. Това с вечерната иглика предполагам, че доста по-рано също трябва да го започнеш. Но със сигурност имаше нещо ефективно, което го смекчава, ама просто ми е хвръкнало от акъла. Така или иначе с Мариела едва ли ще стоите по цял ден и в най-голямото слънце на плажа.
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #161 -: Август 03, 2011, 09:56:08 »

Чай от бял равнец съм пила аз и ме облекчи много. Принципно без Аулин първия ден съм пълна развалина, не мога да се мръдна от леглото, а с този равнец всичко беше поносимо. Пих го 5-6 дни преди да ми дойде.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #162 -: Август 03, 2011, 10:23:32 »

А на раблетки няма ли  Lol Къде ще си ги правя тези чайчета, няма да имам кухня в хотелската стая  Lol Прочетох за разни хомеопатии, ама повечето отзиви бяха за след 2-3 цикъл, т.е. по-бавно започва да действа. А пък Бизар ме замисли, ако сега пия Оргаметрил и първата менструация настъпи 2-3 след като го спра, дали следващия месец ще бъде сбъркан и неопределено кога. А на овулацията ще повлияе ли, ще мога ли да си сметна адектватно овулацията  Rolling Eyes
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #163 -: Август 03, 2011, 12:50:41 »

Има и таблетки http://apteka.framar.bg/02003219/%D0%B1%D1%8F%D0%BB-%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D1%86-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-120-%D1%82%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B2
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #164 -: Август 03, 2011, 17:59:27 »

Има и на таблетки, майка ми ги пиеше при разни гинекологични проблеми, мисля, че и чая от маточина помагаше. А и си има по билковите аптеки билкови смеси за такива "проблеми".
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #165 -: Август 08, 2011, 16:33:21 »

Миналото лято пробвах системата с много витамин C, голямо пиене беше и си ми дойде с ден по-рано, не ми провали морето, защото се наложи спешно да се връщам, но поне за мен това с витамина не работи.
Пробвай многото секс, най-примамливо е. Cheesygrin

Я кажи по каква схема се пие вит Ц? Той не е ли за отлагане- как така ден по-рано?
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #166 -: Август 08, 2011, 17:10:04 »

Първо го написах тук, но се сетих, че в Ladypill точно за предписване на лекарства ме сдъвкаха, пускам ти го на лично, вит Ц е все пак, но ...
« Последна редакция: Август 08, 2011, 17:20:33 от Fata morgana » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #167 -: Август 08, 2011, 17:19:03 »

Аз се отказах. Пак говорих с докторицата, че ми беше много свито. Обясни ми, че в близките месец-два ще ми бъде разбичкан цикъла, а толкова си ми харесва да знам точната дата, на която трябва да ми дойде. Освен това, едното така обърквало, че не знаеш кога овулираш или май предизвиквало овулация, нещо такова. Все обстоятелства, които не ми вдъхват много сигурност. Та нека ми дойде, ще се снабдя с тампони, болкоуспокоителн и всякакви подобни, които ще ми поддържат комфорта. Абе няма да се дам на един цикъл да ми развали почивката  Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #168 -: Август 08, 2011, 19:56:11 »

Пък и то като нищо от смяната на климата, все пак да ти се измести Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #169 -: Август 09, 2011, 11:09:15 »

Само така, Пупи! Иска ми се и аз да бях толкова умна по-миналата година, ама нищо, тая година имам втори шанс, че май пак ще ми идва в отпуската  Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #170 -: Август 21, 2011, 09:23:03 »

Бизар се оказа направо пророк  Lol Закъсня ми с 3 дни, дойде ми точно след морето. Но пък не спрях да пия едно хомеопатично -вератрум албум, болка нямах, течът не ме притесняваше и вече дори е към края си. Мисля да си го пия редовно, че така се ядва, никакъв дискомфорт не усетих от цикъла си, при положение, че бях сред чукарите, нямаше удобна тоалетна, а после и пътувахме 9 часа.  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #171 -: Август 22, 2011, 10:24:07 »

Добре дошла Пупчеее, липсваше ни  Kiss Сега ще поровя темите да видя дали някъдеси разказала как сте си изкарали, ако не си, компенсирай  Razz

Аз пък искам през септември да го накарам да дойде по-бързо, ама май това е по-трудният вариант, освен секс и упсарин друго средство не знам  Lol
Активен

TiNki
Newbie
*

« Отговор #172 -: Август 27, 2011, 17:32:23 »

Аз да се оплача от странния си цикъл.
Миналия месец бях на гинеколог,защото цикъла ми закъсняваше със седмица и нещо /той така или иначе никога не е бил редовен/ и той не откри реална причина затова.Не видя кисти / което беше изненада за мен тъй като по принцип съм предразположена/, даже ми пусна хормонални изследвания,които също се оказаха в норма.
И все пак за регулиране ме посъветва да си взема противозачатъчни.
После ми дойде оскъден цикъл и аз реших да изчакам със започването на хапчетата тъй като причината тогава наистина можеше да е стрес /най-вече заради държавните изпити /.

И ето преди 3 дни ми дойде другия цикъл,отново със закъснение и отново много оскъден -леко череникаво цапащо течение.Започнах и противочатъчни - Милигест и на другия ден зацапването намаля,даже мога да кажа,че напълно изчезна  Blink 
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #173 -: Август 29, 2011, 14:45:43 »

Сори, че се намесвам така грубо, ама многи гинеколози твърдят, че "регулиране" с ОК не се постига и препоръчват други препарати. В същото време е супер разпространено. Не казвам, че не е правилно, а споделям какво са ми казвали!
Активен

Моето име е Любов.
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #174 -: Август 30, 2011, 09:59:53 »

Моят се пробваха да го регулират с Диане 35 и още две лекарства, 6 месеца го пих, година и половина беше сравнително точен, сега ми пропусна август, или пак се размества или нося новия младенец. Razz Lol
Аз малко не разбирам логиката на лекарите, по едно време всички жулеха ОК, пък последните няколко години масово се изписва Диане-то, след операция на миома, за поликистозни яйчници, за регулация, не се правя на лекар, но ми е странно с едно лекарство да се лекуват абсолютно различни проблеми и състояния.
Най-тъпото е, че предния път като се изследвах щателно, около 2 седмици тичане, даване на кръв в сто лаборатории, сума ти му изследвания и хормони, половината касата не ги покрива, тоест и много пари, висене пред кабинетите на гинеколог, ендокринолог и личната, накрая ми казаха в най-общи линии, че всичко ми е чудесно, само дето ми идва когато си поиска и остава колкото му е кеф. Та сега се чудя да ходя ли пак по мъките, но май ще поизчакам, бях на годишен отдавна, но тази година и нищо необичайно не ми каза, всичко ми е чудесно.
Активен

TiNki
Newbie
*

« Отговор #175 -: Август 30, 2011, 22:28:24 »

Моргана същата работа съм и аз  Sad И направо вече ми омръзна да се занимавам с постоянни изследвания,след което да ми казват,че никаква по-сериозна причина нямало.
И след като майка ми и сестра ми са били така като млади и едва след като са родили им се е нормализирал цикъла съм склонна да вярвам или поне да се надявам,че и при мен така ще се случи

А иначе Ок-то не ми го предписват само за нормализиране на цикъл,а затова защото постоянно образувам фоликулярни кисти.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #176 -: Септември 02, 2011, 19:07:34 »

Нещо се случва, твърде ненормално за мен. Не стига, че ми закъсня предния месец, но сега, точно 10 дни след като ми свърши пак ми процапа...да не кажа потече  Rolling Eyes Едва ли хомеопатията ми е объркала организма, ама такова чудо не е било никога. Болки нямам, сякаш леко напрежение. Мамка, ще трябва да ходя на лекар  Unsure
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #177 -: Март 07, 2012, 14:42:38 »

Аз пак да си кажа мъката...като гледам е доста вероятно на сватбата и/или на медения месец да съм в цикъл  Cry

Остави сексът и първата брачна нощ (въпреки че това си е важно и ще ми е много тъпо да нямаме такава), но и с роклята, която съм избрала- бяла, тясна по дупето, ще умра от страх да не се изцапа и изложа пред всички...А на мен цикълът ми първите дни е силен и редовно цапам панталони- нося само тъмни през това време, а сега бяло  Shocked

Хич не ми се иска да се тъпча с хормони, още повече, че ще ми свърши по-голяма работа да го подраня, а не забавя.
Мисля да ходя на гинеколог след като ми дойде и свърши този месец (всеки момент) и да питам дали не знае някакви трикове за подраняване освен хормоните...

Четох в бгмама и бяха предложили всякакви неща като гореща баня, коремни преси, ядене на канела, пиене на чай от джоджен и т.н...Някак си нито едно не ми звучи сигурно, че може да предизвика цикъла по-бързо...

Тъпото е, че ми е редовен сравнително- +- 3-4 дена, но този +- така се размести от октомври насам, че както бях сигурна, че 5ти май е ок, така се оказа баш в центъра...Пффф.Единствена надежда ми е да дойде веднага, през април няколко дни по-рано, през май също и готово...Но шансовете са минимални без външна намеса  Cry

И на сватбата на сестра ми бях в цикъл, а на последната сватба имах цистит. Какъв е тоя късмет моят, не знам...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #178 -: Март 07, 2012, 14:57:33 »

Нищо сигурно няма, Корни. Аз, колкото и да съм против такива неща, също не си представям да ме хване цикъла първия ден два на такова събитие. Аз също не бих искала през цялото време да мисля И за това. Остави всичко останало, ами и цял ден на крак, в дълга бяла рокля, къде ще се вреш по тоалетни да се сменяш. Не знам, на мен поне много неприятно ми звучи. Все пак има доста време, консултирай се, но просто виж, докато наближи месеца накъде отиват нещата, може и да ти се поизмести нещо пък. Или не съм наясно с тези хапове, но предполагам, че ако го изместиш само с няколко дена, така, че да си в края му, няма да е фатално за графика ти.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #179 -: Март 07, 2012, 15:06:00 »

И аз, по мои изчисления, ще бъда в същото положение на сватбата. Ама някак хич не го мисля. Моят цикъл не е много редовен, в смисъл, задъжително си ми закъснява всеки месец, с по два, три дни и много се надявам да се измести. Много оптимистично съм настроена относно това, а и наистина хич не го мисля. Това ще ми е най-малкият проблем.  Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #180 -: Март 07, 2012, 15:27:31 »

Биз, аз точно това искам-поне 2-3 дни преди сватбата да ми дойде, след 3тия ден ще преживея..Само да не е 1ви или 2ри :( Или пък да ми дойде на морето- не е приятно, но 2-3 дена просто ще ходим по екскурзии и няма да се къпя, после мога и с тампони и тн...Уф гадна женска участ...всеки път като ми се случва нещо хубаво, се появява цикъл да го мисля...Не че се оплаквам, радвам се, че е редовен,ама поне да стане съвсем редовен, а не така с малки колебания, които за няколко месеца могат да го измесят 10 дена нагоре или надолу...

Всичко зависи кога ще ми дойде този месец, че да видя следващия.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #181 -: Март 13, 2012, 20:57:19 »

хм, Биз, това с форумната магия започва и при мен да работи. Вече около 5 дена ми закъснява и ако продължава така, определено ще се намести след сватбата. Само да не съм бременна, че мъжо няма да повярва, че е негово, като не сме се виждали от 2 месеца  Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #182 -: Март 13, 2012, 23:54:52 »

Хахахах то, ако ти закъснява за първи път и не сте виждали 2 месеца, едва ли ще е негово, така или иначе Cheesygrin
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #183 -: Април 10, 2012, 10:59:42 »

Закъснява ми с 5 дни. Не може да е бременност. Още колко да изчакам, преди да отида на лекар?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #184 -: Април 10, 2012, 11:07:45 »

Еми седмица, не се шашкай. На мен миналата пролет ми се случи същото - случва се Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #185 -: Април 10, 2012, 16:29:34 »

Закъснява ми с 5 дни. Не може да е бременност. Още колко да изчакам, преди да отида на лекар?

Аз за закъснения от около седмица изобщо не ги мисля като проблем, ако после цикълът е нормален и другия месец всичко е ок. но при мен никога не е като часовник, все е +- някакви дни и затова. При теб ако е години наред на точна дата и сега закъснпва с 5 дена, разбирам защо ти е напрегнато, въпреки че и според мен е от сезона
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #186 -: Април 10, 2012, 17:31:34 »

Не бих казала, че ми е по часовник, в смисъл знам си, че всеки месец ми закъснява с два дни мак или си ми идва на деня, който е бил предния месец. Та затова се зачудих, щото нямам спомен преди толкова да ми е закъснявал, совен ако няма друга основателна причина...
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #187 -: Юли 24, 2012, 10:29:16 »

Да не пускам нова тема ще пиша тук направо...да ви питам какво бихте ме посъветвали. На 28 заминавам на почивка по НОИ с процедури до 7 август. Трябва да ми идва около 1 август и съответно няма да мога да правя процедури през по-голямата част от почивката което я обезмисля....но няма как да преместя почивката, остават 2 варианта, да съм си в цикъл и да изтърва всичките процедури или да си изместя цикъла... Чудя се дали да не го забавя цикъла, единственото което ме притеснява е че не исках да го пипам и да му се меся на цикъла, защото сега нали съм на фолиева и от 1 септември спираме да се пазим и ще работим за бебе, а не искам 1 месец преди това да си ровя в цикъла.....Какво бихте ме посъветвали вие? Много ли е кофти ако разбиркам сега с малко цикъла, и ако го направя колко време след това е хубаво да се изчака преди да се почнат опитите?
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #188 -: Юли 24, 2012, 10:36:50 »

Джъст, аз хапчета и т.н. за отлагане и забавяне не съм пила и никога няма да пия. Но успявам да си го забавям с Витамин Ц и фрешове. Всеки път ми се получава, но може би си е до организъм. Нищо не ти пречи да пробваш, няма как да ти навредят витамините.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #189 -: Юли 24, 2012, 10:42:32 »

пробвала съм, не помага :(
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #190 -: Юли 24, 2012, 10:56:28 »

Джъсти, не рискувай с хормони точно сега. Ако ти дойде на 1ви-2ри примерно, ще имаш точно половината време за процедури- 5 дена, а другата половина можеш да се разхождаш и т.н., не е кой знае какво. Според мен не си заслужава да си разбъркаш цикъла и да рискуваш точно преди опитите за бебе, не говорим за нещо чак толкова важно в случая, просто си намести повече процедури първите дни. Да не говорим, че може с витамин Ц и смяната на климата да се забави наистина.

А вие не правехте ли вече опити? Или сега временно се пазите пак?
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #191 -: Юли 24, 2012, 11:04:06 »

няма как да си наместя повече процедури първите дни, всеки ден са по 4 процедури...лошото е че аз като се знам каква съм дори и преди да цъфна няма да отида на процедура, от страх да не цъфна...точно за водните процедури ще е ужас.. Витамин Ц на мен не ми действа хич...а и ми е много тежка М първите 2 дни, и най много да пазя стаята пред телевизора друго не знам какво може да направя, за разходки не може да става дума...

Ами бяхме спрели да се пазим, но аз реших да изчакаме още малко за да мине сватбата, защото реших че не искам да съм бременна на сватбата, най-малкото защото не знам как ще се чувствам, а и няма да мога да пийна нищо, няма да ми е много спокойно сякаш....затова решихме след първи пак....а до тогава не че се пазим много спешъл, ама сме с прекъснат и само преди цикъл 1-2 дни му давам вътре ако решим (то се е случвало няколко пъти всичко на всичко) Smile
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #192 -: Юли 24, 2012, 11:10:08 »

Ne e golqma drama da go otlojish, ako principno si e normalen. Tova s vit. C si e glupost obshto vzeto i ne razchitai na nego. Obadi se na gyn da go pitash za shemata. Posle izchakai edin spontanen menzis i davaite Tongue
PS sry, ama nqmam vreme za mnn obqsneniq
Активен

Моето име е Любов.
D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #193 -: Юли 24, 2012, 11:13:26 »

Иди на лекар да ти изпише Дуфастон по схема за 5-7 дни. Има малък риск все пак да пробие въпреки хапчетата, но ще си опитала поне. После може и по-болезнен цикъл да имаш, но си струва щом имаш точно определени процедури и си ги чакала с месеци. Това за обърканите хормони и бебе са глупости, ако всичко ти е наред някакво си отлагане на цикъла няма да сломи бебето:}. Пиеш прогестерон, изпикаваш го и следващия цикъл си като нова. Все пак внимавай да не ти пробутат Оргаметрил или промолут Нор, че са по-гаднички.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #194 -: Юли 24, 2012, 11:36:29 »

Аз миналата година го забавих с някаква хомеопатия по препоръка на моята гинеколожка. Понеже не исках хормони ми препоръча това и ефект имаше. Успях да изтикам морето и на следващия ден ми дойде, т.е. с 3-4 дни го забавих. Сега ще се поразровя да видя каква беше, но пак ще трябва да се посъветваш с лекар, че и хомеопатия не бива да се пие без схема  Rolling Eyes

Вератрум Албум се казва, сега го открих. Моята схема беше по 3 дражета, 4 пъти на ден. Тогава се оказа безценно, понеже и ми намали дискомфорта по време на цикъла.
И всъщност излъгах, предписала ми ги е за дисменореята, а забавянето е било на късмет от морето  Rolling Eyes
« Последна редакция: Юли 24, 2012, 11:54:09 от Pupi » Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #195 -: Юли 24, 2012, 11:54:57 »

мерси за коментарите момичета, аз един път само съм го забавяла като ми се е налагало на един лагер по карате и тогава пиех Примолут нор и не съм имала никакви проблеми с него, Димитрова какво значи че са гаднички? Силни ли, или странични ефекти ли имат? Дуфастона ли е най-безвреден от тях?
Трябва да намеря сега и гинеколог на който да отида за да ми направи схема на тоя Дуфастон, лошото е че от както съм в Бургас само ги сменям и не мога да си харесам свестен, а след това ще ми трябва и някой да ме следи и не знам от къде ще го изровя...

п.с. а Оргаметрил съм пила за да ми спре, защото бях получила кръвоизлив преди време...
« Последна редакция: Юли 24, 2012, 11:56:41 от JustAGirl^` » Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2670

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #196 -: Юли 24, 2012, 12:30:28 »

Аз пък съм пила Оргаметрил за предизвикване и нямах ама абсолютно никакви ядове след това. Не съм сигурна, но не е ли по-добре цикълът да се предизвика, отколкото да се забавя? Не претендирам да е така, питам, интересно ми стана. На мен лично лекар ми препоръча предизвикване, а не забавяне с идеята, че ще ми е в пъти по-гадно, ще съм подута, задържала вода и какво ли не и винаги си остава мисълта, че всеки момент може да пробие. А като се предизвика минава, заминава и не го мислиш. След това всичко беше наред. Аз по повод море на палатки си го предизвиках тогава.
И не виждам връзката с бебето после, наистина, чакаш си един нормален цикъл и след това си действате. Някак, къде къде по-вредно ми се вижда да пиеш Ескапел примерно, нещо за което повечето момичета дори не се замислят колко е гадно (а дори и не действа винаги Cheesygrin Cheesygrin ), или системно да си причиняваш някакви промени в цикъла, отколкото един път да ти се наложи и то за процедури, които ще помогнат в друго отношение..
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #197 -: Юли 24, 2012, 12:51:47 »

паяк, не знам за предизвикване дали не се изисква малко повече време да имам, в смисъл да почна по рано приема...? не знам какви са схемите за предизвикване и за отлагане?
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #198 -: Юли 24, 2012, 13:07:50 »

За предизвикване аз пих Дуфастон 5 дни по две хапчета сутрин, обед и вечер. На третия ден след спирането им ми дойде, т.е. осем дена. После нямах никакви проблеми със следващия цикъл.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #199 -: Юли 24, 2012, 13:41:28 »

Аз само да кажа, че ако все пак направиш някаква схема с Дуфастон, това по никакъв начин не би се отразило зле на едно евентуално забременяване в много близко бъдеще. Точно обратното, Дуфастона ще помогне на хипотетичния плоден сак да се укрепи по-добре където трябва  Cheesygrin
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #200 -: Юли 24, 2012, 13:51:04 »

да и аз четох че единствено Дуфастона от тези 3те може да се прилага при бременност....честно казано бях изчислила всичко нормално, трябваше миналия месец да ми дойде нормално, ама то закъсня с около седмица че и повече и ми се измести цикъла, нарочно сложихме почивката по НОИ сега защото уж нямаше да съм в цикъл, а и за сватбата единия довод да е на 1ви беше че няма да съм в цикъл, а от объркването миналия месец не само сега ами и на сватбата се очертава да съм в цикъл...
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #201 -: Юли 24, 2012, 13:54:27 »

Решението е само едно  Cheesygrin  Ако ще ти идва на 3-4 август, още днес се мятайте и няма да имаш цикъл нито на почивката, нито на сватбата  Cheesygrin
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #202 -: Юли 24, 2012, 13:55:55 »

Решението е само едно  Cheesygrin  Ако ще ти идва на 3-4 август, още днес се мятайте и няма да имаш цикъл нито на почивката, нито на сватбата  Cheesygrin
не съм в овулация сега, миналата седмица бях Smile

за мен е по-добре да ми дойде преди почивката, първо за да не съм надута цялата и да ми е тежко, второ за да може после да ми свърши до сватбата...а иначе трябва ако сега го забавя, после след сватбата баш да цъфвам, и може да замине медения месец на майната си...
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #203 -: Юли 24, 2012, 14:04:12 »

Щом чакаш цикъл на 3-4 август, значи имаш време за Дуфастона.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #204 -: Юли 24, 2012, 14:12:24 »

Трябва да ми идва около 1 август

не съм писала 3-4 август....
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #205 -: Юли 24, 2012, 15:31:08 »

Нямаш време за предизвикване, пият се 5 дни хапчета, после може и до седмица да ти дойде, нямаш за кога. Оргаметрила и Примолут са стари и гадни, може да извадиш по-гнусни странични ефекти. И както лъвчето ти каза с дуфастона няма никакъв проблем, даже при следващ цикъл може добре да ти дойде действието му, макара че според мен не е чак така дълго действащ. схемата е 5 дни по две хапчета Дуфастон, ще ме наплескат, че ти я давам и не съм доктор.
За хомеопатия не съм чула, но ако не ти е изписана от хомеопат или някой разбиращ да не вземе да ти дойде с пълна сила баш на процедурите:}Всеки гинеколог ще се съгласи да ти изпише Дуфастон.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #206 -: Юли 24, 2012, 15:42:14 »

да, значи за предизвикване нямам време щом се пият 5 дни...

Няма значение че ми казваш схемата аз питам информативно, ако реша да ги пия ще се консултирам със специалист задължително.

май най-добре нищо да не правя...да си търпя с цикъла по-голямата част от почивката и да изтърва процедурите, за които съм платила :( Защото ако го забавя цикъла, после и следващия месец се забавя и ще стане така че на сватбата ще съм подута и точно преди цикъл а на медения ще съм в цикъл....
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #207 -: Юли 24, 2012, 16:12:39 »

Другият месец може да забременееш и си решаваш дилемата от всякъде , няма цикъл, няма подуване, само по-големи цицки може да ти изникнат. Отлагай го сега, ти за другия месец въобще от момента сметка няма как да правиш кога ще ти дойде, може да подрани. Щом имаш процедури, иди да те намачкaт за кеф за сметка на данъкоплатеца :}.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #208 -: Юли 24, 2012, 16:28:33 »

няма мачкане там, има много водни процедури, но мачкане няма :( А това със забременяването другия месец, както казах мисля да мине сватбата и тогава да почват опитите пак...сега ще изчакаме още месец и нещо Smile Ако сега си ми дойде на време на 1-ви, тогава за сватбата няма да имам проблем, защото се очертава да ми е към края си, така че няма толкова голям проблем, само да не се забави и да цъфна баш кога не трябва Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #209 -: Юли 25, 2012, 10:19:18 »

Аз затова мисля, че не е добра идея да си разбъркваш цикъла точно сега, не можеш нито за сватбата да го предвидиш после, нито пък има гаранция, че ще си остане по часовник както досега, за да забременеете скоро. Аз имах проблеми с отлагане с Примолут, ужасни болки, разболях се, кръвоизливи и разбира се следващите 1-2 месеца не можех да предвидя кога ще дойде, идваше на странни интервали. Повече не бих си го причинила, не виждам защо сравнявате с Ескапел, и двете са хормонални бомби, но при Ескапела поне не го правиш доброволно, а защото е станал инцидент. А аз лично с Ескапел нямах видими проблеми, Примолут ми се отрази по-зле, тъй че си е до организъм.

Това е само мое мнение, инак ти си решаваш, разбира се, че има голям шанс всичко да мине по вода и дори да не усетиш отлагането, просто аз на твое място не бих рискувала точно преди сватба и бебеправене, колкото и да ми твърдите как е безвредно.

Охх сега ме е яд и за трите пъти, в които съм пила Ескапел, рискът е бил според мен под 5-10%, язък за цялата отрова..ама млада наплашена тийн душа  Lol
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #210 -: Юли 25, 2012, 10:30:48 »

То и зависи колко са ти важни процедурите на почивката, подреждаш си приоритетите и решаваш как да действаш. Smile
И аз съм отлагала преди години и друг път май съм писала, опъпчих се, бях подута и изобщо, не беше приятно, но после май нямах проблеми със следващия цикъл, май, не помня вече. Rolling Eyes
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #211 -: Юли 25, 2012, 11:25:43 »

ами да ви кажа за тази рехабилитационна програма по НОИ сме се записали още от края на миналага година, после в началото на тази си потвърдихме резервациите просто. Планирала съм си отпуската за програмата спрямо календара ми (тъй като цикъла ми е точен горе долу +/- 1 ден), ама това беше преди дори да ми предложат брак, а от тогава някой неща се промениха, имаше известно напрежение, разни нерви и цикъла ми се измести....така де това което исках да кажа е че почивката я чакам отдавна, и отивам заради водните процедури главно, защото ЛФК мога да си правя и в къщи....ще го видим как ще е....ще слагам тампони, 1-2 дни ще пропускам 100% че първите ми 2 дни са кошмарни и съм като пребито куче, другите дни с тампон и това е...така ще го изкарам сега, какво да се прави Smile
Активен

Страници: 1 2 3 ... 9 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: