star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Ротвайлер
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ротвайлер  (Прочетена 21432 пъти)
SwEeT
Newbie
*
Публикации: 419

« -: Януари 12, 2009, 18:21:31 »

Една позната иска да си вземе ротвайлер,ама са и малко скъпички по магазините.Каза че стрували някъде около 300лв. и искам да ви питам случайно знаете ли или познавате ли някой,който подарява или продава ротвайлер,но по евтино разбира се?
Активен

!!! Истината боли,но това не означава,че лъжата лекува !!!!
euphoria
Newbie
*
Публикации: 3682

« Отговор #1 -: Януари 12, 2009, 18:31:43 »

300 лева не е ли евтино? Наща кучка струваше 350 паунда, не е ротвайлер, но си е чистокръвна хубава порода....
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
f(x)
Newbie
*
Публикации: 306

« Отговор #2 -: Януари 12, 2009, 22:31:54 »

Хаха, за 300 лева, и аз не си представям чист ротвайлер. Smile
Ако не държи да е чистокръвен, сигурно може да намери по-евтино, но иначе...абсурд!

И само от поста ти ми звучи доста несериозно твоята приятелка...тя изобщо знае ли на месец колко ще й излиза да го храни, да го ваксинира? А дресировката? Ротвайлер не е като да си вземеш пудел...
Активен
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #3 -: Януари 12, 2009, 23:00:40 »

Извинявай,ама колко според теб вървят "чистокръвните" ротвайлери?

Не знам приятелката ли е несериозна или твойте изказвания,но по писаното личи,че се имаш за голяма разбирачка. Явно ти е убягнало обаче,че цената на кучетата не се определя по теглото им,а по това колко се търсят в момента. А ротвайлерите не са от най-модните породи сега.

Суит,не знам дали ще намери някой да й подари,но й кажи,че ако взима,все пак да взима женско,защото с мъжкото ме съмнява да се справи,ако ще го гледа сама.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
euphoria
Newbie
*

« Отговор #4 -: Януари 13, 2009, 00:32:31 »

Тая как не ме е насмела и мен  Red face Batman Lol
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
SwEeT
Newbie
*

« Отговор #5 -: Януари 13, 2009, 00:38:44 »

Ами аз имах ротвайлер и ми го продадоха за 5лв.
Майката беше чистокръвна,а бащата  между ротвайлер и още нещо и не е кой знае колко трудно да се гледа.За храната да,защото са големи кучета,ама дресировка..пари за това незнам кой дава.
Тя си е много сериозна,но не и се дават 300лв за куче.
Незнам дали ако не намери по евтино ще си вземе,но много иска.
Въпреки че такова голяма куче  не е много за в апартамент според мен.
Идеята ми беше,ако случайно знаете нещо да кажете,а не да  гадаете дали е сериозна или не  Wink Без да се обиждате.
« Последна редакция: Януари 13, 2009, 00:42:21 от SwEeT » Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #6 -: Януари 13, 2009, 02:36:37 »

Имам семейстно ротвайлери, но никога не бих дала кученце от потомството, да се отглежда в апартамент. Това е равносилно на мъчение на тези големи, енергични животни. Още, че изяде всичко - от мебели, през обувки, до кабели и саксии.

А ако си намери, чистокръвен, за 300 лв, изобщо да не му се чуди.

И още нещо, от личен опит, щото цял живот се занимавам с тази порода - женските са къде-къде по-трудни и злобни от мъжките Smile
« Последна редакция: Януари 13, 2009, 02:38:08 от Bambina » Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 6638

Heart follower

« Отговор #7 -: Януари 13, 2009, 08:07:12 »

Това "не и се дават 300 лв. за куче" ми се стори малко пренебрежително Unsure В смисъл, реално погледнато хората къде-къде повече пари дават за какви ли не техники, дрешки и обувки... А един кучо, когото да си отглежда, да обича и да му се радва години наред, все си струва някакви 300 лв. (и на мен не ми се струва много, мислех, че са по много повече  Unsure ама никога не съм гледала куче де  Razz). Не се заяждам, просто съм много пристрастна към животинки и ми се струва, че когато достатъчно искаш животинче, освен ако наистина не е финансово непосилно, не поставяш такива условия. А пък щом иска ротвайлер, който ще изисква много разходи и след това, не би трябвало да се захваща, ако няма финансовата възможност.  Unsure Сори, че спамя, тая сутрин съм "специалист по всичко".  Lol
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6182

« Отговор #8 -: Януари 13, 2009, 11:17:24 »

Ох ама и вие сте  Lol

Я кажете сега! Ако можете да получите кучето безплатно ще се напиняте ли да си намерите такова за 300лв? Момието проверява дали може да се уреди нещо.

А че това не е куче за апартамент- не е.
Активен

Моето име е Любов.
SwEeT
Newbie
*

« Отговор #9 -: Януари 13, 2009, 11:29:25 »

Да си кажа честно незнам дали техните имат възможност да отделят 300лв за куче,а тя пък сама не може да си го купе,защото не работи, а учи все още.
Ако някой случайно познава някой заблуден,който подарява или продава ротвайлер по евтинко може да каже .
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 12978

A believer

« Отговор #10 -: Януари 13, 2009, 11:53:40 »

Интересно колко излиза на месец да гледаш едно такова куче? Щом не може да даде 300лв, как ще го гледа?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #11 -: Януари 13, 2009, 12:02:28 »

Мойто е кръстоска между ротвайлер и немска овчарка.Голям красавец.Обаче това животно да се гледа в апартамент е абсурдно.Все едно да вкараш пони вътре . Да си вземе пинчер  Cheesygrin
Активен

Don’t feed the forum trolls
SwEeT
Newbie
*

« Отговор #12 -: Януари 13, 2009, 13:04:52 »

Интересно колко излиза на месец да гледаш едно такова куче? Щом не може да даде 300лв, как ще го гледа?

Тя може и да може да даде,но иска да види дали има по изтодна оферта.  Wink
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #13 -: Януари 13, 2009, 14:02:40 »

Тя може и да може да даде,но иска да види дали има по изтодна оферта.  Wink

Toва звучи нереално. Какво значи 'може и да може', при положение, че няма финансовата възможност (както се изрази ти) да отдели 300 като 'първоначална вноска' за това куче. Истината е, че изискват, освен много време и грижи, и много пари. И по отглеждането, и по щетите. Пък за разгонвания, поводи и залъгалки, докато са малки, за да ги възпитаваш.. къде отиваме..

И нека не забравяме, че това са кучета пазачи, те си имат територия, като порастне и родителите й го осъзнаят (че кучето е прекалено голямо и палаво за апартамент и едни гости не могат да си поканят нормално) най-често става доста неприятно за кучето.
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 12978

A believer

« Отговор #14 -: Януари 13, 2009, 16:35:10 »

И аз това имах предвид. Бамби, ако не е тайна, колко излиза примерно да го храниш тоя звяр на месец? Че ми е любопитно.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4354

Влюбена в живота

« Отговор #15 -: Януари 13, 2009, 22:45:48 »

Ама, мацки, чакайте малко... Момичето попита за нейна приятелка имате ли случайно познати, които да подаряват или продават по-евтино куче. Вие къде отидохте, как щяла да го гледа, можела ли да си го позволи, ала-бала... Сега, аз съм на същата принципна позиция, ама не това се търсеше, райт?  Rolling Eyes
Няма как да просветлим/ите целокупното човешко войнство, уви. Интересно ми беше дали наистина може да се намери кутре на по-ниска цена, пък то.. прочетох само поучения към девойка през друга девойка...  Glare
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7244

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #16 -: Януари 13, 2009, 22:55:32 »

Суийт, разкажи и следната история:

Брат ми с гаджето си, тристаен апартамент. Родителите на момата - отделно зад граница. Момата цял живот мечтаела за дого аржентино. Изглежда така: (кучето, не момата), в нетренирана форма, а със съответната тренировка... абе Мастиф, здраво говедо е.
Брат ми съответно като всеки влюбен мъж, купува Дого. Радост, либоф и гълъби и прочие, докаго добитъкът не дръпна на килограми (като са бебовци са абсолютно прекрасни, розово-прозрачни и безусловно гушкливи). След това порасна мъничко, стана на 6 месеца. Изяде всичко, до което се докопа. Кабелите им бяха най-малкия проблем, всяка една обувка, непредвидливо оставена на достъпно място, изчезваше моментално, при повече късмет можеше да намериш подметката (и едни мои сандали отнесе, кожени, ама душата не ми даде да го напляскам, просто като ме погледна с тая розова муцуна и ми се дощя да отида още един чифт да му купя, че явно му се бяха усладили). Та в общи линии, кученцето си се държеше нормално като за бебе - палаво и игриво. Обаче когато 60-ина килограма искат да си играят с тебе, а те искат по всяко време на денонощието и изобщо не разбират как така ти се спи и какво значи да ставаш за работа/училище... Става забавно. После розовият уникат наяде всички дрехи на майката на момата, която им беше дошла на гости. В последствие взе да проявява характер и справедливо отсъди, че ще слуша само брат ми. В случай, че твоята приятелка не знае, кучетата си определят много йерархично структурата в дома и обикновено се подчиняват на един от стопаните. И останалите слушат понякога, но то е, за да си спестят неприятности, вече не говорим за респект.
В един прекрасен момент, когато кучето беше отраснало доста, изяло всичко налично, глътнало огромна сума пари по отглеждане, добавки, треньори (о, повярвай ми, има и хора, които плащат на някой, за да им тренира кучето. Особено когато кучето ти е огромно, силно, и живее в апартамент - то не е виновно животното, но просто се побърква. Обаче това не можеш да го обясниш на майка си, нито на баща си. Не е само въпросът с гостите, който Бамби спомена), момата реши, че не може да го гледа вкъщи повече, че това е неподатливо на дресура животно, че слуша само брат ми и когато той е на работа никой не може да се справи с него, че майка й не можела на гости да дойде и всякакви такива. Тъй като и апартамента и кучето бяха нейни, брат ми нямаше избор просто. Дадоха го на един невероятен човек във Варна, който си се занимава с породата и за когото бяха сто процента сигурни, че няма да го ползва за бой.
Не след дълго се изнесе оттам и прекъсна отношения с момичето.

КУЧЕТО Е ОТГОВОРНОСТ, А НЕ КАПРИЗ!

*Тодорова, от всеки човек, който е гледал куче, особено такъв тип, няма да чуеш "Ми да, еди къде си ги раздават направо". Бих повторила Бамби отново - НЯМА съвестен стопанин, който да даде някое от кучетата си, на каквато и да е цена, на хора, които нямат условия да го гледат и определено не знаят с какво се захващат. Като иска - да си търси по обяви, ще си намери, с повече късмет няма да е много болно и може и да е чист ротвайлер, пък макар и без родословие. Ако и теб те вълнува въпросът, мога да пусна линкове и места, но реално погледнато и Гугъл го може.
« Последна редакция: Януари 13, 2009, 22:58:57 от Galina_Dim » Активен

f(x)
Newbie
*

« Отговор #17 -: Януари 14, 2009, 00:16:10 »

Тая как не ме е насмела и мен  Red face Batman Lol

Това към мен ли беше? Blink
Активен
euphoria
Newbie
*

« Отговор #18 -: Януари 14, 2009, 00:22:53 »

Не
Активен

f(x)
Newbie
*

« Отговор #19 -: Януари 14, 2009, 00:25:05 »

Не

А, да, ясно. ;)
Активен
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2347

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #20 -: Януари 14, 2009, 09:09:46 »

Момата цял живот мечтаела за дого аржентино. Изглежда така: (кучето, не момата)

Много важно уточнение, за момент се замислих за преценките на брат ти за жените Razz Kiss

Иначе съм напълно съгласна с това мнение, както и със всички останали, но ако се замислите адашката е съвсем права. Това че насметохте девойката, съвсем не означава, че приятелката й ще прочете тази тема... Сигурна съм, че всеки има някоя поучителна история. И само можем да се надяваме, че приятелката е наясно с нещата (дали Confused), или ако не е, след като суит прочете 2 страници поучения ще й налее малко акъл в главата.. Rolling Eyes
Активен

Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!

Magic Cubes
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7244

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #21 -: Януари 14, 2009, 10:03:03 »

Е, това е цялата работа - да и се кажат тия неща, за да е наясно.
Активен

f(x)
Newbie
*

« Отговор #22 -: Януари 14, 2009, 11:07:43 »

Та, за "разбирачката" - не съм, просто, когато мои познати си търсиха преди време им казваха мнооого по-високи цени. Те в крайна сметка се отказаха де, не само заради цената. Сега в гугъл ми излизат наистина оферти за 200-300 лева, може и толкова да са.

С останалото имах предвид същото, каквото и останалите. А Суит, понеже каза "магазините", кажи на приятелката си да не си купува куче от зоомагазин, а от развъдник! Smile Или от човек разбира се, ако не държи да има родословие до 9то коляно.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=299206&pid=8443383
http://www.benyb.snimka.bg/album.php?album_id=319135&pid=9413483
Като малки са големи сладури мишките. Big grin
Активен
Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #23 -: Януари 14, 2009, 13:57:56 »

Да, те всички като малки са много сладки. Взимат ги и после като не могат да се справят ги изхвърлят някъде на село, където много добре си знаем, че кучетата се хранят с гляб и водица (ако някой се сети да им даде), и вързани с верига до края на живота си.
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #24 -: Януари 14, 2009, 14:18:47 »

Да, те всички като малки са много сладки. Взимат ги и после като не могат да се справят ги изхвърлят някъде на село, където много добре си знаем, че кучетата се хранят с гляб и водица (ако някой се сети да им даде), и вързани с верига до края на живота си.

Ето точно това имах предвид!
Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: