star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar За личното пространство и задръжките ?
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За личното пространство и задръжките ?  (Прочетена 36143 пъти)
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #325 -: Февруари 22, 2009, 19:39:17 »

Лиони, в твоя конкретен случай аз лично мисля, че е много добре това, че ще работите заедно... Просто ако ти действа на теб добре, значи изобщо да не ти пука, само като знам какво ти се събира и как ти реагира организма... Един смекчаващ струса фактор е прекрасна новина!!
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #326 -: Февруари 22, 2009, 19:48:04 »

Уф, златен ми е той, голяма подкрепа ми е и много добре ме гледа  Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #327 -: Февруари 22, 2009, 19:51:57 »

Ооо, въобще не се колебайте! Това с омръзването е гигантска глупост - все едно да си омръзнете ако живеете заедно. Сигурна съм, че ще сте много сладки колеги-двойка Smile
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #328 -: Февруари 22, 2009, 20:02:40 »

Аз по-скоро го приемам като липса на разностранни разговори за работата,хахахха.Ако аз имам избор,бих искала да работим в различни отдели/компании и т.н,но работейки на едно и също място пак ми беше приятно.

Лора,вие сте като приказка,но много мъже от средата ми не могат да се справят с това лицето на половинката да е там непрекъснато и имат често нужда "от глътка въздух".Всеки има различни разбирания за личното си пространство.
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #329 -: Февруари 22, 2009, 20:11:15 »

Ако по дифолт се разбирате добре, когато сте повече време заедно, не виждам защо да не е така и сега.
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #330 -: Февруари 22, 2009, 22:04:38 »

оу,при мен пък понякога се получава нещо като пресищане...не че започваме да се караме,напротив,чудесно се разбираме,но понякога ми се иска да ми прилипсва и като се видим да си се нахвърлим като невидели,това са ми едни от най-силните моменти...Просто съм такъв тип шматка,че съм свикнала да съм сама,обичам да желая и да няма и после в един момент да проима,дет се вика  Cheesygrin
Отделно,че си държа на личното пространство,а държа и той да има такова...трето,не толкова важно,но ми се ще и да бъда възприемана като отделна личност,както и той,а не като Б1 и Б2, Хензел и Гретел и т.н.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #331 -: Февруари 22, 2009, 22:57:26 »

Теди, аз тъкмо тия дни мислех да ти пиша, че в повечето случаи, когато има проблем при работенето заедно, то е по-скоро заради самите работни отношения и то пак, ако сте с такава нагласа. Не е в самото прекарване на време заедно, защото както каза Лора - все едно да си омръзнете и у вас. Та, след като не мислиш, че ще е проблем самата работа и си знаеш, че ще се разбирате - хич и да не ги слушаш. Още повече, че няма да работите дупе до дупе, за да сте нон стоп заедно, все пак ще сте на различни длъжности.
Още повече - щом самата ти се чувстваш добре от това, няма какво да се колебаеш.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #332 -: Февруари 22, 2009, 23:15:55 »

Кат, аз съм същата по принцип, знаеш. И това с Б1 и Б2 е така, ама.. аз от другата страна на нещата, в момента, ти казвам, че... това някой да ти прилипсва може да бъде ужасно..  Sad
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #333 -: Февруари 22, 2009, 23:31:36 »

ау,мислиш,че не знам ли...но някак,като си свикнал по липсата да усещаш любовта си,понеже аз досега не бях обичала в друга ситуация,освен да съм по някаква причина разделена с този,който обичам,изведнъж попадаш в ситуация,в която си постоянно с него,следователно не ти липсва...и цялото ти същество се чуди кво става...и му се ще да се откъсне от него,за да провери дали все така го желае,както преди да го получи....

мазалото е страшно,но дано се разбира какво написах.
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #334 -: Февруари 22, 2009, 23:40:05 »

Везница Smile Така е, трепет.
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #335 -: Февруари 23, 2009, 09:35:47 »

Аз си мисля, че след едно известно време се стига до етап, в който няма нужда от такива проверки  Wink
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #336 -: Февруари 23, 2009, 14:33:50 »

Не зависи от етап, а от човек.. Характер. То не е проверка, а по-скоро глътка въздух и поглеждане на нещата самостоятелно, отгоре. Някои хора си остават така за цял живот, по-саможиви са.
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #337 -: Февруари 23, 2009, 14:52:46 »

Може и така да е... Но го казвам като човек, който едно време беше свръхпротективен по отношение на личното си пространство и мисля, че това се промени в мен с времето. И все пак....тъкмо снощи (понеже като сме в къщи, той идва да ме гушка и целува през 5 мин., пък аз съм малко по-темерутеста в това отношение и след цял уикенд заедно понякога това ми идва в повече) се замислих, че искам една минутка сама със себе си. Но чудесно си разреших "проблема" с една книжка Smile
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #338 -: Февруари 23, 2009, 22:44:41 »

И все пак....тъкмо снощи (понеже като сме в къщи, той идва да ме гушка и целува през 5 мин., пък аз съм малко по-темерутеста в това отношение и след цял уикенд заедно понякога това ми идва в повече) се замислих, че искам една минутка сама със себе си. Но чудесно си разреших "проблема" с една книжка Smile

Баш.
Ох,не мисля,че при мен е етап,просто съм си такава,не само с него...просто поне веднъж дневно изпитвам остра нужда да съм сама със себе си,която,ако се случи системно да не удовлетворявам,се фрустрирам яката,чувствам се сякаш губя контрол над ежедневието си,всичко ми се вижда объркано,разхвърляно,нецеленасочено...едно паникьосващо такова...започвам да се чувствам несигурна,грозна,посредствена дори...в някакви спонтанни ситуаци,провокации реагирам неадекватно,просто ме хващат без изготвено становище Lol
Много любими моменти са ми пътувания на по-големичко разстояние,по време на които никой да не ме ангажира в разговори,просто да си гледам пътя и пейзажа и да си празня главата,да си подреждам мислите,чувствата,да си поставям цели,да си планирам...просто тотално се отцепвам,успокоявам се и се чувствам прекрасно.Докато пътувах до Италия с рейс просто ми беше супер,колкото и примерно да ми беше неудобно,че не мога да си опна краката.
Активен
aleto
Newbie
*

« Отговор #339 -: Февруари 23, 2009, 22:52:04 »

Да,аз също съм така,явно,мислех,че няма да имам проблем и какво по-хубаво да сме си заедно иху-аха,после в един момент се дразних,а той буборока се чудеше защо изръмжавах нещо и тичах в друга стая.Но в момента,в който се наложи да пътувам или да ходя на работа ми липсваше безгранично.

А пък сега да не говорим колко... Rolling Eyes
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #340 -: Февруари 23, 2009, 23:01:12 »

Много любими моменти са ми пътувания на по-големичко разстояние,по време на които никой да не ме ангажира в разговори,просто да си гледам пътя и пейзажа и да си празня главата,да си подреждам мислите,чувствата,да си поставям цели,да си планирам...просто тотално се отцепвам,успокоявам се и се чувствам прекрасно.Докато пътувах до Италия с рейс просто ми беше супер,колкото и примерно да ми беше неудобно,че не мога да си опна краката.
И аз обожавам да си зяпам нейде неизвестно къде и да си мисля всякакви неща. Пречистващо ми действа Smile Дори и в градския транспорт съм така.. (стига да седна де) Smile
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #341 -: Февруари 23, 2009, 23:03:32 »

Аз и в такси да съм пак си зяпам,наизуст може да знам пейзажа,но обожавам къщи,дървета,хора,улични котки и си измислям истории за тях обикновено.Даже съм се озъртала да ги хвана всичките.

Ако съм права в автобуса,винаги оглеждам всички от до и подслушвам чужди разговори.По принцип съм толкова злобна,че забелязвам и най-малките детайки,приятелките ми казват,че съм наблюдателна,а аз,че съм злобна и завистлива.  Lol
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #342 -: Февруари 24, 2009, 16:07:29 »

Да се намесе и аз в дискусиоята с един пример. Принципно не вярвам на тия неща за омръзване и т.н. Само че си има един голям проблем с това с работенето заедно: ревността. Ако някойот вас е ревнив, става ад. Онази колжека как го гледала, пък я да му го върна с този колега...Звучи детинско, но имам едни познати на 30тина години с много дълга връзка, при които се получи нещо подобно и накрая имаше драма, която е доста сериозна. Просто внимавайте с чувствата и колегите и всичко ще е наред Smile Няма да се разпростирам с моя пример, че не е толкова типичен...Но просто ме наведе на някои мисли и ще внимавам аз лично, ако се случи (не че при нас има такъв шанс, като неговто ИТ ниво е на светлинни години от моето...)

Тони, с твоя човек заедно ли работите?
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16509

A believer

« Отговор #343 -: Февруари 24, 2009, 21:36:28 »

Не, Корни, защото сме на много различни етапи в развитието си и няма да се чувствам удобно той да ми е шеф.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Dita
Newbie
*
Публикации: 3660

Sakura

« Отговор #344 -: Март 07, 2010, 14:22:28 »

Ути, нямам представа защо ме прати в тая тема. Видно е, че може би отново ще се разрази конфликт.
Не знам какво очакваш да кажа за връзката си и личното пространство.
Вече казах основното в друга тема.
Аз не държа да имам безкрайно много лично пространство. Единственото, което правя лично, това са разговорите по телефона, защото обикновено са дълги и не мога да ангажирам цялото семейство да стои мълчаливо, защото аз говоря по телефона. А когато сме заедно, не говоря по телефона дълго, не от нужда за лично пространство, а защото другите са шумни. Единственото, на което много държа, това е безкрайно нужните ми вещи да се опазят читави. Защото загубата им би ми донесла проблеми и отнела време да ги възстановя. Не ми е проблем да се ползва всичко мое.
В началото на връзката ми с човека до мен, молила съм го да ми подаде нещо от дамската чанта, а той отказваше, не можел да ми се рови из вещите.
Но в момента нищо не делим на мое и твое. Ние сме постоянно заедно. Разделихме се веднъж за три дена от началото на връзката ни и след третия ден той каза, че имал чувството, че не сме се виждали месец. И аз така го почувствах, липсваха ми много с малчо.
Имаме си доверие, той има достъп до всичко мое, аз имам достъп до всичко негово, в момента му помагам и в личните работни ангажименти, поддържам документацията, разделили сме си някои работни отговорности по равно, споделям с него напрегнатите моменти и рискови ситуации, а те са ежедневие.
Един елементарен пример - половината нощ(първата половина), аз съм будна и следя камерите, после той ме сменя до сутринта. така ще е докато намерим читави пазачи, на които може да се има доверие.
Аз не се притеснявам да споделям личните си женски моменти с него, на него не му прави впечатление, дори държи да ми е удобно. в това отношение оказва влияние факт, че той вече е съжителствал с друга жена дълги години, едно от положителните качества на разведения мъж. Lol И аз в началото имах задръжки относно ползването на санитарен възел. и все още имам до една степен, но те не се дължат на задръжки във връзката, а на личното ми усещане като жена и неженствеността в някои отделителни функции.
Но не мога да си сложа памперс или вечно да се крия, когато имам нужда да посетя тоалет. Моите задръжки по темата с криенето, че и аз съм човек и ползвам тоалетна паднаха при сходна с на Лиони ситуацията. Но не аз имах проблеми с отделителните функции, а той. след като една нощ той посети тоалетната 9 пъти и жално ми се оплакваше, а аз не успях да спя, ми стана по-леко и също му показах, че съм човек и започнах да споделям завоалирано, че понякога също имам проблеми. Той не се погнуси, дори в желанието си да ми помогне да ги оправя ме засрамваше. сега не ми дреме, та ние сме в един дом.
Отношението ми към детенце е същото. И от него няма какво да крия. Ползваме един компютър. той не изявява желание да следи сайтовете, които посещавам. аз си имам лични папки, той също. Нямам против да ги разглежда. никога не е злоупотребявал.

Задръжките ми за някои прекалено интимни моменти са следствие на нуждата ми да запазя капчица женственост неопетнена, а не от нужда всичко да е строго регламентирано.

Това за пишкането ме убива. Ами ако се къпете заедно и пишкането се окаже сексуален фетиш? И тогава ли е лошо? Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin Lol
Някои мъже са гнусливи, а други не са. Някои с времето са добили зрялост и са разбрали, че и жената е човек, други са с по-различен характер.
На кой както му харесва. Няма лошо.
в другите си връзки съм била по-скоро на мнението и действията на Утопия. тогава това е било правилното за мен. Но в момента ми е неприложимо, нито имам необходимост така да усещам нещата. Винаги съм мислела, че трудно ще сепрекърша и тази промяна, която съм изживяла ще е плод на много мислене и усилия от моя страна. а в един момент се запитах - ъъъ, това ли било? че то не е толкова страшно. Lol

п.п. Имам проблем с писането на по-дълги мнения. Мнението ми се вижда в полето за писане само до една част, надхвърля ли този обем, нищо не се вижда и всичко прескача(една секунда се показва какво пиша в момента, после отново се връща в началото на мнението). Сигурно има много логично и елементарно обяснение, но е факт, че почти не виждам какво пиша. Lol

Ах, последно по темата с личното пространство. Това, че сме постоянно заедно не пречи понякога да се "изключим" и да сме за определен период само със себе си, да позяпаме мълчаливо пейзаж или да си мислим нещичко дребно. Аз го правя в мигове, когато пътуваме заедно някъде, и без това той се концентрира в шофирането. Той също умее да се изключва при необходимост, тези работи се усещат. Не се закачаме взаимно, не нарушаваме релаксиращите мигове. Едно от първите неща, които ми каза преди много време, когато стана дума за евентуален живот под един покрив, беше - ще имаш отделна стая, където може да поместиш компютъра си и да пишеш на спокойствие. Аз тогава много се стегнах, сякаш щях да съм на квартира в този дом, а не част от живота му. но сега го оценявам като много зряло предложение. И без това понякога имаме разногласия кой какво ще гледа по ТВ. а да не говорим, че е трудно да четем книга заедно в леглото. Аз поне трудно се концентрирам в четенето. Тогава всеки се отделя в различна стая и си чете на спокойствие.
Всичко е възможно да се договори негласно, стига да има желание и разбиране. Smile Колкото повече време прекарваш с един човек, толкова по-малко са задръжките. а ако живеете заедно, почти изчезват.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16509

A believer

« Отговор #345 -: Март 07, 2010, 14:29:08 »

Ех, не те пратих в темата, просто си помислих, че предвид разговорите ни в другата тема, може да ти се стори интересна Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

sX3mator
Newbie
*
Публикации: 485

« Отговор #346 -: Март 07, 2010, 23:36:06 »

Аах, прочетох 2 страници и половина.. и мисля че видях твърде много.  Big grin
Не че нещо ама.. някакси не съм от тия мъже дето си падат по комуникацията тип "сапунен сериал" и фамилиарничене с половинката и тем подобни.
Искам да кажа че въпреки че напълно осъзнавам че приятелката ми е жена/човек като всеки друг, предпочитам да запазя някои неща отделни. Не ми трябва, например, да и виждам тампоните, за да знам че има, нали така?  Smile  Това главно заради поста на Дита го казвам.. но и заради други.
Имам приятел, който е такъв. От нищо не може да се погнуси или да се притесни. Дори си има вид "ритуал" който прави, за да види доколко момичето ще го изтърпи, така да се каже. Първо не си събува чорапите, а после и като свършели, просто си зарязва презерватива където му падне. (fkin disgusting if you ask me)
Та да го кажа така - аз съм с 2 ръце ЗА личното пространство!!  Big grin
Активен

Бъди какъвто искаш..а не какъвто трябва!

------------
C'mon Dino, do the dance!!

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #347 -: Март 08, 2010, 00:54:46 »

Тоя твоя приятел с този ритуал сигурно се има за неимоверно оригинален Lol Моля те, не му казвай, че половината мъже правят така, и за негово успокоение поне - и готините Lol
Активен

sX3mator
Newbie
*
Публикации: 485

« Отговор #348 -: Март 08, 2010, 13:42:46 »

Не знам дали се има за оригинален. Опитвам се да не го слушам. Все му повтарям че не искам да му слушам гнусните истории/извращения/теории ама той пак не спира да ги плямпа.  Lol
Просто казах че за мен не е нужно да се държиш като простак за да си оригинален. Има и по-интелигентни начини. Какво има да се хвалиш че си напълнил презерватива? ГолЕмо геройство.  И да го изтипосаш ей така на нощното шкафче.. страашен гъзарлък. Big grin
Активен

Бъди какъвто искаш..а не какъвто трябва!

------------
C'mon Dino, do the dance!!

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #349 -: Март 08, 2010, 13:56:21 »

Аз пък откровено си признавам, че и аз самата мятам презервативи, най-често до леглото, с разликата, че ги завързвам предварително. Изобщо няма сила на света, която да ме накара да отида до кошче точно след този момент. Мяткам го, гушвам се и откъртвам/е. Не ми се е случвало да ми избяга, а на сутринта е по-нормално врече за чистофайничество някакси.
Активен

Страници: 1 ... 12 13 [14] 15   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: