star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Помощ за кухня.
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Помощ за кухня.  (Прочетена 5867 пъти)
ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« -: Март 23, 2009, 21:00:41 »

Малко глупави въпроси, но ще си ги задам. Така днес разбрах, че трябва да дам накакъв примерен проект за кухня за да ми предвидят разположението на кабелите и контактите. Имам няколко питанки. 1. Колко горе долу видими контакти трябват за едн кухня?. 2. Размерите на вградените фурни еднакви ли са? Хора помагайте...
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #1 -: Март 23, 2009, 21:52:00 »

За фурните-съмнявам се, от гледна точка на това, че хладилниците, пералните и миялните са различни.

Относно контактите, зависи колко уреди ползваш. Аз имам 6 и не ми стигат Rolling Eyes микровълновата, кафемашината, мини скаричката и тостера са ми включени постоянно, чопърът и каната за нагряване на вода се редуват със зарядните и ако ползвам миксер примерно все ми се налага да изключвам нещо Sad
Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #2 -: Март 23, 2009, 22:11:12 »

Джи, вградена кухня ли ще си поръчваш след време? Ако е така, но все още не искаш да поръчваш, можеш да отидеш да ти направят проект и по този начин ще си наясно къде ще са главните уреди. Аз тук имам контакт за хладилник, печка, и 2 свободни контакта за други уреди. Но моята кухня е доста малка. Трябва да прецениш какви уреди ще са включени постоянно: печка, хладилник, кафе-машина, пералня (ако ще е в кухнята), сушилня (ако имаш), миялна машина примерно, и 2-3 контакта за други неща (миксер, радио), абе неща, които не ползваш всеки ден, но и да не се налага да изключваш постоянните уреди заради тях.
Сещам се, че Той преди време беше качвал снимка от кухнята си и се виждаха доста контакти, та ако искаш преброй неговите от снимката  Lol
Джи, сега видях, че питаш и за размерите на вградените кухни... Сестра ми се занимаваше с дизайн на кухни,  и от нея знам, че като цяло в новите кооперации те са с доста нестандартна форма и рядко пасва някоя готова такава. И ако искаш да изполваш пълноценно и без това малкото налично място, хората често си павят кухните по поръчка. Не знам какво е жилището, но ако е със скосени тавани примерно или чупки, то малко трудно ще пасне нещо стандартно вътре. Провери дали някъде могат да те консултират, дали после ще поръчаш от това студио, е отделен въпрос.
« Последна редакция: Март 23, 2009, 22:30:05 от Ния » Активен
Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #3 -: Март 24, 2009, 00:26:49 »

Джи мила в Сф ли си? Мога да ти помогна много
Активен

ghoul
Newbie
*

« Отговор #4 -: Март 24, 2009, 08:43:16 »

Не във Варна съм. Проблема е, че аз даже не знам какво точно искам за кухнята (вградена ще е). Поне като гледам проектите и до колкото разбирам помещението е правоъгалник. Смятах мислих и все още нищо не съм измислила. Освен може би, че видимите контакти трябва да са по два двойни на стена. Сега ще мисля какви електоруреди трябва да си купува за да си сметна и колко скрити контакти ще ми трябват.  Confused
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #5 -: Март 24, 2009, 09:02:04 »

Ориентирала ли си се за фирма, която да ти я направи? Защото мога да препоръчам едни хора - изключително доволни сме от тях - освен за нашата кухня, ги ползваме и от фирмата, когато някоя сграда трябва да се издаде обзаведена.
Активен

ghoul
Newbie
*

« Отговор #6 -: Март 24, 2009, 10:08:04 »

Да имам кой да я направи. Обаче не там е въпроса. Има още година докато завършат строежа, а сега изведнъж за срок от седмица ми искат проект за кухня. А аз още нямам никакви идеи каво точно искат. Днес ще взема проектите и ще мисля отгоре им, поне нещо ориентировачно.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #7 -: Март 24, 2009, 22:48:26 »

Значи, първо седни и си реши горе долу кое и къде искаш да ти стои. По твой вкус. Проекта си е проект, обаче кухнята ще си е твоя и не може да нямаш някакви предварителни виждания къде искаш да ти е хладилника (ако не е вграден), микровелето, кафе машината или там каквото обичаш да си ползваш. Помисли куде извън плота ще ти е удобно да има контакт- за включване на зарядно , някаква настолна лампичка примерно (ако си фен) и всякакви други неща ,които на човек му се налага да включи понякога в захранването. За фурната ще ти трябва подсилен кабел , а всички останали електроуреди се включват в нормално захранени контакти.
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #8 -: Март 26, 2009, 15:14:04 »

Мда,както каза Мина-трябва да седнеш и примерно да се ориентираш кое къде искаш да ти бъде. Освен това на мен от всички уреди само хладилникът ми е включен в контакт с 2 дупки. Друго всичко е на жица. Когато,живот и здраве,поръчаш кухнята,те оттам ще ти дадат план къде да има разположени контакти. Трябва да се спазят тези неща до милиметър,такива са им изискванията. Бих те посъветвала да имаш 4 контакта над плота,в които да можеш да включваш невградените уреди,а останалите неща-преброяваш си какво и колко искаш да слагаш,смяташ и им казваш на строителите. Те сигурно си знаят какво да правят в такива случаи.

Гипс картон ли са ти стените?
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
ghoul
Newbie
*

« Отговор #9 -: Март 26, 2009, 16:32:56 »

Днес ме пуснаха да си го разгледам. Горе долу си представих как ще стоят нещата. Взех и копие от чартежа и сега ще си рисувам отгоре му. Реших че да си направя отгоре поне 6 контакта ще ми стигнат.
Активен

lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1478

« Отговор #10 -: Март 27, 2009, 08:58:51 »

Би трябвало.. иначе можеш да си вземеш от онези разклонители, дето в 1 контакт го слагаш  - и става за 2 уреда, ако се сещаш.. Smile Но и на нашата излезнаха 5-6 и ни стигат. Smile
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: