star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Ротвайлер
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ротвайлер  (Прочетена 40501 пъти)
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #50 -: Април 03, 2009, 12:05:05 »

E, хубаво ще е да проговорят правилно, преди да лаят Smile

Кажи им Wink
Активен
blonde
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #51 -: Април 03, 2009, 14:24:25 »

Абе да са ни живи и здрави душичките..  Lips
Активен
mariiche_17
Newbie
*
Публикации: 279

Ju$† uN!qU€ -_-_- $€n$a†!°n <<< $o $w€€t

« Отговор #52 -: Май 23, 2009, 18:58:05 »

Аз ще съживя темата , за да се похваля че си взехме в крайна сметка Кане Корсо , нова порода е, прилича на дого аржентино , само че става по едро, а в муцунката прилича  на мастив , но не толкова увиснал. Кръстихме го Неро.  Много ни е сладко взехме го на 30 дневна възраст преди вече почти месец , ходихме до Плевен за него (ние сме от Сф) търсихме по обяви в интернет , като го взехме горкичкия беше целия в бълхи и имаше огромно количество глисти  Cry Но сега всичко е наред бихме му втората ваксина и нямам търпение да си го разхождам извън двора  Big grin Само беснее и расте с всяка изминала секунда  Big grin Пускам и една снимчица за любителите на животинки  Big grin
http://www.facebook.com/photo.php?pid=30134238&l=f3434cdd5a&id=1596662890

И една от Гугъл , ако някой не знае как точно изглежда като порасне (знам че всеки може да провери ,ако го интересува ,но аз му се кефя супер много ии искам да споделя с всички ) Stuart
http://www.corso-soloprima.ru/temp/20.jpg
Активен

Geth
Newbie
*
Публикации: 12

Современный аристократ

« Отговор #53 -: Януари 17, 2010, 19:50:41 »

Извинявайте дами, че ви се намесвам във форума, но...
Така-ам. Видях някои компетентни мнения относно ротвайлерите. Искам да си взема (и ще си взема) куче със задоволително родословие, ама искам да попитам относно възпитанието (ще си го водя на дресьор, това е сигурно). Има ли начин сам да си го науча да ми се подчинява и най-малкото да не ми яде мебелите и кабелите?
Живея предимно в къща, голяма къща и смятам, че относно територията няма да имаме проблем, и аз не обичам някой да навлиза в моята и общо взето се възприемам за човек, който може да му предостави добри условия. На 16 съм, и имам "твърдата ръка", която се изисква при отглеждането и възпитаването им, но все пак ме притеснява това, че ще ми яде всичко, до което се докопа. Друг проблем е, че най-вероятно често ще остава само вкъщи (не за дълго де), та може ли да му се има вяра, че като се върна първата ми работа ще е да се абонирам за някоя мебелна фирма? Надявам се да съм бил ясен.
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #54 -: Януари 18, 2010, 09:23:20 »

Гет, радвам се, че имаш условията за такова куче. Съжалявам обаче да те разочаровам, но - да, ще ти яде мебелите. Вариант е да има играчки, които да го ангажират (и онези кокали за дъвчене от специализираните магазини), или да навиеш примерно канап около краката на масите и столовете, докато поотрасне и спре да дъвче всичко наред.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #55 -: Януари 18, 2010, 10:16:15 »

Все пак си зависи от кучето - моето само докато сменяше зъби дъвчеше едни джапанки и това му беше - нито мебели, дори играчки не поглеждаше. Докато други собственици на чау постоянно се оплакват от съсипано обзавеждане. Кавказецът пък си имаше собствена стая и буквално беше свалил тапетите и мазилката от стените. Мисля, че с малко повече тренировка ще успееш да го научиш какво може да гризе и какво не. Супер е, че смяташ да го водиш при професионалист - те могат да ти дадат най-адекватни съвети.
Активен

Geth
Newbie
*

Современный аристократ

« Отговор #56 -: Януари 18, 2010, 10:54:34 »

Благодаря и на двете за бързите отговори ;]
Поуспокоихте ме все пак, аз си го представях едва ли не като всеядно страшилище. И преди съм гледал ротвайлер, тоест баща ми де, ама тогава "добичето" не се бе вясвало вътре, а живееше в двора, където се разминахме без да намираме остатъци от шезлонги, дръвчета и глинени статуйки. Надявам се с новото да се разбираме, стига да не ми се "лигави". Обичам сериозни кучета, но и тук имам леко притеснение. Предишното (което умря преди 2 години) беше прекалено сериозно. До толкова, че накрая почна да хапе хора (е един човек заха де, ама то предостатъчно). От възпитанието ли зависи това или от самото куче, защото когато това стана ( с предното) реших че нещо сме сбъркали с възпитанието.
Активен
aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #57 -: Януари 18, 2010, 13:51:47 »

Ха,всеядно,то си е до животно,имам котка сега,дето и теб ще изяде,а сме гледали каракачан,дето си сядаше кротко в ъгъла и аха-аха да заплете.

Иначе,това за сериозните животни ми е малко...хм....и изобщо някои от дресьорите имат маниери и начини на възпитание,които не ги одобрявам изобщо.

Ако не е сериозно,какво ще го правиш?
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #58 -: Януари 18, 2010, 14:19:26 »

Е, нормално, всеки си има предпочитания според собствената си личност. Аз умирам от ужас като видя кучета, които изпълняват всяка заповед и не дишат без позволение. Харесвам животни с характер и страшно се кефя на моя като прави каквото си иска и гледа да заобиколи правилата, колкото и ядове да ми създава.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #59 -: Януари 18, 2010, 15:57:17 »

Аз пък умирам от ужас, като си помисля за ротвайлер с характер  Unsure
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #60 -: Януари 18, 2010, 16:18:48 »

Е не говоря за враждебност, разбира се.
Активен

Geth
Newbie
*

Современный аристократ

« Отговор #61 -: Януари 18, 2010, 19:57:53 »

Аз пък умирам от ужас, като си помисля за ротвайлер с характер  Unsure
Хахаха, подкрепям! Иначе под сериозно имам в предвид поне "да не ми се качва на главата", на съм седем годишен да си играем и гушкаме. Всъщност не го искам нито за пазач нито за гъзария, а просто, защото породата му е такава, че с право бих му казал селд дълаг ден: "Знаеш ли, ти си много по-умен от доста хора!".
;]
Активен
aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #62 -: Януари 19, 2010, 00:24:16 »

Вземи си ритрийвър тогава,те поне със сигурност са по-умни от хората Smile

Иначе не говоря за враждебност,говоря за кучета,на които нищо,никъде не им се позволява.Един познат имаше два боксера,нито им даваше да подушат нещо,нито да се спрат до дърво,нито да лежат,където не му харесва,много командвани кучета бяха.Вкъщи седяха като статуи,не дай си боже да мръднат нанякъде...спи ми се,бръщолевя несвързано,като ми дойде музата още ще пиша за ротвайлери.
Активен
Geth
Newbie
*

Современный аристократ

« Отговор #63 -: Януари 19, 2010, 19:56:53 »

Докато се разхождаме навън е изключено да не му позволявам да души нищо или да "маркира територия", това е генетично заложено при кучетата все пак, те не могат ако не се научат на "кое как мирише".
Иначе това, да стои като статоя ми харесва, но едва ли бих могъл да постигна чак такъв резултат.
Активен
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #64 -: Януари 20, 2010, 19:09:35 »

Geth, имаме поколения рот.'с, всички си имат характер, който определено не зависи само от възпитанието, което ще му дадете, но:
а) треньор, докато е малко кучето, е прекрасен старт, защото после са много по-дисциплинирани и културни, ако мога така да се изразя;
б) направи избор между мъжки и женски екземпляр, защото разликите в поведението им са значителни; по-малко проблеми ще имаш с мъжки ротвайлер, когато сте навън, сред други хора и други кучета; женските са страшни палавници
в)  да, Smile ще яде мебели, обувки, чанти, каквото се сетиш - и в тази връзка - не го оставяй сам в къщата!! В никакъв случай, чувстват се самотни и ще го отнесат цветята, кабелите и всичко останало, което е забавно за дъвчене. Още повече, че минаващи коли, лаещи кучета от улицата, котки и всякакви звуци ще ги побъркат и ще намериш всичко с главата надолу Smile 'Детството' им минава до около годинка и после са сравнително по-спокойни, но не очкавай чудо Smile
г) на кучето му трябва двор; с къща, която да му е удобна, мноого здрави играчки и въобще - playground;
д) командата 'място', за която говориш (кучето стои и те чака) съвсем не е мит, просто му трябва квалифицирано обучение
е) кучето има ЕДИН собственик, един човек, който над него има безрезервен авторитет. Ако това ще бъдеш ти, а трябва да си го заслужиш, с усилия, ще те слуша ужасно много, те са много верни.
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 19:15:35 от Bambina » Активен
Geth
Newbie
*

Современный аристократ

« Отговор #65 -: Януари 21, 2010, 00:58:48 »

Мдам, ще го взимам, колкото и сълзи да рони мама за мебелите си...  Razz
Благодаря за изчерпателните отговори и съдействието.
Иначе това, да не седи само вкъщи ми е голям проблем. Особено като знам, че всички обувки и кабели са прибрани и остават неща, които още по-малко бих искал да бъдат закуската му, че златно ще излезе (не че съм с друга нагласа де...) ама няма начин, освен ако не му накупя куп кокали-играчки и други такива за дъвчене. Ама сега и това ме притеснява... аз като му накупя играчки то няма ли да свикне все да дъвче нещо и това да му стане нещо като навик?
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #66 -: Януари 21, 2010, 09:09:56 »

Не, израстват го тоя период. А и така като те слушам, няма да го поощряваш да е игриво куче.
Активен

Geth
Newbie
*

Современный аристократ

« Отговор #67 -: Март 02, 2010, 22:10:47 »

Искам да е като немски войник, не искам лигльовци и това е напълно възможно. Имал съм ротвайлер преди, но тогава бях твърде малак, за да си спомням как точно се държеше той. Наскоро обаче започнах да се сещам и впечатленията ми са, че това куче нито веднъж не разнесе или изяде обувка и никога не си играеше, но някак имам чувството, че това беше заради големият двор, в който той можеше да си има доста територии и някак имам чувството, че те са като хората-ако знаят, че територийката им е супер мъничка, принудени са да живеят там до края на живота си и най-вече са длъжни да делят с хората, те просто издивяват. Предполага се, че до края на този или началото на следващият месец ще приведствам новото куче с добре дошло, поне така ми каза баща ми, той се разправя, ама ме знае, каза, че ще е хубаво, защото въпреки усилията в крайна сметка е намерил родители като бикове и ми е уредил едно тяхно бебе.
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #68 -: Март 02, 2010, 22:14:37 »

Според мен няма нищо общо това дали живее в голям двор или в малък апартамент. Опира до възпитанието и до породата. Хъскито на бившия ми приятел се ширеше в огромен двор и пак беше ужасно невъзпитан, лигав и невъзможен куч. Те просто не го възпитаха.
Активен

C’est tout!
Geth
Newbie
*

Современный аристократ

« Отговор #69 -: Март 02, 2010, 22:26:07 »

Хъскито е друго нещо, те искат непрекъснато внимание и игра, за тях всичко е игра.
Активен
sladoranata62
Newbie
*
Публикации: 6

« Отговор #70 -: Април 25, 2010, 20:45:54 »

6te si vzimam rotvailer oba4e ve4e v ka6ti imam pin4er tova preoblem li 6te e ?
Активен
sladoranata62
Newbie
*

« Отговор #71 -: Април 25, 2010, 20:48:52 »

6te si vzemam rotvailer oba4e ve4e imam v ka6ti pin4er tova preblem li 6te e ?
Активен
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #72 -: Април 25, 2010, 20:49:44 »

За пинчера сигурно Stuart
Активен

sladoranata62
Newbie
*

« Отговор #73 -: Април 25, 2010, 20:54:22 »

dali rotvailera 6te mu napravi ne6to kato rotvailera ot malak 6te e v nas i 6tye sviknat zaedno ?
Активен
Lo
Newbie
*
Публикации: 286

« Отговор #74 -: Април 25, 2010, 21:32:11 »

Зависи от характера на двете кучете и по точно на ротвайлера, но моите наблюдения върху тях са, че са много дружелюбни, тъй че мисля, че няма да има проблем
Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: