star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Бани има прекрасна беба - Александра
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бани има прекрасна беба - Александра  (Прочетена 26606 пъти)
bella
Newbie
*
Публикации: 690

« Отговор #75 -: Юни 19, 2009, 14:43:54 »

Много красива принцеска си имаш, Бани. Все така да расте и слуша.
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #76 -: Юни 19, 2009, 15:15:21 »

Бани, много добро решение за партито е детският център, хич не е егоистично, просто българите нямаме особена култура на гости и често се прекалява с гостоприемството - като стане едно пиене, уливане, до вечерта. Правилно си го изиграла.  А на сватбата по-добре не я взимай беба - ще се пищясате и двете.
Активен
lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1479

« Отговор #77 -: Юни 21, 2009, 21:58:47 »

Мм, Бани, и аз протестирам за нови снимки във фейсбук!  Cheesygrin Тези ги видях още от началото, когато те намерих.  Cheesygrin

Иначе браво на бебка. Да расте много здрава и послушна!  Smile
Активен
PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #78 -: Юни 23, 2009, 17:03:32 »

големи сте сладури  Big grin пу пу
Активен
bani
Newbie
*
Публикации: 288

« Отговор #79 -: Юли 07, 2009, 08:00:49 »

Да се разпиша, че отдавна не съм влизала.
Бебка расте, всеки ден се променя. Все повече се фиксира и най-често го прави като се загледа в мен. Гледа ме с такова очакване, че на мен чак ми става неудобно  Lol МН се смее, гукаме си. КАто цяло спи, нощем прави пауза от 23-24ч до 7-8ч и мама си поспива Smile
Единствено ме притеснява, че на 2 пъти ми повърна на фонтан. Не знам дали е страшно, дали защото е преяла или ако сме я раздрусали в колата, или пък съм я стегнала с памперса, не знам какво да мисля. Дано да няма проблем и да си наддава.
БЦЖ и е малко зачервено и не знам дали така е нормално, ще я водя тази седмица да го погледне педито. Също така ще ходим на ортопед. Като междудругото аз пък трябва да ходя на изпити, че съм в сесия, а така не ми се учи и толкова съм зле с паметта, че не знам какво ще правя.
Отивам малко да дремна до другото хранене.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15258

« Отговор #80 -: Юли 07, 2009, 09:13:19 »

Не е фатално, че инцидентно е повърнала. На мен дето вече не ми се случва, ако знаеш как буквално го полях с мляко. Тъкмо беше ял и се заиграхме и аз какво взех, че го наклоних назад и като потече това мляко от устата, през цялото му лице, че в окото, по косата, ужас. Той даже и не разбра, само ми се хилеше Smile

За БЦЖ-то също е нормално, дори е задължително да се зачерви - значи си е изградила имунитет.

Поздравления за нощната пауза. И аз почти не кърмя вече вечер, само инцидентно, но не мога да се похваля с такъв дълъг и спокоен сън.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #81 -: Юли 07, 2009, 09:44:34 »

на всички мамета им се струва, че детето на фонтан повръща Smile самият факт, че се "излива" и "потича" отписва възможността да е на фонтан Smile
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #82 -: Юли 07, 2009, 11:10:35 »

Да, да, на Дариян не беше на фонтан, изля му се буквално. Но няма какво да ни се струва, защото винаги си личи кога е така. Особено на малките бебета често им се случва.
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #83 -: Юли 09, 2009, 14:20:31 »

Няколко снимки Smile
http://media.snimka.bg/3586/013426954.jpg
http://media.snimka.bg/3586/013426953.jpg
http://media.snimka.bg/3586/013427118.jpg
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #84 -: Юли 09, 2009, 14:55:06 »

Втората снимка е страхотна! И това едномесечно бебче прилича на голямата приятелка на моя хулиган Cheesygrin
Досаждат ли ти много по улиците като ти казват, че е много голяма?
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #85 -: Юли 09, 2009, 14:55:34 »

Сладурка  Razz
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #86 -: Юли 09, 2009, 15:16:06 »

Е, Биз, ние след 5 дни ставаме на 2 месеца Smile Но иначе да редовно ми казват :" На колко е на 2 месеца, 3?"  когато не ми се занимава казвам да и продължавам. Ако пък имам нерви им казвам и от там се почва :ама сериозно ли, леле колко е голяма, на една моя приятелка дъщерия и е н 4 месеца и изглежда така(на пример Smile
Днес е мн непослушна, май е защото имам да уча ;)
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #87 -: Юли 15, 2009, 14:15:26 »

Здравейте, да се отчета, напоследък бебка е мн неспокойна, мисля че е от жегата.
 Вчера ходихме на ортопед и за съжаление ни казаха, че лявата и ставичка не е добре развита и трябва да носи едни гащи, за да си държи по-разтворени крачетата. За да го определят и на рентген ходихме, беше мн мъчително,защото трябваше да и държим опънати крачетата и да не мърда.. Както и да е аз ще се консултирам и с друг лекар преди да ги сложа. Според мен искаха да си продадат гащите, но ще видим.
Ето няколко нови снимки и да почерпя всеки с каквото иска, че вчера имахме месечинка Smile
http://www.facebook.com/photo.php?pid=2191244&l=6cb6fe37b6&id=505063615
http://www.facebook.com/photo.php?pid=2191245&l=0b0c1b177f&id=505063615
http://www.facebook.com/photo.php?pid=2191246&l=634af4c808&id=505063615
http://www.facebook.com/photo.php?pid=2191251&l=3922def8b9&id=505063615
http://www.facebook.com/photo.php?pid=2191250&l=0e62fa2db3&id=505063615
Утре ще ходим на консултация и ще видим как растем Smile
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #88 -: Юли 15, 2009, 14:19:46 »

Аз ги видях вече, голяма е сладурка.
А за ставичката, посетете на истина друг лекар, защото може и заради гащичките да ви го казват, те са скъпички доколкото си спомням
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #89 -: Юли 15, 2009, 14:26:52 »

Честита месечинка!
Бани, в моята тема наистина обсъждаха един лекар, който винаги изписвал ортопедични гащи, защото били негови или нещо такова. Но пък, ако е видяно на рентген това нещо, си мисля, че не е майтап вече, но не пречи да провериш все пак наистина. Освен това не знам с какви памперси сте, но Либеро са точно ортопедични за такива случаи, а много лекари вместо гащи препоръчват носене в кенгуру. Предполагам знаеш, че за такива проблеми най-добри са си в Горна Баня и успех.
Ще видя снимките после вкъщи, че навън много ми свети и не виждам нищо.
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #90 -: Юли 15, 2009, 15:05:01 »

Ами ние ходихме точно в Горна Баня. лекарят -д-р Тодоров я гледа на ехограф сумати време и не беше сигурен и за това викна лекаря, в чийто кабинет се продаваха гащите. Първоначално д-р Тодоров мислеше ремаци да и слага за 4 месеца, после каза, че май не е за тях, после реши да ни прати на рентген и като видя снимката - първите му думи бяха "а май ще ви се разминие", после пак пита лекаря с гащите и накрая ни казаха, че за всеки случай ще ги носим за месец и половина. Гащите са 24лв. Смешното беше,че първоначално д-р Тодорв ни каза "нали знаете, че само в началото на месеца ехографа е безплатен, за това, ако искате или си го платете или се запишете за чакащите в началото на месеца" и после като го питах колко да му платя, е няма да плащате?! Абе не знам, ще покажем снимката и на др лекар.
Биз, ползваме Памперс слип енд плей.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #91 -: Юли 15, 2009, 18:31:15 »

Ууу, как ти харесват тия, ужас, едвам ги изтраях. Актив бейби са с ластици и са ми много по-удобни. Питай за Либерото и за кенгуруто тогава, със сигурност помагат и примерно може да ви се размине само с тия мерки.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #92 -: Юли 15, 2009, 21:07:44 »

Прекрасна е малката. А усмивката и е убиец  Cheesygrin
За ортопеда, ще споделя, че и ние търсихме второ мнение, защото ни се разминаваха гънките. Първият ни наплаши, втория ни успокои и каза,ч е не е проблем. И все още се разминават. Така че, добре си решила, иди за второ мнение. Но даже и да се наложи да ги поносите за мсец, два, ще го изтърпите, щом е за детенце  Kiss
Слип енд плей и аз ги намразих, след като й се обрина дупето на Мимка. А и ми миришеха отвратително   Razz
Активен

aleks
Newbie
*
Публикации: 2162

« Отговор #93 -: Юли 16, 2009, 13:25:27 »

бани, ави имаше същия проблем. не е болка за умиране. гащите не струваха повече от 20 лв и ави го носеше само като спи. не роптаеше изобщо, с нищо не й пречеха. на контролния преглед след 2 месеца всичко беше ок. не си го слагай на сърце. често срещано е.
Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #94 -: Юли 16, 2009, 18:22:53 »

Бани, аз мога да ти препоръчам един много готин ортопед- д-р Михаил Алексиев. Приема и в Горна Баня , и в Исул, и в център Детско здраве. Навсякъде може с направление.Човека е много компетентен, не е меркантил, и има подход към децата. Никога не е излишно още едно мнение, така знам аз Smile
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #95 -: Юли 20, 2009, 00:04:40 »

Здравейте, малко да се разпиша Smile
Показах снимката и на др лекар и той каза, че всичко изглежда добре и няма нужда от гащите.
Иначе ходихме на консултация бебка е станала 61см. и 6710, похвалиха ни, че растем чудесно и че мн хубаво, че сме само на кърма, да продължаваме все така Smile А като казах, че не се буди нощно време и лекарката ми каза : и вие си мислите, че гледате бебе Smile
Вчера дори я водихме за малко на сватба, в смисъл тя дойде(сама ;) само да я накърмя и за кратка разходка, мястото на сватбата беше приказно, само че беше мн шумно. Виждаше се цяла София, уникално...)
Леле от колко време го пиша това съобщение, не е истина... утре по-подробно Smile)
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #96 -: Август 29, 2009, 00:36:44 »

Здравейте, от много отдавна не съм писала в темата си, но гледам по цял ден да сме на разходки докато е хубаво времето. Вече усещам как лятото си отива и ми е едно криво...
какво ново при  нас:
Водихме бебка на море за 10 дни. Мн добре го понесе, ние също добре си изкарахме. Спинкаше си, хапваше си, а на плажа само в количката и под чадъра. Мн подухваше и за това само веднъж я сложихме в шезлонга.
Мен пък ме хвана някакъв летен вирус и там 2 дни повръщах и пазих тоалетната, но тогава Алекс беше образцова само папкаше и мн слушаше, сякаш разбираше, че на мама и е лош, страшно добричка ми е.
Онзи ден и сложихме първия Пентаксим, малко поплака, но само в кабинета на лекаря. После стана по поспалива и само това Big grin
Като мерки - 7540г. и 65см. Вече сме с дрешки за 9 месечни Smile
Днес помагах на братовчедка ми за гледането на близначките и, които са на 9 месеца. Толкова рев не бях виждала, мн са нервни растат им зъби, опитват се да ходят и бешше страшно. Алекс пък си кротуваше, папкаше, гледаше си и се смееше. Не се стресна от рева на братовчедките си, но като си тръгвах бях като труп. Хич не е лесно с 2 бебета( в случая си бяха 3, ама страшна работа) Сестра ми пък каза, че в близките 4-5 години нямало да мисли за деца след преживяното днес... беше страшно...
Амитова от мен.
Лека и спокойна вечер на всички Smile
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #97 -: Август 29, 2009, 12:13:45 »

Привет, Бани, твоята госпожица много расте Smile Пу-пу.
А братовчедка ти сама ли си гледка близнаците ?
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #98 -: Август 29, 2009, 12:34:00 »

Оле, то мойто бебе направо хърба беее  Razz
Браво Бани, все така послушничка да ти е  Kiss
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #99 -: Август 31, 2009, 11:45:07 »

Ами, Бамбина, то все някой и помога на братовчедка ми, но тези дни баба и се разболя, майка и и мъжа и вече нямат отпуска и тя остана самичка. Хич не и е лесно с по едно бебе във всяка ръка нищо друго не можеш да свършиш, а те бая си плачат... Като поотраснат ще и е по-лесно самичка, но за сега си има нужда от помощ.
Ето и малко снимки от нас :
http://www.facebook.com/album.php?aid=101468&id=505063615&l=6c998ad567
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: