star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar кръв в урината
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: кръв в урината  (Прочетена 26068 пъти)
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« -: Декември 12, 2008, 08:34:56 »

Историята е следната - вчера вечерта започна да ми се ходи до тоалетната буквално през 10 минути...след няколко ходения видях, че имам кръв в урината.И то не малко...Беше придружено с някакви странни усещания...не беше болка, ами по-скоро като притискане, нещо такова, не мога точно да го обясня.Продължи така може би около 7-8 ходения (които бяха в рамките на 2 - 3 часа).Цвета беше червено - розов. Тази сутрин няма кръв, но ми се струва, че има леко розово оцветяване...определено е нищо сравнение с вчера, когато буквално имах чувството, че ми идва мензиса...

Не е цикъл.Той ми свърши преди 3 дни, а и течението беше единствено в урината.
Другото ми съмнение е, че по време на вечерята изпих доста червено вино...струва ми се, че може да е от него, но пък досега такова нещо не ми се е случвало...

Утре ще ходя да си направя изследвания на кръв и урина, но дотогава нищо не мога да направя.
Някакви мнения, предположения какво може да е това?
Четох в интернет за хематурията, но не знам какво да мисля.Все се надявам да не е сериозно, а просто да е от червеното вино...Пише, че ако цветът е кафяв има проблем с бъбреците, а ако е червено-розов - с пикочните канали...
Сега се чудя как да си помогна...да пия ли вода, чай..?
« Последна редакция: Декември 12, 2008, 08:37:22 от Vivi » Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2670

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #1 -: Декември 12, 2008, 08:41:10 »

Миличка, съжалявам, че ще ти наспамя, защото нямам опит с това, но ти желая да не е нищо сериозно и да се оправиш бързичко Kiss Дано другите те посъветват нещо да закрепиш положението докато идеш на лекар  Kiss
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Vivi
Newbie
*

« Отговор #2 -: Декември 12, 2008, 08:51:39 »

Благодаря ти, Паячка.
Да, аз точно това искам...да знам какво мога и трябва да правя до утре.
Сега разглеждам сайта на Болница Доверие, в която смятам да отида.
В нефрологичното отделение правят ехография на коремни органни и пикочна система, венозна урография, други изследвания и честно казано изобщо не знам какво трябва да си направя.Ако може някой по-компетентен да ми каже какви изследвания да си пусна...кръв и урина и ехография или..?!
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #3 -: Декември 12, 2008, 09:22:47 »

И на мен ми се беше появила, но заради цистит.
Запиши си час при личния лекар, той ще те насочи дали си за уролог или за друг специалист
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #4 -: Декември 12, 2008, 09:24:16 »

Виви, не се тревожи. Може да е възпаление на пикочните пътища, въпреки че е странно, че е изчезнало самичко.
Аз така венъж за 2 часа успях да пропикая кръв заради цистит. Ще отидеш на д-р и ще ти кажат какво е:)
После може да споделиш и тук  Kiss
Активен

Моето име е Любов.
veselo_momi4e
Newbie
*
Публикации: 1582

« Отговор #5 -: Декември 12, 2008, 09:26:20 »

Виви, по така описваните от теб оплаквания ме навежда на мисълта за цистит понеже той се съпровожда с често уруниране буквално , както каза ти през 10 мин , както и болка и понякога кръв в урината . Не се притеснявай, смятам , че не е нищо сериозно. Миналата година и мен ме "нападна" цистит, буквално пред кабинета на лекарката докато чаках посещавах wc доста пъти. Отивай колкото се може по - бързо на лекар за изследвания най - вече на урина. Тя ще си покаже ако имаш някакви бактерии, според мен най - вероятно се касае за цистит.
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #6 -: Декември 12, 2008, 09:45:42 »

Цистит...да, много вероятно е.Като малка имах и са ми казвали, че съм предразположена.
Прочетох някаква статия за цистита, както си и мислех - вода и топли напитки!
А какви изследвания трябва да си пусна?
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #7 -: Декември 12, 2008, 09:57:22 »

"Необходимо е жената да посети не само уролог, но и гинеколог, за да се изключат заболявания в половата сфера. Освен общ преглед от специалисти се налага общо изследване на урината, ултразвуково изследване на пикочния мехур и бъбреците за установяване на възможните причини за цистита"

Това пише в гугъл.Надявам се да бъде достатъчно.
Няма как днес да изляза от работа и да си взема направление от личната, ще платя за изследванията.Нали няма проблем, че отивам без направление в болница, която работи със здравната каса?Просто ще трябва да платя за прегледите, все едно не съм здравно осигурена, нали така?

Междудругото, вече няма никакви следи от кръв.Само неприятното усещане остана.Дано да ми се размине леко.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #8 -: Декември 12, 2008, 10:02:35 »

Споко, можеш да си платиш.
Ако е цистит седящи бани със смрадлика облекчават, но трябва да се пият и лекарства. Пий течности, мечо грозде и тн. И стой на топличко.
Активен

Моето име е Любов.
veselo_momi4e
Newbie
*
Публикации: 1582

« Отговор #9 -: Декември 12, 2008, 10:43:16 »

Относно изследванията - на мен ми пусна урина . Аз ходих тогава на гинеколог между другото понеже като получих това възпаление имах и сърбеж и парене по интимните места за това се запътих към гинеколог, тя си ми предписа антибиотик тогава , а когато споделих с личната за проблема тя ми изписа още едно лекарство (няма да казвам имена) и се оправих доста бързо.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #10 -: Декември 12, 2008, 10:52:49 »

Здравей, може би е циститче или някоя песъчинка и циститче. Виждам, че си решила да посетиш болница Доверие, мисля че изборът ти е добър. Скоро ходихме там заради баща ми, болницата е нова и с добра апартатура.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #11 -: Декември 12, 2008, 11:33:31 »

Виви, като идеш на лекар, най-вероятно ще ти пуснат урокултура и ще ти направят ехография. Гинеколог чак като излезе урокултурата. Не се шашкай, не е от виното, вероятно е цистит Smile
На топло, памучно бельо, чайове и вода много. Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Vivi
Newbie
*

« Отговор #12 -: Декември 12, 2008, 12:18:19 »

Пак се появи кръвта...трета чаша вода пия от сутринта, ходих сигурно 6-7 пъти в тоалетната!
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #13 -: Декември 12, 2008, 12:19:48 »

Песъчинки или камъче е мойто предположение.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #14 -: Декември 12, 2008, 12:23:44 »

Абе и аз мен така си мислеха, щото може ли да имаш кръв в урината и ужасни болки, а след 2 часа да ти мине все едно не е било...ама...може :(
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

green`ocean
Newbie
*
Публикации: 375

« Отговор #15 -: Декември 12, 2008, 12:29:58 »

И на мен ми намирисва на цистит
Бягай на чичо доктор
Дано не е нищо сериозно мила
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #16 -: Декември 12, 2008, 14:03:53 »

На цистит прилича по всичко, това обаче, че вече си стигнала до капчици кръв никак, ама никак не е добре - бягай на гинеколог, там могат да ти пуснат всички необходими изследвания.
Активен
Vivi
Newbie
*

« Отговор #17 -: Декември 12, 2008, 14:24:10 »

Бамби, странното е, че нямах абсолютно никакви симптоми.Както си стоях на вечеря, започнах да ходя доста често до тоалетната.Реших, че е защото пия много вода по време на вечерята, пък и вино и е нормално.Обаче след поредното отиване, забелязах, че има кръв.И това, което най-много ме притеснява, че не са просто няколко капки, ами си е обилно.Даже отначало като видях, помислих, че нещо става с цикъла ми и пак ми е дошло...И нямам никаква болка...
Утре отивам със сигурност на гинеколог, това е ясно.
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #18 -: Декември 12, 2008, 14:27:37 »

Хм, странно....
Вив, всичко което описа до този момент, се случи на братовчедка ми. Ей така, от нищото, както на теб. И тя имала доста кръв. Странно съвпадение....Дано не е нещо сериозно.
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #19 -: Декември 12, 2008, 14:33:25 »

Цистит ли се оказа на братовчедка ти?

Мисля си дали след работа да не отида в Пирогов...там дали ще могат да ми помогнат?В Доверие едва ли ще ме приемат в 8 вечерта...
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #20 -: Декември 12, 2008, 14:36:09 »

Отиди.
Там има и лаборатория.
Активен

Моето име е Любов.
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #21 -: Декември 12, 2008, 14:44:17 »

Мисля, че цистит - да. изписаха и доста силни АБ.
Споко, Виви, ще се оправиш, be strong.
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #22 -: Декември 12, 2008, 14:54:32 »

Да, определено няма да чакам до утре.
Досега гледах сайта на Пирогов.Правят изследвания в урологичното отделение, довечера след работа отивам там.
Активен

belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #23 -: Декември 12, 2008, 15:31:56 »

На мен ми мяза по скоро на камъче...Не съм чувала за кръв в урината при цистит.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #24 -: Декември 12, 2008, 15:35:06 »

Точно при цистит накрая се отделят капки кръв, когато вече положението е поизпуснато.
А в нейния случай.. щом няма болки, доста странно.
Активен
D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #25 -: Декември 12, 2008, 16:45:55 »

Да, иди в Пирогов! Няма да те върнат, имат лаборатория ще ти кажат кой да те прегледа. Имат и уролози и гинеколози. Защо днес не се обади на личната поне?
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #26 -: Декември 13, 2008, 11:35:52 »

Вив, отиде ли? Какво излезе?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #27 -: Декември 13, 2008, 23:10:32 »

Абе,Вив,защо живееш с идеята,че като отидеш на лекар ти трябва да си назначаваш изследванията?За кво е тоя лекар тогава?Не ти трябва специална подготовка като ходиш на лекар,а да кажеш какво ти е и толкова.Отговаряш,като те питат.
Как се развиват нещата?Освен кръвта имаш ли нещо друго?Болка-в корема,в кръста?Температура?Измери си я за всеки случай.Често уриниране като гледам имаш,ама имаш ли чувството,че ти се пикае,а да не изпикаваш почти нищо?Скорошна вирусна инфекция(хрема и т.н. имам предвид)?Понеже не си мъж,не знам как можеш да забележиш,но кръвта през цялото време ли тече,в началото на пикаенето или в края?Ако вече си била на лекар-кажи какво стана с теб...
Активен
des_inkata
Newbie
*
Публикации: 644

« Отговор #28 -: Декември 14, 2008, 09:00:38 »

Виви,не се притеснявай за това.Всичко,ще се оправи.Аз бях 4-ти клас и ми се случи това.Но преди да имам кръв в урината имах първата си бъбречна криза.При мен се оказа,че имам възпаление на бъбреците и на пикочния мехур.Беше доста сериозно,защото бях малка.Дтржаха ме 2 седмици на системи :(.Не искам да те плаша и за това казвам,че съм била малка и затова се е налагало да постъпя в болница.Но отиди задължително на лекар пусни си кръв и урина.В кръвта,ако имаш повечко бели кр.телца,ще открият възпалението.А в урината ,ако открият белтъци ,това означава че имаш възпаление.А и ако имаш и червени кръвни телца т.е. еритроцити,пак означава същото.Хубаво е да ти направят цветна картина.Слагат ти в кръвта оцветяващо в-во и после ти снимат бъбреците и ако имаш някаква нарушена функция се вижда.А на ехографа се виждат камъчета,песъчинки и възпалителни процеси.
Успех всичко ,ще се оправи и дано да не е серизоно.
Активен

В гърдите ми има сърце,
което не може да се контролира.
В сънят си,виждам твоето лице,
което в мен се взира.
и  ме кара да не забравя,
че това не е края,
а началото на един нов живот във рая,
за който аз отдавна мечтая.
katerina
Newbie
*

« Отговор #29 -: Декември 14, 2008, 12:55:48 »

Тва вече започва да ме дразни.Деси,не пациентът решава какво да си "пусне",извинявай.
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #30 -: Декември 14, 2008, 13:23:27 »

Не се дразни Кат, те просто искат да подчертаят, че се интересуват от здравето си и са предварително информирани донякъде.
Активен
paiachka
Newbie
*

« Отговор #31 -: Декември 14, 2008, 13:38:39 »

Кат, ти може да се дразниш колкото искаш на някакви писаници Razz Обаче, примерно на мен ми казват във еди-кой-си форум, ся като идеш на лекар е хубаво да си "пуснеш" еди кво си. Което не означава, че аз ще влезна в кабинета и ще наредя на лекарката да ми прави нещо, най-малкото от елементарно възпитание! Ще си ме прегледа, тя ще прецени какво трябва или не трябва да ми "пусне". Факт е, че има и такива хора и е нормално лекарите да им се ядосват, просто да влезеш там и да и се изтапанчиш с диагноза.. Еми, тя ако иска може да ти тегли една дълга, нормално..
А за себе си лично, ще проуча всякаква информация и ще искам да съм подготвена, да съм чула няколко сложни думички предварително и най-малкото да съм ги гугълна дет се вика, за да съм подготвена, а не да я гледам като октопод нали? А това, че някой ми е казал иди и си "пусни", силно се съмнявам и той да го има предвид буквално. В случая Деси е споделила своя опит.
Активен

des_inkata
Newbie
*
Публикации: 644

« Отговор #32 -: Декември 14, 2008, 13:43:52 »

Дам опит за жалост имам  Sad.И разбира се винаги,когато отида при личния си лекар му казвам какво ми има и той си ме знае и ми пуска кръв и урина,а там нещата ако са зле и др изследвания.Споменах какви изследвания са ми правили,когато аз постъпих в болница и то 3-тия път бях 1 седмица там за пълни изследвания.Ама какво стана сега пак си имам болките.Но както и да е,дано не е серизоно.Това се надяваме Smile
Активен

В гърдите ми има сърце,
което не може да се контролира.
В сънят си,виждам твоето лице,
което в мен се взира.
и  ме кара да не забравя,
че това не е края,
а началото на един нов живот във рая,
за който аз отдавна мечтая.
D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #33 -: Декември 14, 2008, 15:16:11 »

Притиснявам се за Виви, нещо изчезна.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #34 -: Декември 14, 2008, 17:24:23 »

Ами сигурно се лекува...

При положение,че самото Виви е притеснено питаше какви изследвания трябва да си прави,едва ли не защото от нея зависи тва нещо...А и след като е просто информативно,защо е това "пусни си",а не "вероятно ще ти пусне (ЛЕКАРЯ)"?Това ме подразни.
Активен
paiachka
Newbie
*

« Отговор #35 -: Декември 14, 2008, 18:43:12 »

Да де, ясно, сигурно и аз бих се подразнила. Мисълта ми е, не си хаби нервите за нещо, което просто не зависи от теб и колкото и да го повтаряш надали някой ще те послуша, специално тук  Razz
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #36 -: Декември 14, 2008, 20:04:35 »

Мерси за съвета,но едно изнервяне няма да ми бутне нервната система,така че смятам,че мога да си позволя лукса.
Активен
Vivi
Newbie
*

« Отговор #37 -: Декември 15, 2008, 12:34:35 »

Здравейте, милички.
Съжалявам, че чак сега се включвам, но вкъщи нямам интернет в момента и затова трябваше да дойда на работа, за да отговоря.

Отидох в петък вечерта в Пирогов, в спешното урологично отделение.Пуснаха ми изследвания на урината и лекарят ме прегледа, за да види дали имам някъде болки по и около корема.Оказа се цистит.Предписа ми антибиотик за 5 дни, чай за бъбреци, витамини и една добавка (нарочно не споменавам имената на лекарствата).В събота вечер отидох пак при този лекар на контролен преглед.Пак ми пусна изследване на урината и ми потвърди диагнозата.Каза да пия антибиотика 7 дни, вместо 5 и след това да си взема едно направление от личната и да си пусна изследване на стерилна урина, за да се види как са ми бактериите - дали намаляват, или остават същия брой.Лекарят каза, че не е страшно, опасното е да не се получи възпаление на бъбреците.

И така, сега си пия лекарствата, пия много вода и се възстановявам.Кръвта изчезна още в събота, сега остана само притискането, което според доктора, ще изчезне до довечера.

Това е от мен.Много благодаря на всички, които изказаха мнение! Smile
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #38 -: Декември 16, 2008, 20:48:16 »

Радвам се,че всичко се развива,както си му е редът и нещата отиват към подобрение Smile
Активен
mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #39 -: Декември 07, 2011, 19:36:01 »

Пак пиша в гадните теми. На милото днеска му излезнаха резултатите от изследванията преди операцията. Хемоглобинът му е завишен с 6 единици, което мисля, че не е проблем. Това, което ни притесни е пише, че има следи от кръв в урината. Моля някой компетентен да каже какво може да означава това? Всички други показатели ( и в кръвта и в урината ) са в норма, включително белтък, еритроцити и т.н. Няма никакви оплаквания. На мен също ми се е случвало в една лаборатория да ми открият следи от кръв, а след 5 дена в друга да нямам. Съвети...
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #40 -: Декември 08, 2011, 17:04:22 »

хм, аз имах кръв в урината, когато имах цистит (възпаление), И то имах доста кръв.
Защо не питате от какво може да е в самата болница?
Той има ли някакви оплаквания- болки при уриниране и т.н.?
Не се шашкай, едва ли е нещо страшно. Според мен е често срещано това с кръвта, освен при мен, и при други хора съм чувала. Ама знам ли, не съм лекар.
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #41 -: Декември 08, 2011, 17:12:32 »

Никакви оплаквания. А и видимо няма нищо, пише следи...Ще видим като постъпва в болница в понеделник какво ще му кажат!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #42 -: Юни 09, 2013, 17:00:41 »

Някой да знае нещо за кафяво течение по средата на цикъла/ втората половина?
Уж четох, ама все различно пише, попаднах на истории за кисти и гадости и спрях.

Много е малко, в рамките на 2 дена 2-3 пъти се вижда леко зацапване по тоалетната хартия.

Знам, че трябва лекар, но ще ми е супер трудно да отида в идните 2-3 седмици, освен може би утре, но кой ще ме запише така набързо....а и така не искам лоши новини, и без друго цял ден ми е криво и отвратително, само това ми липсва.

Последното ми цито е от октомври, първа група, всичко ок.

За първи път ми се случва и се учудвам, вчера го игнорирах, но днес пак видях и реших да поровя в нета.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #43 -: Юни 09, 2013, 17:22:52 »

Малко ти е спаднал този месец прогестерона, ако не те боли и не се засилва просто го остави. Вече, ако имаш болка и други драми иди, може да откара и до цикъл така.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #44 -: Юни 09, 2013, 17:30:07 »

Ми изобщо  не ме боли, даже се учудих, като видях.

Може ли да е паднал от промяна в храненето- нали покрай мъжа и аз ям по-диетично- без мазнини, хляб, месо, с по-малко захар, основно плодове и зеленчуци и съм свалила 2 кг за седмица-две. Не е нарочно, уж здравословно, ама чак толкова май е прекалено, започвам да се тъпча по обяд, но вечер не мога да го изкушавам.

Ако това обяснява и безпричнни криви настроения и че всичко ме дразни, приемам обяснението с прогестерона  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #45 -: Юни 09, 2013, 17:34:44 »

Ти пък го написа в "кръв в урината", нищо ти няма, не се вглеждай толкова, случва се, особено пък ако си в средата на цикъла. Виж ако ти се случи и другия месец - иди да те погледнат.

Аз имах доста време зацапване 2-3 дни преди цикъла, и ми казаха, че нищо ми няма (между другото след операцията нямам такова зацапване, така че не съм сигурна дали е нямало връзка), само да пия витамини Ц и А, така че може да пробваш, Корни Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #46 -: Юни 09, 2013, 19:21:07 »

еми не намерих по-подходяща тема просто  Cheesygrin

оки, мерси и на двете с Ди за мненията, аз не съм се стресирала, ама никога не ми се беше случвало нещо кафеникаво по това време на месеца и затова реших да питам.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #47 -: Юни 10, 2013, 10:02:58 »

Корни, аз много пъти съм имала следовулационно зацапване. Слабо, от точка на хартията ден-два, до 4-5 дори. Във възрастта 19-23 се е случвало по няколко месеца поред да се появи. Много пъти ходих на лекар, всичките ми изследвания и показатели бяха в норми. Накрая един лекар ми каза, че при някои жени във фертилна възраст се отделяли по-големи фоликули и от пукането им можело да зацапа.
Дори месецът, в който забременях имах цели 5-6 дни следовулацонно кървене, при което аз смятах, че е от имплантирането, а докторите твърдяха, че ми е паднал прогестеронът и няма как да съм имала читава овулация. Е, явно все пак съм имала  Big grin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #48 -: Юни 10, 2013, 10:16:46 »

Мерси, Лъвче. Хм, надявам се не показва проблем с овулацията, дето са ти казали, че не ти е "читава".

Ако пак има нещо странно другия месец, ще ходя на лекар, така или иначе ми е време скоро.

Активен

Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: