star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Въпрос относно бактериална вагиноза
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос относно бактериална вагиноза  (Прочетена 34007 пъти)
Tess
Newbie
*
Публикации: 1364

Just wanting the total happiness...........

« -: Май 26, 2009, 12:08:54 »

Здравейте съфорумки и съфорумци... Знам,че сте обсъждали болестта до сега, но бих искала да ми помогнете с мнение относно моя случай. Имам неприятно течение и поради тази причина ходих на гинеколог още януари месец. Тогава гинеколожката ми постави диагноза ДИЗБАКТЕРИОЗА, назначи ми лечение с Макмирор и Феминелла . След лечението трябваше да ида на контролен преглед, но се получи така че не успях.Симптомите не изчезнаха, затова този месец пак си взех направлние и отидох отново. Този път гинеколожката ми пусна микробиологично излседване и днес взех резултатите.  Те показват,че липсва аеробен рсастеж и имам гауднерелла - масово ( clue cells ). Новата ми диагноза е Бактериална вагиноза - отново ми изписа Макмирор , този път и да пия, освен глобулките. След това ми каза да ида отново на контролен преглед. На микробиологията не пише нищо повече, това означава ли че са правили изследване за всичко, а не само за това? Т.е. за гъбички и други такива разни болести, които се откриват с микробилогия,че тя ми е доста тъмна Индия и не мога да разбера...
    Мислите ли,че лечението е подходящо ? Знам,че не сте лекари, но доста от вас разбират и ще ми бъдете доста от помощ ! Мислите ли,че трябва да потърся и второ мнение?
    Гинеколожката също така каза,че след като се убият лошите бактерии ще ми изпише пак нещо като Феминелла, но друго,защото това определено не ми понесе миналия път. Също така каза,че трябва почти постоянно да си слагам такива глобулки за нормализиране на киселинността,защото средата ми е доста алкална.... Това нормално ли е?
   И последно- сега си взех да пия Лактофлор по мое усмотрение, защото има тази лактобактерия- като подпомагащо лечението. Моля ви, дайте ми съвет ... Благодаря предварително !
Активен

Аз и леглото ми се обичаме много..но будилникът не иска да ни разбере.. !!
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #1 -: Май 26, 2009, 12:27:00 »

Tess, чак 'болест'..
А дисбактериозата е нарушение на нормалния състав на чревната микрофлора.
По-скоро имаш 'гарднерела' вагиналис. Тя е упорита бактерия, за нея си има специфични лечения.

Щом на изследванията ти не пише нищо друго - трябва да попиташ гинеколожката си. Изследване за всичко няма как да ти направят с една посявка, но специално за гъбички можеш да попиташ. Според мен, щом не ти е назначила лечение за гъбички или не ти е казала за наличие на такива - значи или са второстепенни и ще ги лекувате след бактериите или сега, паралелно, с макмирора ( глобулите съдържат и нистатин, той 'убива' гъбички)

Според мен, засега лечението ти е ок, виж какво ще стане след като мине този курс и ако още имаш проблеми, предполагам, че гинеколожката ти ще смени подхода и препаратите, които ти изписва.
Лактофлор няма да ти помогне с нещо особено, но.. пий го, щом си го взела.

А какво значи 'почти постоянно' да слагаш глобули ? Обясни ли ти ? Да не е само след цикъл за нормализиране на флората ?

За това ,което си написала само толкова мога да ти кажа..

Цитирам ти малко по-подробно инфо :
"БАКТЕРИАЛНА ВАГИНОЗА
Синоними : Неспецифичен вагинит, неспецифична вагиноза, гарднерела вагинит, анаеробен вагинит и др. Заболяването е известно от много години като неспецифичен колпит, който не се причивяна от трихомони и кандида. Заболяването се причинява от комплекс от анаеробни микроорганизми /основния причинител е  Gardnerella vaginalis, но участват и други анаеробни микроорганизми, които се установяват и при здрави жени, но в малко количество /т. н. условнопатогенни микроорганизми/. Поради наличието на различни фактори лактобацилите, /които поддържат кисела вагинална среда – pH 3,8-4,2/ намаляват своята активност и/или количество и това води до превалиране на анаеробните микроорганизми, които разграждат белтъците във влагалищния секрет до полиамини, които имат много неприятна миризма на гнило и вагиналната среда се алкализира /pH>4,5/. Предполага се, че предразполагащи фактори са други генитални инфекции, промискуитет /много сексуални партньори/, лоша хигиена, прекалена хигиена /влагалищни промивки, които унищожават лактобацилите, алкализират влагалището, намаляват защитните му функции и често вкарват допълнителна инфекция/, употреба на някои антибиотици; намален имунитет. Разпространението на бактериалната вагиноза не се влияе от лечението на мъжа-партньор и затова заболаването не се счита за класически полово предавана инфекция.

Усложнения на това заболаване са тазова възпалителна болест, стерилитет, преждевременно раждане или спонтанен аборт у бременни.

Диагнозата се поставя лесно по характерния вид на вагиналния секрет /белезникав, воднист, пенест/ и миризма /на развелена риба, мухъл, гниене/,  на микроскопски препарат се виждат т. н. „clue cells” /ключови клетки/ - епителни клетки с полепнали по повърхността анаеробни микроорганизми,  няма увеличаване на левкоцитите, pH на влагалищния секрет е повече от 4,5.

Лечението е с метронидазолови препарати и клиндамицин – локално и перорално. Не е небоходимо да се лекува мъжа партньор."
« Последна редакция: Май 26, 2009, 12:32:52 от Bambina » Активен
Tess
Newbie
*

« Отговор #2 -: Май 26, 2009, 12:46:04 »

Благодаря много за инфото, аз също четох разни неща в интернет Smile Ми по принцип аз й бях казала,че искам да всички болести, които могат да се изследват с микробиология - тя затова ми я пусна.... Каза,че нямам нито гъбички, нито гонорея и такива разни неща.... Тоест никакви полово предавани болести- само това.
  А за тези глобулки, които са за нормализиране на средата - защото моята вечно си е алкална, сигурно е имала предвид след цикъл, да.... 
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #3 -: Май 26, 2009, 12:50:13 »

Е, значи, това което е могла да види, чрез микробиология го е направила.  Щом ти е казала, че нямаш гъбички- значи нямаш.  Но това не означава никакви полово предавани болести, защото има други неща, които не се изследват с МБ, а чрез други секрети. Има такава тема тук, разисквали сме кое с какво се изследва, потърси я, ако ти е интересно.

А след цикъл не е лошо да се прави по един такъв курс, наистина.
Активен
Tess
Newbie
*

« Отговор #4 -: Май 26, 2009, 12:52:26 »

Да, ще я потърся Smile Знам,че има такива, които са с цитонамазка и чрез кръв... Ще прочета Smile
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #5 -: Май 26, 2009, 13:01:21 »

С цитонамазката се прави само ПАП тест - изследване за ранно откриване и диагностициране на рак на шийката на матката. Другите са с взимане на цервикален секрет. Чрез кръв, също, да.
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #6 -: Май 26, 2009, 18:41:05 »

Имам някои забележки (имала съм бактериална вагиноза):

-тва само за уточнение-дисбактериоза може да има всяка флора, не само чревната.
-лечението ми се струва съмнително-както и в цитираното от Бамбиела пише-лекува се с метронидазолови препарати (Флажил, Клонт(ако още го има)...). Не виждам смисъл от противогъбичен препарат(макмирор е чисто антимикотично, нали?). Той се включва към лечението с метронидазол като профилактично, защото от Флажила се гъбясва стабилно (аз въпреки че пих Флуконазол, се изгъбих от лечението, мъж ми-тоже).Не съм съгласна обаче с това, че не е необходимо лечение на партньора, мъж ми се лекуваше и той, а имам голямо доверие на гинеколожката си.

Съветът ми е-потърси второ мнение, още повече, след като след първия курс продължаваш да имаш оплаквания. При някои жени гарднерелата е резидент, но ако е съчетано с оплаквания-течение, особено ако пък е и миризливо-лечение. аз имах само по-обилно немиризливо течение, утрепах я от сефте гадината и оттогава с нея проблеми нямам, да чукам на дърво.
Активен
lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1472

« Отговор #7 -: Май 26, 2009, 20:44:10 »

Само искам да попитам, защо пиеш ЛактоФлор? Интересно ми стана, защото аз го пия, но за други цели...  Rolling Eyes
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #8 -: Май 26, 2009, 22:15:19 »

Да, за дисбактериозата е така, всякаква, ама аз като чух болест и малко се стрснах, та за това Smile
Лечението и на мен ми е съмнително, защото гарднерелка се маха с Арилин най-вече, но Макморор не е противогъбчно, той е антибактериално, при това силно, а нистатина вътре е плюс. И глобулите и хапчетата са много ефикасни срещу редица бактерии, съдържат nifaturel. А той е с високоефективно трихомонацидно, антибактериално + антимикотично действие. Но .. наистина е странно, че тръгва да я лекува първо с тях.

Партньора и аз мисля , че трябва се лекува. Ама аз съм на това мнение за всичко - дали гъби, дали бактерии.. Ако правите секс без презерватив, просто е задължително.

« Последна редакция: Май 26, 2009, 22:17:16 от Bambina » Активен
aleto
Newbie
*
Публикации: 7097

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #9 -: Май 26, 2009, 22:20:54 »

Само да споделя,че моята гинеколожка прави някакъв труд за лечението при партньора,тъй като според нея в България не се отделя достатъчно внимание на половинката при лечението.Та разглежда няколко случая и ми беше казала преди,че има доста случаи,в които например при лечение на гъбички с ....някои лекарства...се изграждало нещо като обвивка или как да кажа защита на пениса,но бактериите се задържат и мутират.Тоест при партньора няма никакъв симптом и т.н,но предава с пълна сила нова генерация от бактерии,гъби и всякакви боклуци.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #10 -: Май 26, 2009, 22:33:06 »

То е така- наистина не се отделя достатъчно внимание, даже повечето лекари прокламират НЕлечението им. Което е напълно грешна практика тук в БГ и според мен.
Активен
Tess
Newbie
*

« Отговор #11 -: Май 26, 2009, 23:06:18 »

Ми да, тя специално ми обясни за лечението на партнъора,че много лекари са За, но точно тя е против. Но ние с него винаги го правим с презерватив- до сега само веднъж сме го правили без и беше доста отдавна.... И също така правим секс доста рядко....
  Първия път след Макмирора ми беше почти напълно спряло течението, после от Феминелла-та ми тръгна пак и то с по-голяма сила, но тя така или иначе хич не ми понесе..... Та се надявам и сега да спре след Макмирор- този път след него ще ида пак на преглед и чак тогава Феминелла или нещо подобно....
   А  Лактофлора го пия, защото и със стомаха имам проблеми и нищо чудно и там да имам дисбактериоза - по всичките оплаквания е точно това.... И понеже не пия особено много мляко ( във всичките му варианти ) и реших да почна да пия редовно и си взех и този пробиотик. Чувала съм хубави неща за този тип лекарства....
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #12 -: Май 27, 2009, 10:23:59 »

Ясно, защото и аз за тази цел го смуча всеки ден - проблеми със стомаха.
На опаковката пише, че е за засилване на имунната система, за проблеми със стомах и т.н..

Аз например въобще не съм пила/яла кисело/прясно мляко, от 5-годишна. И ми липсват доста важни вещества.. Де да знам и аз. Да не се отклонявам от темата. Smile
« Последна редакция: Май 27, 2009, 10:25:33 от lady_dy » Активен
Tess
Newbie
*

« Отговор #13 -: Май 27, 2009, 11:22:03 »

Изоб6то не с притеснявай.... Аз не чак от 5 годишна, но прясното мляко изобщо не ми понася, а кисело обичам- но не ям особено често.... Надявам се този Лактофлор да помогне,че сега лятото имам наистина гадни проблеми със стомаха..... Smile
  За вагинозата- чакам да ми свърши и почвам глобулките - после ще пиша дали са помогнали...
  Някой от вас да е пил тоя лактофлор и да му е помогнал? Smile
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #14 -: Май 27, 2009, 11:25:06 »

Споменах, че го пия, но не споменах, че ефект има. Но освен ЛактоФлор, пия и друго лекарство, пак за стомаха, предписано, разбира се от гастроентеролог. Иначе за първото добри отзиви съм чувала и на мен ми действа благоприятно, честно казано. Нито е силно, нито действа отрицателно. Просто е като някакъв вид витамин, по-просто казано. И масово се използва.
Активен
Tess
Newbie
*

« Отговор #15 -: Май 27, 2009, 11:29:32 »

Да, това исках и аз да чуя Smile Няма лошо, нека и стомахчето ми се порадва на малко витамини Smile Днес пак ще ям кисело мляко Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2698

« Отговор #16 -: Май 27, 2009, 12:47:30 »

Относно лактофлора, на мен ми действаше малко гадно, тъй като е с фибри,а моят стомах е хлабав се подуваше. Аз пия друг пробиотик сега и той ми действа по-добре. Може,ако Лактофлора не ти действа до седмица както искаш да пробваш с друг вид пробиотици. Като цяло пробиотиците действат много добре на червата, само трябва да откриеш, кой ти понася най-добре.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #17 -: Май 27, 2009, 13:12:51 »

Не искам да ви разочаровам, но единственото, над което Лактофлора има благоприятно действие е .. редовното ходене до тоалетна, простичко казано. И то, ако го пиете наистина често. Оттам насетне, млякото нищо не може да го замени, в този си вариант.
Активен
Tess
Newbie
*

« Отговор #18 -: Май 27, 2009, 13:20:02 »

Относно лактофлора, на мен ми действаше малко гадно, тъй като е с фибри,а моят стомах е хлабав се подуваше. Аз пия друг пробиотик сега и той ми действа по-добре. Може,ако Лактофлора не ти действа до седмица както искаш да пробваш с друг вид пробиотици. Като цяло пробиотиците действат много добре на червата, само трябва да откриеш, кой ти понася най-добре.
Много благодаря за съвета- а ти кой пробиотик пиеш сега? Да знам, ако не съм доволна да пробвам твоя? Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2698

« Отговор #19 -: Май 27, 2009, 15:47:26 »

Сега пия за хиляден път Биотикс на фирма "Озон", била съм и БиоГАя,ама тя е малко скъпичка-10 лв за 10 хапчета. Има всякакви пробиотици може да пробваш докато някой ти хареса, защото специлано от Лактофлора малко ми идваше разхлабващо.
Активен

Tess
Newbie
*

« Отговор #20 -: Юни 25, 2009, 01:14:21 »

Само да ви кажа,че резултата от лечението с Макмирор подейства и сега съм здрава Smile Лекарката ми изписа и Тантум Роза за промивки 3 пъти месечно и това е Smile
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #21 -: Юни 25, 2009, 11:23:39 »

Казах ти аз за Макмирора Wink Много е ефикасен. Браво на теб. Само за промивките 3 пъти месечно бих се замислила и както си ок вече.. аз не бих правила, само да си разбърквам средата пак.
Активен
Gylyb4e
Newbie
*
Публикации: 262

« Отговор #22 -: Юли 13, 2009, 08:28:13 »

Имам въпросче  Rolling Eyes
Преди 3 месеца и аз имах гарднерела и ми изписаха макмирор и тинидазол, бях се изчистила, но сега пак имам същия проблем. Изписаха ми полижинакс нищо друго. Въпроса ми е да го почвам ли веднага ? Трябва да ми идва цикъла около 20-ти и ако сега го почна ще трябва да го прекъсна за около 5 дена и да го продължа след това  Rolling Eyes Или е по-добре сега да не го взимам, а чак след като ми свърши цикъла тогава да почвам полижинакса 12 глобулки  Rolling Eyes
 На резултатите пишеше: Данни за бактериален колпит - clue cells - май това е гарднерелата; и масово deu и Er. (това последното не го разбрах дори не знам дали правилно съм го написала) Но главно гарднерелата била проблема.
 И да се похваля PAP II  Thumbup ( а преди 3 месеца ми изкараха акъла че ако не се лекувам ми остават 6-7 години  Frown Angry тоя ако го видя някъде...... Very mad )
Та ако може някой да ми даде съвет за полижинакса.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14858

bizzetka

« Отговор #23 -: Юли 13, 2009, 08:54:18 »

Ами аз съм го ползвала все като съм била безцикълна, та не мога да ти дам точен съвет, но аз лично на своя глава бих изчакала да мине цикъла и тогава да го почна. Все пак провери в листовката дали случайно не можеше и по време на мензис да се поставя.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #24 -: Юли 13, 2009, 09:22:52 »

изчакай да ти мине цикъла и тогава ги слагай, така мисля. само ми е странно защо пък полижинакс...
Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: