star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Отлагане на цикъл..И да се оплача :)
Страници: [1] 2 3 ... 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отлагане на цикъл..И да се оплача :)  (Прочетена 68260 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8774

« -: Август 20, 2009, 13:00:27 »

Здравейте,мили мои!
Първо да ви кажа, че ми липсвате...Не е най-добрата тема за това, но нямам много време- имам много малко възможност да влизам от работата, а вкъщи ми е толкова писнало от компютри, че не съм пускала моя от месеци... Та, не съм ви забравила, но рядко успявам да чета, още по-малко- да пиша.

Искам да се оплача- цикълът ми тази година е много непослушен- дойде ми и двата пъти, като бях на море (единият път бях само за уикенда). Не е заради климата, просто е станал на по-малко дни и е трудно да се изчисли точно.

И сега най-неприятното в тази връзка...През септември ми предстои пътуване в Турция, за което си мечтая от 1 година и съм резервирала преди няколко месеца...Да, ама с тези промен в цикъла се пада точно тази седмица да съм така и да не видя нищо от морето..

Сега конркетно въпросът ми..Дойде ми днес, на 20ти. Миналият месец- на 23ти. Някъде на 28-30 дена е. Значи се очаква 18-20 септември, а тръгваме за Турсия точно на 20ти. Как мога да го отложа или подраня? Не пия таблетки. Знам, че трябва да ида на лекар да ми каже, но ако трябва да ги почна днес като първи ден, ме е страх да не изпусна, тъй като съм на работа и може да не хвана лекарите вечерта. Принципно имам една стара рецепта за Ясмин, но не искам така на своя глава. Ако отида на лекар другата седмица- много ли е късно?

Знам, че има и вариант с Оргаметрил да се почне няколко дена преди очакваната дата и ще дойде, като ги спра. Но май с противозачатъчни е по-добре- без пауза. Не знам кое е по-безвредно, но ако е все тая- второто поне ме пази и от забременяване и може да излезе нещо добро от това- за първи път да пробваме да свърши вътре   Razz

Та, вие какво сте правили за отлгане/подраняване и какво ме съветвате? Ако ида на лекар днес, ясно, но все пак да имам някаква представа предварително...

И много целувки на всички  Kiss Kiss Kiss
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« Отговор #1 -: Август 20, 2009, 13:04:23 »

Твоето решение е Оргаметрила. Питай чичо ти доктор за схемата.
Аз тази година така си го отложих и нямаше катаклизми  Big grin
Весело прекарване в Турция!
Активен

Моето име е Любов.
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #2 -: Август 20, 2009, 13:55:38 »

Корни, защо толкова се притесняваш, че ще си в цикъл?
Аз пък изобщо не го мисля дали ще съм или няма да съм неразположена на морето. Честно казано, не ми е кой знае какъв проблем.Слагам по един тампон на няколко часа и забравям.Пък и на почти всички плажове си има тоалетни и душове, така че не е проблем смяната.Предпочитам да не се тъпча с лекарства за отлагане.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3 -: Август 20, 2009, 14:42:00 »

Амии Виви, при мен не става така. Много ми е обилно и първите 1-2 дена абсурд с тампон. Опитвала съм- остават петна по кърпата, т.е. не пази напълно. И като цяло е неприятно, защото нося само дънки и то тъмни. Никакви тесни рокли, или бели панталони, никакъв Аквапарк, никакъв (почти) секс...Абе доста си е неприятно.

Но, да ви кажа- бях в обедната почивка на лекар, не ме беше преглеждал преди, ама беше най-наблизо. Предписа ми Линдинет и каза да ги пия без прекъсване докато се върна. Събират се 35-40 дена някъде. Малко се притеснявам не е ли много- почти 2 опаковки нон стоп? Но той каза, че няма да има проблем и не е вредно. Вие как мислите?

Мога и да пия само първата, после да се надявам да дойде бъзо, на 22рия ден, но си има риск..
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #4 -: Август 20, 2009, 14:43:54 »

Корни, аз лично мисля, че това с ОК е голяма глупост, защото аз лично съм започвала няколко пъти ОК след пауза и имам маркиращо кървене през целия месец. Така че ако си като моя случай, има вероятност с такова кървене да се прецакаш още повече, да не говорим как ще ти се побърка организма като ги пиеш само 40 дена и после ги спреш.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #5 -: Август 20, 2009, 15:34:47 »

еее, айде сега. Дано не стане така. Кога се очаква да почне кървенето? И колко е силно- като за ежедневна превръзка, или повече?
Пък и уж лекарят каза, че не са проблем многото дни...би трябвало да е прав...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #6 -: Август 20, 2009, 15:49:00 »

При мен поне като почна хапчетата, цикълът ми изобщо не свършва първия месец. Случвало ми се е да ме държи до следващият - т.е. 20 дни. Еми...било е за ежедневна, било е и малко по-силно, абе, хич не е приятно.
Не казвам, че при теб ще стане така, но доста момичета имат маркиращо кървене първия месец и е хубаво да знаеш, че съществува такъв риск. А лекарят, че не ти е казал, си е негов проблем - какво значи не е проблем? Да не мислиш, че е много готино за организма да пиеш 40 дена хормони и тамън като посвикне, да ги спреш?
А ти сега, хем ти казвам, от опит, хем пак спориш - лекарят бил прав. Твоя работа, аз само те предупреждавам Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #7 -: Август 20, 2009, 15:54:39 »

Това пък с Линдинета е егати и простотията.
И какво правим ако кървиш като мен и Утопия цял месец, при мен беше и втория даже?!

Той не ти ли предложи номера с Оргаметрила. Подозирам, че ти си го насочила към ОК.
Активен

Моето име е Любов.
sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #8 -: Август 20, 2009, 15:55:21 »

Съгласна съм с Утопия. Това за зацапващото течение си е всеизвестен факт.
Едно време като започнах да пия и аз ОК, беше същото. Целия първи месец си имаше зацапващо, т.е. до като почнах новата опаковка.
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #9 -: Август 20, 2009, 15:56:25 »

Аз не разбрах...
Ти мислиш 40 дни да пиеш ОК и после да ги спреш... или само да направиш пауза 7 дни и да почнеш нова опаковка???   Rolling Eyes
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #10 -: Август 20, 2009, 16:17:14 »

По последния въпрос- ще реша в последвтвие, като видя как ми понася. Принципно и аз и приятеля ми сме против това да се пият хормони, така че може и да ги спра.

За Оргаметрила- Той ми каза и за двата варианта, аз питах кое е по-безвредно и той каза ОК. И аз реших, че е по-добре, тъкмо и ще видя какво е да пиеш такива таблетки.

Принципно мога и да направя пауза на 21вия ден. Според вас какво се случва тогава- до колко дена идва цикъл? Ако дойде до 1-2 дена, ме устройва, защото би трябвало да спре някъде на 17ти-18ти Септ.
Всъщност пътуването ми се пада по време на втората опаковка, така че зацапващото кървене първата колкото и да е гадно, поне няма да е там.

Аз питах лекаря дали да направя пауза- той каза, че може, но имало риск да се окаже, че всичко е напразно, ако ми закъснее. И ми препоръча да ги пия 30те и кусур дни.
Аз 100 пъти го питах дали е безопасно без пауза толкова дни и той ме увери.

Все се надявам като има медицинско образование, да разбира повече от нас. Не гарантирам колко е компетентен, просто беше единствен на смяна. Но си е лекар гинеколог.

Иначе нали преди ме уверявахте, че ОК Са безвредни- а сега казвате, че не са? Ако тези 10-15 дена повече са толкова фатални, мога наистина да направя пауза...Съвсем ще се объркам скоро  Lol

Сега какво да правя- освен да почна днес опаковката и да видим дали ще мине цикълът ми нормално след 7мия ден (обикновено е толкова) и ако нямам кървене, да си продължа както сме се разбрали, ако имам- пак да го мисля (в най-лошия случай ги спирам и си отивам така, не е болка за умиране, егати. Просто мислех, че от едно отлагане и 2 месеца хормони,  няма да ми се случи кой знае какво...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #11 -: Август 20, 2009, 16:21:13 »

Аз мислих да ти пиша един дълъг пост и да ти наливам акъл, ама ти се държиш сякаш за пръв път влизаш в тоя форум. "Какво може да ми стане за 2 месеца хормони?"
Отказвам се Smile
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #12 -: Август 20, 2009, 16:22:43 »

Корни, най-напред здравей, липсваше ми  Kiss На мен цикълът ми идва на третия ден от паузата. По останалите въпроси не съм компетентна и не си позволявам да кажа нещо. По принцип гледам да се доверявам на лекарите, вярно, че и те понякога вършат глупости, но като цяло разбират уж повече от мен в частност.  Rolling Eyes
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #13 -: Август 20, 2009, 16:26:57 »

А ти каза ли на лекаря, че може да ги пиеш 40 дни и да ги спреш... Или просто го пита кое е по-вредно...
Ако мислиш да пиеш 40 дни и да ги спреш си вземи Оргаметрил, защото той е за тази цел.
ОК не са бонбони- 1 месец пиеш, следващия не...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #14 -: Август 20, 2009, 16:29:06 »

Ако действително морето ти е по време на втората опаковка, едва ли ще имаш проблем с кървенето. Наистина е рядко да се кърви на втората опаковка. А и не вярвам да ти закъснее - винаги има риск, разбира се, но на повечето ми познати с ОК не им е закъснявало. На мен лично ми идва на третия или четвъртия ден след паузата.

Въпросът е, че ако смяташ да пиеш ОК само 2 опаковки, недей, защото наистина е голям за организма това днес ги пия, утре - не. Момичетата ти казаха, ако смяташ да ги спираш на втория месец, по-добре си вземи Оргаметрил...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #15 -: Август 20, 2009, 16:32:57 »

Аз мислих да ти пиша един дълъг пост и да ти наливам акъл, ама ти се държиш сякаш за пръв път влизаш в тоя форум. "Какво може да ми стане за 2 месеца хормони?"
Отказвам се Smile

Абе момиче, това са ОК,половината форум ги пие???? Единствената разлика, е че ЕВЕНТУАЛНО няма да правя пауза. Аз не разбирам каква ти е идеята, честно? Ти самата не пиеш ли ОК?

Аз съм против хормоните и 23 години не съм взимала. Сега искам като 90% от жените да пия 2 месеца и ме изкарвате егати и некомпетентната ???

Забравих каква веселба е в този форум понякога  Lol

Катрин, мерси за топлото посрещане  Kiss

Ааа сега прочетох листовката и съм ужасена- допускат диагнози като рак, парализа и т.н. ужасии, направо ще се откажа да ги пия...
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #16 -: Август 20, 2009, 16:36:40 »

Корни, понякога се чудя дали някой друг не пише от твоя профил като задаваш такива въпроси.

Ако смяташ да пиеш само 2 месеца ОК- няма смисъл. За тези два месеца организма тъкмо ще се е понагодил към новите условия и ти ще му ги спреш- стрес за него.  ОК са предназначени за друго- не за забавяне на цикъл. Това е една от опциите, от които можеш да се възползваш като ги пиеш редовно.

Оргаметрила си го пиеш 4-5 дни преди очакваната менструация по схема, спираш го и до 2-3 дни пак ти идва. Чиста работа.

Аз съм убедена, че ако лекаря е знаел за намеренията ти да си правиш иди ми доди ми нямаше да препоръча ОК.

Активен

Моето име е Любов.
black_berry
Newbie
*

« Отговор #17 -: Август 20, 2009, 16:37:23 »

Да 90% от жените пият ОК, но не ги пият само 2 месеца и после да спрат... Даже по лекарско предписание най-често се изписват за 6 месеца... Това е проблема, а не дали ще пиеш...
Натоварване за организма е да пиеш само 2 месеца и после да почиваш, защото той вече се е настройл към ОК... и после пак претърпява промени при спирането им...
Ако мислиш да почваш ОК за по-дълъг период от време- няма проблем. Ако е за 2 месеца около морето- по-добре избери другия вариант...
Относно това дали да правиш или не мауза между двете опаковки, аз не бих... Все пак целта е да не ми идва...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #18 -: Август 20, 2009, 16:38:20 »

Хм, ами значи според вас е по-добре да пия ОК 6 месежа например, вместо само 2? Аз винаги съм мислела, че колкото по-малко хормони, толкова по-добре. Но не ми пречи да продължа- може да ми хареса свободата при секса примерно ;)

А лекарят ми каза да ги спра, като се върна, но не разбрах дали има предвид за 7 дена или за постоянно. Ааа, май каза аз да реша, ама не съм сигурна...

Абее важното е, че сега ги почвам, нали може  Lol А после ще реша.

И все пак 2 месеца ОК, дори да ги спра, не може да по-вредно от да кажем 1 година ОК? Рано ли късно  нали винаги се спират...не разбирам защо да е проблем.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #19 -: Август 20, 2009, 16:39:31 »

Разсъждавай си.
Активен

Моето име е Любов.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #20 -: Август 20, 2009, 16:40:50 »

Ами ок, щом е така, ще ги пия 6 месеца, нищо не ми пречи.

Бих ги спряла само, за да си почине организмът ми- като се замисля сте прави, че така ще се стресира повече.

Като видя как ми понасят, просто пак ще ида при лекаря и ще уточним за спирането кога да е.

Може и аз да не съм го рабрала правилно, аз реших, че наистина ми ги предлага само за 2 месеца. Ще го питам пак.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #21 -: Август 20, 2009, 16:44:03 »

Има подобна тема и мисля, че ще ти е полезна...
http://chick-chat.org/index.php?topic=36.0
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #22 -: Август 20, 2009, 16:45:05 »

'Що просто не пиеш Оргаметрил не разбирам?
Активен

Моето име е Любов.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #23 -: Август 20, 2009, 16:48:26 »

И все пак 2 месеца ОК, дори да ги спра, не може да по-вредно от да кажем 1 година ОК? Рано ли късно  нали винаги се спират...не разбирам защо да е проблем.

Корни, убиваш ме  Lol Може да ги пиеш през ден...в крайна сметка какво толкова различно има от това да ги пиеш всеки ден?!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #24 -: Август 20, 2009, 16:52:23 »

Aз мисля, че няма какво повече да коментираме по тази тема, освен ако някой не иска да каже нещо ново. Ще взема да послушам лекаря, представете си. Знам, че е странно и че форумът е по-достоверен източник на информация, но аз съм си вироглава понякога..мда...
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: