star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Гарднерела Вагиналис
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Гарднерела Вагиналис  (Прочетена 11518 пъти)
Gylyb4e
Newbie
*
Публикации: 262

« -: Май 08, 2009, 12:58:37 »

Ами нищо не откривам като информация за гарнелата май е свързано с трихомоназа  Confused   Unsure  а при мен имало нещо такова, лекарката ми го каза, но предстои да ходя при нея и предполагам че ще ми обясни...все пак се надявам ако някой знае нещо за тая гарнела   Rolling Eyes ако може да ме светне. В момента лечението е тинидазол 12 таблетки за 3 дни (за мен толкова и за него пак толкова) и макмирор (вагинално) и след една седмица ....ще видим ...Предварително благодаря ако някой вмъкне информация или има опит
« Последна редакция: Май 10, 2009, 19:10:44 от Bambina, Причина: Поправка на заглавие » Активен
Maggie
Newbie
*
Публикации: 756

« Отговор #1 -: Май 08, 2009, 14:16:15 »

Силно подозирам, че е Гарднерела Вагиналис (Gardnerella Vaginalis)

Принципно не е задължително да е свързана с трихомоните...

И недей да предполагаш, че лекарката ще ти обясни, ами я помоли човешки да ти обясни ПОДРОБНО за всичко, от което се лекуваш, от къде най-вероятно се е взело... и как да се пазиш...

И на мен ми беше трудно да го запомня в началото ;) ама като си имах подръка резултата от изследването виж как успях ;)

Изобщо научи се да общуваш с лекарката си качествено...

Пиши пак Smile

Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Gylyb4e
Newbie
*

« Отговор #2 -: Май 08, 2009, 16:39:06 »

Карам само по спомени това, което ми казаха по телефона като резултат от микробиологията и понеже идваха празници лекарката само ми обясни  какви лекарства да взимам....иначе на следващата консултация с контролната микробиология ще има подробен разпит (то се знае) Питам понеже ми е непознато и малко ме стряска  Unsure Лекарката ми говори много бързо и от всички приказки запомних трихомоназа и гарднерела или там каквото беше...обяснява ми нещо за млечната кисилина, която е възможно да намалее ако не се наблюдава. При мен съвсем  изчезнала  Unsure.....абе с две думи ще стане по-ясно като я разпитам.
 След прегледа непременно ще пиша...което ще е поне след 10 дни и ако ми дойде  Rolling Eyes май ще пиша чак в края на месеца ...
 Благодаря за отговора  Wink
Активен
Maggie
Newbie
*

« Отговор #3 -: Май 08, 2009, 16:55:33 »

Знам как е...

И на мен резултатите ми ги съобщава по телефона... Но не е никак хубаво така... :( Виждаш, ти не си чула/запомнила името на причинителя, ами ако сбъркаш лекарствата?!?

Карай я да повтаря и си записвай.

Аз уж помня, уж слушам, но веднъж бях на косъм да се объркам. По-добре да й звъннеш пак, от колкото да направиш нещо нередно... Не случайно въведоха УЖ лекарствата да се взимат само с рецепта, но така като гледам никой не се убива да го спазва.

Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2711

« Отговор #4 -: Май 08, 2009, 17:22:30 »

Веднъж имах смърдяща гарднелка, но я излекувах само с една свещичка Арилин ...нещо си. Иначе я влачих с месеци и накрая се намери кой да ми изпише нещо святстно. Абе не се тормози, това не е голяма драма, пий лекарства и поразпитах докторката след това.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #5 -: Май 10, 2009, 19:13:55 »

Гарднерелата наистина се лекува с Арлини. Свещички и глобули, но предполагам, че първо ще лекувате трихомоните с тинидазола и макмирора (макар че тези свещи ще ти вършат работа и за гарднерелата) (гарднерелата и трихомоните са две различни инфекции)
Активен
Gylyb4e
Newbie
*

« Отговор #6 -: Май 11, 2009, 09:54:34 »

Ужас  Blink  Blink тия трихомони много ме плашат  Unsure дано след лечението да ги няма. Лошото е че приятеля ми е имал преди известно време (отдавна), но ги излекувал...възможно ли е да стане хронично  Rolling Eyes... доколкото разбрах ако не се лекуват водят до стирилитет, а и при жената - безплодие  Sad....май ще трябва да прочета повечко за трихомоназата
Много блягодаря за отговорите ...вече е споменавано но и аз да ви кажа този форум е страшно полезен  Smile радвам се че ви има !
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #7 -: Май 11, 2009, 13:51:18 »

Няма за какво да се плашиш, ще се махнат бързо, стига да си стриктна и упорита в лечението Smile И! Приятелят ти да се лекува успоредно с теб. Може би навремето не се е излекувал напълно или след това е 'прикачил' пак. Важното е, че са открити, оттам нататък - ще се излекуват.
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #8 -: Май 12, 2009, 20:00:37 »

абе няма никакви трихомони, просто тинидазола е трихомонацид, ама трепе и други неща, включително гарднерела.
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #9 -: Май 12, 2009, 20:15:33 »

Е как да няма, нали казва, че е запомнила 'трихомоназа и гарднерела'
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #10 -: Май 12, 2009, 23:18:00 »

мне знам в каква връзка, гарднерелата прави бактериална вагиноза, променя средата и може да я прави удобна за трихомони, знам ли, но доколкото разбрах в изследването не е пишело да има трихомони? гарднерелата се лекува и с тинидазол, метронидазол и т.н.
Активен
Gylyb4e
Newbie
*

« Отговор #11 -: Май 15, 2009, 10:13:25 »

Прегледа ми е чак в края на месеца, а лечението ми свърши преди 3-4 дена и това на приятеля ми също....това означава ли че пълното въздържание трябва да е до края на месеца  (тоест вече един мес) Confused
За гарднерелата съм сигурна, но за трихомоните ще разбера със сигурност след прегледа
Активен
Maggie
Newbie
*

« Отговор #12 -: Май 15, 2009, 14:52:31 »

АЗ ЛИЧНО не бих се "жертвала" преди контролния преглед.

Ще използвам момента и темата да кажа нещо, което ме мъчи, но не знаех как да го подхвана.

Аз мн съм се наплашила от тия гадове - гъбите и бактериите (не дай боже нещо по-лошо) - едно за мене си, второ за партньора. Истината е, че не мога по никакъв начин да си/му гарантирам, че няма да му лепна гъби отново... Дори и след абсолютно чиста МБ, което не ми се е случвало скоро, пак си съществува реална опасност след 2 седмици пак да има нещо. Слава богу не правя инфекции, но според МБ имам Кандида и то масово - преди, след лечение - все едно, те са си масово... Последно си сложих една опаковка Вагизан и сега не правя нищо, ама нищо с нищо - нито секс, нито се лекувам...

Срам ме е направо от човека, ама не заради гъбите сами по себе си, а защото не мога да ги контролирам - все едно съм безотговорна към здравето си - а аз се старая (не на макс, но взимам витамини, слагам си всички лекарства)...

..... :((((
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2711

« Отговор #13 -: Май 15, 2009, 17:33:21 »

Всеки средно интелигентен мъж трябва да е разбрал, че гъбите ти не са чешма сама да я спираш и пускаш.
Стига с тези паранои за гъби и бактерии. Те са един малък,ама толкова малък гинекологичен проблем, че просто нямате представа какво е истински проблем.
Недейте така да се вталясвате за тези неща, спокойно ще се излекуват.
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #14 -: Май 15, 2009, 18:18:01 »

Знам, че са възможно най-малкият проблем, както и знам, че не се лекуват толкова лесно и ако си безотговорен към тях могат да докарат далеч по-лоши неща.

Но не за това ми беше думата...

Бих се чувствала ужасно, ако трябв да го карам през два месеца да се маже с разни неща... :(

Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 11418

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #15 -: Май 15, 2009, 21:28:29 »

Аз съм се параноясала с тия гъби, а никога не съм имала. И понеже сега съм някакво парене и сърбеж, а другата седмица съм на преглед, съм предупредила милото, че ако предположенията са ми верни и той ще се лекува. От сега да го подготвя психически, че само това ни трябва сега  Rolling Eyes
Аман от болести, всяка седмица нещо ни има  Razz
Така че, колкото и малък гинекологичен проблем да е, е супер досаден. Съдя по мацките, които ту ги излекуват, ту пак се появят...
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: