star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Сгодих се!
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сгодих се!  (Прочетена 39342 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13208

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« -: Февруари 14, 2009, 20:26:24 »

Дали е за тук....май да  Lol
Честит празник на всички, който каквото му се празнува. Ние нямаше да правим уж нищо, кой знае какво, пък то какво стана  Cheesygrin
Снощи в 12 пуснах смс на милото, да му честитя, да му кажа, че с Мими го обичаме...докато той си играеше на ВОВ в хола. Съответно не дойде при нас и предположих, че не си е чул телефона, обърнах се, гушнах си бебока и заспах. 20 мин по-късно, усещам, че някой се е провесил над мен. Обаче в адска дрямка, трудно можех да разбера какво става. А той милия, ми говореше разни сладки неща, честити ми празника, каза ми, че ме обича и че има специален подарък за мен. Започвам да си мисля...абе той как е избрал бельото ( бяхме се разбрали, че в неделя ще излезем за хубаво бельо, такова исках за празника). Иии опитах се леко да го отсвиря, просто много ми се спеше. А той продължаваше: имам специален подарък за теб. Надигнах се леко от леглото и чак тогава забелязвам,ч е той е забил коляно  Lol Подаде ми кутийката, отвори я и тук вече малко ми се губи. Знам, че пелтечех, помня и че той беше ошашкан, защото изстрелях на бързо: кажи го ДЕ  Lol
Интересното е, че винаги съм си мечтала, да е на такъв хубав празник, макар и той да не признава СВ. Валентин. От друга страна, заради моя постоянен натиск, се бяхме поскарали малко и преди две седмици си казах, че спирам с подмятанията, спорам да го притискам, когато тогава. И май подейства. Иначе той отдавна е взел пръстена, каза, че доста време се е чудел, кога да ми предложи. Сега вече и той има повод да харесва празника.
Има и още за разказване, но цял ден съм като маносана, гади ми се и лежа...
Та да се похваля де, и аз съм вече в клуба на сгодените. Чудим се само за датичка, за сега клоним към 29-и август, ако не тогава, ще е в началото на същия месец.  Wub

Ако знаете, колко време се чудих как да я кръстя темата. Много сложно ми се видя, но все пак "Сгодих се" звучи най-подходящо  Lol
Ще ви споделя и един адски мил момент. Снощи много трудно си приспах момата, беше раздразнителна, кисела и страшно хленчеща. Когато светнахме лампата, за да се порадвам на пръстена, мъника се събуди с най-очарователната усмивка. Започна да си пее с нейното Уууу,аааа, уаау  Lol Просто, снощи, на нашето легло беше всичко - милото, малкото ни бебче и така мечтания пръстен. Няма как да не го призная, щастлива съм, адски много  Smile
Gal, ако съм забременяла, ще отрежа пишката на милото. Не може така от веднъж да лови  Lol Но иначе не знам, предплагам, че хемоглобина ми е нисък...ще разбера другата седмица.
Цък
Цък2
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #1 -: Февруари 14, 2009, 20:36:45 »

Честито, миличка!  Smile

Пръстенът е страхотен  Cheesygrin, но по-важното е, че цялото семейство сте прекрасни сладури!

Много щастие!  Kiss
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #2 -: Февруари 14, 2009, 21:03:28 »

Страхотна новина, Пупи! Честито! Много целувки!
Активен

lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1478

« Отговор #3 -: Февруари 14, 2009, 21:46:32 »

ЧеСтИтО!!!
           ВсИчКо НаЙ-пРеКрАсНо Ви ЖеЛаЯ!!!
Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #4 -: Февруари 14, 2009, 22:39:23 »

Честито, Пупи  Kiss Kiss Kiss
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #5 -: Февруари 14, 2009, 23:28:30 »

Знаех си!СТРАХОТНО!Честитооооо Kiss Kiss Kiss Kiss
Активен
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #6 -: Февруари 14, 2009, 23:32:21 »

Честито, Пупови!
Активен

Моето име е Любов.
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2670

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #7 -: Февруари 14, 2009, 23:56:43 »

Ееех, Пупсън Wub Честито, мила, прекрасна новина Kiss
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #8 -: Февруари 15, 2009, 00:01:56 »

Честито Пупи  Smile Супер новина, ако имаш нужда от съвети по подготовката, само кажи  Big grin  Kiss
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #9 -: Февруари 15, 2009, 02:20:11 »

Пупи, когато човек иска нещо много силно, то се случва!
Много се радвам за вас! Пожелавам ви прекрасни години, гледайки растящата ви дъщеря и наслаждавайки се на любовта ви, закриляща под дебелата си сянка своите плодове.
Честито и от мен! Kiss
Активен

C’est tout!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #10 -: Февруари 15, 2009, 10:40:41 »

Честито сбъдване на дългоочакаваната мечта, Пупи!
Много любов и разбирателство ти желая и красива сватба, щом сте почнали да планирате вече Smile
Активен

Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #11 -: Февруари 15, 2009, 10:41:39 »

Поздравления, Пупи!!!
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #12 -: Февруари 15, 2009, 10:47:05 »

Още веднъж честито! Много щастлив семеен живот ви пожелавам, заедно с малката принцеса!  Kiss

Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #13 -: Февруари 15, 2009, 10:52:12 »

Честито:} Да те изненадат така , без да го очакват е едно от най-милите неща на света.
Активен

FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #14 -: Февруари 15, 2009, 12:32:40 »

Пупилич  Kiss Smile
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #15 -: Февруари 15, 2009, 12:38:46 »

Пупи, честито! Нека това е само една малка романтична крачка към най-хубавото, което ви очаква с тати и бебка.
Активен
veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #16 -: Февруари 15, 2009, 13:29:45 »

Pupi, честито и от мен! Всички знаем колко силно желаеше това. Ти си си го представяка по някакъв начин, дано в действителност да е било още по-вълшебно, красиво и емоционално.

Наслади се на тази твоя сбъдната мечта. И ви пожелавам все така да се обичате и да се правите щастливи един друг!
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #17 -: Февруари 15, 2009, 13:44:40 »

Честито мила.....просто това трябваше да се случи  Kiss Kiss Kiss
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #18 -: Февруари 15, 2009, 14:53:52 »

Честитооооо Пупче  Cheesygrin Мноооого любов ви желая, разбирателство, уважение, сплотеност и всичко което желаете да ви се сбъдне  Kiss Kiss Kiss
п.с. пръстенчето е страхотно!
и предложението е било много сладко  Cheesygrin
Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #19 -: Февруари 15, 2009, 16:04:28 »

Пупка, дръж ни в течение за подготовка  Kiss
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #20 -: Февруари 15, 2009, 19:26:04 »

Пупи, още веднъж, честито! Пожелавам ви много щастие и много любов! Kiss Kiss Kiss
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #21 -: Февруари 15, 2009, 21:09:12 »

Честито, Пупи! Това май ви беше последната частичка, за да наредите вашия щастлив семеен пъзел. Пожелавам ви да сте много щастливи и много да се обичате един друг!
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #22 -: Февруари 15, 2009, 22:43:38 »

Благодаря ви мили мои. За пореден път сте до мен, в такъв важен за мен момент! 
Организацията още не сме я започнали, въпреки че ужасно много ми се иска. Цял ден чета темичките из форума и други такива. Имам вече куп идеи. За начало, чакаме най-добрата ми приятелка да се завърне от круиза, за да й предложи да ни кумува. Решили сме само, че кумовете ни няма да са двойка. Кумът ще е най-добрият приятел намилото, а кумата, съответно от моята страна. ЗА сегатова, като имам повече време и идеи, ще пиша  Smile
Активен

bani
Newbie
*
Публикации: 288

« Отговор #23 -: Февруари 15, 2009, 23:16:14 »

Честито, Пупи! Smile Пожелавам ти да имаш приказна сватба, мн любов и още дечица Smile
Иначе пръстена е супер, мн ми харесва Smile
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #24 -: Февруари 16, 2009, 10:47:49 »

Kiss Kiss Kiss
Пупче, много се радвам за вас
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4119

« Отговор #25 -: Февруари 16, 2009, 14:37:56 »

Честито Пупи Smile
Много се радвам и пръстена е много красив Smile
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #26 -: Февруари 16, 2009, 14:39:42 »

А датата коя решихте да е?
Активен

AnGeL
Newbie
*
Публикации: 264

« Отговор #27 -: Февруари 16, 2009, 15:55:31 »

Честито и от мен Пупи!
Много ви се радвам,пожелавам ви да се обичате още повече Kiss
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #28 -: Февруари 17, 2009, 09:32:37 »

Честит годеж, Пупи Smile - и 1 много вълнуваща и незабравима подготовка на сватбата ви желая Smile
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #29 -: Февруари 17, 2009, 13:42:16 »

Пупче, разказвай, започнахте ли вече да обсъждате сватбата?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #30 -: Февруари 17, 2009, 13:49:45 »

Ма то било много страшно  Lol Да се чуди човек от къде да я залови  Shocked
Нищо, точно нищо не сме свършили, аз се ровя, трупам идейки. Вече виждам мечтаната покана, даже мисля да се заема аз с тях, да си ги правя сама. Дата още не сме измислили, обещах му да проуча значението да числата, от къде го измисли това, не знам, но било важно за него  Lol
Ще ви държа в течение, ако има нещо, с което сме готови, макар и да има страаашно много време  Smile
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #31 -: Февруари 17, 2009, 15:18:20 »

Мила, още с отварянето на форума ми изкочи това "Сгодих се!" в сватбения раздел и веднага се втурнах натам, без грам съмнение, че става въпрос за вашето прекрасно семейство! Толкова мило ми стана, не мога да го опиша! Пожелавам ви да прекарате незабравими, вълнуващи и влюбени мигове в най-хубавата според мен част от това събитие - подготовката! Няма нищо по-разтапящо да си мечтаете и планирате за красивите моменти, когато вървите към олтара и се вричате един на друг. Самият ден минава като миг, но гарантирам, че емоцията продължава поне година (по последни сведения, по-нататък ще актуализирам  Lol ) - изживейте си го пълноценно.
Целувам те много!
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #32 -: Февруари 18, 2009, 16:58:44 »

Честито и от мен Smile Много се радвам, особено, като се сетя как ти си го представяше точно на 14ти и някой ти се беше скарал да нямаш нагласа да е точно на даден празник. А в крайна сметка се случи ;)

Дръж ни в течение какво планирате ;)
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #33 -: Февруари 20, 2009, 12:11:44 »

Пупси,честито,миличка!

На 14-ти февруари на няколко пъти се сетих за теб,нали беше казала,че скришничко си чакаш нещицето на пръста... Та и аз така,чаках с теб. Smile

Бъдете щастливи!
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Mina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #34 -: Февруари 20, 2009, 12:53:55 »

ААААААААААА! Аз чак сега виждам какво се е случило всъщност!
Айде чакаме сватбата!! Cheesygrin
Пожелавам ви да се разбирате, да се обичате и  след 20 години да се кефите един на друг,точно толкова колкото и сега  Kiss
Активен

Блондинка
Newbie
*
Публикации: 191

« Отговор #35 -: Февруари 20, 2009, 14:49:57 »

Това е темичката, която ме усмихна днес  Smile
Честито! Желая ви много здраве, късмет и любов  Smile
Много е хубав пръстена  Smile
Активен

Женското предположение е много по-точно от мъжката убеденост. Ръдиард Киплинг
Enti
Newbie
*
Публикации: 2074

« Отговор #36 -: Февруари 20, 2009, 22:08:26 »

Пупенце, честито честито честито  Kiss Kiss Kiss

Пръстенът е много нежен, сигурна съм, че ти отива много  Smile
Активен

Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #37 -: Февруари 23, 2009, 23:51:55 »

Браво! Честито и от мен! Много щастие ви желая! Kiss
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #38 -: Април 14, 2009, 10:41:27 »

Пупи, какво става с приготовленията? Споделяй. Smile
Активен
una hada
Newbie
*

« Отговор #39 -: Април 14, 2009, 10:42:04 »

Да бе, и аз я забравих тая тема...
Пупсче, разказвай веднага
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #40 -: Април 14, 2009, 11:34:53 »

Ами малко се позакучиха нещата...а и ме беше обзела една апатия, не ми се женеше  Lol Някак тромава ми се струва цялата тая лудница и организация, но се надявам, че след сватбата, като прочета това, ще си бия главата някъде и ще си се чудя на нежеланието  Rolling Eyes
И така, освен, че имам обувки  Lol, друго свършен няма. Вчера ходих до обредния дом, да запазя датата. Оказа се, че трябва да ходим в друга община, защото селото, където искахме да е венчавката, не се води към нашата община. После, селото е с кметски наместник, а не кмет, те нямат право да венчаят...изобщо супер прецакана се чувствах. Окончателно решихме, да си се женим в обредния дом в града и после цялата тумба да се вдигне до селото.
Когато бях във Варна, си накупувах невероятна хартия, направих си шаблони за подаръчетата за гости, покани и тейбъл картички, но все още не са в окончателния вариант. Ходих и до булчинския център. Ще могат да ми направят роклята, така както аз я виждам, но се разбрахме да действаме края на май месец. Та това е в бщи линии. Сега съм и в сесия и само чакам да свърши, че да започна от някъде с организацията. Дано ми дойде музата, че все нямам желание, все с друго се захващам  Rolling Eyes
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #41 -: Април 16, 2009, 22:30:43 »

А датичката е? Cheesygrin
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #42 -: Април 17, 2009, 12:16:25 »

1.08  Cheesygrin
Вчера най-накрая запазих датата и часа в гражданското.  Smile До сега не бях попадала на толкова любезни хора, чак кеф да ти направи да се жениш  Lol Та ритуала ще е в 11, а часа на самототържество все още го обмисляме.
Активен

Tess
Newbie
*
Публикации: 1364

Just wanting the total happiness...........

« Отговор #43 -: Април 20, 2009, 22:15:39 »

Еееххх, колко сладкооо Smile Многоо щастие ви желаяяя:kiss: Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Активен

Аз и леглото ми се обичаме много..но будилникът не иска да ни разбере.. !!
Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #44 -: Април 21, 2009, 19:47:37 »

Пупси, щом вече имате датичка, желая ви разкъсана облачност - да не изгорите от жега, но и да не ви вали по пътя.  Cheesygrin

Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #45 -: Юни 02, 2009, 19:21:17 »

Такааам...
 Най-накрая свършихме нещо важно. Исках да започнем от някъде, преди да започна да пиша.
Днес поръчах роклята. Божествена е, изцяло както аз я виждам, с лек нежен плат, червено коланче и малко дантела. Жестока е просто, но няма да слагам снимки, за да има елемент на изненада. Взеха ми мерките, избирахме дантела, пробвах рокли....И излязох ухилена и подскачаща. Адски щастлива се чувствах  Lol
 Утре отиваме да поръчаме халките, ще мина и да си взема хартия за поканите и подаръчетата. И ако не си харесам такава като варненската, ще поръчвам на Лори  Cheesygrin Имам ясни идеи за покани, подаръчета, кусметчета, украса за нашата маса, прическа, час за прическа и грим. Гостите са натъкмени, в събота ще идем да се уточним за менютата ииии така както си мислех, че нищо не сме свършили, така се чувствам хипер доволна, че сами си го правим и не ни се месят и помагат  Cheesygrin
Това е за сега Devil
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #46 -: Юни 02, 2009, 20:42:16 »

Браво, Пупи! Много се радвам за вас! Голям напредък, ама то времето летииии и без това. Smile))   Kiss
Активен
una hada
Newbie
*

« Отговор #47 -: Юни 03, 2009, 10:02:44 »

Пупче, скоро се чудех как върви подготовката...
« Последна редакция: Юни 03, 2009, 10:14:02 от una hada » Активен

Mina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #48 -: Юни 03, 2009, 10:10:18 »

Оф, аз сега искам да видя роклятаааа Cursing
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #49 -: Юни 03, 2009, 12:12:50 »

И аз умирам от нетърпение, но искам да си я видя после на снимките в целия й блясък  Wub
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #50 -: Юни 03, 2009, 13:03:51 »

И аз все си представям червен акцент в моята евентуална булчинска рокля, и ми е интересно какво си измислила, Пупи Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #51 -: Юни 03, 2009, 14:05:34 »

А вие измислили ли ще кога ще се вземате? Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #52 -: Юни 03, 2009, 14:19:30 »

Нали се сещаш, че при нас е сложно (и незаконно Cheesygrin)
А и не бързаме, честно казано ...има май доста време, докато имаме толкова излишни пари, че да ги дадем за сватба, а и докато малчо проходи, за да държи пръстените Smile
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #53 -: Юни 03, 2009, 19:46:18 »

Нали се сещаш, че при нас е сложно (и незаконно Cheesygrin)
 а и докато малчо проходи, за да държи пръстените Smile

Ох, милото то.  Wub Sad eyes
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #54 -: Юли 03, 2009, 18:13:17 »

Ох, да взема и тук да се разпиша.
Остават 4 седмици и вече направо ще се побъркаме. Почти всичко ни е готово. Обещах на Лор, като направим поканите, да ги щракна. Е, готови са, но е въпрос на време да ви ги покажа. Да вметна само, че Лор е нашата морска фея, която ни спаси в много напрегнат момент. Видяхме голям зор с изнамирането на хартията за поканите и добре, че беше тя и знаеше какво търсим, та ни прати от Варна! Отделно се побъркахме с напечатването им, защото принтера ни се сдуха тотално...с две думи, сдухах се и аз.
Вчера си взех роклята...знам, че е доста рано и аз съм изненадана, нооооо е божествена. Нямам търпение да ме видят всички  Lol Имам си и час за фризьор, грим, маникюр...имаме ДиДжей, цветарка, оператор....Почтиии всичко. Само с фотографа се бавим, защото чакаме един определен да се върне в БГ.
Имам обаче проблем с управителката на ресторанта. Инати се тя да ми прави украсата, а и ми иска ненормална сума. Обясних и 100 пъти, че имам близка, която си има фирма за това и че всичко ми е готово. Абе дебили  Razz Утре пак ще й звъня да я тормозя, че на нищо не прилича това нейното...
М, друго, друго...младоженеца се е отдал на Дипломната си работа и хич не е излизал за кУстУма. Но той е лесен.
Все още се чудя как да ме вземат от вкъщи. Хем не искам дъндания, хем искам да ме краднат за шоуто. Ако имате някакви идеи, с радост бих ги прочела  Cheesygrin
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #55 -: Юли 04, 2009, 15:54:12 »

Ех Пупи, много мило ми става като те чета... кога е събитието? Идеи нямам, но пък да си кажа, че много се вълнувам и нямам търпение да те видя с роклята!

А на Мариелка ще й облечете ли от тия белите бебешки, шаферски, слади роклички?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #56 -: Юли 04, 2009, 16:01:02 »

1-ви август Smile

Пупи, направете си вземането от къщи - много е хубаво и емоционално! Знаете си семействата ,знаете си гостите - сами можете да си направите данданията по ваш вкус Smile Подробности като музика, хорА и т.н. вие ще си ги решите, но поне при мен тези моменти с приготвянето с приятелките в къщи, чакането на любимия и реакцията му, когато те види в целия ти блясък, бяха едни от най-ценните. Ако искате си извикайте само приятелите в къщи и си го направете по-младежко и щуро, а останалите гости да ви чакат направо за ритуала, макар че кой не иска да присъства на взимането на булката Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #57 -: Юли 04, 2009, 16:29:35 »

ох, какво да ви кажа, искам си събирането с приятелките, искам и да се постарае младоженеца да ме "открадне", но малко ме притеснява факта, че племеника ще е там, племеницата, Мимка, а са малки и да не се стреснат от многото хора. А майка ми ми се подиграва, че съм се била дала вече, какво крадене  Razz Lol
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #58 -: Юли 04, 2009, 16:50:31 »

Пупи, ясно е, че вече нищо не е такова, каквото е било преди. Сега хората дълго време си живеят заедно преди да се оженят, имат и деца понякога и действително се обезсмисля моментът с извеждането от бащината къща. Но според мен това си остава един символичен и сладък момент - най-малкото вие двамата си създавате една такава тръпка, която не мога да опиша - едва ли не се връщате във времето на първите ви срещи и чакате с нетърпение да се видите. Дори и да не те извежда баща ти и да те "даде", просто си представям как мъжът ти влиза в стаята и там го чакат неговите две принцеси - вълшебно ще е.

Иначе какви са ви другите варианти? Да тръгвате заедно? Той да те чака на ритуала? Аз много си мислех за варианта той да ме чака пред олтара (е, не точно олтар де...), да потропва изнервен и аз да се появя такава феерична и прекрасна и да му омекнат коленете  Cheesygrin , но наистина си исках този момент, когато можем да си се нарадваме един на друг...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #59 -: Юли 04, 2009, 16:54:28 »

Това щеше да е вариант, ако ритуала беше в ресторанта. Имахме идея направо там да се изсипем, да се глася в хотела, да направим красива арка от цветя...ама е много сложна процедурата и се отказахме. За изнесен ритуал е много идейно. Но след като се спряхме на ритуала в обредния дом, някак не мога да си го представя той да ме чака там. Много сухарско  Rolling Eyes Другата идея беше просто да дойде, без много глъч и шум, съвсем цивилизовано, но на него не му допадна. Така че, най-вероятно ще има крадене. Утре сме на вечеря вкъщи, ще го обсъдим и ще го доуточним. Иначе той е решил, че ще тръгва от квартирата, не иска от родителите си. И честно казано така съм по-съгласна.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #60 -: Юли 04, 2009, 17:57:37 »

Чувала ли си за това как бащата извежда булката с кърпичка? На мен днес ми го разказваха едни приятели и бях много впечатлена.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #61 -: Юли 04, 2009, 18:32:14 »

Ами да, аз не се сещам за сватба, на която съм присъствала, и на която бащата да не извежда дъщеря си с бяла кърпичка. Много е трогателно, като излязат от входа, подава края на кърпичката на младоженеца. По това време и се рита менчето с вода и здравец.  Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15611

« Отговор #62 -: Юли 05, 2009, 10:38:14 »

Аз не ги знам много тези ритуали сватбени (странно защо ли Cheesygrin), обаче това с кърпичката ми хареса доста!
Със сигурност не искам онова "крадене" със затискани и бутане на врати, тъпчене на пари в някакви обувки и други подобни Blink Surprised
Да не говорим за цигански оркестър пред блока, пази Боже...
Но сватбата е един твърде личен миг, така че...всеки трябва да си реши с любимия Big grin

Успех, Пупи.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #63 -: Юли 05, 2009, 13:01:56 »

И аз съм по деловите сватби и не ми допадат разни сценарии и разигравания, ритуали и символи. Ако съм от позицията на гост, сигурно ще ми е забавно, ама аз да съм жертвата-не, мъж ми още по-малко, баща ми да не говорим Lol Пък и не ме кефи идеята да го играя девственица и мъжете да си ме подават, взимат-дават, крадат, извеждат, кърпи, менци, музики, църкви, дълги рокли, воали-не на мен.

та мисълта ми е, че е много лично това и ако го усещаш като да искаш да ти се случат тия неща-много ти дреме, ако стане дандания, важното е вие да си усетите момента пълноценен и завършен.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #64 -: Юли 05, 2009, 13:08:39 »

Pupi - както каза и Лора, можете да си го направите хем с вземане, хем да не е така, както си го представяш - селско. А и винаги можете да разчупите съвсем традициите и вместо от вас (от майка ти т.е.), да те вземе от някое ваше любимо място - някое паркче, поляна, да стоиш с роклята и букета на някоя пейчица и той идва да те прибере със сватбарите Smile Но класическото си е - той от тях, ти у вас. На последните сватби все така е било и никога не е било селско. Аз понеже бях от страната на младоженеца, се събрахме у тях - пийване, хапка. Същото еи булката и просто всички просто се изсипваме при нея, поздравления, снимки и после се потегля към следващата част. А за бебетата - колкото е данданията на сватбата, 10 пъти по-малка е в тази част с вземането, така, че няма за какво да се притесняваш.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #65 -: Юли 06, 2009, 16:24:49 »

Аз пък от сватбата на брат ми насам взех да намирам някакво смътно очарование в тия изконно традиционни, в последствие измъстрени (готина думичка, от моя си край, означава изкривени) традиции. Много се смях например - тя бременна в шести месец, той ще я купува от приятелките й... И дядо ми като един особено директен човек (лека му пръст) се провиква току до баща й - Давай, сине, да си ходим, тя сама ще излезе, ако не излезе - баща й да я мисли. Или пък - малко по-късно, затискат вратата отвътре, при което дядо - Удари едно рамо на тая полуразпаднала се врата, ако ще живеете тука, аз ще ти сложа нова. Или пък на самата сватба, вуйчо ни кумува, носят му един особено колоритен фазан, с три глави и опашка от праз - да му играят ръченица. На което той само поглежда стръвно - да я махате тая триглава ламя от очите ми и никакви такива не минават.

Та, като цяло може да се спазят някои изконни неща, но това да се играе на девствени, както каза Катерина, наистина е доста пресилено и на моменти - смешно до абсурдно...
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #66 -: Юли 06, 2009, 16:56:48 »

Не става въпрос да се играе на девственици, а за този чисто символичен жест татко ти официално да те изведе от бащиния дом, дори и ти да си си тръгнала много преди това. Не знам как да го обясня, просто трябва да си в тази ситуация, да видиш сълзите в очите му и потрепващото крайче на кърпичката, която държи, за да усетиш колко е важно това Smile
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #67 -: Юли 06, 2009, 18:22:14 »

На сватбата на братовчедка ми преди 2 лета ми се доказа, че ритуалът с краденето може да е и доста мил, и преобразуван в наши дни, без да се губи замисълът му. Те все още не живееха заедно, пък и много от гостите не бяха виждали отсрещния род и беше много забавно цялото идване и взимане от бащиния й дом. Просто зависи как си го направиш, аз мислех, че е простовато, пък то толкова емоционално беше Smile Тя беше забранила всякакви оркестри, ама нА, като дойде младоженеца барабар със свирачите, които си останаха да свирят под прозореца й и се качи с кума и най-близките си, всичко много се промени. Просто нещата стават в хода на събитията и не можеш да предвидиш как ще се почувстваш Smile  Та разни шаферки и куми бяхме с нея в стаята, да я 'пазим', а тя беше толкова нервна и притеснена, че сякаш за пръв път ще го вижда, милата Lol "Ама да не ме дадете лесно, ей!" Голям смях! Последни подръпвания на роклята, на чантата, "грима как ми е??",  не я свърта на едно място и като му чу гласа отвън, докато 'криехме' бялата й обувка, сърцето й щеше да изскочи ! Барабар с нашите Lol Ама хем се смее, хем се притеснила, хем грее! Такова готино напрежение витаеше в стаята, че чак аз се бях притеснила, та нали и мен шафер ме чакаше отвън Lol Следващо действие - говорим си с младоженеца през вратата, той се смее, да сме му я били дали доброволно, че да не си я вземе сам Lol, смях, кумът говори отвън, приласкава с някакви вина, 'договорихме се' , пуснахме ги, взе обувката, пък булката подава един пепеляшки крак, пък прословутото допълване с пари (тук вече сълзи ни текоха от очите от смях), целуваха се, прегръщаха се, толкова беше мило Smile И с много шеги, много любов, надолу по стълбите, леко хоро пред блока и по колите към ритуалната Smile
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #68 -: Юли 06, 2009, 20:02:20 »

ами какво да ви кажа-на мен ми е приятно да съм свидетел на такива неща, защото всичко изглежда добре, когато им идва отвътре на хората да го направят така. Но аз не нося в себе си такъв род сантименталност, тоест не умея да я демонстрирам, много ми е лично, за да я експоузна така пред всички, колкото и да са ми близки ( а и все пак ще има и други хора-примерно от страна на мъжа ми, които няма да са ми и близки чак толкова), а и работата е там, че и цялото ми семейство е такова. Баща ми никога няма да се просълзи, нито разтрепери, но ще знам кво му е в душата в тоя момент, просто защото го виждам и познавам. Та подобни неща биха накарали, мен, семейството ми и мъжчето ми да се почувстваме по-скоро неудобно, а мен дори някак изнасилена, отколкото приятно, и по-скоро биха нарушили начинът по който си ги изживявам вътрешно нещата в стремежа си да ги разиграя и демонстрирам пред хората. Така че е въпрос на тип "чувственост" по-скоро, ако мога да го нарека, на самоусещане и взаимоусещане на момента, та в този ред на мисли-няма просташко.
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #69 -: Юли 06, 2009, 20:39:59 »

Абе ти не слагай тигана, преди да си хванала рибата Cheesygrin На сватбите е бая емоционално, та като ти дойде на главата (искам да съм шаферка, още от сега го казвам! ) ще те видим Sneaky

Иначе аз съм заплюла католическия тип сватбва вече и тва си е Cheesygrin Ако дори не зачезна някъде с бъдещия-някой си- горк (хаха)- младоженец, на някоя екзотично място ( уу, добре звучи)
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #70 -: Юли 06, 2009, 21:35:37 »

Аз засега съм заплюла само Ели Сааб като авторство на роклата Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin
Хаха, и моя мъж ша е бая "горк" Lol
А и църкви, катедрали, синагоги и прочее храмове-при мен са тотално аут!
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #71 -: Юли 07, 2009, 15:03:16 »

А пък аз на тоя етап не искам да се женя хич, въобще и изобщо. За баща ми какво да ви кажа - човекът беше заклет атеист и много много не би се трогнал, ако беше жив, но като знам с брат ми двамата що рев му ударихме покрай неговата сватба, просто не знам какво ще е и на моята един ден, ако евентуално се стигне до там.
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #72 -: Юли 07, 2009, 15:39:17 »

Нал шъ ма поканиш. Искам да плача с теб  Kiss
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #73 -: Юли 07, 2009, 15:54:07 »

На първа линия си, как Smile
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #74 -: Юли 07, 2009, 15:58:08 »

Обещавам, че ще ти подаря библиотека  Kiss
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #75 -: Юли 11, 2009, 17:13:25 »

Добре бе хора, толкова ли ви е трудно да си обособите една отделна тема.  Rolling Eyes Хич, ама хич не ме интересува вашата Икеа. Не желая и вече да пиша каквото и да е.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #76 -: Юли 11, 2009, 17:34:48 »

Пупи, извинявай, видях, че се говори за Икеа и си споделих мнението без изобщо да погледна темата...
Съжалявам, щото така като гледам заради мен преля чашата :(
Активен

C’est tout!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #77 -: Юли 12, 2009, 00:43:00 »

Пупи, ще ги разделя, ама не мисля, че има какво да се вкисваш, знаеш, че редовно се случва разговорът да се отклони,а след като има начин и да се измести всичко в отделна тема, не мисля, че е повод за сърденици.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #78 -: Юли 12, 2009, 14:14:27 »

Биз, не съм се сърдила. Подразних се просто, че темата драстично се измени. Интересно ми беше да прочета за различните сватби и идеи, но последните постове нямаха нищо общо. знам, че се получава честичко, но при все, че има раздел специално за домашния уют, не виждам защо да се замазва темата. Егоист съм си, пък  Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #79 -: Юли 12, 2009, 15:01:44 »

Само 3 седмициииии  Clap Clap Clap

Нещо ново има ли по подготовката? Решихте ли как ще се вземате?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #80 -: Юли 12, 2009, 15:10:17 »

Ами той ще тръгва от квартирата. От тук ще го вземе кума с родителите му. Все още се чудим дали да ме "крадат" или просто да дойдат и да ме вземат. Да изпием по едно, оператора иска и да кажем по 2-3 думи пред камерата иии потегляме към Обредния Дом. За съжеление в нашия край не го знаят този обичай с извеждането на булката от бащата с бяла кърпичка. Много ми се чудеха като го обяснявах. По думите им, аз съм с баща ми под ръка, татко ме подава на младоженеца, ритаме менчето и потегляме.
В последния момент реших, че тейбълките ще са хартиени пеперудки, закачени на чашите. Много ефектно стои и ще съчетаем бяло-червената гама, като имената ще са в червено.
Тази седмица трябва да идем за последно до ресторанта и да уточним украсата. Отказах се окончателно то живите цветя по масите. ЩЕ разсипем розови листенца, отново червени и мисля, че ще стои много красиво върху белите покривки  Rolling Eyes 
Нищо не сме снимали, но ей сега ще нащракам тейбълките, подаръчетата и поканите  Cheesygrin
А колкото повече наближава, толкова повече се панирам. Все имам усещането, че нещо ще забравя.  Rolling Eyes

Побъркала съм се по този букет
Чашите Малко са прашни, но не са бутани, от както сме ги взели  Lol
Покана
Пеперудките в не съвсем готов вид
Подаръчето, спъцано, защото е първото, което направих  Lol
« Последна редакция: Юли 12, 2009, 15:33:50 от Pupi » Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #81 -: Юли 12, 2009, 15:36:07 »

Аз последните 2 седмици бях нон стоп по срещи, наложи се да си взема отпуск даже - толкова много неща имаше за правене и то все разни дреболии.
За живите цветя заради цената ли се отказахте (наистина дерат кожи мръсниците!)? Можеш да си направиш много хубави аранжировки за съвсем малко пари - примерно да сложиш по масите стъклени купички с вода, в които да плуват по 3 червени хризантеми да кажем... Аз понеже правих нещо подобно скоро в къщи за рождения ден на мъж ми - само че сложих бели и розови хризантеми и плуващи свещи от тези овалните. Тези стъклените неща са по 1-2-3 лв, в зависимост от големината, така че като си сметнеш броя на масите и колко купи и цветя ще ти трябват, ще видиш, че ще излезе много евтино. Много ще е красиво и ако на дъното на купичките сложиш някакви червени кристали, а хризантемите да са бели. Ще ти трябва 1 пакет кристали (мога да ти пратя или направо да ти донеса, нали ще идвам), което си е никакви пари. Ето как беше украсила майка ми в къщи (за такива кристали говоря):

http://img12.imageshack.us/img12/6800/img0615d.jpg

Иначе тя в къщи почти винаги си има една аранжировка с по-голяма кръгла купа (като аквариум), в която плуват от тези малките гербери - пак много хубаво стои.

Браво за поканите и подаръчетата!  Bravo-bravo Какво пише вътре? И какво има в подаръчетата?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #82 -: Юли 12, 2009, 15:41:38 »

Не точно. Просто помещението е малко и някак ми изглежда претрупано с всичките тези цветя, ще има и сърца провесени от тавана, бара ще е скрит с плат, ще има и стойки с цветя, които описват пътя, по който ще минем...Доста ги мислих тия кристали, но сме се разбрали когато отидем с цветарката до ресторанта, на място да решим кое как да е. Друг е въпроса, че за половината цветя ме рязнаха, че не били сезонни, можело да се поръчат холандски рози, ама стрували множко. Те и лесно могат да ме изъжат  Razz
Активен

Gylyb4e
Newbie
*
Публикации: 262

« Отговор #83 -: Юли 12, 2009, 15:54:52 »

Пупи видях че имаш ел. поща там ти пратих снимки  Smile просто като идея за краденето на булката. Надявам се покрай тях да ви хрумне нещо интересно  Wink
3 седмициии  Smile Wub Clover
Активен
bani
Newbie
*

« Отговор #84 -: Юли 13, 2009, 15:05:15 »

Пупи, страхотни са поканите и подаръчетата, браво, мн добре и се справила! Smile
За украсата с живи цветя,идеята на Лора мн ми хареса Smile
Не се притеснявай и да забравиш нещо не е фатално. На моята сватба си забравихме чашите вкъщи Smile ама какво да се прави ще пием от тях на първата ни годишнина. Тази от ресторанта се шокира как сме могли да ги забравим, ами можахме и какво толкова Smile все пак добре,ч е беше тази от ресторанта, на бързо ни украси две чаши и вс мина без проблем Smile
Направи си списък с всички неща, които трябва да вземете за ресторанта, всичко, което трябва да свършиш и си следи по него, така в момента когато почне да те тресе сватбената еуфория няма да забравиш нищо Smile Ще има ли църковен ритуал? Ако да, ще трябва и свещи да превидите.
Ще ти пратя на лична как беше аранжирана нашата маса.
Още 3 седмици, представям си колко се вълнуваш Smile
А относно вземането, мъжа ми дойде да ме вземе от нас с негови приятели. Шаферките ми бяха вкъщи, заедно се подготвяхме. Аз помогнах на всички да се облекат гримират и когато станаха готови всички се захванаха с мен  Lol
Шафекрите чакаха пред вратата уж като първа пречка от краденето ми, но доста бързо се дадоха, а да не говорим баща ми, братовчед ми и вуйчо ми, които затискаха врата да не пускат младоженеца колко лесно ме дадоха. Понеже мъжа ми закъсня с 1ч, типично в негов стил (в часа, в който трябваше да тръгне от тях ми звънеше да ме пита къде има пяна за коса...;Smile и баща ми го пусна, за да не са ни чакали мн в ресторанта, дадоха ме дори не за жълти стотинки, а за без пари Smile Но беше мн забавно когато всички се бяха събрали в нас и аз се показвам за първи път и вс почват да ахката Smile а аз се опитах да объърна внимание на всички и да запомня всичко Smile
А с какви бижута ще си?
« Последна редакция: Юли 13, 2009, 15:12:59 от bani » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #85 -: Юли 13, 2009, 17:22:35 »

Ууу, да вземе да ми закъснее с един час...ще го гръмна. Пък и мъжа трябва да чака, а не жената  Razz
Църковен брак няма да има, защото са Богородични пости от 1-15.08, пък и не държим да правим.
Украсата ти много ми хареса, искам точно такъв букет за масата, само че с червенко. В сряда е големия ден, ще срещна управителката с цветарката, дано преговорите бъдат в моя полза  Cheesygrin
Днес накупувах още панделки, за други джвъчки и се сетих, че съм забравила да предвидя панделка за чашите. Еми, да, няма как за всичко да помислиш. Утре имаме среща с фотографката, дано останем доволни от цена-труд, че и за тези услуги ми наговориха едни суми....
Бижутата ми са гривна и колие в червено, малки ситни перлички, много сладки. Но няма как да ги снимам, тях, късметчетата за хвърляне и възглавничката за пръстените са в майка ми. Лека поле всичко пренасям в тях, за да не забравя нещо, а да са ми под ръка там.
Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #86 -: Юли 18, 2009, 12:38:30 »

Пупи, тези пепреудки бели ли ще са и къде ще ги слагаш? Всичко звучи много хубаво Wub
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #87 -: Юли 18, 2009, 15:24:10 »

Пеперудките са бели, с червен надпис. Ще са върху чашите, точно както съм ги снимала, само дето на снимката са трите вида на 1 чаша.
Уф, 2 седмици остават и съм пред тотален сдух...Имам чувството,че пропускам куп неща, а уж се водя по списъка. Останаха дреболийки и най-важното, на Мими роклята. В понеделник отиваме за медицинските, после да платим в обредния дом ( кожодери недни ). Ходенето до ресторанта остана за тази седмица и ако и този път се отметне цветарката, инфартк ще получа. Ужасно напрегнато е, да гласиш графици и прочее, според ангажиментите на другите. А теб никой не те пита, как си с времето  Razz
Младоженецът вече е кустумиран, ама не пожела да ми каже какво си е взел. Щом аз не съм показвала роклята, и той няма да си покаже костюма Blink
Ам...остана в общи линии чашите да занесем за надписване, но все още съм неориентирана и не знам къде, но ще го измисим. Бельо не сме си взели, но спред милото, и голи да сме, само ние ще си знаем  Lol Най-много да си проличало на снимките, когато ми смъквал жартиера. Луда работа!  Cheesygrin
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #88 -: Юли 18, 2009, 16:12:41 »

Хаха, младоженеца те е забил с номера за костюма, евала, готина логика! Cheesygrin На Мимка роклята каква ще бъде ? Супер бонбонесто звучи Wub

А ако не можеш да откриеш готино бяло си вземи телесен цвят, Пупи, по-голям шанс има..
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #89 -: Юли 18, 2009, 16:19:20 »

На Мими роклята ще я решим на място, но със сигурност ще е бяла. Но поръчах червена панделка, същата като на моята рокля, да не остане назад момата  Cheesygrin
Прашки не съм носила повече от година и сега ми изглеждат ужасно грозни, може би за това нищо не ми харесва  Rolling Eyes Но имам още време, ще обиколим и ще харесаме. Че и младоженеца не може да си хареса боксерки. То голям зор щото  Razz
Ауу сега се сетих, че и бельо за първата брачна нощ ще трябва да си взема. Съвсем бях го забравила  Devil
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #90 -: Юли 18, 2009, 16:24:08 »

Аз като лаик по сватбите да попитам, то не е ли едно и също ( бельото ) Smile  ?
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #91 -: Юли 18, 2009, 16:35:35 »

Аз за първата брачна нощ си представям нещо мръснишко, тип секси нощничка, нещо корсетче, това-онова. Ама как го обясних  Lol
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #92 -: Юли 18, 2009, 16:55:03 »

Ами да, аз мислех, че всичките тези красоти стоят под булчинската рокля - сутиен, корсетче, коланче, жартиер, туй онуй Cheesygrin
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #93 -: Юли 19, 2009, 20:09:26 »

Уф, и на мен ми се щеше така всичко да ми е под роклята, но освен едни абсолютно семпли прашки нямаше как да сложа друго. Дори чорапите си бях затрила някъде по време на самата сватба. И също мислих да си купувам специално бельо, но се замотах сред подготовките и забравих. И по-добре всъщност, защото мъж ми би предпочел да ми свали роклята, отколкото други разни аксесоари.
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #94 -: Юли 20, 2009, 00:40:28 »

Аз доста обикалях за сватбения жартиер. Оказа се, че само в един магазин имат и разбира се в сватебените, но аз не знам мн такива. Взех го със синя панделка, че да отмента "нещо синьо". Една приятелка ми даде "на заем" огледало - вече не си спомням какво беше "нещо старото", а нещо новото... е имаше доста Smile
А за първата брачна нощ и аз не успях да си взема някакво по-мръснишко бельо, но просто не стигнах.
А за роклята на Мимка, просто се разтапям като помисля Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #95 -: Юли 20, 2009, 07:48:33 »

Ама много филми гледате, бе.
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #96 -: Юли 20, 2009, 08:58:18 »

Така е Smile Но пък ми беше приятно и го направих по-скоро като на шега, не ми е отнело кой знае какво време(освен жартиера, но това е друго). Просто на една от срещичките ни с шаферките го мислихме, то е адски приятно да се кроят планове за сватбата и след доста мислене едната ми приятелка ми даде огледалото Smile
А в събота бяхме на уникално място в Горна Баня на сватба. ТОва е единственото нещо, което не стана както исках, но нямаше как на моята сватба, че не беше навън. Но пък може да използвам мястото за някой рожден ден Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #97 -: Юли 20, 2009, 10:06:31 »

Ех, Бизар, няма как всяка сватба да се направи уникална и неповторима Smile

Моят жартиер така и не излезе от чантичката ми на сватбата, но много му се радвам, ужасно красив е и съм си го сложила в голямата кутия при другите сватбени нещица и си го пазя. На самата сватба обаче не ми се струваше уместно да го включим като елемент, въпреки че го планирах.... Просто на момента не го усетих редно.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #98 -: Юли 20, 2009, 10:08:37 »

Мен пък мн ме дразни, че сме свили сума ти американски традиции и сватбите са напоследък пълни с всякакви елементи - то не е крадене, купуване, от друга страна жартиери, торти, нещо синьо, нещо не знам ти какво...Все едно си нямаме достатъчно наши традиции
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*

« Отговор #99 -: Юли 20, 2009, 10:14:56 »

Ути, то е до усещане - ако ние решим, че това младоженецът да ми бръкне под полата и да ми свали жартиера със зъби, ни носи хубави емоции и има някакъв наш си смисъл и е по някакъв начин специално, защо да не го включим като елемент? На нас например народната музика не ни въздейства като на повечето хора и затова и не искахме народен ритуал. Предполагам, че много двойки се пускат по течението и включват всичко, просто защото така се прави, но все пак повечето ми познати с много любов и вълнение планират всяка секунда от тези уж банални ритуали.
С всичко е така - може на теб да ти е банално едно предложение за брак с розите и шампанското, но за някоя жена това ще бъде най-уникалният момент в живота й.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #100 -: Юли 20, 2009, 10:19:50 »

Разбира се, Лори, аз си казвам моето мнение, мен също ме дразнят народните ритуали, но това с "нещо синьо, нещо ново..." ме побърква...и с мазането на торта по лицата също. Просто ми се струват глупави Smile

П.С: Нямам нищо против "банални" предложения :-P
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #101 -: Юли 20, 2009, 13:16:57 »

И аз имах предвид същото като Утопия, разбира се, на всеки му харесват различни неща.
Не е до баналност или оригиналност, а, че точно от филмите навлезе този нов образ на сватбата "Аз искам католически ритуал", и изведнъж българският стана "селски".
Активен

Mina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #102 -: Юли 20, 2009, 13:38:07 »

И мен ме дразни заемането на американски псевдотрадиции.Нещо назаем, нещо синьо...дрън-дрън. Супер глупости са ми това. Почти толкова ме дразнят и някои български (циганьорски) обичаи, като тъпченето на пари в обувката и някои разновидности на вземането на булката, чиято цел обикновено е да стане цирк за съседите. Сигурно 100 пъти съм го казвала, но аз ги избегнах тия неща , и ако трябва да върна времето назад и да си организирам сватбата- пак ще ги избегна.

Това с жартиера го правихме, за веселбата по-скоро. Аз не исках, но dj ме нави и в интерес на истината се получи весело. Мазане с торта не сме правили, защото аз лично го смятам за тъпо. Едно е да си подадем един на друг парче торта, а съвсем друго е да се омажем така , че аз да прекарам един час след това в кенефа, в бърсане на синтетична сметана от косата си.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #103 -: Юли 20, 2009, 14:31:02 »

На хвърлянето на жартиера държа. 90% от приятелите ни са ергени и ще е забавно, да видим кои ще се наредят и кой ще го хване. Същата работа е и с букета. Същият процент моми, съответно половинките на ергените  Lol Та за базика мисля, че ще се получи чудничко! Мацане може и да няма. Решиле сме, че ще мацаме гостите. Не знам далия знаете тази традиция, но от първото парче се "захранват" тези коити трябва да поемта щафетата  Lol
А иначе, ако някой ми беше казал, че ваденето на медицински ще е такава лайнарщина за извинение, нямаше да му повярвам. Дадохме маса пара за 2 прегледа, отделно, че чичко доктор от ТУБ-а се заяде с мен. Първоначално не пожела да ми удари печата, защото съм имала някакви разсейки бо белите дробове  Blink Изпаднах в ужас. Ама така некадърно се държат с пацианетите ти, че те хвърлят в ужас с 1 изречение. После другия доктор ме успокои, че оня не рабирал  Lol и че ще ми бият ппечата. Но! за мое успокоение ми правиха манту...и айде и там кихн кинти. Седим с милото и се чудум, защо по дяволите плащаме здравни осигуровки, като всички ти искат по някакви ужасни суми  Rolling Eyes
П.С. извинявам се за грешките, батериите на клавиатурата загиват и буквте не искат да излизат  Lol
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #104 -: Юли 20, 2009, 14:52:51 »

Пупи,чудно сте си изкарали по край ваденето на медицинските Rolling Eyes
Ние си спестихме тази екстра,защото директно си платих на клиника за изследванията и никъде не см ходила и печати не съм събирала Smile
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #105 -: Юли 20, 2009, 15:45:43 »

Еми точно за това, хората си правят различни сватбите - кой както го кефи и няма някакъв определен стереотип, би било глупаво. Ако мен ме кефи католическият обичай, що да не се омъжа под спелетени цветя, в някоя прекрасна градина или екзотичен плаж ? Та това е толкова личен ден, празник, който ще искаш да запомниш, така както си си го представял, естествено, че ще го направиш така, че на вас двамата да ви харесва. Нито повече, нито по-малко. Всичко друго са предразсъдъци.
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #106 -: Юли 20, 2009, 17:43:23 »

О Бамб, представяхме си го точно, както го описваш. Градината на хотела е чудна, няма такава красота. Представяхме си арката, даже свекър ми беше решил, че той ще я сглоби...но се оказа, че селцето, където е хотела, е без кмет. Трябваше да търсим разрешение, да попълваме молби, ставаше въпрос и за доооста по-голяма сума. С две думи, отказага ни  Rolling Eyes От тук нататък зависи от нас, как ще си го направим. и тъй като държим, да е НАШИЯТ ДЕН, изрично сме забранили да родителите да се месят. На свекървата не й стана приятно от това, че разкарахме много народни обичаи, искахме да е мааалко по-младежко, все пак ние се женим  Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #107 -: Юли 24, 2009, 18:15:48 »

Ееех, види му се края. Много, много работа свършихме тази седмица, уточнихме така наболялата тема с цветята. Ще има много  Cheesygrin Не ми се искаше, но цветарката така ми го описа, че нямаше как да се откажа. На думи е супер, но съм сигурна, че и на живо ще е така, имам вяра на жената, знам какво може  Smile
Роклята на момата я взехме и искам да ви кажа, че много повече се вълнувах за нейната, от колкото за моята фуста. Няма да слагам снимки, за да видите после каква е принцеска.
За другата седмица остана последната среща с ДиДжея, но кумовете искат сами да се срещнат с него, били намислили нЯщо. Прословутите чаши  Lol, хах, накрая може и ненадписани да ги занесем.
Тази вечер са ни Моминското и Ергенското Парти. Ние жените сме по-скромни, ще хапнем, ще се повеселим в някоя дискотека и до там. А мъжете...резервации, крият от милото къде ще го водят  Razz Само да не му заведат някоя проститутка, че кума ще го утрепя  Lol
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #108 -: Юли 24, 2009, 18:23:36 »

Ох! Ох! Не остана!!!  Clap Clap Clap

Ей, онзи ден като се разделихме с вас и аз казвам на Стефан "Леле.....ти просто можеш ли да си представиш колко невероятна булка ще е!!!  Sad eyes ". И той ми вика "Ама защо ми говориш за други булки? По-хубава от моята булка няма!...............Ама да...много ще е хубава наистина..."  Lol Забелязваш ли колко е тактичен към суетната ми лъвска особа  Lol

Да ти кажа, ти ще ми покриваш тотално представата за булка - аз дори себе си си се представях такава слаба, фина, с такива хубави сини очи, толкова нежна на сватбата, пък то какво се оказа  Lol Мъж ти обаче и той не лъже, пу пу  Wink
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #109 -: Юли 24, 2009, 18:43:46 »

Lol Много та обичам, да знаеш!
Може сега грешно да разсъждавам, но цялото това суетено адски ми дотежа. Всичко сами си свършихме и се притеснявам, че ми дойде поне на мен множко.  Rolling Eyes Та...да минава вече. Че и семейни проблеми си имам, заради липсата на покана за една роднинска особа. Изобщо купона е пълен и лееекинко взе да ми писва! Mad
Активен

Nina
Newbie
*
Публикации: 901

« Отговор #110 -: Юли 24, 2009, 19:01:47 »

Прословутите чаши  Lol, хах, накрая може и ненадписани да ги занесем.
Няма къде да се гравират или?
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #111 -: Юли 24, 2009, 19:03:04 »

не, все забравям да ги взема с мен.
Активен

Nina
Newbie
*
Публикации: 901

« Отговор #112 -: Юли 24, 2009, 19:06:23 »

Big grin ясно

е, има още време  Wink
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #113 -: Юли 24, 2009, 19:22:24 »

Е, дори да не го направите за сватбата точно, винаги по-късно можете да ги занесете да ги надпишат  Wink

Пупи, всичко звучи невероятно красиво!!! Тренирай чаровни усмивки "в ето онази камера", гушкай скъпите си хора и се глези до момента, в който алармата на телефона иззвънява в 7:00, а мисълта, която те връхлита е "omg днес се женя, днес се женяя"
Активен

C’est tout!
Pupi
Newbie
*

« Отговор #114 -: Юли 24, 2009, 19:31:26 »

Ооо, даже по-рано. В 7 съм на прическа и грим  Lol
Благодаря ти за милите думи, Мишел!  Kiss
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #115 -: Юли 24, 2009, 19:41:22 »

Пупи, дневна ли ще е сватбата, че толкова рано? Я кажи каква е програмата - фотосесии ще има ли? Кафенца разни?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #116 -: Юли 24, 2009, 19:54:08 »

В 7 съм на прическа/грим
В 9 най-късно ще трябва да съм вкъщи, да се донаглася и да посрещам приятелките
Към 9:30 мъжо ще тръгне от квартирата...
От 11 ни е Гражданския брак
После отиваме на студийни снимки, на които трябва да сме крайно екпедитивни  Razz
Потегляме към Нисово, където е Хотела. А тържеството ще е от 13.
Възрастните напускат купона към 6, след което ние се отдаваме на младежки купон в градината на хотела и чипуркане в басейна  Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #117 -: Юли 24, 2009, 20:19:33 »

Пупи, толкова ти се радвам  Wub Става ми едно такова трепкаво като чета. Не съм била на сватба от 15 години, а толкова ми се иска да усетя лично вълнението, да го съпреживея... Поне веднъж преди моята сватба, ако изобщо се омъжа.  Lol Ама това е друга тема  Razz Само това исках да кажа, че следя темата с интерес и мнооого се вълнувам  Kiss
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #118 -: Юли 24, 2009, 20:31:04 »

Аа, вярно, че сватбата беше дневна.. Между другото супер готино ми звучи варианта ви както сте го измислили - и без това по-възрастните роднини не издържат дълго на вечерни сватби, така ще можете да йм обърнете внимание на тях през деня, а вечерта да си направите купона както вие си знаете, далеко от мъмрещи баби, хихи  Smile Kiss
Активен

C’est tout!
cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #119 -: Юли 25, 2009, 13:20:41 »

Пупииии,звучи чудесно всичкооо!!!! Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Активен
lady_dy
Newbie
*

« Отговор #120 -: Юли 26, 2009, 21:10:51 »

То никакво време даже не е останало...  Cheesygrin
Като описваш всичко....имам чувството, че това ще е някаква приказка! Smile  Kiss
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #121 -: Юли 27, 2009, 13:01:14 »

Пупс, искам и аз, заразителна си!
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #122 -: Юли 28, 2009, 01:09:17 »

Бравос, звучи мн добре, особено частта с чипуркането в басейна Smile Сигурна съм, че ще се получи супер. Бтв аз напоследък също повече се вълнувам от "тоалетите" на бебка от колкото от моето облекло и ми харесва Smile
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7112

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #123 -: Юли 30, 2009, 00:46:15 »

Ах,аз пак се включвам след десетилетия,Пупи,кога е сватбата бе,маймунке ?Или някой там,друг да ми каже.
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #124 -: Юли 30, 2009, 01:07:00 »

В съботааааа!!!!!!
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7112

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #125 -: Юли 30, 2009, 01:23:40 »

Пуу,добре,че е тоя фейсбук да ме осветлява от време на време...
Активен
lady_dy
Newbie
*

« Отговор #126 -: Юли 30, 2009, 11:30:35 »

Я, кой е тук!  Smile
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #127 -: Юли 30, 2009, 17:35:14 »

Ехоо, Пупс, едно Joey like въпросче към теб - "Здрастиии, как сиии?"  Cheesygrin

Оопс, той Юли бил с 31 дена... Shame
Активен

C’est tout!
Pupi
Newbie
*

« Отговор #128 -: Юли 30, 2009, 17:41:44 »

Не съм добре  Lol
Сега съм се заела с направата на сватбените етикети. И си блъскам главата да заменя една снимка с нашата  Lol Като идиот съм Отделно правя списъка с масите и гостите как трябва да са настанени, че утре отива бригадата за украсяването, та да знаят кой къде ще сяда. Тейбълките в посления момент ги смених...т.е. не знам какви да са, за да не е прекалено ангажиращо с казването: ти сядаш тук  Lol
Спред милто, съм имала прекалено свободно време  Razz
Иначе днес ми е забавно. Видях си апартамента супер изчистен  Lol Не, не живеем в мизерия, просто до сега не бяхме се старали толкова. Напазарувахме последните джвъчки и после мисля да тегля чератта на всички харчове...само да не получа удар  Rolling Eyes
И ибаната клавиатура пак се сдуха  Lol
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #129 -: Юли 30, 2009, 17:46:14 »

Ее, няма ли да са пипирудите... Sad Иначе си ми звучиш напъълно добре! Cool Thumbup
Активен

C’est tout!
Лора
Newbie
*

« Отговор #130 -: Юли 30, 2009, 17:56:02 »

Еййй, Пупи, нищичко не разказа за моминското/ергенското парти  Sneaky
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #131 -: Юли 30, 2009, 18:07:48 »

ахаха айде ако ми остане време утре вечер, че влизам да се къпя и офейкваме пак  Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #132 -: Юли 30, 2009, 19:01:27 »

Да бе да, вечерта преди сватбата ще пише по форуми за моминското си парти  Lol

Брех, аз за себе си не се вълнувах толкова!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #133 -: Юли 30, 2009, 19:48:52 »

Пупс, ако утре нямаш възможност да влезеш във форума, отсега да ти пожелая най-приказната сватба!!!  Kiss Kiss Kiss То е ясно, че ще бъде де Stuart
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15611

« Отговор #134 -: Юли 31, 2009, 13:06:50 »

Пупи, най-приказния и влюбен ден ти желая да бъде твоят сватбен!
Активен

Mina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #135 -: Юли 31, 2009, 16:02:21 »

Ох, то днес петък бе! Shocked Утре е големия ден и ще чакаме отзиви след това! Стискам палци всичко да мине по вода и да няма издънки. Пък и да има някоя друга издънчица, гледайте ведро и весело  Kiss
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #136 -: Юли 31, 2009, 18:06:33 »

Булкаа Cheesygrin, да си прекарате чудесно !
Активен
Gylyb4e
Newbie
*
Публикации: 262

« Отговор #137 -: Юли 31, 2009, 20:30:46 »

Clover много много да ви е весело пупи  Smile
Активен
lioness
Newbie
*

« Отговор #138 -: Юли 31, 2009, 20:36:10 »

Пупиии, чувам камбани вече!  Cheesygrin
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #139 -: Юли 31, 2009, 21:55:04 »

Пупи само като те чета ми се иска да се заженя(да поясня докато чета ми минават тези помисли). Желая ти една приказно-вълшебна-чудесно-красиво-весело-невероятна сватба  Kiss
И сега какво ще правим като подготовката на Пупи приключи...мъка. Моля някоя девойка да се заеме по въпроса и да се зажени  Lol
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #140 -: Август 01, 2009, 12:48:44 »

Честит сватбен деееееен!!! Много ви прегръщам, дунавски Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*