star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Стриите
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стриите  (Прочетена 33683 пъти)
Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #100 -: Февруари 25, 2010, 16:13:59 »

Пупс защо чак цял бански душа  Confused
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #101 -: Февруари 25, 2010, 18:53:14 »

Защото при мен се нацепи главно и основно корема. Беше станал чак на ранички  Rolling Eyes Сега е  кофти вид, но като че ли не ме тревожи толкова. Имам леко и на дупето, но те избледняха  Smile
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #102 -: Февруари 25, 2010, 21:44:24 »

Пупче,докато бременееше ли ти се нацепи коремчо или след това? Това ме вълнува сега, защото аз нямам нито една все още на корема (пу пу)  Confused
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #103 -: Февруари 25, 2010, 21:57:36 »

8 и 9 месец започнах мн да се цепя, въпреки упоритото мазане. А след като родих, леко се нацепих и на гърдите, но пък на тях изобщо не им личи в момента. Тогава беше по-скоро от наедряването на гърдите от кърмата  Rolling Eyes
Дано не се нацепиш. При мен проблема явно дойде, от това, че си бях слаба преди да забременея, а точно последните два месеца качих повечко и пораснах повечко. Абе не го мисли толкова, и да се нацепиш, се преживява.  Lol
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #104 -: Февруари 25, 2010, 22:04:56 »

ооо да, съгласна съм  Cheesygrin
и между другото сега зацепих, колко слаба бременна беше ти и как е нормално само на корема да се нацепиш  Cheesygrin
а между другото, аз само на корема не съм се мазала, ама хич..

(хаха много съм зле с тва "между другото",ама така е като пиша на пресекулки  Lol )
Активен
Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #105 -: Февруари 26, 2010, 01:05:22 »

аз имам на любавните дръжки най-много,направо са лилаво-червени.....чудя се ще снанат ли бели,или......
 Confused
Активен

des_inkata
Newbie
*
Публикации: 644

« Отговор #106 -: Март 14, 2010, 10:17:42 »

Нямам много време да чета по темата...но ако не сте ползвали продуктите на "Веледа" "Weleda" имат страхотни продукти за мами и за бебета.... и са Био козметика...особенно маслото за стрии ,което е около 45лв...скъпо е ,но помага...
Активен

В гърдите ми има сърце,
което не може да се контролира.
В сънят си,виждам твоето лице,
което в мен се взира.
и  ме кара да не забравя,
че това не е края,
а началото на един нов живот във рая,
за който аз отдавна мечтая.
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #107 -: Март 16, 2010, 21:27:26 »

Ти го ползва, така ли ? Или видя как действа върху бременни ?
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15258

« Отговор #108 -: Март 17, 2010, 15:49:53 »

Нали не се заяждаш?

Аз ползвах мостричката - маслото за стрии. По принцип и преди писах за него - съм хем, хем. В смисъл - определено е натурално, но си е просто масло - например да смесиш няколко масла на Икаров ще е същото. Едва ли е с гарантиран ефект, защото няма такова нещо, което да ти гарантира избягването на стриите. Иначе са готини нещата на Веледа, просто аз съм отвикнала да се мажа с толкова натурални неща, в смисъл ..мирише си на масло, как да кажа..все едно да отвориш стара помада на баба си, и е доста мазно, поне аз не мога да се мажа с толкова мазни неща. Кремът им с бадемото масло по същия начин. Иначе най-много съм им ползвала маслото за перинеум, много хубаво миришеше, а и спомага уж кожата да е еластична, дори с него съм се мазала накрая против стрии.

Хубава им е козметиката, четох, че в Германия масово я ползват за новородени, защото  съвсем натурална.
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #109 -: Март 17, 2010, 17:04:56 »

О питам само, защото да обявиш, че нещо действа върху стрии е голям гръм, защото 1) такива неща не съществуват, има продукти, които просто се опитват да предпазят кожата от повече поражения и 2) при бременните нацепването на кожата е хормонално обусловена и с каквото и да се мажеш, едва ли ще ти се разминат. И при положение, че нещото не е тествано лично, в тези условия, ми звучи повече като реклама. Съответно питам.
Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #110 -: Март 17, 2010, 17:06:37 »

Аз ще си задържа коментара относно действието на разни кремове. Особено на дебели стрии...бабини трънкини.
Активен

des_inkata
Newbie
*

« Отговор #111 -: Март 20, 2010, 09:39:57 »

Ако си предразположен към образуване на стрии и кожата ти не е достатъчно еластична т.е. колагенът не е в достатъчно количество,еластинът също(структури на кожата са това от която е изградена тя) няма как да се предпазиш от тях.С колкото и неща да се мажеш.Има продукти ,които помагат за превенция от стриите.Никъде не съм написала,че съм го ползвала и че правя реклама или че премахват съществуващите стрии.Просто изказване.Който иска да се хване за това.
Има много други проукти от които майките са доволни.
Чувала съм,че мезотерапията при лечение на стрии също помагала Smile
Активен

В гърдите ми има сърце,
което в мен се взира.
че това не е края,
Bambina
Newbie
*

« Отговор #112 -: Март 20, 2010, 22:17:28 »

(структури на кожата са това от която е изградена тя)
Lol еее, стига бе, не вярвам.

Не, няма продукти, които помагат за превенция от стриите. Това е истината. Не и като си бременна, защото става дума за хормони. Или имаш страхотен ген и разкошна кожа, или просто ще ти се появят. Както и ако не си бременна - в следствие на хормонални промени или резки промени в теглото. По тази логика, тези мазила помагат точно толкова, колкото, ако постоянно се мажеш с по-хидратиращ крем/масло/олио за тяло, винаги след баня - даже това е по-добрият вариант.
А като не си го ползвала не казвай, че работи. Или поне спомени, че не си го ползвала, но си чула, че е добър. От значение е. Unprofessional e Wink и можеш най-спокойно да въвеждаш в заблуждение.
« Последна редакция: Март 20, 2010, 22:24:37 от Bambina » Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #113 -: Март 20, 2010, 22:55:52 »

И в излишен разход.
Активен
Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #114 -: Март 20, 2010, 23:00:24 »

А аз да попитам, тъй като явно съм предразположена към стрии..(още в 6ти клас ми се появиха отстрани на дупето след едно прекаляване с бонбони тофифи, всекидневно, в продължение на 10 дни..и после пък 11ти клас отслабнах драстично и се нацепих на още едно място..) Не че са огромни или супер грозни, но наистина това означава ли, че няма никакъв вариант да предотвратя по-нататъшно нацепване и особено при бременност някой ден поне да се предпазя да не стане твърде грозно..  Confused
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #115 -: Март 20, 2010, 23:18:23 »

Ежедневно хидратиране ти е най-добрият вариант, in the long run. Тези, които ги имаш няма да се заличат, но пък ще ти стане по-еластична кожата и ти остава да се надяваш на най-доброто. Smile
Активен
des_inkata
Newbie
*

« Отговор #116 -: Март 20, 2010, 23:58:22 »

Колагенът е главният белтък ( прост белтък, съставен изключително от аминокиселини, принадлежащи към влакнестите белтъци) в съединителната тъканл.Той е здрав и неразтеглив с голяма издръжливост на опън.Заедно с мекия кератин, той осигурява здравина и еластичност на кожата  и при деградацията му с възрастта  се получават бръчки. Колагенът укрепва кръвоносните съдове и има роля в развитието на тъканите.

Колагенът и елестинът са опорни белтъци на кожата, осигуряващи й съответния тонус, необходимата влажност, еластичност, плътност и здрав вид.
* От около 25-годишна възраст човешката кожа започва бавно да губи тези свойства също както мускулите губят силите, а костите – калция. Всички симптоми на остаряване се появяват като резултат от дефицита на разтворимия колаген, чиято биосинтеза с годините намалява.
* След 30-ата година при всеки човек започва атрофия на мастните и потните жлези, а също и намаляване на влагата и отпускане на кожата. Появяват се бръчки. Това е резултат от намаленото действие на колагена и еластина, които са фундаментът на съединително-тъканната мрежа. Свободните радикали, токсините и ензимът колагеназа унищожават белтъчните влакна, а в организма намаляват микроелементите и витамините, стимулиращи продукцията на колаген от фибробластите.
* Обмяната на колаген в организма продължава като с напредване на възрастта процесите на разпад започват да надделяват над процесите на синтез, особено на синтез на колаген, който осигурява на кожата еластичност и влажност, благодарение на способността си да свързва водата.

За тези,които явно са пропуснали часовете по биология за 8-ми клас (но явно са били в часовете по правилно изказване и изразяване  Lol ) и не знаят за колагена и еластина,че се съдържат в кожата.
Активен

В гърдите ми има сърце,
което в мен се взира.
че това не е края,
Bambina
Newbie
*

« Отговор #117 -: Март 21, 2010, 00:02:44 »

Ама ти настина ли Lol Lol  Lol Lol

Не, не, не ! Моля те, кажи, че се шегуваш, че си по-ума в действителност и само се правиш, че не си разбрала, че те иронизирам в предишния си пост!  Shocked

Аа, ще се плясна по челото, не го очаквах това  Olele
« Последна редакция: Март 21, 2010, 00:05:06 от Bambina » Активен
des_inkata
Newbie
*

« Отговор #118 -: Март 21, 2010, 00:05:17 »

Ама ти настина ли !!! Lol Lol  Lol Lol

Не, не, не ! Моля те, кажи, че се шегуваш, че си по-ума в действителност и само се правиш, че не си разбрала, че те иронизирам в предишния си пост!  Shocked

Аа, ще се плясна по челото, не го очаквах това  Olele

Ми плесни се по-силно тогава,че да слезеш на земята  Lol
Активен

В гърдите ми има сърце,
което в мен се взира.
че това не е края,
Bambina
Newbie
*

« Отговор #119 -: Март 21, 2010, 00:05:35 »

Милата. Smile
Активен
des_inkata
Newbie
*

« Отговор #120 -: Март 21, 2010, 00:06:41 »

Милата. Smile

Благодаря за загрижеността .Много голямо внимание ми отделяте... това говори само по себе си .
Активен

В гърдите ми има сърце,
което в мен се взира.
че това не е края,
katerina
Newbie
*

« Отговор #121 -: Март 21, 2010, 00:08:49 »

Деси, много си тъжна.

Тая емоутка с пляскането по челото от известно време смятам, че именно в твоя чест трябва да я интегрираме във форумния запас.
Активен
des_inkata
Newbie
*

« Отговор #122 -: Март 21, 2010, 00:17:37 »

Деси, много си тъжна.

Тая емоутка с пляскането по челото от известно време смятам, че именно в твоя чест трябва да я интегрираме във форумния запас.

Ми давайте Smile
Активен

В гърдите ми има сърце,
което в мен се взира.
че това не е края,
katerina
Newbie
*

« Отговор #123 -: Март 21, 2010, 00:35:30 »

Ами вземи се сапикясай малко. Прочела си някаква полузадълбочена литература и незнайно защо си решила, че си единствената и че другите пасат трева. Тва не те прави особен капацитет, а смешна. Така, както си много отворена и сееш поучения не там, където трябва, дали не мога да те попитам колко вида колаген има и как се образува на субклетъчно ниво и да ми отговориш без копи-пейст. Щото инженерните знания, за които претендираш, не се покриват с материала от 8 клас.
Активен
des_inkata
Newbie
*

« Отговор #124 -: Март 21, 2010, 08:43:53 »

Ами вземи се сапикясай малко. Прочела си някаква полузадълбочена литература и незнайно защо си решила, че си единствената и че другите пасат трева. Тва не те прави особен капацитет, а смешна. Така, както си много отворена и сееш поучения не там, където трябва, дали не мога да те попитам колко вида колаген има и как се образува на субклетъчно ниво и да ми отговориш без копи-пейст. Щото инженерните знания, за които претендираш, не се покриват с материала от 8 клас.
Хахах не съм казала,че съм го написала аз.Нали трябва да се прочете от някъде!Вие да не би да не сте го прочели от някъде.Явно доста се дразните от присъствието ми тук и трябва все за нещо да ме глождите като лешояди.Но знаете ли...така вие ставате смешни,когато  нападате един единствен човек.Всичките накуп.Но така като гледам не можете да ме оборите с нормален разговор ,а започвате ведната с обидите.Така е ,нали знаете при кокошките има йерархия - кокошката ,която е най-долу в нея бива преследвана, гонена от хранилката и поилката,кълвана ,даже до кръв.
Тук явно главната кокошка е Бамбина и всички след нея кълвът най-младите и новите.То затова тоя фрум е с това име...
И от образованието ми на ветеринарен техник и на инженер-технолог(все още не) си го имам капацитета.
СЪщото мога да кажа за вас другите неща,които не знаете(например какво е разположението на плода на телето в последните 48 до 24 часа?Много ми е интересно как,ще ми отговорите на това ) и така да кажа за вас ,че сте смешни.
И в университета уча - Неорганична химия,Органична химия,Физикохимия,Биохимия,Микробиология и  др. А и в 8-ми клас е основата.Първите уроци са точно за тъкани - който е кандидатствал с биология знае.
Но просто ми казаха,че не разбират моят "селски' диалект и трябваше да го напиша по-научно,за докторите и специалистите тук във форума.

Та така както гледам- не може да ви се угоди по никакъв начин.Ами това показва само по себе си какво представляват някой хора.
Активен

В гърдите ми има сърце,
което в мен се взира.
че това не е края,
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: