star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Ротвайлер
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ротвайлер  (Прочетена 40431 пъти)
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2668

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #25 -: Януари 14, 2009, 19:19:45 »

Да бе верно, как не се бяхме сетили... Wink
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #26 -: Януари 14, 2009, 19:41:11 »

Да, те всички като малки са много сладки. Взимат ги и после като не могат да се справят ги изхвърлят някъде на село, където много добре си знаем, че кучетата се хранят с гляб и водица (ако някой се сети да им даде), и вързани с верига до края на живота си.

Не знам дали помните преди години една жена беше нападната и нахапана от кучета докато бяга на стадион. Едно от тези кучета е било аржентинско дого! Така че... алтернативата "на село" за мен е много по-добра, отколкото на улицата.
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #27 -: Януари 14, 2009, 20:22:40 »

Да бе верно, как не се бяхме сетили... Wink

Има и такива, на които им е трудно.

Смайли, ти пък какво каза просто.
Активен
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #28 -: Януари 14, 2009, 20:27:00 »

Какво казах?
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #29 -: Януари 14, 2009, 20:34:25 »

По отношение на възпитанието на кучето, най-голямата ми изненада в тази насока е, че сестрата на приятеля ми си има питбул (както знаем, не е малко куче) и си го гледа дОма, а кучето има характер на декоративно зайче.  Lol Дори по-скоро на коте, защото е и гальовно. Малко по-голям проблем е, когато ти искаш да спиш, а 50-килограмовото куче-коте реши, че трябва да се гушката в твоето легло посред нощ.  Lol Уникално животно е, не знам как са го възпитавали да е такова добричко и учудващо послушно за размерите си.  Cheesygrin Явно е възможно, но сигурно си зависи и от гена на кучето, а и не всеки би се справил.
Активен

miss_iincognito
Newbie
*
Публикации: 9

« Отговор #30 -: Февруари 19, 2009, 20:31:36 »

аз също имам ротвайлер, женска е и е супер любвеовилна, просто с нейните 50тина кг малко ми е трудно да я гушкам. но като цяло наистина цените на тези кучета вървят в такъв порядък, мойта я взех подарък... е, просто извадих късмет...още не съм я завеждала и не е раждала до сега, но и аз съм на принципа че бъдещият стопанин на кучето трябва да има физическата и материална способност да гледа подобно куче, защото то изисква пространство, грижи и пари...на това девойче, което иска куче му препоръчвам да се преориентира към някое по-мъничко, така ще й бъде и по удобно да го гледа в апартамент все пак, а някой ден й го пожелавам чистосърдечно да може да си позволи да има необходимите условия да отгледа подобен тип животно  Smile
Активен
mariiche_17
Newbie
*
Публикации: 279

Ju$† uN!qU€ -_-_- $€n$a†!°n <<< $o $w€€t

« Отговор #31 -: Февруари 20, 2009, 19:27:22 »

Ох много харесвам ротвайлерите невероятно красиви са !! Аз си имам йорки който остана в апартамента на майка ми да си го гледа , а с приятеля ми живеем в къщата му .. той има куче немска овчарка но е много стар и обмисляме варянта да си имаме бебе ротвайлерче защото е много важно за него да си има надежден СОТ че немската вече не чува има проблеми ... но за него е много важно да има доказано(незнам дали се изразих правилно не съм голяма разбирачка) родословно дърво ... и там разни работи абе общо взето има високи (според мен) изисквания .. иначе той си разбира може да си го дресира сам... цял живот се е занимавал с кучета  ..
Но имам един страх , чела съм в една книга че ротвайлера даже и да е добре дресиран има варянт да "изперка в един момент" и не било много надеждно да го оставиш със малко дете .. някой чувал ли е нещо такова или това е просто мит защото виждам че има разбиращи от тази порода ?  Rolling Eyes
( Ако сметнете за тъп въпроса ignore )
Активен

f(x)
Newbie
*
Публикации: 306

« Отговор #32 -: Февруари 20, 2009, 20:25:26 »

...
Но имам един страх , чела съм в една книга че ротвайлера даже и да е добре дресиран има варянт да "изперка в един момент" и не било много надеждно да го оставиш със малко дете .. някой чувал ли е нещо такова или това е просто мит защото виждам че има разбиращи от тази порода ?  Rolling Eyes

Не знам за това, но едни познати имаха 2 ротвайлера и единият както си играл с жената, й счупил ръката без да иска. Но това не е в категорията "изперкал"..
Аз лично не бих оставила куче, че и такова голямо, с малко дете, по принцип. Smile То и да е добро кучето, детето ако го тормози нещо..
Активен
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #33 -: Февруари 20, 2009, 20:30:51 »

То ако тръгне някой да му влиза в къщата на твоя приятел,не ротвайлер,ами цяло родословно дърво ротвайлери няма да го спре.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
mariiche_17
Newbie
*

« Отговор #34 -: Февруари 20, 2009, 20:39:24 »

Е големината баш значение няма , защото преди време трябваше да гледаме лабрадора на наши познати ...чесно ви казвам това куче е най милото същество с което съм общувала въобще през живота си , а като го гледаш си е доста грамадничко ..имах му пълно доверие на това куче , като изключим че той разхождаше мен а не аз него  Big grin малката ми сестра му рови на всички възможни места, но това куче е желязно никога няма да я захапе .. но като се замисля няма място за сравнение м/у лабрадора и ротвайлера освен размера  Smile
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #35 -: Февруари 20, 2009, 21:13:19 »

Няма значение какво е кучето - ако се чувства застрашено, ако ревнува или просто някой случаен човек не му "мирише" добре, може да се случи всичко.
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #36 -: Февруари 21, 2009, 12:51:13 »

Бъркаш ротвайлери с добермани. Не се отнася за тях това. Но като цяло с малко дете, както ти обясни Лора, дори пинчер може да е вреден.
А колкото до СОТ-а, идеята е по-скоро, че страх лозе пази. Те са прекрасни за пазачи, имат чувство за територия, лаят много и много пазят стопаните си. Тук имам един куп истории.
Активен
mariiche_17
Newbie
*

« Отговор #37 -: Февруари 23, 2009, 11:51:50 »

Ами да може и така да е, но все пак размерите са внушителни в сравнение с пинчера да речем, но аз гледам да не изказвам мнение по този въпрос, защото хич не разбирам от кучета ... а Бамби ти си права аз се бъркам със доберман точно така това беше кучето на което му излиза тумор, който трябва да се реже доколкото се сещам по едно време бяха много модерни така че съвсем съм се оплела  Stuart
Така че като си взимаме куче няма да си отварям устата  Big grin  ...въпреки че много ми харесва ротвайлера ама той приятеля ми се чуди м/у него и кавказка овчарка , но той да си решава де аз няма да му се бъркам като не разбирам  Smile
Мс за отг.  Smile
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #38 -: Февруари 23, 2009, 14:14:14 »

Кавазката е двойно по-голяма Smile И изисква повече грижи, има огромна козина, пък и е с по-буен нрав, по-трудно се възпитава, as far as I know.
Активен
mariiche_17
Newbie
*

« Отговор #39 -: Февруари 23, 2009, 17:35:38 »

Ми да горе долу знам , защото сестра му има .. мене ме кефи единствено защото е бяла и мекичка пухкава , но нищо повече.... а и грам не е игрива - а на мен това  не ми харесва  Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #40 -: Февруари 23, 2009, 22:19:51 »

Имали сме кавказец - невероятен пазач! От най-милото животно можеше да стане див звяр ако някой се опита да влезе в къщата или ако инстинктивно мрази някой (имаше един такъв човек - кучето изпадаше в истерия като го види). Колкото умни и достолепни животни са, десет пъти са по-опасни и определено не са кученца, които да си гушкаш в къщи. Иначе с нас децата беше страхотен, пързаляхме му се по гърба като бяхме съвсем малки, много ни пазеше Smile
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #41 -: Февруари 28, 2009, 12:33:41 »

Ми явно зависи от кучето, защото една двойно по-голяма казказка, едвам я спасихме от нашата женска преди няколко дни. Влязла в двора. Леле. Тя не можеше да се защити даже, постоянно беше обърната по гръб и само скимти, егати ужаса, егати разтърваването. Кръв беше всичко. Убеждавам се, че женските са.. 5 пъти по-агресивни от мъжките кучета, по принцип.
Активен
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #42 -: Април 02, 2009, 21:54:44 »

Аман от агресивни помияри
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #43 -: Април 02, 2009, 22:16:23 »

Да, и аз понякога като ти прочета пост, точно същото мисля...
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #44 -: Април 02, 2009, 23:18:50 »

Да, и аз понякога като ти прочета пост, точно същото мисля...

А може и да се научи да пише, нали, няма да е лошо Cheesygrin
Активен
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #45 -: Април 02, 2009, 23:46:04 »

Че и лаят Wink
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #46 -: Април 02, 2009, 23:47:17 »

E, хубаво ще е да проговорят правилно, преди да лаят Smile
Активен
blonde
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #47 -: Април 03, 2009, 03:05:25 »

Малко включване не по темата, но ме разсмяхте с определението 'огромен' за питбул и лабрадор..  Smile да не ви казвам какво е когато 100 кила санбернар се засилва и със скок се хвърля с 4те лапи да те прегръща..  Cheesygrin
Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #48 -: Април 03, 2009, 07:37:41 »

Блонд, това е "гигантски"  Cheesygrin Питбулът за мене е огромен, защото без проблем избутва двама възрастни от леглото само с помощта на лапите си  Lol
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #49 -: Април 03, 2009, 09:26:08 »

Малко включване не по темата, но ме разсмяхте с определението 'огромен' за питбул и лабрадор..  Smile да не ви казвам какво е когато 100 кила санбернар се засилва и със скок се хвърля с 4те лапи да те прегръща..  Cheesygrin

Знааам, нашият кавказец (който си приличаше на санбернар) беше около 2 метра висок като се изправи  Cheesygrin Общо взето като разхождах ми стигаше до рамото  Lol
Активен

Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: