star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Бани има прекрасна беба - Александра
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бани има прекрасна беба - Александра  (Прочетена 26602 пъти)
una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« -: Май 29, 2009, 12:09:19 »

Честито на Бани,
вече са си дома, гледат се, прекрасна е.
Чакаме я да се включи с още инфо
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #1 -: Май 29, 2009, 12:34:07 »

Оооо, чудесно! толкова време да седим без информация!
Честито Бани, да ви е жива и здрава дъщеричката, да расте щастлива и много да ви слушка!
Дано скоро се включиш да разкажеш как сте, как мина раждането, как се справяте! Целувки от нас!  Kiss
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1458

« Отговор #2 -: Май 29, 2009, 12:43:48 »

Честито!!!
Да Ви е жива и здрава и много да Ви радва двамата с тати...  Kiss
Активен
una hada
Newbie
*

« Отговор #3 -: Май 29, 2009, 12:47:55 »

Родена на 14 май 4800, 55 см
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #4 -: Май 29, 2009, 12:52:27 »

да им е честита и много да ги радва!

охааа-бебе гигант Cheesygrin
Активен
una hada
Newbie
*

« Отговор #5 -: Май 29, 2009, 12:55:20 »

Да, а ако знаете колко е сладичка и как спи с надигнато дупе  Wub
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7122

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #6 -: Май 29, 2009, 12:55:34 »

Бая гигант с майтапа си. Lol Lol

АЛЕКСАНДРА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razz Razz Razz

Най да ви е жива и здрава. Cheesygrin
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15258

« Отговор #7 -: Май 29, 2009, 12:57:15 »

Лелее, както не беше с планирано секцио, дали е родила нормално. Той моя юнак на 2 месеца беше с такива мерки.
Да и е жива, здрава и все такава голяма и силна да расте Александра и много да радва родителите си!

Нямам търпение да чуя как е минало раждането.
Да, а ако знаете колко е сладичка и как спи с надигнато дупе  Wub

Ееее не си честна. Питай дали може да я покажеш.
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #8 -: Май 29, 2009, 13:04:17 »

Наложило се е спешно секцио...
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17627

A believer

« Отговор #9 -: Май 29, 2009, 13:11:54 »

Е ти на порции ли даваш информацията, която имаш? Confused
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

alexia
Newbie
*
Публикации: 2182

« Отговор #10 -: Май 29, 2009, 13:14:45 »

Най-накрая просветление. С най-искрени пожелания да са здрави и много щастливи, да се гледат с песен.
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #11 -: Май 29, 2009, 13:15:34 »

Е ти на порции ли даваш информацията, която имаш? Confused

Да, на порции
Активен

bani
Newbie
*
Публикации: 288

« Отговор #12 -: Май 29, 2009, 13:16:29 »

Здравейте,
Съжалявам, че чак сега се включвам, но исках малко да влезем в ритъм и тогава да сядам на комп.
За раждането не ми се разказва мн, както и за целия ми болничен престой. Само ще кажа, че ако раждам пак няма да е в Шейново. В общи линии чакаха ме до последно да я родя по естествен начин, но как да родиш такова човече по нормален начин. Имах ужасни контракции и почти никакво разкритие и се наложи да ме режат. После възстановяването беше доста кофти, първите дни не можех и да вдигам бебка, че нали тежичка, а след секцио не е хубаво да се вдига тежко, но като никой не ти помага -акушерките я довеждаха и до там- започнах и да си я вдигам. Като цяло бях 10 дни в болница, имах и психически крах от дългия престой и от ужасните условия, от всевъзможните истроии на които се наслушах там- посрещах и изпращах бременни, преживявах с тях, а аз все не раждах и не раждах ;)
Ето тук пускам линк със снимки на бебка
http://www.facebook.com/album.php?aid=83168&id=505063615&l=1a065da771
За сега мн слуша, кърмя къде по режим къде на поискване. Просто тя си иска на 3ч горе долу. Нощно време се буди само вденъж и почти успявам да се наспя. За сега майка ми е през целия ден вкъщи и супер мн ми помага, аз само се занимавам с кърменето на бебка и смяната и.
От понеделник ще сме сами и ще видя как ще се справям. Свекито нищо не помага, а дори и пречи и изнервя, защото се качва и извършва контрол по качеството - как е изчистила майка ми, къде е изхвърлила водата, леглата дали са оправени, което доста дразни.

« Последна редакция: Май 29, 2009, 13:33:49 от bani » Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17627

A believer

« Отговор #13 -: Май 29, 2009, 13:24:00 »

Честита дъщеричка, Бани, да ти е жива и здрава Clover
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

alexia
Newbie
*

« Отговор #14 -: Май 29, 2009, 13:25:00 »

Прекрасна е, Бани  Kiss
Активен

diva_kotka
Newbie
*
Публикации: 50

« Отговор #15 -: Май 29, 2009, 13:30:42 »

Честито бебче! Да е жива и здрава и много много да ви радва  Kiss
Активен
black_berry
Newbie
*
Публикации: 1458

« Отговор #16 -: Май 29, 2009, 13:41:59 »

Леле колко е хубава и голяма... Пу-пу  Kiss
Активен
PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #17 -: Май 29, 2009, 13:54:49 »

Леле, Бани страхотни сте, пу пу! Да ви е жива и здрава бебка и да ви радва много  Clover
Активен
doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #18 -: Май 29, 2009, 14:02:48 »

Честито,Бани - да ви е жива,здрава и много послуна сладката дъщеря SmileВие сте преизпълнили плана с килцата и сантимерите за първите два месеца - така,че спокойно и безаварийно кърмене и гледане желая Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #19 -: Май 29, 2009, 15:00:18 »

Съжалявам, че е било толкова трудно с раждането, но се забравя, особено щом имаш бебче вкъщи, даже и няма значение вече, следващият път по-добре Smile

Важното е, че си спокойна и се справяте. Дано не те дразни само свекърва ти излишно като останете сами. А защо Шейново? Мислех, че избра частна болница някаква?

Много голямо момиче си имаш, гледа и се усмихва наистина като 2месечна Smile
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6368

Усмивка

« Отговор #20 -: Май 29, 2009, 15:09:39 »

Честито, Бани! Smile Много се радвам за цялото семейство Smile
От тук нататък само здраве и щастие ви пожелавам Kiss
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #21 -: Май 29, 2009, 15:20:43 »

Какви сте големи и бузести  Kiss Не бях виждала толкова голямо бебче!
Както каза Биз, всичко се забравя, гушнеш ли мъника, всичко друго се обезсмисля!  Kiss
Много прекрасни мигове ви желая!  Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3178

« Отговор #22 -: Май 29, 2009, 15:28:51 »

Честито бебе!
 Да ти е живо и здраво бузестото момиченце!
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12075

« Отговор #23 -: Май 29, 2009, 15:29:06 »

Честито, прекрасно семейство! Бебка е много хубава, избрали сте и страхотно име (Альо, гадино, пак намаза!) - само хубави моменти ви пожелава, да расте много здрава и палава Smile
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #24 -: Май 29, 2009, 15:56:46 »

Ух,направо се чувствам като форумна кума,която няма нищо общо.И Фоксови и малката Баничка.

Ама колко е голяма,а?Бани да не си преносила с 2 месеца. Lol
Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7797

Heart follower

« Отговор #25 -: Май 29, 2009, 16:26:54 »

Честито, Бани! Много е хубава и много хобаво име сте и избрали  Kiss Да ви е жива и здрава и много да ви радва!  Smile
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #26 -: Май 29, 2009, 16:48:46 »

Бани, честита дъщеричка! Пожелавам много здраве и щастие на цялото семейство!

Снимките са страхотни! Много е голяма и оформена Smile София изглеждаше така на 2 месеца Cheesygrin май счупи форумният рекорд за най-голямо бебе Cheesygrin (пу-пу)
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #27 -: Май 29, 2009, 17:11:23 »

хихих, много готина бебочка Cheesygrin такова голямо момиченце,за какво са ви мъчили толкова време за нормално раждане, то направо престъпление, да им се не види! Забравяйте бързо несполуките и игнор на свекито Cheesygrin
Активен
kateto
Newbie
*
Публикации: 4356

« Отговор #28 -: Май 29, 2009, 17:36:14 »

каква сладка голяма бебка си имате!! Да ви е жива и здрава и много да ви радва това съкровище Smile)
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #29 -: Май 29, 2009, 18:42:50 »

Бани, честита радост на теб и съпруга ти!

Да е жива и здрава малката принцеса Александра, да расте все така голяма и силна.
Видях я на снимките и е чудесно бебе!

Аз и сестра ми сме се родили също по 4.500 и то по естествен път  Smile и всички в родилното са се дивяли как изглеждаме като по на 2 месеца възраст. Сега като гледам твоето детенце и разбирам и аз, че наистина има разлика Cheesygrin

Желая на теб и съпруга ти енергия и щастливи мигове! А на теб и много бързо, пълно възстановяване.

А загатването за непрятния ти престой в Шейново ме притеснява много Unsure Защо така трудно се намира свястно медицинско заведение където раждането да остане един щастлив спомен, а не ужас... Unsure И тези дето се намират трябва да ти костват поне 4 заплати... Razz
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #30 -: Май 29, 2009, 19:09:15 »

Ех, Бани!! Честито ,честито , честито!!! Ако знаеш колко пъти съм си мислила за теб и дали всичко е наред, дали не е станало нещо лошо или някакво усложнение...Много се радвам , че въпреки премеждията отново си тук с живо , здраво и красиво детенце и ти самата жива и здрава. Пожелавам ти бързо възстановяване и по-малко безсънни нощи.  Kiss Clover

Мъчно ми е да чуя такива неща за Шейново, честно казано, но явно за две години може да са свалили драстично нивото, особено след рокадите в управата. Жалко наистина, че си имала лоши емоции там. Кой лекар те следи и изроди бебето?

П.С. Лелееее, сега видях , че е била 4,800 Shocked Shocked Shocked Кой е тоя изрод ,който те чака да родиш нормално искам да знам! Александра е първенец обаче! Cheesygrin
« Последна редакция: Май 29, 2009, 19:13:56 от Mina_21 » Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #31 -: Май 29, 2009, 19:24:43 »

Бани честито да ти е жива и здрава принцесата и много да те радва.  KissИхааа намери се кой да ме измести пт първото място за най голямо бебе  Clap
Активен

marilena
Newbie
*
Публикации: 292

« Отговор #32 -: Май 29, 2009, 21:07:26 »

С пожелание за здраве и любов в семейството ви и нека Бог да благослови малката Александра.

Моето бебе беше 4550 и се знаеше, че ще е с цезарово сечение вече в 8 месец като бях. Две седмици преди термина гинекологът ми ме прати в болница, за да съм там ако започне да излиза. На ехограф се вижда големината на плода. Очудвам се, че при такъв голям плод не са взели своевременно решение. Важното е, че сте живи и здрави и ви очаква вълнуващо време на опознаване.
Активен
mariiche_17
Newbie
*
Публикации: 279

Ju$† uN!qU€ -_-_- $€n$a†!°n <<< $o $w€€t

« Отговор #33 -: Май 29, 2009, 21:37:34 »

Да ви е жива здрава малката Александра , избрали сте  невероятно красиво име, нека то и носи само победи в живота ! И нека само да ви радва , успех !  Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8616

« Отговор #34 -: Май 29, 2009, 22:20:03 »

Честита радост  Kiss
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1479

« Отговор #35 -: Май 29, 2009, 22:49:21 »

Много се радвам за Бани! Много здраве и много красиви мигове желая на цялото семейство!!!  Kiss
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #36 -: Май 29, 2009, 23:00:18 »

Честито, Бани!

И ти съчувствам за тежкото раждане, защото и аз съм поизмъчила доста мама. Родила съм се 4300, а тя е с много тесен таз - тренирала е лека атлетика като малка, за секцио през 88ма не е ставало толкова лесно дума...
И все пак - да ти е живо и здраво хубавото момиченце! Много да се обичкате!
Активен

C’est tout!
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7087

« Отговор #37 -: Май 29, 2009, 23:59:48 »

Живи и здрави да сте  Kiss много хубаво бебе !
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7792

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #38 -: Май 30, 2009, 07:31:53 »

Честито, Бани! Прекрасни мигове с малката победителка ти желая, както и грижовен тати, който да ти е отммяна. Не се връзвай на свеки, да знаеш Kiss
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #39 -: Май 30, 2009, 13:23:53 »

Благодаря ви! Страшно много ме трогнахте с милите думи и пожелания Smile
В Патологията на Шейново ме следи д-р Василев, който се е родил 5200 и явно счита, че трябва всички да се измъчат като майка му. Иначе предния ден преди раждането д-р Герджиков ме гледа на ехограф и каза, че бебето е към 4400г. имало си води, плацента 2 към 3та степен и явно за това няма да се бърза. А пък аз няколко пъти ги питах и Герджиков и Василев " Аз искам да раждам по естествен начин, да не стане мн голямо бебето и да се наложи секцио?", а те "Няма да има проблеми"... В крайна сметка многото води, които си имах се оказаха зелени...Операцията ми я направи д-р Мишел и съм доволна от него, защото идваше да ме види няколко пъти, проверяваше ми раната. В операцията участваше и д-р Станков, който също се оказа доста мил.
Сега малко информация за нашето ежедневие с Алекс :
Храним се горе долу по 7 пъти на ден, като има само едно будене през ноща към 2-3 часа. Тези хапвания аз прекарвам в полу спящо състояние. Малко ми е тежко, защото аз обичам да си поспивам, но чуя ли я само да измрънка през ноща и съм на крак. С дрешките имах малък проблем, защото тези, които и бях купила бяха за новородено 50см. и те отпаднаха от гардероба и без дори да ги пробва, а някои бяха мн сладки. Същото се получи и с комплекта за изписване, който също беше размер 50.
Като цяло май я държа по съблечена. През деня е само с боди с дълъг ръкав и ританки, като през цялото време е и завита с по-плътна пелена.
Нощно време и слагам само пижамка и шапчица, ако ми се стори, че е по-хладно.
Опитвам се да спазваме някакъв режим. За щастие тя се буди горе-долу на 3часа. Вечер я къпем към 22-22ч30 после искам да я свикна, че след баня идва и хапването.
Първите дни къпането хич не и харесваше и мн плачеше. То и пъпа и още не беше паднал. Вече от 2 дни и падна и е мн по-спокойна. Макар, че онзи ден докато я къпехме беше една тиха съсредоточена и заглеждам водата някакви парцалчета - леко се беше изакала и с това приключи банята и Smile
Свекито за сега само я гледа и от време на време попипва, а аз изтръпвам като остане с бебка сама в стаята. Доволна съм, че не е изявила желания да я вдига, че тогава ще колабирам сигурно.
Днес и глади малко пелени и лепна с ютията етикета на една от пелените, той се разтопи, изцапа цялата ютия и след това вместо да глади почна да чисти ютията. Не пропусна да отбележи, че някой преди това също бил разтопил нещо...
Като цяло гледам да не и се ядосвам, но ме дразни, че прави забележки на майка ми. А тя супер мн ми помага и ми е страшна отмяна. Др седмица ще видя как ще се справям. Баща ми ще идва да ми помага за разходките и за това се надявам времето да се оправи и да почнем да излизаме.
Искам да попитам другите мами - нормално ли е след хранене бебка да повръща? На нас се случва по няколко пъти, но не след всяко хранене.
« Последна редакция: Май 30, 2009, 13:47:21 от bani » Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #40 -: Май 30, 2009, 13:31:52 »

сигурна ли си, че тва е повръщане-колко е и пресечено ли е?
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #41 -: Май 30, 2009, 13:33:22 »

Може да връща ако е преяла. Другия вариант е да и повдигаш леко главицата една идея, с пеленка примерно.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #42 -: Май 30, 2009, 13:39:02 »

не само главицата, цялото телце (от пъпа нагоре да речем) да под наклон 30-40 градуса.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #43 -: Май 30, 2009, 13:42:14 »

Бани, нормално е. Моят син в началото връщаше много и постоянно. Всъщност в болницата никога не му се случваше, но като се прибрахме - оле майко. Връщал е и на фонтан, и пресечено и просто му се излива мляко, дори и да съм го оригнала, след ядене си връща. Беше засилено много това между 2та и 4-5та седмица. Това, което трябва да си следиш е дали въпреки връщането пълни добре памперсите и дали като цяло изглежда нахранена и доволна. Ако после и при меренето е наддала добре - няма от какво да се притесняваш. Мен много ме шашкаше, още повече, че като съвсем малък изобщо не ми се беше регулирала нито кърмата, нито той знаеше добре кога да спре да суче и редовно преяждаше и връщаше, много ме стресираше. Но първо ме успокои педиатърката, после видях, че пълни памперсите добре и след това просто го приех и внимавах, колкото мога - да го оригвам, да го държа достатъчно време изправен. На мен това с повдигането на матрака не ми помогна, но можеш да пробваш. Просто се зареди с търпение и дрешки. Сега все още връща по малко, но не е така неконтролирано в началото, където са им съвсем малки стомахчетата и несвикнали на нищо. Оригвай го често на едно кърмене, ако можеш и ако е лакома и имаш много мляко, може и с малки почивки да кърмиш, но от моя опит поне - по-скоро се израства.

Кате, ако ще се повдига с 30-40 градуса, трябва целия матрак, а не от кръста нагоре.
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #44 -: Май 30, 2009, 13:42:46 »

не е пресечено, кърма си е. Аз все си мисля, че преяжда, защото доста лакомо суче, то не са едни пъшкания, задъхвания, премлясквания, и за това малко повече може би хапва. Нощем понеже и тя почти спи докато се храни и е по-спокойна в яденето тогава не връща нищо, но през деня наваксва Smile
Памперсите са пълни и коремчето и изглежда пълно.
Аз също си мисля, че е нормално, но на една позната бебето така връщаше и после се наложи на системи да го сложат и за това съм по чувствителна да не се случва нещо нередно.
« Последна редакция: Май 30, 2009, 13:46:08 от bani » Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #45 -: Май 30, 2009, 13:48:58 »

И моят е лакомник, а и в началото ми бяха и много препълнени гърдите и той едвам сварваше да преглъща. Съответно никога не е имал хранене по 30-40 минути, както често е нормално за малки бебета, а за 15 и майки и лели все ме гледат изпод вежда "ама той нахрани ли се изобщо".

Значи това, което описваш за познатата го имаше и моя приятелка, но при нея беше повръщане на всяко хранене и по много и не просто връщане на малко мляко, а на всичко поето (по-голямо петно от дланта ти например). Много е трудно в началото да прецениш кое е много или малко, но мисля, че с пълен корем и памперси ти е ясно, че не е същия случай.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #46 -: Май 30, 2009, 13:51:51 »

Биз, без значение, важното е частта, която написах, да е под такъв наклон. Ако е само главата, няма смисъл. Идеята е, че долния сфинктер на хранопровода е незрял и го преодолява самата гравитация, ако детето не е в такова положение, че храната от стомаха чисто гравитационно да не се връща обратно( т.е. стомахчето трябва да е по-ниско от хранопровода, което няма общо с главата).

30-40мин? Blink Ефективното сучене/съответно хранене е около 20 минути.
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #47 -: Май 30, 2009, 13:55:15 »

това е най-добрия ориентир, щом пълни памерса и не емного вяло бебето, т.е изглежда сито и енергично, значи че не е прекалено повърнатото. А от докторката ми знам, че чак след 1-я, средата на 2-я месец се научават лакомниците да ядат нормално. Мима винаги ми е повръщала след ядене, в началото веднага щом я вдигнех. Постепенно обаче това повръщане се увеличи и се наложи да давам добавката, за да намалим връщането. Но тогава не подходихме правилно и не вдигнахме на време матрака. Струва ми се, че поне това може да го направиш за свое успокоение. Дръж я и по-дълго време изправена. А иначе може и от коликите да повръща, ако много се напряга и напъва  Rolling Eyes
А какви 30-40 мин, никога не е било това. Накрая за 6 минути и беше готова.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #48 -: Май 30, 2009, 13:59:11 »

Еми просто като съвсем новородени не всички бебета сучат ефективно, затова. Някои са поспаливи, то става 40 минути с всичкото будене, ръчкане, оригване и т.н. А сега правим толкова само вечер, докато заспи и пусне.
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #49 -: Май 30, 2009, 15:16:40 »

Алекс суче 10 мин. оригвам я чакам, ако изяви желание за още ядене и давам и пак около 10 мин. Но на някои хранения вадя зърното да поспре малко да яде, че се стряскам от скоростта, с която суче.
Тя за сега си спи в количката, а през деня на нашето легло. Стаята и не сме я подредили, за това вместо матрачето и сложих възглавничка, която започва малко над пъпчето и я повдига нагоре.
Днес почти не е връщала.
Вчера мн се стреснах, защото си спеше върху мен съвсем спокойна и изведнъж заплака. После спря и продължи да си спи. Според мен сънуваше, беше хем стряскащо, хем интересно и толкова жално
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #50 -: Май 30, 2009, 16:59:55 »

Милата душишка.  Smile
Активен
aleks
Newbie
*
Публикации: 2162

« Отговор #51 -: Юни 01, 2009, 09:30:21 »

от мен огромно честито за бебка! разкошно име  Wink
да е жива и здрава, холяма хубавица и умница!

п.с. споко със свекървите - неизбежно зло са, май!!!!
Активен
bani
Newbie
*

« Отговор #52 -: Юни 01, 2009, 19:35:33 »

Здравейте, да се похваля вчера ни беше първата разходка навън.
Мина като цяло доста добре, но парка беше адски пълен и това направо ме влуди. Толкова народ, една блъсканица, нямаше свободни пейки, шумотевици. ОТ тази страна на нещата беше кофти, но пък ние си намерихме по-спокойно място.
Бях се изцедила предварително и се готвих да я храня с биба, само дето кърмата беше изстинала и тя не искаше да я яде. И като нададе един рев...аз паника.. мъжа ми се опитва да ми помогне, да я вземе, а аз от паниката и не искам да му я дам, бора се с бибата и накрая се предадох дадох му я и тя веднага се успокои. После отидохме до колата и там я накърмих и всичко завърши благополучно.
Разхождахме се към 3ч. Тя през поголямата част от времето си спинкаше. Smile
За съжаление ми се струва, че ме е обзела следродилна депресия и направо се плаша.На моменти се издразвам на мъжа ми, увиквам го и после като помисля виждам, че не съм права, а той един хрисим седи и изчаква да ми мине, успокоява ме.
Може и да е от това, че спя по-малко от колкото съм свикнала, а на мен това веднага ми се отразява. Каквото и да е, надявам се скоро да мине...
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2740

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #53 -: Юни 01, 2009, 19:38:54 »

Честита рожба, bani! Kiss
Да ви е здрава, все по-прекрасна (голям бонбон Wub) и много да ви радва, мило семейство! Kiss
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #54 -: Юни 01, 2009, 20:07:36 »

Бани, ако приемаш съвети - малко ти е още бебчето за биберон, внимавай. А и няма нужда да му даваш изцедена кърма на разходка, мнооого по-добре е да си правите по-кратки разходки в началото и да го кърмиш или пък както сега - в колата. С времето ще видиш, че ако ти се случи такава ситуация навън е по-добре и по-лесно да го накърмиш на някоя пейка, отколкото да се шашкаш и да се тормози и детето и ти покрай него. А и на бебетата на кърма по принцип им е трудно да пият от шише, не е само заради температурата. Просто го имай предвид, за да не подготвяш всеки път, а да се оказва, че тя ще се пръсне от глад, но няма да пие от него. А и кърменето успокоява и теб и нея навън.

Иначе - честита разходка и то днес - на първия ви детски празник Smile Ще става по-лесно и няма да се изнервяш вече.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #55 -: Юни 02, 2009, 15:28:56 »

хм, аз пък за биберон за друго знам, че не е хубаво да свиква-защото от шишето директно им се излива в устата(особено ако дупката е по-голяма) и не изисква особен зор, както кърменето, та като свикне на лесно-после няма да иска да суче.
Активен
Eli
Newbie
*

« Отговор #56 -: Юни 02, 2009, 15:50:24 »

Бани, внимавай с храненето с биберон, защото както Катерина е написала по-горе, бебетата много лесно свикват да се хранят от шише и после не искат гърдата и някои така се отбиват. Райън навремето за малко да се отбие с тия шишета, пък с цеденето си докарах хиперлактация и гърдите ми постоянно преливаха от кърма и бяха много болезнени! Най-доброто и най-лесното е храненето от гърда. Предполагам ти е неудобно да кърмиш навън и аз бях така в началото, но можеш да ползваш леко памучно одеалце. Слагаш бебето на гърда и отгоре намяташ едно одеало, само, че тънко, за да не се запари в жегите. Не се притеснявай, в началото винаги е малко трудно, но постепенно свикваш и влизаш в ритъм, ще можеш да предвидиш кога ще спи, кога ще огладнее и кога ще е най-подходящо за разходка Smile

За следродилната депресия, всички сме така Smile сега чакам и мен да ме удари Lol мъжо постоянно е нащрек, много е мил и внимателен и мисли 3 пъти преди да каже нещо Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #57 -: Юни 02, 2009, 20:31:14 »

Кате, по принцип кърмените бебета по-трудно приемат биберон - шише и залъгалка, дори някои майки имат проблем, когато им се налага все пак да дават шише. Но пък и е другото - че ако приеме охотно шишето, определено ще му е по-лесно и може да се отбие.

А за депресията - въпрос и към Катето - известно ли ви е за нещо като терапия с Магнезий? Знам, че понякога недостига му води до такива състояния, а ми беше чудно защо, след като през бременността се пие в промишлени количества, не се препоръчва по време на така известния тежък следродилен период, да се продължи малко приема му.

Ели, не е ли късно за следродилна депресия при теб? Аз си мислех, че е веднага след раждането - до месец, два или кой колкото го държи.
« Последна редакция: Юни 02, 2009, 20:35:10 от bizzare » Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #58 -: Юни 02, 2009, 21:57:09 »

Ами мисля да си взема слинг и може би така ще ми е най-лесно за кърменето.
Иначе още в родилния дом и даваха биберон, докато ми тръгне коластрата и на някои ядения редувах.
Сега и давам водичка с биберон. Внимавам с кърмата, но и лекаря ми каза да се изцеждам примерно сутрин, за да видя колко кърма имам и да и го дам с биберон. Надявам се да не повлияе на сукането и. Биберона, който ползвам е такъв, че трябва да си суче преди да потече, а не директно да се изсипва в устата и.
Днес излязохме пак на разходка и добре, че бяхме наблизо, че за малко да ни застигне бурята, която се разрази.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #59 -: Юни 02, 2009, 22:16:04 »

Тоя лекар много странни съвети дава. Мое мнение - колкото по-малко се тормозиш с шишета, особено пък с такива пробни кърмения, толкова по-добре. Имай си вяра и не се притеснявай, ако ти се струва, че някой път суче по-малко или ти се струва гладна. И така да е, няма да и стане нищо, а следващия път ще си навакса. Иначе може да влезеш в порочен кръг от теглене, мерене и вечно притеснение дали суче достатъчно, цедене, даване с шише и т.н.
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #60 -: Юни 04, 2009, 09:44:34 »

Иначе още в родилния дом и даваха биберон, докато ми тръгне коластрата и на някои ядения редувах.
Сега и давам водичка с биберон. Внимавам с кърмата, но и лекаря ми каза да се изцеждам примерно сутрин, за да видя колко кърма имам и да и го дам с биберон. Надявам се да не повлияе на сукането и. Биберона, който ползвам е такъв, че трябва да си суче преди да потече, а не директно да се изсипва в устата и.

Явно е лекар от старата школа щом дава такива съвети UnsureАко се притесняваш за наддаването,вместо да цедиш,просто вземи везничка назаем за няколко дни, виж как наддава и дишай спокойно SmileБебето е най добрата ти помпа и то определя  колко мляко му трябва,подавайки сигнали на организма ти сучейки Smile
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #61 -: Юни 04, 2009, 10:15:47 »

Бани, ако не си сигурна дали бебето яде достатъчно, наблюдавай памперсите. На тази възраст трябва да имаш минимум 4 наакани и 6 напишкани за един ден. Ако ги имаш значи кърмата ти е достатъчна (не че има причина да не е) и бебка си хапва добре. Можеш да се консултираш и с "консултант по кърменето" и от него ще получиш много по-адекватен съвет, отколкото от педиатър (за кърменето имам предвид)...

Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #62 -: Юни 17, 2009, 22:51:10 »

Да се разпиша, че отдавна не съм писала.
Днес се уморихме страшно мн с бебка, че я помъкнах с мен по магазините. На два пъти ми направи един и същи номер : Влизаме в магазина тя спи, аз влизам да пробвам в пробната и тя почва да плаче, излизаме от магазина и тя заспива. леле голяма ми е хитруша. Това ми го направи и един път на гости : бяхм я сложили да си легне на дивана в същата стая смеи сме на масата, нещо проплаква, аз ставам да видя какво има и щом я приближих и тя заспа Smile
Иначе утре ще ходим да и бият хепатитната ваксина, но аз ще и дам предварително едно хомеопатично, което неотрализира отрицателните ефекти на ваксините. Утре ще ни и мерят. Миналата седмица ходихме на контрола само за кг и беше вече 5450г. От тогава спрях да се притеснявам за кърменето и повръщането. Ще видим утре как е положението и на см Smile
Ще кача може би утре нови снимки, да видите как се развива. Пупи сега те разбирам като в началото говореше все за НИЕ ПАПКАМе примерно Smile аз все в мн. ч. говоря.
Ставам, че ще чипкаме бебка Smile
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6368

Усмивка

« Отговор #63 -: Юни 17, 2009, 23:07:33 »

Бани, таткото помага ли? Cheesygrin
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #64 -: Юни 18, 2009, 10:24:03 »

Помага, той ни кара до разходката и после ни прибира, сменя памперси и прави вечерния масаж Smile Не мога да се оплача от него. Само където от време на време работи до късно, но няма как, нали някой трябва да изкарва пари Smile
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #65 -: Юни 18, 2009, 10:25:04 »

Сложи малко снимки на прекрасницата...
Всъщност, има ли нови във ФБ й?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #66 -: Юни 18, 2009, 12:10:41 »

Браво за килограмите! Чакаме и снимки с нетърпение  Kiss
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #67 -: Юни 18, 2009, 13:19:18 »

Бани, как сте?
Много добре напредвате с килцата.
Честита ви месечинка с малко закъснение,ама аз напоследък с всичко закъснявам, та и с поздравленията Rolling Eyes Big grin
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #68 -: Юни 19, 2009, 14:11:04 »

Вчера ходихме на консултация и ни поставиха повторно Хепатитната ваксина. Мериха ни отново вече е 5780, което значи, че за една седмица е качила 300г. Вече е и 58см.
Лекаря ни е мн смотан и мисля да го сменям. Нищо не ни казва, страшно разсеян е, а и нещо не ми харесват методите му. Иска вече да почвам да я захранвам със сокове. Според мен е още рано.
Ели, и на нас ни предписаха Витамин Д, но още не съм почнала да и го давам.
Другата седмица ще правя погача на бебка и в момента се занимава с организацията. Хич не ми се прави вкъщи, защото ще падне страшно чистене и преди и след тържеството. За това съм решила да го направя в детски парти център. Така и хората ще се тръгнат след 2ч(за толкова е запазена залата), а не да се забравят и после аз да съм горхнала. Малко егоистично от моя страна, но няма как. В събота пък сме на сватба и се чудя дали да вземем и бебинка, но май още и е рано, най-мн да я стерсират толкова мн хора.
Ето и малко снимки Smile

http://www.facebook.com/album.php?aid=85335&id=505063615&l=f4814663ac

Забравих да ви почерпя за месечинката ни Smile
« Последна редакция: Юни 19, 2009, 14:13:35 от bani » Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #69 -: Юни 19, 2009, 14:20:50 »

Аз тея съм ги виждала вече.
Искам новиииииииииии  Cheesygrin
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #70 -: Юни 19, 2009, 14:25:05 »

una hada е има няколко, които качих преди минути и тях ли успя да видиш във ФБ?
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #71 -: Юни 19, 2009, 14:34:13 »

Да, в твоя профил, нали?
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #72 -: Юни 19, 2009, 14:36:27 »

Бани, разкошни сте. Супер идея за погачата, съвсем не е егоистично. И аз не бих се наела с цялото чистене и посрещане у дома. Все с такива темпове да расте малката и много да ви усмихва.
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #73 -: Юни 19, 2009, 14:38:53 »

уна мн си бърза Smile
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #74 -: Юни 19, 2009, 14:42:27 »

Следа ви аз
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 690

« Отговор #75 -: Юни 19, 2009, 14:43:54 »

Много красива принцеска си имаш, Бани. Все така да расте и слуша.
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #76 -: Юни 19, 2009, 15:15:21 »

Бани, много добро решение за партито е детският център, хич не е егоистично, просто българите нямаме особена култура на гости и често се прекалява с гостоприемството - като стане едно пиене, уливане, до вечерта. Правилно си го изиграла.  А на сватбата по-добре не я взимай беба - ще се пищясате и двете.
Активен
lady_dy
Newbie
*

« Отговор #77 -: Юни 21, 2009, 21:58:47 »

Мм, Бани, и аз протестирам за нови снимки във фейсбук!  Cheesygrin Тези ги видях още от началото, когато те намерих.  Cheesygrin

Иначе браво на бебка. Да расте много здрава и послушна!  Smile
Активен
PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #78 -: Юни 23, 2009, 17:03:32 »

големи сте сладури  Big grin пу пу
Активен
bani
Newbie
*

« Отговор #79 -: Юли 07, 2009, 08:00:49 »

Да се разпиша, че отдавна не съм влизала.
Бебка расте, всеки ден се променя. Все повече се фиксира и най-често го прави като се загледа в мен. Гледа ме с такова очакване, че на мен чак ми става неудобно  Lol МН се смее, гукаме си. КАто цяло спи, нощем прави пауза от 23-24ч до 7-8ч и мама си поспива Smile
Единствено ме притеснява, че на 2 пъти ми повърна на фонтан. Не знам дали е страшно, дали защото е преяла или ако сме я раздрусали в колата, или пък съм я стегнала с памперса, не знам какво да мисля. Дано да няма проблем и да си наддава.
БЦЖ и е малко зачервено и не знам дали така е нормално, ще я водя тази седмица да го погледне педито. Също така ще ходим на ортопед. Като междудругото аз пък трябва да ходя на изпити, че съм в сесия, а така не ми се учи и толкова съм зле с паметта, че не знам какво ще правя.
Отивам малко да дремна до другото хранене.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #80 -: Юли 07, 2009, 09:13:19 »

Не е фатално, че инцидентно е повърнала. На мен дето вече не ми се случва, ако знаеш как буквално го полях с мляко. Тъкмо беше ял и се заиграхме и аз какво взех, че го наклоних назад и като потече това мляко от устата, през цялото му лице, че в окото, по косата, ужас. Той даже и не разбра, само ми се хилеше Smile

За БЦЖ-то също е нормално, дори е задължително да се зачерви - значи си е изградила имунитет.

Поздравления за нощната пауза. И аз почти не кърмя вече вечер, само инцидентно, но не мога да се похваля с такъв дълъг и спокоен сън.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #81 -: Юли 07, 2009, 09:44:34 »

на всички мамета им се струва, че детето на фонтан повръща Smile самият факт, че се "излива" и "потича" отписва възможността да е на фонтан Smile
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #82 -: Юли 07, 2009, 11:10:35 »

Да, да, на Дариян не беше на фонтан, изля му се буквално. Но няма какво да ни се струва, защото винаги си личи кога е така. Особено на малките бебета често им се случва.
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #83 -: Юли 09, 2009, 14:20:31 »

Няколко снимки Smile
http://media.snimka.bg/3586/013426954.jpg
http://media.snimka.bg/3586/013426953.jpg
http://media.snimka.bg/3586/013427118.jpg
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #84 -: Юли 09, 2009, 14:55:06 »

Втората снимка е страхотна! И това едномесечно бебче прилича на голямата приятелка на моя хулиган Cheesygrin
Досаждат ли ти много по улиците като ти казват, че е много голяма?
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #85 -: Юли 09, 2009, 14:55:34 »

Сладурка  Razz
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #86 -: Юли 09, 2009, 15:16:06 »

Е, Биз, ние след 5 дни ставаме на 2 месеца Smile Но иначе да редовно ми казват :" На колко е на 2 месеца, 3?"  когато не ми се занимава казвам да и продължавам. Ако пък имам нерви им казвам и от там се почва :ама сериозно ли, леле колко е голяма, на една моя приятелка дъщерия и е н 4 месеца и изглежда така(на пример Smile
Днес е мн непослушна, май е защото имам да уча ;)
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #87 -: Юли 15, 2009, 14:15:26 »

Здравейте, да се отчета, напоследък бебка е мн неспокойна, мисля че е от жегата.
 Вчера ходихме на ортопед и за съжаление ни казаха, че лявата и ставичка не е добре развита и трябва да носи едни гащи, за да си държи по-разтворени крачетата. За да го определят и на рентген ходихме, беше мн мъчително,защото трябваше да и държим опънати крачетата и да не мърда.. Както и да е аз ще се консултирам и с друг лекар преди да ги сложа. Според мен искаха да си продадат гащите, но ще видим.
Ето няколко нови снимки и да почерпя всеки с каквото иска, че вчера имахме месечинка Smile
http://www.facebook.com/photo.php?pid=2191244&l=6cb6fe37b6&id=505063615
http://www.facebook.com/photo.php?pid=2191245&l=0b0c1b177f&id=505063615
http://www.facebook.com/photo.php?pid=2191246&l=634af4c808&id=505063615
http://www.facebook.com/photo.php?pid=2191251&l=3922def8b9&id=505063615
http://www.facebook.com/photo.php?pid=2191250&l=0e62fa2db3&id=505063615
Утре ще ходим на консултация и ще видим как растем Smile
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #88 -: Юли 15, 2009, 14:19:46 »

Аз ги видях вече, голяма е сладурка.
А за ставичката, посетете на истина друг лекар, защото може и заради гащичките да ви го казват, те са скъпички доколкото си спомням
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #89 -: Юли 15, 2009, 14:26:52 »

Честита месечинка!
Бани, в моята тема наистина обсъждаха един лекар, който винаги изписвал ортопедични гащи, защото били негови или нещо такова. Но пък, ако е видяно на рентген това нещо, си мисля, че не е майтап вече, но не пречи да провериш все пак наистина. Освен това не знам с какви памперси сте, но Либеро са точно ортопедични за такива случаи, а много лекари вместо гащи препоръчват носене в кенгуру. Предполагам знаеш, че за такива проблеми най-добри са си в Горна Баня и успех.
Ще видя снимките после вкъщи, че навън много ми свети и не виждам нищо.
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #90 -: Юли 15, 2009, 15:05:01 »

Ами ние ходихме точно в Горна Баня. лекарят -д-р Тодоров я гледа на ехограф сумати време и не беше сигурен и за това викна лекаря, в чийто кабинет се продаваха гащите. Първоначално д-р Тодоров мислеше ремаци да и слага за 4 месеца, после каза, че май не е за тях, после реши да ни прати на рентген и като видя снимката - първите му думи бяха "а май ще ви се разминие", после пак пита лекаря с гащите и накрая ни казаха, че за всеки случай ще ги носим за месец и половина. Гащите са 24лв. Смешното беше,че първоначално д-р Тодорв ни каза "нали знаете, че само в началото на месеца ехографа е безплатен, за това, ако искате или си го платете или се запишете за чакащите в началото на месеца" и после като го питах колко да му платя, е няма да плащате?! Абе не знам, ще покажем снимката и на др лекар.
Биз, ползваме Памперс слип енд плей.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #91 -: Юли 15, 2009, 18:31:15 »

Ууу, как ти харесват тия, ужас, едвам ги изтраях. Актив бейби са с ластици и са ми много по-удобни. Питай за Либерото и за кенгуруто тогава, със сигурност помагат и примерно може да ви се размине само с тия мерки.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #92 -: Юли 15, 2009, 21:07:44 »

Прекрасна е малката. А усмивката и е убиец  Cheesygrin
За ортопеда, ще споделя, че и ние търсихме второ мнение, защото ни се разминаваха гънките. Първият ни наплаши, втория ни успокои и каза,ч е не е проблем. И все още се разминават. Така че, добре си решила, иди за второ мнение. Но даже и да се наложи да ги поносите за мсец, два, ще го изтърпите, щом е за детенце  Kiss
Слип енд плей и аз ги намразих, след като й се обрина дупето на Мимка. А и ми миришеха отвратително   Razz
Активен

aleks
Newbie
*

« Отговор #93 -: Юли 16, 2009, 13:25:27 »

бани, ави имаше същия проблем. не е болка за умиране. гащите не струваха повече от 20 лв и ави го носеше само като спи. не роптаеше изобщо, с нищо не й пречеха. на контролния преглед след 2 месеца всичко беше ок. не си го слагай на сърце. често срещано е.
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #94 -: Юли 16, 2009, 18:22:53 »

Бани, аз мога да ти препоръчам един много готин ортопед- д-р Михаил Алексиев. Приема и в Горна Баня , и в Исул, и в център Детско здраве. Навсякъде може с направление.Човека е много компетентен, не е меркантил, и има подход към децата. Никога не е излишно още едно мнение, така знам аз Smile
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #95 -: Юли 20, 2009, 00:04:40 »

Здравейте, малко да се разпиша Smile
Показах снимката и на др лекар и той каза, че всичко изглежда добре и няма нужда от гащите.
Иначе ходихме на консултация бебка е станала 61см. и 6710, похвалиха ни, че растем чудесно и че мн хубаво, че сме само на кърма, да продължаваме все така Smile А като казах, че не се буди нощно време и лекарката ми каза : и вие си мислите, че гледате бебе Smile
Вчера дори я водихме за малко на сватба, в смисъл тя дойде(сама ;) само да я накърмя и за кратка разходка, мястото на сватбата беше приказно, само че беше мн шумно. Виждаше се цяла София, уникално...)
Леле от колко време го пиша това съобщение, не е истина... утре по-подробно Smile)
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #96 -: Август 29, 2009, 00:36:44 »

Здравейте, от много отдавна не съм писала в темата си, но гледам по цял ден да сме на разходки докато е хубаво времето. Вече усещам как лятото си отива и ми е едно криво...
какво ново при  нас:
Водихме бебка на море за 10 дни. Мн добре го понесе, ние също добре си изкарахме. Спинкаше си, хапваше си, а на плажа само в количката и под чадъра. Мн подухваше и за това само веднъж я сложихме в шезлонга.
Мен пък ме хвана някакъв летен вирус и там 2 дни повръщах и пазих тоалетната, но тогава Алекс беше образцова само папкаше и мн слушаше, сякаш разбираше, че на мама и е лош, страшно добричка ми е.
Онзи ден и сложихме първия Пентаксим, малко поплака, но само в кабинета на лекаря. После стана по поспалива и само това Big grin
Като мерки - 7540г. и 65см. Вече сме с дрешки за 9 месечни Smile
Днес помагах на братовчедка ми за гледането на близначките и, които са на 9 месеца. Толкова рев не бях виждала, мн са нервни растат им зъби, опитват се да ходят и бешше страшно. Алекс пък си кротуваше, папкаше, гледаше си и се смееше. Не се стресна от рева на братовчедките си, но като си тръгвах бях като труп. Хич не е лесно с 2 бебета( в случая си бяха 3, ама страшна работа) Сестра ми пък каза, че в близките 4-5 години нямало да мисли за деца след преживяното днес... беше страшно...
Амитова от мен.
Лека и спокойна вечер на всички Smile
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #97 -: Август 29, 2009, 12:13:45 »

Привет, Бани, твоята госпожица много расте Smile Пу-пу.
А братовчедка ти сама ли си гледка близнаците ?
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #98 -: Август 29, 2009, 12:34:00 »

Оле, то мойто бебе направо хърба беее  Razz
Браво Бани, все така послушничка да ти е  Kiss
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #99 -: Август 31, 2009, 11:45:07 »

Ами, Бамбина, то все някой и помога на братовчедка ми, но тези дни баба и се разболя, майка и и мъжа и вече нямат отпуска и тя остана самичка. Хич не и е лесно с по едно бебе във всяка ръка нищо друго не можеш да свършиш, а те бая си плачат... Като поотраснат ще и е по-лесно самичка, но за сега си има нужда от помощ.
Ето и малко снимки от нас :
http://www.facebook.com/album.php?aid=101468&id=505063615&l=6c998ad567
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #100 -: Август 31, 2009, 14:27:42 »

Картинка е щерка ти, Бани Smile
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #101 -: Август 31, 2009, 15:18:17 »

Абе много бубено,това бебе,бе!!! А ей тая  : http://www.facebook.com/album.php?aid=101468&id=505063615&l=6c998ad567#/photo.php?pid=2439553&id=505063615&l=6c998ad567 ,направо кърти честно!!!

Бани,много хубави очи имаш,направо си чудна,аз съвсем друга си те представях.
Активен
bani
Newbie
*

« Отговор #102 -: Август 31, 2009, 15:54:02 »

Интересно ми е, ако имаш време да споделиш как си ме представяше Smile
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #103 -: Август 31, 2009, 16:02:15 »

Ами как да ти обясня,накак по-дребна,по-костелива,то както и да го обясня,ще излезне негативно,а не е. В никакъв случай не си представях такова лъчезарно и топло момиченце.
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #104 -: Август 31, 2009, 16:08:55 »

Але, уникален начин имаш да направиш комплимент, не мога да не ти го призная и да не се възхитя Lol
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #105 -: Август 31, 2009, 16:09:30 »

хехе, радвам се, че си се обръкала тогава и жалко, че съм ти създала такова впечатление;)
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #106 -: Август 31, 2009, 16:19:53 »

Але, уникален начин имаш да направиш комплимент, не мога да не ти го призная и да не се възхитя Lol

Тихо ти.

хехе, радвам се, че си се обръкала тогава и жалко, че съм ти създала такова впечатление;)

Знаех си аз,че ще прозвучи гадно,ама на.Не мога да говоря на български явно.Но в никакъв случай не съм имала негативно мнение за външния ти вид.Напротив. Сега ще се обяснявам като на пазара,значи,къде се обадих и аз.

Представях си те някаква много мъничка и съвсем дребничка,с мини-ръчички и краченца.Като порцеланова кукла,а не като слънчева кукла. Дано го обясних.

Галина,ако се обадиш,ще те изкажа.
Активен
bani
Newbie
*

« Отговор #107 -: Август 31, 2009, 16:23:33 »

не съм се обидила Smile споко, няма нужда да се обясняваш и все пак мерси за написаното Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #108 -: Август 31, 2009, 17:50:40 »

Леле, колко е сладка тая малката! Честно казано като и каза размерите си мислех, че е като едно 9 кгмово наборче на синът ми - мнооого тантуреста, ама тя е просто като голямо бебе, толкова е съразмерна и никак шишкава. Наистина е кукличка, да ти е жива и здрава.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #109 -: Август 31, 2009, 17:59:22 »

Бани, много ти е красива бебата. Направо завидях за кърмаческите гърди  Wink

П.П. Пу-пу!
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #110 -: Август 31, 2009, 19:08:56 »

Голяма е сладурана малката. Пу-пу!  Kiss
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2747

« Отговор #111 -: Август 31, 2009, 20:33:21 »

Снимката на плажа, където гледа жално ми е любима!  Stuart Lol

Много е сладка и постоянно прави някакви физиономийки!  Stuart Stuart Stuart
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
bani
Newbie
*

« Отговор #112 -: Август 31, 2009, 21:49:31 »

Благодаря, момичета, винаги ми става едно мило и гордо като ми я хвалят  Kiss
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #113 -: Септември 10, 2009, 15:20:28 »

Бани,честита рожбичка! С няколко месеца закъснение,но ме хвана липсата внезапно! Да ви е живо и здраво детенце,много да ви радва и да ви расте щастлива и умна девойка!

Давай снимки и аз да видя бебата!
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
katerina
Newbie
*

« Отговор #114 -: Октомври 06, 2009, 21:48:17 »

Много е сладка бебата Cheesygrin
Активен
aleks
Newbie
*

« Отговор #115 -: Октомври 07, 2009, 10:45:07 »

пак не можах да си отворя снимките....не е честно. страдам!  Cry
Активен
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #116 -: Декември 13, 2009, 19:40:21 »

Страхотна е бебка, много е сладка Cheesygrin
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #117 -: Януари 11, 2010, 09:58:43 »

Хайде драсни някой ред, как сте, растете, хубавеете, пък какво е пухкаво това момиченце. Ама разкажи ни как минават дните ви  Kiss Cheesygrin
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #118 -: Януари 11, 2010, 13:10:37 »

Така да се разпиша и аз Smile
Алекс има 2 зъба, горния и венец е адски подут и вече се показва и  3то зъбче, но според мен скоро ще се покажат поне още 3, на мн места и е подуто. Надявам се като се покажат да се поуспокои малко, че е страшно. В отчетната тема на Ели бяхте писали за нощните хранения и ставания. Алекс до преди да се почнат зъбите беше бебе за чудо и приказ заспива към 22ч и се буди в 10ч, но от зъбоникненето се бъди в 3-4ч и после в 7ч и към 10ч и после почват занимавки до обедното пюре.
Не знам наистина какво ще правя с тези будения, аз не мога да се наспя като труп съм по цял ден не съм особено активна(в домакинството ;) за разходки и забавления намирам сили Smile
За храненето - основно е на кърма, като за обяд яде зленч. или месно пюре, а следобяд плодово. И дори тези хранения не са и заместени след тях иска да яде. АКо обаче сме навън може да заспи и без кърмене. Наистина не знам как ще стане въвеждането и на други хранения. Отворена съм за идеи всякакви Smile Пробвах с попара, но не иска, затваря си устата и няма отваряне. Мн е конкретна в желанията си, ако не нещо не иска просто не го яде и обратното, ако нещо и харесва си настоява. Яде предимно купени пюрета, защото не иска моите и за мен така е идеално/не толкова от фин. гледна точка, но това е др. тема/ Вчера и давам "пиле, картофи и моркови" не и хареса и твърдо ми отказа, реших, че не е гладна и я оставих малко, но почна да мрънка и и стоплих др пюре "заешко с картофи и копър"отваряше устичка ояре преди да съм напълнила лъжичката.
Иначе пълзи, изправя се сама и от няколко дни се опитваме да ходим, че вече не ми остана кръст да я нося. Не че това ще намали носенето, но все пак. Като кг не сме я мерили от около 3 седмици тогава беше 9800г/72см., но от тогава ми се вижда по тежка. не е мн по приказките, казва само "баба" и то ако е на кеф. Подава ръчичка за здрасти, крие се като и каза "ский се бръзо".
Снимки съм качила във ФБ.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #119 -: Януари 11, 2010, 16:57:18 »

Ами Бани някои деца са просто по-претенциозни откъм храна. На моята дружка детето е същото, единственото, което мога да те посъветвам е да не я тормозиш, защото с времето ще прояде, но пък споменът, че храненето е време за мъчения, ще стане. Щом яде някакъв вид месо със зеленчуци, давай и него до откат, не и трябва чак такова разнообразие, щом е проблемна с храненето, по-добре да яде един и същи вид месо и зеленчуци, но да ги яде с охота и спокойно. Проблемът при купешките пюрета е, че както си писала - може да свикне с прекалено фината консистенция. За попарата - някои деца не я обичат, моят син пък само нея иска за закуска. Просто и угаждай, за да се храни добре и спокойно, важно е, за да изградиш добра основа и навици на хранене, а не само да се мъчите. С времето ще прояде и други неща, а за кърменето няма за къде да бързаш. Имаш време до годинка да посвикнете, никой не е казал, че по книга за 10 дена заместваш ядене и от там нататък  безпроблемно. Дариян уж е добре захранен, но и той понякога ми отказва ядене и аз по преценка или го храня, или го кърмя. Друго - оставяй достатъчно време между храненетата - 4 часа, ако е успяла да изяде поне 100-120 гр твърда храна, иначе е твърдо вероятно да не е достаъчно гладна и да се назландисва. Ако е яла малко, пробвай да не я кърмиш, колкото е изяла, толкова и така постепенно я вкарай в някакъв режим по часове с равни паузи и сравнително равни количества храна. По-добре да яде по 50-70 гр, но редовно - на 3 часа, отколкото да се надумка с повече и после няколко часа да не яде изобщо.
И още нещо - само плодово ли даваш за следобед, защото то не е достатъчно засищащо по принцип и тогава не е лошо да си досуква.

Така или иначе се води по нея, не я насилвай и по-скоро се вкарай в нейния ритъм, отколкото нея в твоя. Това за часовете за хранене да ти е по-скоро като ориентир кога може да е гладна.

Ужасно е това захранване след нещо толкова лесно като кърменето Smile
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #120 -: Януари 12, 2010, 00:39:00 »

Биз, аз хич не я насилвам,давам и това, което обича като пюрета и количеството, което иска. Просто от време на време и предлагам някое ново пюре да видя дали няма да и хареса, ако да повтаряме, ако не изчаквам да мине известно време и пак и го предлагам. На пример в началото на захранването хич не харесваше моркови и тиквички, а сега страшно мн ги обича. А относно количествата до скоро изяждаш по едно малко бурканче от 125гр зел., но вече яде и по 190гр. сученето след пюрето е някакво мин. количество за около 5мин и заспива. Следобед давам само плодово, защото то нали е за между храненията,но ако сме вкъщи след него понякога се размрънква да я кърмя, а ако сме навън както беше днес на пример не иска и си заспива. Днес яде зел. в 13ч30 и цокна малко и после чак в 18ч и дадох половин плодово, а в 20ч я кърмих. За радост или съжаление дъщеря ми е  нощна птица, в това вече нямам съмнение, напоследък заспива в 0ч и утре съм решила да я будя по-рано и ще гледам през деня да я поизморя да видим дали довечера ще заспи по-рано, че не е човешко това.
Айде стига с моито глупости Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #121 -: Януари 12, 2010, 10:56:49 »

Ами тя си хапва добре, какво те притеснява? 190 гр. е супер просто. Иначе Дариян също редовно пропускаше кърменето навън, защото като порасна му беше прекалено интересно и не искаше да суче на открито. Затова въведох следобедното хранене - носих каша навън, ако се очертаваше да се приберем късно. Сега му взимам банан вече. Но по-често яде към 13-14 и ако не сме прекалено уморени от разходка, му правя закуска към 17.00 ч. Но напоследък по-скоро яде навън обяд, прибираме се към 16.00, кърмя го да поспим и починем и му давам да яде по-късно към 18.00-19.00, за да го засити преди вечерното кърмене. Ама тия режими постоянно се менят в зависимост какъв ни е графикът за разходка, който пък съответно се влияе от времето. Сега като проходи сигурно ще измисля нов режим, в който повече да играем навън и да не го оставям да спи в количката, а в къщи.
Активен

Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: