star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Да се оплачем VII
Страници: 1 ... 515 516 [517]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да се оплачем VII  (Прочетена 1171481 пъти)
kateto
Newbie
*
Публикации: 4328

« Отговор #12900 -: Февруари 16, 2018, 12:53:54 »

Ние бабите и децата искаме да водим в чужбинско.. баща ми няма да идва, щото не може да се откъсне от работа, ама не си представям да го тормозя с кучетата.. приятели, които да могат да се оправят с тях нямаме за съжаление :/ Мъжо предложи да остане, па да ходим по женски, ще видим ...
Ути, децата нямам проблем да оставя при бабите - те знаят как да ги гледат, обаче за кучетата винаги ми е притеснено, щото не са им свикнали на масрафите..
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17533

A believer

« Отговор #12901 -: Февруари 16, 2018, 15:55:57 »

Хахаха, е ти ме уби 😃
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*
Публикации: 4328

« Отговор #12902 -: Февруари 16, 2018, 22:57:46 »

Струва ми се, че още дишаш Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #12903 -: Октомври 23, 2018, 19:51:52 »

Имам нужда от форумна магия, вече ми идва в повече с тия болести. Все съм очаквала да боледуваме, ама чак толкова...за последните пет сесмици съм ходила на работа 5 дни. Ади изкара бронхит, аз пневмония, след два дни на ясла изкаеахме нов бронхитен вирус и точно се закрепи и аз бях два дни на работа, два дни здрава бях, нея я гледа майка ми, аз пак съм с 38.4. Нямам сили, хора :( на работа, да водя и взимам ади от наште всеки ден по два пъти, сега и болна и седя с маска да не я заразя пак, че все се надявам другата седмица да иде на ясла. Не е човешко
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Liliq
Newbie
*
Публикации: 641

« Отговор #12904 -: Октомври 24, 2018, 08:41:07 »

Разбирам те, не знам какво друго да кажа. И аз и повечето хора около мен, минахме и минаваме през същото. Гадно е. Като писах преди време, че сме се побъркали на тема болести, съвсем не се шегувах. Сега, във втора група е една идея по-добре. Миналата година, нямаха повече от 5 дни на градина. И ние постоянно болни.
А като знам, че едва сега започват гадните вируси, та до февруари и ми се плаче.
Чудих се за противогрипните ваксини, на децата не бих сложила, но за мен и баща им се колебая, някой с опит?
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8566

« Отговор #12905 -: Октомври 24, 2018, 09:52:19 »

Аз си сложих тоза година, защото ми писна да страдам от вирусите на децата. Е, сигурно не е подействала още, защото втора седмица съм болна, но имам надежда за зимата  Big grin
Ути, съчувствам. Всички сме били там. Аз за това отказвам да пусна Димитър на ясла. Стига ми миналата зима три месеца непрестанен вирус + болница. Каката до края на първа група не беше правила повече от две седмици посещения за календарен месец. Нашето решение беше да плащам твърда заплата на гледачка до навършване на 4 г. После вече издържаше да седи с мен на работа по цял ден.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13795

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #12906 -: Октомври 24, 2018, 10:37:24 »

И за мен единственото решение с Роси бе да я спра от ясла за дълъг период. Не, че после не направи бронхит и пневмония, но лечението беше с дълга профилактика и отново продължително спиране от ясла и определено даде резултат. Имунитетът се скапва от тежко лечение и децата после са лесно податливи на всякакви вирусни атаки. Важи и за теб. След този АБ, който пи, не ти е било нужно много, за да се разболееш отново. За мен единствения вариант е ограничаването на болестната среда за поне месец. Знам, че за мнозина е трудно да се намери подобно решение, но не виждам как иначе да се излезе от този порочен кръг.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #12907 -: Октомври 24, 2018, 10:47:02 »

Ма аз не мога да си позволя да плащам място в частната ясла + заплата на жена. Трябва да я спра просто, а и такива жени не се намират лесно Sad А и на нея толкова ѝ харесва на ясла...наистина вече не знам какво да правя Sad

В офиса също всички са болни, даже ясленче не ми трябва, направо откачам, хорааааааа
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1738

« Отговор #12908 -: Октомври 24, 2018, 10:56:31 »

Ути, и ние сме в кюпа. Два дни беше на ясла. Трета седмица си е вкъщи. Исках да го пусна утре, но не, още кашля. Изкарахме го всички. Аз също още кашлям, мъжът и бебето още се сополивят. И на мен ми се иска да се гръмна, но поне на работа не ходя. Стискам палци и пожелавам сила.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #12909 -: Октомври 24, 2018, 12:11:10 »

То първото го изкарахме и тримата - тя с бронхит, аз с пневмония, баща ѝ се размина леко. Три дни беше на ясла и хвана ново и зарази и мен. Още се оправя от това. Вече 3та седмица не е на ясла. Още кашля обаче чат-пат, има и лека хрема вече 2 седмици. Аз от вчера с нещо ново!!! АААААААА. Другата седмица се надявам да иде на ясла, че то ще ми свършат вече болничните, баси, както съм ги подкарала...
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13795

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #12910 -: Октомври 24, 2018, 12:38:37 »

Ути, аз си пуснах 6 месеца неплатена отпуска. От октомври до март. Пропусна целия болестен период и много добре й се отрази. Пусках я на ясла за по ден-два на 2 седмици, при това на половин ден, колкото да се води на ясла и да не пускам един куп изследвания и си плащах таксите. Като преди това проведох разговор с директорката и персонала и нямах никакви проблеми. Покрай пневмонията от март 2017 пък си пуснах възможно най-дългия болничен, после свекърва ми се редуваше с баба и баща ми, но изкара така около 2 месеца. Това беше и последното сериозно боледуване.
И горещо препоръчвам, за кой ли път, профилактиката в Трявна. Но чак на пролет.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #12911 -: Октомври 24, 2018, 12:53:23 »

Пупи, не искам неплатен, защото искам второ майчинство и гледам максимално да си го увелича Sad Иначе си е вариант
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 641

« Отговор #12912 -: Октомври 24, 2018, 20:36:34 »

Може да помислите и за вариант държавна градина. Особено ако мислите за второ дете, ще имаш периоди, в които ще я спираш за дълго, поне няма да ти пука за таксата. Държавната позволява и да се помисли за детегледачка, когато е болна, трудно се намира на този принцип, ама не е невъзможно.
Това е голям минус на частните градини, ходиш, не ходиш, плащаш.
То не, че с държавната, може да стане в близката година, ама...без да искам да те отчайвам, болестите продължават и след яслата Sad.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #12913 -: Октомври 24, 2018, 21:50:23 »

Тук нямам вариант за държавна, който да ми е удобен, за съжаление.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9127

« Отговор #12914 -: Октомври 26, 2018, 15:49:43 »

Ути, а някакви варианти за половин ден на ясла? Да работиш от вкъщи следобедите (или целия ден ако може). Звучи безсмислено, но за мое учудване  близначките не боледуваха почти никак като бяха на половин ден.Минаха на цял и веднага се почна. Явно като не се спи там и не се седи следобедните часове, си има значение. Така хем си пазите мястото в частната и си ползвате нещо за таксата (две хранения, занимания), хем МОЖЕ БИ ще боледува по-малко. Но логистиката ще е повече и трябва да ти помага някой (сестра, вашите, някакъв график примерно...).
Пак казвм, и на мен не ми звучи логично, но не пречи да се пробва за 1 седмица да кажем.

И много питай колко ги събират с друга група и какви варианти има да не го правят.  В яслата моят боледуваше винаги, когато слеят групи, спят с друга група и т.н. Затова го взимах рано (след 6 часа се смесват) примерно и някакви такива врътки...

Най-важнто е, че наистина минава този гнусен период. Още втората година на градина за нас беше значително по-лека. Нищо по-сериозно от лек вирус с температура и хрема, не сме стигали до АБ или по-тежко лечение. Първата година си беше ужас, дори варицела закачихме точно пролетта като се отпуснах, че сме на приключване с болестите...Редовно си ходехме нощем по клиниките  Cheesygrin
Ма да ти кажа дори не помня подробности вече, изпаряват ми се от главата гадните периоди.

П.П. Не че е супер леко после де, сутрин у нас е малък кошмар- един разхожда куче, друг оправя себе си и детето, което здраво се мотае и трябва насила да бъде облечено и да се крещи- иначе най-спокойно си играе, после кучето се мие, внимава се детето да не стъпи на мокрото и да се преобува, аз търча с едно гримирано око (ако съм се решила на тая есктра) да повтарям колко закъсняваме и ОБЛИЧАЙ се, храна на кучето, после буквално се избутваме през вратата и с мъжа въздишаме с облекчение  Lol
А, някъде тук малкият казва "ака ми се" и всичко започва наново  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #12915 -: Октомври 26, 2018, 19:55:14 »

Корни, тя две седмици и 3 дни беше у дома и точно реших да я водя на ясла в понеделник и...сега тръгна нов, прозрачен, обилен сопол. Искам да се прострелям вече.

За половин ден не искам, казах вече, искам максимално голямо второ майчинство. А и тя е толкова зле здравословно, че явно вече даже ясла не ѝ трябва, за да е нон-стоп болна. Половин ден няма да ѝ свършат работа. Иначе аз мога да взема седмица от вкъщи да бачкам, но истината е, че сега имам работа и с нея не мога нищо да свърша. Sad

Баси, мн пари искат тия детегледачки, ве. Отчаяна съм.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6356

Усмивка

« Отговор #12916 -: Октомври 28, 2018, 17:44:56 »

Боян в началото на яслата беше за по няколко часа. Все тая. Разболя се два пъти за този половин дневен период.
Активен

Страници: 1 ... 515 516 [517]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: