star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Имам чувството, че майка ми не ме обича
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Имам чувството, че майка ми не ме обича  (Прочетена 4194 пъти)
tedincetyyy
Пикла
Newbie
*
Публикации: 36

« -: Юли 23, 2009, 12:11:52 »

Всичко почна откакто се роди малката ми сестричка през 2000 имам и голяма сестра на 18.Постоянно все каквото и да стане,все аз и кака ми сме виновни  Razz Cry ,малката и обръща повече внимание отколкото на нас.Стане ли някоя бела все аз или кака ми излизаме виновни.Мисля че тя обича само малката,дали това че сме големи вече я кара да ни отблъсква така.Вече големите деца нямат ми право да бъдат обичани от майка си?Нямяме ли право на малко майчина любов или поне малко ласки.Явно големите деца от 14 до 18 години трябва да бъдат пренебрегвани пред по малките.Може да сме по големи но имаме право на повче внимание и любов.Знам че тинейджърите са самонадеени мислят за себе си само но тази възраст отминава все пак ние си оставаме тяхни деца.Не знам какво да правя вече с майка ми,не мога повече така!Помогнете ми или ми дайте поне съвет   Cry Cry Cry Cry Cry Cry Sad Sad Sad Sad Sad Благодаря ви че ми обърнахте внимание  Kiss Party
« Последна редакция: Юли 23, 2009, 12:18:32 от bizzare, Причина: заглавие » Активен
una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #1 -: Юли 23, 2009, 12:17:40 »

Говори с нея. Кажете й как се чувствате
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15258

« Отговор #2 -: Юли 23, 2009, 12:17:56 »

Lol Lol Lol
Заглавието на темата е като в някой форум "Искрено и лично", баси.

А такива въпроси аз задавах на майка ми като бях на 5 и се роди сестра ми Cheesygrin

Ако си достатъчно голяма и зряла, трябва да ти е ясно, че такива неща се случват и е нормално малкото дете да получава повече ползи и внимание и все големите са виновни аз всичко. Почти всеки с по-малък брат/сестра е минал през това. Няма какъв съвет да ти се даде, освен да се стегнеш и да преминеш синдрома на "И аз съм бебе, обръщай ми внимание".

И така един въпрос - поне малко хвърляш ли по някой поглед как точно си пишеш темите?
Активен

lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1479

« Отговор #3 -: Юли 23, 2009, 12:19:01 »

Коя нормална майка няма да обича и 3-те си деца?
Това, че обръща повече внимание на малката ти сестра, не значи, че я обича най-много.
Просто вие сте отраснали и можете много повече от сестричката си.
Активен
bella
Newbie
*
Публикации: 690

« Отговор #4 -: Юли 23, 2009, 12:28:44 »

Като човек с по-малка сестра ми се е случвало да бъда ощетявана. Отнасяла съм караници, че даже и наказания. На скоро майка ми ми призна, че чак сега е разбрала, че на моменти не аз съм била виновна ... Никога обаче не съм си мислела, че родителите ми обичат повече сестра ми от мен. Според мен няма нормални родители, които обичат едното си дете повече от другото.

Поговори с майка си, обясни и, че понякога се чувстваш ощетена ...
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
kika
Newbie
*
Публикации: 533

« Отговор #5 -: Юли 23, 2009, 12:31:14 »

Всяко дете минива през такъв период независимо дали е по-голямото или по-малкото. Аз съм по-малката и винаги съм си мислела, че майка ми обича повече сестра ми винаги аз бях виновна, но в един момент разбарх, че разделение между децата няма и неможе да съществува. Просто това е моментно състояние ще ти мине.
Активен
black_berry
Newbie
*
Публикации: 1458

« Отговор #6 -: Юли 23, 2009, 12:31:47 »

Аз също имам малък брат и голяма сестра... Съвсем нормално е на най-малкия да се обръща най-много внимание... Малките деца не могат да правят толкова много неща, които по-големите могат.
Не можеш да сравняваш своята нужда от помоща на майка ти с тази на 9 годишно дете...
А за това кой е виновен при белите е нормлано да е големия... винаги е било така, защото се смята, че по-големите са по-отговорни, имат повече опит и преценяват по-добре нещата...
За майката ти няма значение дали си на 10, 16 или 25- ти винаги ще си мейно дете и тя винаги ще прави това, което смята, че е най-добро за теб!!!  Kiss
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15258

« Отговор #7 -: Юли 23, 2009, 12:32:27 »

Май няма значение по-малък или по-голям, явно по принцип децата си мислят, че мама обича другото повече Cheesygrin
Активен

kika
Newbie
*
Публикации: 533

« Отговор #8 -: Юли 23, 2009, 12:33:08 »

Май няма значение по-малък или по-голям, явно по принцип децата си мислят, че мама обича другото повече Cheesygrin

Ето това се опитах и аз да обясня ама с повече думи.
Активен
tedincetyyy
Пикла
Newbie
*

« Отговор #9 -: Юли 23, 2009, 13:03:19 »

Благодаря ви ще говоря с нея и ще ви кажа какво е станало  Kiss
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 17630

A believer

« Отговор #10 -: Юли 23, 2009, 13:04:16 »

Тединце, подписът ти кърти  Lol Lol Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

tedincetyyy
Пикла
Newbie
*

« Отговор #11 -: Юли 23, 2009, 13:20:35 »

mersi  Cheesygrin
Активен
marilena
Newbie
*
Публикации: 292

« Отговор #12 -: Юли 25, 2009, 18:00:47 »

Ние само може да предполагаме дали майка ти те обича или не, но най-вероятно ако е нормална жена в добро психическо и физическо състояние те обича, но вероятно няма време от много задължения да ти го покаже. Ти не пишеш нищо за баща си. С вас ли живее, и на малката ли е баща?
 Наистина е добре да говориш с нея и да и кажеш как се чувстваш. Аз също имам по-малък брат и за мен когато той се роди беше много мъчително и продължи да бъде така докато се омъжих. Сега вече се разбираме с брат ми, виждаме се от време на време, говорим си нормално. Тук не става въпрос дори толкова за обич, по скоро за отношение. Аз смятам, че това, което теб те измъчва е отношението на майка ти към теб. Говори с нея, но вероятно ако има някаква промяна, тя ще бъде бавна и незадоволителна.
 Ти обаче си достатъчно голяма за да си дадеш сметка, че правописът ти е ужасен. От град ли си, от село ли си? Не че за неграмотността произходът е извинение, но се опитвам да си дам някакво обяснение как 16 годишно момиче не може да пише грамотно.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: