star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar кръв в урината
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: кръв в урината  (Прочетена 26079 пъти)
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #25 -: Декември 12, 2008, 16:45:55 »

Да, иди в Пирогов! Няма да те върнат, имат лаборатория ще ти кажат кой да те прегледа. Имат и уролози и гинеколози. Защо днес не се обади на личната поне?
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #26 -: Декември 13, 2008, 11:35:52 »

Вив, отиде ли? Какво излезе?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #27 -: Декември 13, 2008, 23:10:32 »

Абе,Вив,защо живееш с идеята,че като отидеш на лекар ти трябва да си назначаваш изследванията?За кво е тоя лекар тогава?Не ти трябва специална подготовка като ходиш на лекар,а да кажеш какво ти е и толкова.Отговаряш,като те питат.
Как се развиват нещата?Освен кръвта имаш ли нещо друго?Болка-в корема,в кръста?Температура?Измери си я за всеки случай.Често уриниране като гледам имаш,ама имаш ли чувството,че ти се пикае,а да не изпикаваш почти нищо?Скорошна вирусна инфекция(хрема и т.н. имам предвид)?Понеже не си мъж,не знам как можеш да забележиш,но кръвта през цялото време ли тече,в началото на пикаенето или в края?Ако вече си била на лекар-кажи какво стана с теб...
Активен
des_inkata
Newbie
*
Публикации: 644

« Отговор #28 -: Декември 14, 2008, 09:00:38 »

Виви,не се притеснявай за това.Всичко,ще се оправи.Аз бях 4-ти клас и ми се случи това.Но преди да имам кръв в урината имах първата си бъбречна криза.При мен се оказа,че имам възпаление на бъбреците и на пикочния мехур.Беше доста сериозно,защото бях малка.Дтржаха ме 2 седмици на системи :(.Не искам да те плаша и за това казвам,че съм била малка и затова се е налагало да постъпя в болница.Но отиди задължително на лекар пусни си кръв и урина.В кръвта,ако имаш повечко бели кр.телца,ще открият възпалението.А в урината ,ако открият белтъци ,това означава че имаш възпаление.А и ако имаш и червени кръвни телца т.е. еритроцити,пак означава същото.Хубаво е да ти направят цветна картина.Слагат ти в кръвта оцветяващо в-во и после ти снимат бъбреците и ако имаш някаква нарушена функция се вижда.А на ехографа се виждат камъчета,песъчинки и възпалителни процеси.
Успех всичко ,ще се оправи и дано да не е серизоно.
Активен

В гърдите ми има сърце,
което не може да се контролира.
В сънят си,виждам твоето лице,
което в мен се взира.
и  ме кара да не забравя,
че това не е края,
а началото на един нов живот във рая,
за който аз отдавна мечтая.
katerina
Newbie
*

« Отговор #29 -: Декември 14, 2008, 12:55:48 »

Тва вече започва да ме дразни.Деси,не пациентът решава какво да си "пусне",извинявай.
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #30 -: Декември 14, 2008, 13:23:27 »

Не се дразни Кат, те просто искат да подчертаят, че се интересуват от здравето си и са предварително информирани донякъде.
Активен
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #31 -: Декември 14, 2008, 13:38:39 »

Кат, ти може да се дразниш колкото искаш на някакви писаници Razz Обаче, примерно на мен ми казват във еди-кой-си форум, ся като идеш на лекар е хубаво да си "пуснеш" еди кво си. Което не означава, че аз ще влезна в кабинета и ще наредя на лекарката да ми прави нещо, най-малкото от елементарно възпитание! Ще си ме прегледа, тя ще прецени какво трябва или не трябва да ми "пусне". Факт е, че има и такива хора и е нормално лекарите да им се ядосват, просто да влезеш там и да и се изтапанчиш с диагноза.. Еми, тя ако иска може да ти тегли една дълга, нормално..
А за себе си лично, ще проуча всякаква информация и ще искам да съм подготвена, да съм чула няколко сложни думички предварително и най-малкото да съм ги гугълна дет се вика, за да съм подготвена, а не да я гледам като октопод нали? А това, че някой ми е казал иди и си "пусни", силно се съмнявам и той да го има предвид буквално. В случая Деси е споделила своя опит.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
des_inkata
Newbie
*
Публикации: 644

« Отговор #32 -: Декември 14, 2008, 13:43:52 »

Дам опит за жалост имам  Sad.И разбира се винаги,когато отида при личния си лекар му казвам какво ми има и той си ме знае и ми пуска кръв и урина,а там нещата ако са зле и др изследвания.Споменах какви изследвания са ми правили,когато аз постъпих в болница и то 3-тия път бях 1 седмица там за пълни изследвания.Ама какво стана сега пак си имам болките.Но както и да е,дано не е серизоно.Това се надяваме Smile
Активен

В гърдите ми има сърце,
което не може да се контролира.
В сънят си,виждам твоето лице,
което в мен се взира.
и  ме кара да не забравя,
че това не е края,
а началото на един нов живот във рая,
за който аз отдавна мечтая.
D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #33 -: Декември 14, 2008, 15:16:11 »

Притиснявам се за Виви, нещо изчезна.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #34 -: Декември 14, 2008, 17:24:23 »

Ами сигурно се лекува...

При положение,че самото Виви е притеснено питаше какви изследвания трябва да си прави,едва ли не защото от нея зависи тва нещо...А и след като е просто информативно,защо е това "пусни си",а не "вероятно ще ти пусне (ЛЕКАРЯ)"?Това ме подразни.
Активен
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #35 -: Декември 14, 2008, 18:43:12 »

Да де, ясно, сигурно и аз бих се подразнила. Мисълта ми е, не си хаби нервите за нещо, което просто не зависи от теб и колкото и да го повтаряш надали някой ще те послуша, специално тук  Razz
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
katerina
Newbie
*

« Отговор #36 -: Декември 14, 2008, 20:04:35 »

Мерси за съвета,но едно изнервяне няма да ми бутне нервната система,така че смятам,че мога да си позволя лукса.
Активен
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #37 -: Декември 15, 2008, 12:34:35 »

Здравейте, милички.
Съжалявам, че чак сега се включвам, но вкъщи нямам интернет в момента и затова трябваше да дойда на работа, за да отговоря.

Отидох в петък вечерта в Пирогов, в спешното урологично отделение.Пуснаха ми изследвания на урината и лекарят ме прегледа, за да види дали имам някъде болки по и около корема.Оказа се цистит.Предписа ми антибиотик за 5 дни, чай за бъбреци, витамини и една добавка (нарочно не споменавам имената на лекарствата).В събота вечер отидох пак при този лекар на контролен преглед.Пак ми пусна изследване на урината и ми потвърди диагнозата.Каза да пия антибиотика 7 дни, вместо 5 и след това да си взема едно направление от личната и да си пусна изследване на стерилна урина, за да се види как са ми бактериите - дали намаляват, или остават същия брой.Лекарят каза, че не е страшно, опасното е да не се получи възпаление на бъбреците.

И така, сега си пия лекарствата, пия много вода и се възстановявам.Кръвта изчезна още в събота, сега остана само притискането, което според доктора, ще изчезне до довечера.

Това е от мен.Много благодаря на всички, които изказаха мнение! Smile
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #38 -: Декември 16, 2008, 20:48:16 »

Радвам се,че всичко се развива,както си му е редът и нещата отиват към подобрение Smile
Активен
mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #39 -: Декември 07, 2011, 19:36:01 »

Пак пиша в гадните теми. На милото днеска му излезнаха резултатите от изследванията преди операцията. Хемоглобинът му е завишен с 6 единици, което мисля, че не е проблем. Това, което ни притесни е пише, че има следи от кръв в урината. Моля някой компетентен да каже какво може да означава това? Всички други показатели ( и в кръвта и в урината ) са в норма, включително белтък, еритроцити и т.н. Няма никакви оплаквания. На мен също ми се е случвало в една лаборатория да ми открият следи от кръв, а след 5 дена в друга да нямам. Съвети...
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #40 -: Декември 08, 2011, 17:04:22 »

хм, аз имах кръв в урината, когато имах цистит (възпаление), И то имах доста кръв.
Защо не питате от какво може да е в самата болница?
Той има ли някакви оплаквания- болки при уриниране и т.н.?
Не се шашкай, едва ли е нещо страшно. Според мен е често срещано това с кръвта, освен при мен, и при други хора съм чувала. Ама знам ли, не съм лекар.
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #41 -: Декември 08, 2011, 17:12:32 »

Никакви оплаквания. А и видимо няма нищо, пише следи...Ще видим като постъпва в болница в понеделник какво ще му кажат!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #42 -: Юни 09, 2013, 17:00:41 »

Някой да знае нещо за кафяво течение по средата на цикъла/ втората половина?
Уж четох, ама все различно пише, попаднах на истории за кисти и гадости и спрях.

Много е малко, в рамките на 2 дена 2-3 пъти се вижда леко зацапване по тоалетната хартия.

Знам, че трябва лекар, но ще ми е супер трудно да отида в идните 2-3 седмици, освен може би утре, но кой ще ме запише така набързо....а и така не искам лоши новини, и без друго цял ден ми е криво и отвратително, само това ми липсва.

Последното ми цито е от октомври, първа група, всичко ок.

За първи път ми се случва и се учудвам, вчера го игнорирах, но днес пак видях и реших да поровя в нета.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #43 -: Юни 09, 2013, 17:22:52 »

Малко ти е спаднал този месец прогестерона, ако не те боли и не се засилва просто го остави. Вече, ако имаш болка и други драми иди, може да откара и до цикъл така.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #44 -: Юни 09, 2013, 17:30:07 »

Ми изобщо  не ме боли, даже се учудих, като видях.

Може ли да е паднал от промяна в храненето- нали покрай мъжа и аз ям по-диетично- без мазнини, хляб, месо, с по-малко захар, основно плодове и зеленчуци и съм свалила 2 кг за седмица-две. Не е нарочно, уж здравословно, ама чак толкова май е прекалено, започвам да се тъпча по обяд, но вечер не мога да го изкушавам.

Ако това обяснява и безпричнни криви настроения и че всичко ме дразни, приемам обяснението с прогестерона  Razz
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16509

A believer

« Отговор #45 -: Юни 09, 2013, 17:34:44 »

Ти пък го написа в "кръв в урината", нищо ти няма, не се вглеждай толкова, случва се, особено пък ако си в средата на цикъла. Виж ако ти се случи и другия месец - иди да те погледнат.

Аз имах доста време зацапване 2-3 дни преди цикъла, и ми казаха, че нищо ми няма (между другото след операцията нямам такова зацапване, така че не съм сигурна дали е нямало връзка), само да пия витамини Ц и А, така че може да пробваш, Корни Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #46 -: Юни 09, 2013, 19:21:07 »

еми не намерих по-подходяща тема просто  Cheesygrin

оки, мерси и на двете с Ди за мненията, аз не съм се стресирала, ама никога не ми се беше случвало нещо кафеникаво по това време на месеца и затова реших да питам.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #47 -: Юни 10, 2013, 10:02:58 »

Корни, аз много пъти съм имала следовулационно зацапване. Слабо, от точка на хартията ден-два, до 4-5 дори. Във възрастта 19-23 се е случвало по няколко месеца поред да се появи. Много пъти ходих на лекар, всичките ми изследвания и показатели бяха в норми. Накрая един лекар ми каза, че при някои жени във фертилна възраст се отделяли по-големи фоликули и от пукането им можело да зацапа.
Дори месецът, в който забременях имах цели 5-6 дни следовулацонно кървене, при което аз смятах, че е от имплантирането, а докторите твърдяха, че ми е паднал прогестеронът и няма как да съм имала читава овулация. Е, явно все пак съм имала  Big grin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #48 -: Юни 10, 2013, 10:16:46 »

Мерси, Лъвче. Хм, надявам се не показва проблем с овулацията, дето са ти казали, че не ти е "читава".

Ако пак има нещо странно другия месец, ще ходя на лекар, така или иначе ми е време скоро.

Активен

Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: