star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Фитнес тема
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Фитнес тема  (Прочетена 9056 пъти)
Eli
Newbie
*
Публикации: 4808

« -: Юли 18, 2009, 11:04:54 »

Търсих, търсих, ама не намерих такава, затова създавам нова мотивационна тема за фитнес. Пишете ходите ли, къде, колко често, какви упражнения правите?

Аз започнах от вторник и ходя всеки ден. Първият и вторият ден се упражнявах само по 15 минути на крос тренажора, а вчера и онзи ден започнах и упражнения на един уред за бедра. От днес започвам и с коремните преси. Много се мотивирах Cheesygrin
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #1 -: Юли 18, 2009, 11:19:19 »

аз мразим фитнес зали и потене на закрито, други хора...ако ще е такова предпочитам да е нещо колективно тип аеробика, балет, иначе ми е скучно...на пътека пък нивгаш не мога да бягам...така че долу фитнеса Cheesygrin
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #2 -: Юли 18, 2009, 16:22:11 »

Ели, не е ли много всеки ден, мускулите кога възстановяват, ако нямат почивка ? Аз по-рано ходех на фитнес, макар че не ми беше любимо и треньорът беше казал - поне през ден. И сега лудата ми сестра пак ме кара да започваме ( тя даже е направила няколко ходения и само ме навива Sneaky ) та може да възобновя. Скучно ми е, обаче.. Предпочитам танци-манци или някакъв спорт, отколкото да бъхтам самоцелно, честно казано. Но пък се прави тяло и то равномерно с фитнеса, няма спор.
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #3 -: Юли 18, 2009, 17:59:40 »

хах, много я окуражихме и допълнително мотивирахме значи Lol
Активен
sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #4 -: Юли 18, 2009, 18:05:23 »

Aз от доста време се каня пак да почна. Преди си бях сериозна, 3 пъти седмично.
Но сега голям мързел, а и като ми е топло... съвсем.  Rolling Eyes
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Nina
Newbie
*
Публикации: 901

« Отговор #5 -: Юли 18, 2009, 18:13:46 »

Ох, от кога се каня и аз да си възобновявам ходенията, ама .. оправдавам мързела си с липсата на свободно време  Lol Дано покрай тази тема взема се стегна малко и проходя, че така ми липсва тонуса и зареждането, което ми дава. А и стига само продавачки са изразходвали натрупваната ми през седмицата отрицателна енергия  Lol

Ели, 3 пъти седмично, не повече от час/час и половина на тренировка - си е напълно достатъчно, особено ако се съчетава кардио със силови.
« Последна редакция: Юли 18, 2009, 18:17:38 от Nina » Активен
Eli
Newbie
*

« Отговор #6 -: Юли 18, 2009, 19:10:25 »

Знам, че всеки ден е много, обаче проблемът е, че майка и татко са тук само за месец и след това не знам дали ще мога да ходя, та гледам да се възползвам максимално.

Днес не отидох, но пък мисля да тичам Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 13712

« Отговор #7 -: Юли 18, 2009, 21:32:35 »

И аз като някои от преждиговорящите мразим фитнес...
Скука, а и прекалено натоварващо за стави и сърце.
Обаче пък прави тяло, да го вземат дяволите, верно е...
Ще видим аз до къде ще я докарам с моята водна аеробика. Бе ако не отслабна поне е фън, приятно ми е, чистя целулита и разтоварвам доста пълноценно. Мишката ми каза да правя и сауна след тренировката за по-голям ефект. Ето ти и още релакс Big grin
Кажете нещо за хранителните програми покрай фитнеса. Предполагам, че ходещите се консултират с треньор, който им прави пълна програма: спорт + храна?
Активен

Nina
Newbie
*
Публикации: 901

« Отговор #8 -: Юли 18, 2009, 22:03:49 »

Лично аз не съм спазвала кой знае какъв хранителен режим. В началото инструкторът ми направи програма съобразно това, което искам да постигна, впоследствие в зависимост от това как реагира тялото ми си я модифицирах за мен, спазвайки разни "правилца", хем да ми е натоварваща и ефективна, в същото време да ми е приятно и неизтормозващо. И си ходех на фитнес с такова желание и нито за момент не ми е било скучно.. особено пък виждайки резултатите, още повече се нахъсваш.  Cheesygrin И все още продължавам да смятам фитнеса за най-великото творение на човешката промисъл за освобождаване на всякаква енергия и мазнинки  Cheesygrin. (Сигурно защото още не съм се добрала до тае-бото, за което копнея от доооста време  Lol)
Относно храненето просто гледах да ограничавам пърженото, газираното, сладкото, тестеното. По-скоро от здравословна гледна точка, отколкото от нещо друго. Организмът ми сам някак си започна да си подбира храната, не че аз съм се насилвала да не ям определени храни.  Cheesygrin

Активен
Eli
Newbie
*

« Отговор #9 -: Юли 18, 2009, 23:05:00 »

Ходих да тичам с мъжо Cheesygrin тичах половин час и направо издъхнах... бях забравила колко е хубаво да дишаш с широко отворени дробове и да чувстваш всяко мускулче от тялото ти раздвижено и пълно с енергия. Намерихме си една пътечка сред пшеничените полета и от време на време спирахме да се порадваме на природата. А времето беше перфектно 18 градуса, слънчево, с лек ветрец. Ей това й харесвам на Белгия-че можеш да обикаляш моловете и кафенетата до забрава и само няколко километра по-надолу да намериш тишина и спокойствие Smile май ще започна по-често да редувам фитнеса с тичането Smile
Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #10 -: Юли 18, 2009, 23:33:24 »

Боже, Ели, какво се е случило с теб Shocked Май кипиш от енергия, само като ти чета поста и си представям някакво подскачащо енергично топче Cheesygrin Продължавай в същия дух, много ти се радвам, уви, лежейки на дивана и набивайки сладкиш. По темата с фитнеса - много ме мързи Rolling Eyes По цял ден съм на крак или карам, вечер искам само да се размажа. Единствено ме влече един фитнес-център на последния етаж на един търговски център. И то защото има супер гледка към най-оживеното място в града и бих могла да наблюдавам каквото си искам необезпокоявана Lol
Активен
cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #11 -: Юли 19, 2009, 11:26:34 »

И аз много искам да започна пак да ходя.Изобщо не ми е скучно,още повече когато започне да се вижда резултат.Но нямам време,възползвам се от лятото,за да изкарам максимално пари и по цял ден съм на работа.Но септември се местим на квартира в един затворен комплекс и вътре си има фитнес,сауна,джакузи,масажи,та бих слизала пред блока за фитнес,а и тогава няма да съм на работа по цял ден.Ще видим тогава дали няма друго извинение да си измисля,но сега ми е супер изморено да ходя след работа към 19.30 - 20.00 на фитнес.А и пари за карта не ми се дават.
 Та така,Ели,очаквам да ми поддържаш мотивацията до тогава Cheesygrin
Инаюе ако работиш всеки ден за различни мускулни групи няма да ти е много,ще може част от тялото ти да си почива.
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7301

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #12 -: Юли 19, 2009, 15:32:05 »

Фитнесът ме омързелява мноооооого, освен това ми действа обратното на тонизиращо, както и тичането.
Обаче съм решила да с върна към плуването, така и през годините не намерих друго, което да пие паласки, пухкавини и корем, без да ме побърква и да се чувствам като на изтезания... И ездата де, ама тя ми идва скъпичко удоволствие за момента.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 13149

A believer

« Отговор #13 -: Юли 19, 2009, 15:40:43 »

МъжО ходи от месец и нещо на плуване 2 пъти седмично и плува по час и нещо...и не е мръднал на кг и е много нещастен. Я дайте някоя отслабваща идея Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2699

« Отговор #14 -: Юли 19, 2009, 15:48:40 »

За мен тае бо-то е абсолютен трепач на голям гъз и паласки. Но за съжаление не мога да тренирам сега и няма да мога скоро така да скачам волно. Но тае бо , като че ли повече момичета го практикувеат, мъже в залата, освен треньора не съм срещала.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #15 -: Юли 19, 2009, 15:52:13 »

Аз исках да кажа: съвет относно плуването, интензивност, нещо такова Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

TinkerBell
Newbie
*
Публикации: 2175

« Отговор #16 -: Юли 19, 2009, 16:07:14 »

И аз много искам да започна пак да ходя.Изобщо не ми е скучно,още повече когато започне да се вижда резултат.Но нямам време,възползвам се от лятото,за да изкарам максимално пари и по цял ден съм на работа.Но септември се местим на квартира в един затворен комплекс и вътре си има фитнес,сауна,джакузи,масажи,та бих слизала пред блока за фитнес,а и тогава няма да съм на работа по цял ден.Ще видим тогава дали няма друго извинение да си измисля,но сега ми е супер изморено да ходя след работа към 19.30 - 20.00 на фитнес.А и пари за карта не ми се дават.
 Та така,Ели,очаквам да ми поддържаш мотивацията до тогава Cheesygrin
Инаюе ако работиш всеки ден за различни мускулни групи няма да ти е много,ще може част от тялото ти да си почива.
ти от софия или варна беше ?
и ако е софия , я кажи повече за този комплекс Smile
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

"В тази тема работата стана умерена вменяемост и скромна адекватност."
katerina
Newbie
*

« Отговор #17 -: Юли 19, 2009, 16:15:14 »

МъжО ходи от месец и нещо на плуване 2 пъти седмично и плува по час и нещо...и не е мръднал на кг и е много нещастен. Я дайте някоя отслабваща идея Smile

неядене? Cheesygrin
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #18 -: Юли 19, 2009, 16:16:48 »

Хахаха, старае се Smile
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #19 -: Юли 19, 2009, 16:58:42 »

Плуването е страхотно. Ние като бяхме във Вашингтон живеехме точно в такъв комплекс за какъвто говори Кристъл. Имахме външен и вътрешен басейн, джакузи, сауна, фитнес, тенис кортове, плажен волейбол, голф и пътечка за джогинг Cheesygrin само да искаш спорт! Тогава плувах през ден по час обаче и аз не мръднах на килограми, понеже и много ядях (мексикански ресторанчета, морски вкусотийки... Razz), обаче пък много хубаво си стегнах цялото тяло, имах малко бричове, които за нула време изчезнаха Cheesygrin плуването гори много калории, освен да се ограничи малко в храната и да плува три пъти седмично, друго не знам какво да го посъветвам.

Вижте какъв интересен сайт намерих за изразходването на калории.

Напишете най-отдолу теглото си в паундове (1кг. по 2.205 = 1 паунд) и продължителност на действието в минути и ще видите от всички ежедневни занимания по колко калории хабите.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #20 -: Юли 19, 2009, 18:36:56 »

много е хубаво плуването, ама аз ни могъ! голяма ми е неприятност да си потапям главата, очи, уши (най-вече), и естествено ми куца техника, синхрон и всичко...
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #21 -: Юли 19, 2009, 18:56:31 »

много е хубаво плуването, ама аз ни могъ! голяма ми е неприятност да си потапям главата, очи, уши (най-вече), и естествено ми куца техника, синхрон и всичко...

За това: водна аеробика. Там не си ги потапяш тези неща, а пак си във водичка и е много приятно Wink
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #22 -: Юли 19, 2009, 19:05:52 »

готино...ама дали ще ме измори достатъчно, че аз съм куче?
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #23 -: Юли 19, 2009, 20:01:35 »

Еми знам ли...индивидуално си е...
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #24 -: Юли 19, 2009, 21:28:27 »

ти от софия или варна беше ?
и ако е софия , я кажи повече за този комплекс Smile

Тинк,в София съм,пратих ти на лс линка.Вътрешен басейн няма,де Big grin,само външен.Дано има някой по-топъл ден през семтември.

Ути,може би трябва да ходи по-често от 2 пъти седмично,ако има възможност де. Rolling Eyes
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: