star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Сватбен клюкарник- идеи и мнения
Страници: 1 ... 12 13 [14]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбен клюкарник- идеи и мнения  (Прочетена 55174 пъти)
black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #325 -: Януари 13, 2016, 14:10:09 »

Ние поехме нощувките на гостите от други градове.. в интерес на истината това си зависи от бюджета на младоте семейство и колко близки да гостите.
За подарък пари гледам да е по 100 на човек, а ако са по-близки може и малко повече...
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #326 -: Януари 13, 2016, 14:25:47 »

Значи същият стандарт като в Германия - тук дават за двама човека 150€, та и ние толкова сигурно ще дадем.

Сияна, ако четеш - на семейството на мъжа ти платихте ли хотел/полети?
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #327 -: Януари 13, 2016, 16:15:45 »

е, да бе, има куверти по 30тина лв, да дадем 60 двамата с мъж ми ли? Като гледам поне по 150 на двойка е в момента.

Обаче за плащане на нощувки, че и самолетни билети...странно ми е. Не сме правили сватба извън София де, може би ако е цял хотел е друго..И все пак по още 50-60 лв на стая си идва безумно скъпо, а хубавите сватбени хотели са поне по толкова. На груба сметка това са поне 2500 лв само за хотел, много по-лесно е всеки да даде по 50, вместо един да плати на всички. Досега никъде не са ни плащали, били сме на 3 сватби извън София (Перник дори не го броя, то си е квартал на София Smile) )  Представям си като ни поканиха на сватба в Америка как ни плащат 3000 лв за билети и хотел  Lol
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #328 -: Януари 13, 2016, 16:32:58 »

Едни приятели ходиха наскоро на сватба в Щатите и младоженците им платиха хотела за две вечери. Пък аз питам Сияна, защото ми е интересно как се процедира с най-близките приятели и семейството, при сватба в друга държава.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #329 -: Януари 13, 2016, 17:05:40 »

Ние последните години на всички сватби стандартно даваме по 200 лв като семейство. Двата пъти като кумувахме сумата беше малко по-голяма, а имаше и подаръци за младоженците по техен избор.
Веднъж сме били на сватба с нощувка. Сватбата беше в Обзор, тъй като булката е от Варна, младоженецът - от Бургас, и направиха сватба по средата  Cheesygrin Нощувките бяха доста намалени, но ние си ги плащахме. Не бих се чувствала удобно да ми плащат нощувката. Ако не мога да си го позволя просто няма да отида и толкова. Ние също не сме плащали ношувки на сватбата. Свекърите бяха поканили разни роднини от Кипър, от Гърция, от София, но те не дойдоха. Абсурд пък да им плащаме и пътя! 
Колкото до моминските партита... с приятелките ми всяко следващо е все по-изчанчено, и все по-обременяващо финансово   Razz И вече взе да ми идва прекалено, защото пръскаме едни грешни суми, с които младоженците биха разполагали по-практично.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #330 -: Януари 13, 2016, 18:42:20 »

Ние даваме 200 лв за двамата.
Аз си мисля, че наистина е много да се плаща на всички нощувка в хотел. В крайна сметка ти ги каниш на гости все едно, ако си им скъп и искат да споделят този момент, ще дойдат. Може да са ми грешни представите, но на мен като гост ще ми е Ок да дам 60 лв за спане, а като женеща се да платя на всички би ми било направо непосилно Smile
Активен

Моето име е Любов.
syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #331 -: Януари 13, 2016, 21:09:52 »

Ние не сме поемали нощувки и билети. Нашият ресторант не беше към хотел. Понякога се чудя дали не е изглеждало негостоприемно от наша страна. Не мисля, че сме еталон в това отношение. Обмисляхме го много, но щеше да удвои цената, а в София нито добрите хотели, нито добрите ресторанти са евтини. Ако беше изнесено някъде в планината вероятно всичко щяхме да платим вкл. нощувки и транспорт от София да мястото, но нямахме време да пътуваме извън града за организацията и изглеждаше сложно.
Организирахме един ден туристическа обиколка извън София с автобус и екскурзовод,  за наша сметка за гостите, които бяха дошли ден по рано да разгледат.

Позната интернационална двойка обаче пое ввсички нощувки на тяхната сватба. Така че е впрос на избор.

Аз пък четох от зад на пред в темата и почти заподозрях peace&violence в хубава новина  Cheesygrin

Относно парите - на нашата сватба повечето хора бяха оставили по 50 на човек, някои по 100. Аз лично бях очарована от подаръците и ми беше много по-приятно да ги отварям от колкото пликчетата с пари. Знам си кое от кого е и все се сещам за човека и за това, че е отделил време и е помислил какво да подари. Ние също се стараем да избираме хубави подарци напоследък.

« Последна редакция: Януари 13, 2016, 21:17:16 от syanna » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #332 -: Януари 13, 2016, 21:23:07 »

Дааа, и аз очаквам Пийс да се похвали..а може и само да си говорят, но рано или късно ще се случи ;)

Подаръци винаги е по-хубаво, но когато двойката си заяви, че иска пари, даваме пари основно + подаряваме нещо дребно или оригинално опаковано. И задължително картичка, в крайна сметка това остава за спомен. Мен много неприятно ме изненадаха на нашата сватба пликовете с пари без картичка. Нито знам от кого са, а и така един ред да не драснат, все едно им е все тая за нас или дори по-лошо...Странно ми е и то тези хора горе-долу ги знам кои са по метода на изключването, някои бяха близки и ще ми остане рана, ама както и да е...
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #333 -: Януари 13, 2016, 22:25:46 »

И ние имахме 2-3 такива пликчета без надписи  Lol по-скоро от разсеяност или несъобразителност не са се сетили. Не го приемам като обида или рана, по-скоро небрежност или незнание.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #334 -: Януари 14, 2016, 08:48:34 »

Ние имахме едно, но имаме картична с поженалие и пари от хора, за които никой не се сеща кой са...  Rolling Eyes
Ние платихме нощувките на гостите от други градове, защото решихме, че пътя е достатъчен разход и не искаме да има недошли заради нощувката... А тя беше колкото половин куверт, което е сравнително поносимо... но това си е до възможност и преценка, не мисля че някой ще се разсърди ако не му е поета...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #335 -: Януари 14, 2016, 09:14:41 »

И ние имахме 2-3 такива пликчета без надписи  Lol по-скоро от разсеяност или несъобразителност не са се сетили. Не го приемам като обида или рана, по-скоро небрежност или незнание.

Абе колко му е да се сетиш да поздравиш близък човек (брат, сестра или най-добър приятел), не мога да приема, че е разсеяност...Не че го изживявам постоянно, но сега като се сетих и установих, че още ми е криво, ако се замисля за това.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #336 -: Януари 14, 2016, 09:16:44 »

Не е разсеяност, според мен не им е дремело, затова.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #337 -: Януари 14, 2016, 09:38:06 »

Не знам защо, но тази нощ сънувах тема в сватбения раздел, пусната от Наком  Lol
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #338 -: Януари 14, 2016, 10:18:03 »

Корни, напомняш ми за последния ми рожден ден, когато приятелките ми бяха събрали пари и ми ги дадоха в плик (ние от години си събираме пари и после рожденика показва какво си е купил), който целият бяха надписали. После разбрах, че пратили най-неориентираната мацка да избира картичка, и тя понеже е с 4 диоптъра, но не носи очила, купила някаква брутална картичка с надпис за имен ден, и го видели чак пред заведението  Lol Много се смях тогава, така я бяха скастрили, обаче си е съвсем в нейн стил и даже си поисках картичката да си я запазя. За съжаление в пристъпа на гняв едната мацка я беше изхвърлила в коша пред заведението Razz
Но за сватба така безлично да се тикнат пари е неприятно, права си да ти е криво.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #339 -: Януари 14, 2016, 11:22:52 »

Не бойте се, тя ще си признае не - ами курбан ще сваря и цялото село ще дигна на крака, само да ми предложи  Lol  но си говорим по темата и обсъждаме идеи Smile

Иначе и аз мисля към паричките за някакви малки подаръци, ама засега едната двойка казаха "Имаме си всичко, искаме пари", но въпреки това за булката ми се иска да има нещо лично от мен Rolling Eyes

От 7-8 години не съм ходила на сватба и последно като бях, бях като "дете" на нашите, а сега ще ходя като дама, че даже и с половинката ще си иамме обща покана и ми е много развълнувано Smile
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #340 -: Януари 14, 2016, 11:50:47 »

а сега ще ходя като дама, че даже и с половинката ще си иамме обща покана и ми е много развълнувано Smile

Ма много си сладка Cheesygrin Миналата година бяхме на 2 сватби, ама тая година нещо няма желаещи Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #341 -: Януари 14, 2016, 16:44:46 »

И ние с парите подарявахме някакви неща. Снимки печатах на младоженците единия път и сложих в рамка (такава със свързани други малки рамки). Бутилка вино бях поръчвала да я декупажират с имената на младоженците и датата на сватбата.
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #342 -: Май 04, 2016, 23:28:53 »

Канен съм на моминско парти.Направо "текста четоха"
Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #343 -: Май 04, 2016, 23:38:50 »

Ама ще пиеш коктейли или ще се събличаш?  Cheesygrin
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #344 -: Май 04, 2016, 23:41:48 »

Като една от тях.
Падението ми е пълно
Активен
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #345 -: Май 04, 2016, 23:52:45 »

И аз бих те поканила, честно. Ако някога се бракувам и правя моминско, то със сигурност ще присъстват и момци. По-скоро се радвай.
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #346 -: Май 05, 2016, 08:17:08 »

Моля Ви се, за мен е чест Smile
Ще бъда прекрасна булченска охрана
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: