star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Бани има прекрасна беба - Александра
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бани има прекрасна беба - Александра  (Прочетена 26601 пъти)
lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1479

« Отговор #50 -: Май 30, 2009, 16:59:55 »

Милата душишка.  Smile
Активен
aleks
Newbie
*
Публикации: 2162

« Отговор #51 -: Юни 01, 2009, 09:30:21 »

от мен огромно честито за бебка! разкошно име  Wink
да е жива и здрава, холяма хубавица и умница!

п.с. споко със свекървите - неизбежно зло са, май!!!!
Активен
bani
Newbie
*
Публикации: 288

« Отговор #52 -: Юни 01, 2009, 19:35:33 »

Здравейте, да се похваля вчера ни беше първата разходка навън.
Мина като цяло доста добре, но парка беше адски пълен и това направо ме влуди. Толкова народ, една блъсканица, нямаше свободни пейки, шумотевици. ОТ тази страна на нещата беше кофти, но пък ние си намерихме по-спокойно място.
Бях се изцедила предварително и се готвих да я храня с биба, само дето кърмата беше изстинала и тя не искаше да я яде. И като нададе един рев...аз паника.. мъжа ми се опитва да ми помогне, да я вземе, а аз от паниката и не искам да му я дам, бора се с бибата и накрая се предадох дадох му я и тя веднага се успокои. После отидохме до колата и там я накърмих и всичко завърши благополучно.
Разхождахме се към 3ч. Тя през поголямата част от времето си спинкаше. Smile
За съжаление ми се струва, че ме е обзела следродилна депресия и направо се плаша.На моменти се издразвам на мъжа ми, увиквам го и после като помисля виждам, че не съм права, а той един хрисим седи и изчаква да ми мине, успокоява ме.
Може и да е от това, че спя по-малко от колкото съм свикнала, а на мен това веднага ми се отразява. Каквото и да е, надявам се скоро да мине...
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2740

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #53 -: Юни 01, 2009, 19:38:54 »

Честита рожба, bani! Kiss
Да ви е здрава, все по-прекрасна (голям бонбон Wub) и много да ви радва, мило семейство! Kiss
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15258

« Отговор #54 -: Юни 01, 2009, 20:07:36 »

Бани, ако приемаш съвети - малко ти е още бебчето за биберон, внимавай. А и няма нужда да му даваш изцедена кърма на разходка, мнооого по-добре е да си правите по-кратки разходки в началото и да го кърмиш или пък както сега - в колата. С времето ще видиш, че ако ти се случи такава ситуация навън е по-добре и по-лесно да го накърмиш на някоя пейка, отколкото да се шашкаш и да се тормози и детето и ти покрай него. А и на бебетата на кърма по принцип им е трудно да пият от шише, не е само заради температурата. Просто го имай предвид, за да не подготвяш всеки път, а да се оказва, че тя ще се пръсне от глад, но няма да пие от него. А и кърменето успокоява и теб и нея навън.

Иначе - честита разходка и то днес - на първия ви детски празник Smile Ще става по-лесно и няма да се изнервяш вече.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #55 -: Юни 02, 2009, 15:28:56 »

хм, аз пък за биберон за друго знам, че не е хубаво да свиква-защото от шишето директно им се излива в устата(особено ако дупката е по-голяма) и не изисква особен зор, както кърменето, та като свикне на лесно-после няма да иска да суче.
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #56 -: Юни 02, 2009, 15:50:24 »

Бани, внимавай с храненето с биберон, защото както Катерина е написала по-горе, бебетата много лесно свикват да се хранят от шише и после не искат гърдата и някои така се отбиват. Райън навремето за малко да се отбие с тия шишета, пък с цеденето си докарах хиперлактация и гърдите ми постоянно преливаха от кърма и бяха много болезнени! Най-доброто и най-лесното е храненето от гърда. Предполагам ти е неудобно да кърмиш навън и аз бях така в началото, но можеш да ползваш леко памучно одеалце. Слагаш бебето на гърда и отгоре намяташ едно одеало, само, че тънко, за да не се запари в жегите. Не се притеснявай, в началото винаги е малко трудно, но постепенно свикваш и влизаш в ритъм, ще можеш да предвидиш кога ще спи, кога ще огладнее и кога ще е най-подходящо за разходка Smile

За следродилната депресия, всички сме така Smile сега чакам и мен да ме удари Lol мъжо постоянно е нащрек, много е мил и внимателен и мисли 3 пъти преди да каже нещо Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #57 -: Юни 02, 2009, 20:31:14 »

Кате, по принцип кърмените бебета по-трудно приемат биберон - шише и залъгалка, дори някои майки имат проблем, когато им се налага все пак да дават шише. Но пък и е другото - че ако приеме охотно шишето, определено ще му е по-лесно и може да се отбие.

А за депресията - въпрос и към Катето - известно ли ви е за нещо като терапия с Магнезий? Знам, че понякога недостига му води до такива състояния, а ми беше чудно защо, след като през бременността се пие в промишлени количества, не се препоръчва по време на така известния тежък следродилен период, да се продължи малко приема му.

Ели, не е ли късно за следродилна депресия при теб? Аз си мислех, че е веднага след раждането - до месец, два или кой колкото го държи.
« Последна редакция: Юни 02, 2009, 20:35:10 от bizzare » Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #58 -: Юни 02, 2009, 21:57:09 »

Ами мисля да си взема слинг и може би така ще ми е най-лесно за кърменето.
Иначе още в родилния дом и даваха биберон, докато ми тръгне коластрата и на някои ядения редувах.
Сега и давам водичка с биберон. Внимавам с кърмата, но и лекаря ми каза да се изцеждам примерно сутрин, за да видя колко кърма имам и да и го дам с биберон. Надявам се да не повлияе на сукането и. Биберона, който ползвам е такъв, че трябва да си суче преди да потече, а не директно да се изсипва в устата и.
Днес излязохме пак на разходка и добре, че бяхме наблизо, че за малко да ни застигне бурята, която се разрази.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #59 -: Юни 02, 2009, 22:16:04 »

Тоя лекар много странни съвети дава. Мое мнение - колкото по-малко се тормозиш с шишета, особено пък с такива пробни кърмения, толкова по-добре. Имай си вяра и не се притеснявай, ако ти се струва, че някой път суче по-малко или ти се струва гладна. И така да е, няма да и стане нищо, а следващия път ще си навакса. Иначе може да влезеш в порочен кръг от теглене, мерене и вечно притеснение дали суче достатъчно, цедене, даване с шише и т.н.
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #60 -: Юни 04, 2009, 09:44:34 »

Иначе още в родилния дом и даваха биберон, докато ми тръгне коластрата и на някои ядения редувах.
Сега и давам водичка с биберон. Внимавам с кърмата, но и лекаря ми каза да се изцеждам примерно сутрин, за да видя колко кърма имам и да и го дам с биберон. Надявам се да не повлияе на сукането и. Биберона, който ползвам е такъв, че трябва да си суче преди да потече, а не директно да се изсипва в устата и.

Явно е лекар от старата школа щом дава такива съвети UnsureАко се притесняваш за наддаването,вместо да цедиш,просто вземи везничка назаем за няколко дни, виж как наддава и дишай спокойно SmileБебето е най добрата ти помпа и то определя  колко мляко му трябва,подавайки сигнали на организма ти сучейки Smile
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #61 -: Юни 04, 2009, 10:15:47 »

Бани, ако не си сигурна дали бебето яде достатъчно, наблюдавай памперсите. На тази възраст трябва да имаш минимум 4 наакани и 6 напишкани за един ден. Ако ги имаш значи кърмата ти е достатъчна (не че има причина да не е) и бебка си хапва добре. Можеш да се консултираш и с "консултант по кърменето" и от него ще получиш много по-адекватен съвет, отколкото от педиатър (за кърменето имам предвид)...

Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #62 -: Юни 17, 2009, 22:51:10 »

Да се разпиша, че отдавна не съм писала.
Днес се уморихме страшно мн с бебка, че я помъкнах с мен по магазините. На два пъти ми направи един и същи номер : Влизаме в магазина тя спи, аз влизам да пробвам в пробната и тя почва да плаче, излизаме от магазина и тя заспива. леле голяма ми е хитруша. Това ми го направи и един път на гости : бяхм я сложили да си легне на дивана в същата стая смеи сме на масата, нещо проплаква, аз ставам да видя какво има и щом я приближих и тя заспа Smile
Иначе утре ще ходим да и бият хепатитната ваксина, но аз ще и дам предварително едно хомеопатично, което неотрализира отрицателните ефекти на ваксините. Утре ще ни и мерят. Миналата седмица ходихме на контрола само за кг и беше вече 5450г. От тогава спрях да се притеснявам за кърменето и повръщането. Ще видим утре как е положението и на см Smile
Ще кача може би утре нови снимки, да видите как се развива. Пупи сега те разбирам като в началото говореше все за НИЕ ПАПКАМе примерно Smile аз все в мн. ч. говоря.
Ставам, че ще чипкаме бебка Smile
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6368

Усмивка

« Отговор #63 -: Юни 17, 2009, 23:07:33 »

Бани, таткото помага ли? Cheesygrin
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #64 -: Юни 18, 2009, 10:24:03 »

Помага, той ни кара до разходката и после ни прибира, сменя памперси и прави вечерния масаж Smile Не мога да се оплача от него. Само където от време на време работи до късно, но няма как, нали някой трябва да изкарва пари Smile
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #65 -: Юни 18, 2009, 10:25:04 »

Сложи малко снимки на прекрасницата...
Всъщност, има ли нови във ФБ й?
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #66 -: Юни 18, 2009, 12:10:41 »

Браво за килограмите! Чакаме и снимки с нетърпение  Kiss
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #67 -: Юни 18, 2009, 13:19:18 »

Бани, как сте?
Много добре напредвате с килцата.
Честита ви месечинка с малко закъснение,ама аз напоследък с всичко закъснявам, та и с поздравленията Rolling Eyes Big grin
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #68 -: Юни 19, 2009, 14:11:04 »

Вчера ходихме на консултация и ни поставиха повторно Хепатитната ваксина. Мериха ни отново вече е 5780, което значи, че за една седмица е качила 300г. Вече е и 58см.
Лекаря ни е мн смотан и мисля да го сменям. Нищо не ни казва, страшно разсеян е, а и нещо не ми харесват методите му. Иска вече да почвам да я захранвам със сокове. Според мен е още рано.
Ели, и на нас ни предписаха Витамин Д, но още не съм почнала да и го давам.
Другата седмица ще правя погача на бебка и в момента се занимава с организацията. Хич не ми се прави вкъщи, защото ще падне страшно чистене и преди и след тържеството. За това съм решила да го направя в детски парти център. Така и хората ще се тръгнат след 2ч(за толкова е запазена залата), а не да се забравят и после аз да съм горхнала. Малко егоистично от моя страна, но няма как. В събота пък сме на сватба и се чудя дали да вземем и бебинка, но май още и е рано, най-мн да я стерсират толкова мн хора.
Ето и малко снимки Smile

http://www.facebook.com/album.php?aid=85335&id=505063615&l=f4814663ac

Забравих да ви почерпя за месечинката ни Smile
« Последна редакция: Юни 19, 2009, 14:13:35 от bani » Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #69 -: Юни 19, 2009, 14:20:50 »

Аз тея съм ги виждала вече.
Искам новиииииииииии  Cheesygrin
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #70 -: Юни 19, 2009, 14:25:05 »

una hada е има няколко, които качих преди минути и тях ли успя да видиш във ФБ?
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #71 -: Юни 19, 2009, 14:34:13 »

Да, в твоя профил, нали?
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2182

« Отговор #72 -: Юни 19, 2009, 14:36:27 »

Бани, разкошни сте. Супер идея за погачата, съвсем не е егоистично. И аз не бих се наела с цялото чистене и посрещане у дома. Все с такива темпове да расте малката и много да ви усмихва.
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #73 -: Юни 19, 2009, 14:38:53 »

уна мн си бърза Smile
Активен

una hada
Newbie
*