star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Сватбен клюкарник- идеи и мнения
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбен клюкарник- идеи и мнения  (Прочетена 78919 пъти)
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1899

« Отговор #50 -: Юни 23, 2011, 13:12:10 »

Аз съм за приемането на фамилното име,освен в случай на някаква странна фамилия. Не знам аз ли съм сбъркана,ето от 2 месеца съм с момчето и ми се въртят сватби и бебета в главата..

За децата и аз съм мислила, иска ми се да им пробутам нещо, за да ги приобща именно малко към мен и моята евентуална отделна фамилия, но още нямам план за действие. Lol

Ще ме разсипеш  Lol
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16112

« Отговор #51 -: Юни 23, 2011, 13:25:08 »

Аз мисля точно обратното на Фата. Как пък няма да обичам един човек, да деля един покрив, трудности и щастливи мигове, болести и радости, да му знам кътните зъби и сутрешния дъх, да съм взела решение, че ще прекарам живота си с него, да разчитам на него, да му вярвам, да му родя деца...и една фамилия да ми се види драма Shocked Определено и аз, както Бизар, виждам част от смисъла на брака в това да сме една фамилия, да не се обяснявам, че децата ми са така, пък аз иначе, още повече да обяснявам на самите тях защо те са Петрови, а мама Иванова. Старомодна съм много в това отношение. Пълна консерва. Държа на брака, държа на семейството, държа на фамилията. Даже много държа! И без друго родовите белези така са се размили, поне това да ни причислява, да показва принадлежността ни някъде Rolling Eyes Така се кефя на родове, в които определени малки имена се предават с поколения, много ми е мило, семейно, смислено някак. Тъжно е, че все по-рядко се среща...
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17478

A believer

« Отговор #52 -: Юни 23, 2011, 13:30:39 »

Абсолютно съм съгласна с Фей и Бизар Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*
Публикации: 4320

« Отговор #53 -: Юни 23, 2011, 13:43:46 »

и аз ще взема фамилията.. макар, че страшно си харесвам моята.. при мен обаче отпада варианта тире, защото и без това сега не мога да си събера имената, а като сложа и неговата (която е също дълга) ще ми трябва половинч ас да го напиша Smile
то затова и сме семейство де..една фамилия ..все пак това е име, а не кой знае какво..
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2925

« Отговор #54 -: Юни 23, 2011, 13:53:15 »

Държа много на семейството, даже в повече от нужното, предполагам, че ще е така и когато си имам мъж и деца, така нареченото свое семейство. Фамилията все пак ми е драма, изобщо не мога да проумея (за себе си) това равно, за което говорите между семейство и фамилия. Моето семейство (всеки изхожда от своя житейски опит) ми е пример за много неща, все красиви, ценни, пълни с обич и много хармония, имаме проблеми, но без тях би било нереално, това, че сме с различни имена не ни прави по-малко семейство от хората под едно име, но иначе с нищо общо помежду си.
И пак - всеки си има право на избор, демокрация е, нали. Smile
Явно е рядкост това отношение, което имам аз и малцина други, а и си остава неизяснен въпроса с децата, така че вашето, освен, че го чувствате по начина, по който описвате, е и по-лесното решение за децата.
Без да слагам изумени и шокирани физиономии, казвам, че разбирам какво ми говорите, но не го чувствам така. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Лора
Newbie
*
Публикации: 12021

« Отговор #55 -: Юни 23, 2011, 14:00:22 »

Според мен от позицията на децата е по-лесно и по няма значение фамилията, защото те един вид попадат наготово в семейството, докато родителите го създават и точно затова се получава това желание за приобщаване, както е при Бизар.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #56 -: Юни 23, 2011, 14:05:06 »

Без да слагам изумени и шокирани физиономии, казвам, че разбирам какво ми говорите, но не го чувствам така. Smile

Е, айде сега, не слагаш физиономии, но думите ти, че приемането на фамилията на мъжа ти е "много странно", било "отживелица" и не можеш да го възприемеш бяха доста по-силни от тях Wink Така че предлагам да не анализираме това кой как се изразява или визуализира мнението си.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #57 -: Юни 23, 2011, 14:53:46 »

На мен пък много ми харесва иначе позицията на Фата, нито пък веднъж не й се получи обидливо мнението. Просто явно си зависи точно от начина на отглеждане и семейната среда. Не ме учуди това, че тя разсъдава така за себе си, а по-скоро, че е останала с впечатление, че масово не се взема фамилията вече.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #58 -: Юни 23, 2011, 15:19:42 »

Не ме учуди това, че тя разсъдава така за себе си, а по-скоро, че е останала с впечатление, че масово не се взема фамилията вече.

Това пък какво те учудва при положение, че последната мода е именно фамилията да се "взима" с тире. И масово се прави така. Тъй че хич не е странно това, че хората остават с такова впечатление.

Иначе и аз нямам нищо против позицията й. Просто за мен е неприемлива.
« Последна редакция: Юни 23, 2011, 15:21:16 от Fei4ka » Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #59 -: Юни 23, 2011, 15:22:51 »

Никой около мен не се е женил така, а на бая сватби бяхме напоследък. Тук-таме съм срещала, но не мога изобщо да кажа, че е масово.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #60 -: Юни 23, 2011, 15:39:14 »

Е, айде сега, не слагаш физиономии, но думите ти, че приемането на фамилията на мъжа ти е "много странно", било "отживелица" и не можеш да го възприемеш бяха доста по-силни от тях Wink Така че предлагам да не анализираме това кой как се изразява или визуализира мнението си.

Хубаво предложение е това, но няма как да стане. Smile
Тази физиономия ми дойде твърде извън тона на разговора, освен това - аз драма нямам, имам позиция и много чувства, ти пък веднага готова с ножа. Слагам усмивка, да не тръгнеш да ме размазваш сега, че нямам сили. Smile
Не знам каква е последната мода, но и с тирето не ми харесва, винаги се сещам за Пипилота Виктуалия Транспаранта Ментолка Ефраимова Дългото чорапче, това не е подигравка с никой, който е решил да ползва тирето, а е само и единствено моята първа препратка. Smile

Edit: В горния пост имам драма, в долния нямам, нещо се обърках, това-щот бях 1 час на пек в адската жега.

Мерси, Бизар Cheesygrin Винаги пиша в добро настроение, затова така, като съм в лошо-пасувам.
« Последна редакция: Юни 23, 2011, 16:04:19 от Fata morgana » Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #61 -: Юни 24, 2011, 09:40:16 »

Тази физиономия ми дойде твърде извън тона на разговора, освен това - аз драма нямам

Е, прощавай, ако съм те засегнала с експресията на мнението си. Но ще те помоля да се върнеш пак на постовете ми и да погледнеш къде пише, че ти имаш драма?! След като говоря за себе си...
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #62 -: Юни 24, 2011, 10:53:00 »

Върнах се, видях, аз си пиша мненията предимно в първо лице, ти после слагаш една ококорена емотиконка, като също пишеш в първо лице, аз се ядосвам малко на тази емотиконка и пускам коментар по терлици, ти се хващаш за него и ми пишеш да не се стягам, защото и аз съм била крайна, макар и без емотиконки, нищо, че нали пак в първо лице, след това аз си признавам, че ме е издразнила точно тази емотиконка, а ти пак пускаш защитата, че пишеш в първо лице, какво ти се нервя.
Пиша от много скоро, но чета отдавна, знам как спориш и как не пускаш, смятам, че в тази ситуация и аз не съм съвсем адекватна откъм реакции, затова и ти прощавай, сериозно. В такова задълбаване не се ражда обикновено нищо и не виждам смисъл да продължавам, все още го дъвча това, защото тези дни не съм на кеф за пълен отбой.  Smile
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2730

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #63 -: Юни 24, 2011, 12:02:29 »

Я да сменя аз темата на спора с друга Razz Lol

Някой беше написал по-горе за познаването на половинката и сутрешния и дъх дет се вика. Та относно тоя сутрешен дъх Cheesygrin Забелязала съм се, че много се дърпам за целувки след събуждане, заради моя си сутрешен дъх, ся малко или много не е приятно да се навреш в нечия уста с дъх на сън. Как процедирате, дори да не е приятен този на ко-събуждащия се - отговаряте ли на целувката му, или тръгвате ли вие да целувате първи? Хах, откакто прочетох това за сутрешния дъх не спират да ми се въртят тия въпроси в главата. С други думи - колкото и да държите на този чиляк, не ви ли е гадничко?
Няма да забравя в "Любимците на Америка" как като се събудиха Джулия Робъртс и пича си покриха устите с одеалцата и се целуваха на по-късен етап, включващ миене на зъбки и ала бала. И да добавя - изхождайки от собственото си отношение към въпроса - като видя по филмите как със събуждането си скачат един на друг в устите всеки път много се възмущавам.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #64 -: Юни 24, 2011, 12:11:30 »

И аз им се възмущавам, много. Cheesygrin Сутрин целувка по бузата, това важи за всички, с които се целувам. Lol Ако ще е секс, ще е без целувки, много е гаден моя сутрешен дъх, а и на другите, които съм помирисвала.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1899

« Отговор #65 -: Юни 24, 2011, 13:09:34 »

Интересна тема подхвана,Паяче,в сватбения клюкарник Cheesygrin Aз целувам сутрин леко,затаявам дъх и дишам през носа. Усещам,че и половинката така действа. Секс също правя сутрин,ама тогава дъхът ни се смесва,хаха. Но обикновено той се буди няколко часа след мен и аз дотогава вече съм направила сутрешния тоалет,закусила и тъй нататък..
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

paiachka
Newbie
*

« Отговор #66 -: Юни 24, 2011, 13:17:39 »

Да, съжалявам за кофти избора на тема, но тук беше споменато и ни в клин, ни в ръкав да изтърся тва другаде, щеше да е тъпо. Пък и не за първи път се измества темата, ще ми простите.
Иначе, да си призная, мен не ме притеснява моя дъх, когато/ако имам неприятен дъх сутрин не е чак толкова зле положението.. Обаче ми става откровено гадно от чуждия такъв, понеже имам една идея по-добро обоняние от масата хора, които познавам Lol
Хаха, и да добавя подтема, така и така тая я съсипах - имам едно бивше гадже дето всичко е наред и много ме кефеше, обаче като заправехме секс и спираше да диша през носа Lol Започва да диша през устата, няма значение целуваме ли се, облазил ли ме е.. Диша ми и издивявах. Хаххаах, а бе аз съм някаква много странна, ама то ми се убиваше цялото удоволствие. И то, не говорим за лош дъх, а чисто и просто за това, че аз се опитвам всячески да си поема дъх, а той, явно търсейки близост, си вре муцуната в моята.. Хах, човек да не може един оргазъм да получи от всякакви дразнещи нещица.

п.п.
Голяма съм врана, честно Lol
Активен

лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #67 -: Юни 24, 2011, 13:24:45 »

В Пловдив е много модерно да се слагат терета! Ако отвориш една ведомост за заплати и ще се убедиш Smile
Аз съм старомодна и винаги взимам фамилията на мъжа до мен! Smile
Даже и като се развеждам, не виждам смисъл да е сменям Lol
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 17478

A believer

« Отговор #68 -: Юни 24, 2011, 13:36:46 »

Ххахах, сутрин никакви целувки, (без език бързо по устните може), иначе найн. Само след миене на зъбите, на мен лично ми е неприятно, но не мисля, че и половинът би пробвал Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

paiachka
Newbie
*

« Отговор #69 -: Юни 24, 2011, 13:42:20 »

Хахах, о да, нацуцил ми се той остреща и аз го клъввам по устните за части от секундата, при което се появява недоумяващото изражение и се чува - "Дай ми целувка де, какво е тва", а аз изпадам отчасти в истерия от смях, отчасти в ужас как може да има такива самоотвержени хора Confused

Едит: по повод мнението на Бизар, за да не пиша 100 пъти - аз и в тоалетната не влизам веднага след друг Lol Razz А ако някой влезе след мен - ами на собствена отговорност си е. Пък и за мен е едно да влезеш в миризливо помещение да подишаш хаха, а друго е някой да си навре нощните бактерии в устата ми..
« Последна редакция: Юни 24, 2011, 13:57:55 от paiachka » Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #70 -: Юни 24, 2011, 13:52:23 »

Аз пък не разбирам какъв чак проблем е това. Е, мирише малко, ама то и в тоалетната мирише Smile
Дори на мен ми се струва доста по-ужасно непушач да целува пушач по което и да е време на деня, по няколко пъти на ден, което пък се приема за съвсем нормално нещо. Както и с цигарите, и с други разни интимни неудобности, и с това просто се свиква. Аз не бих си спестила целувка, ако ми е дошло да се целувам, само заради това. Ако не, просто целувам набързо.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #71 -: Юни 24, 2011, 14:02:06 »

Мъжете непушачи ми мрънкат, че пуша, не един път, един даже ми криеше цигарите. Явно и това е много неприятно, разбирам го. А колко пъти я на шега, я не, са ми издърпвали цигарата от устата или от ръката, бунтуват се, не е като да го приемат за нормално. За жените непушачи и мъжете пушачи, ами жените май са по-склонни към разбиране относто гадния навик или поне острани така ми изглежда.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #72 -: Юни 24, 2011, 14:04:22 »

В Пловдив е много модерно да се слагат терета! Ако отвориш една ведомост за заплати и ще се убедиш Smile

Това имах предвид и аз. Наблюдавала съм и аз същото в системата с контакти, която имаме в работата. Говорим за база с 2500 души, а не за приятелския ми кръг.

А темата за дъха е супер! Право в целта! Lol Ние сутрин се целуваме с такива сухи целувчици, със затворени устни Lol Ако трябва секс - първо миене на зъбите Exclamation Lol Но като цяло тая работа с дъха не е такава болка, ако дето вика Бизар, хората не са пушачи.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12021

« Отговор #73 -: Юни 24, 2011, 14:05:57 »

На пушачите сутрешния дъх по-лош ли е?  Lol
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #74 -: Юни 24, 2011, 14:07:42 »

Да, много по-лош, има едно като натрупване, даже като препуша и има едни храчковидни неща, мисли му. Е, рядко е, но е факт.
Активен

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: