star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar кръв в урината
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: кръв в урината  (Прочетена 26101 пъти)
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« -: Декември 12, 2008, 08:34:56 »

Историята е следната - вчера вечерта започна да ми се ходи до тоалетната буквално през 10 минути...след няколко ходения видях, че имам кръв в урината.И то не малко...Беше придружено с някакви странни усещания...не беше болка, ами по-скоро като притискане, нещо такова, не мога точно да го обясня.Продължи така може би около 7-8 ходения (които бяха в рамките на 2 - 3 часа).Цвета беше червено - розов. Тази сутрин няма кръв, но ми се струва, че има леко розово оцветяване...определено е нищо сравнение с вчера, когато буквално имах чувството, че ми идва мензиса...

Не е цикъл.Той ми свърши преди 3 дни, а и течението беше единствено в урината.
Другото ми съмнение е, че по време на вечерята изпих доста червено вино...струва ми се, че може да е от него, но пък досега такова нещо не ми се е случвало...

Утре ще ходя да си направя изследвания на кръв и урина, но дотогава нищо не мога да направя.
Някакви мнения, предположения какво може да е това?
Четох в интернет за хематурията, но не знам какво да мисля.Все се надявам да не е сериозно, а просто да е от червеното вино...Пише, че ако цветът е кафяв има проблем с бъбреците, а ако е червено-розов - с пикочните канали...
Сега се чудя как да си помогна...да пия ли вода, чай..?
« Последна редакция: Декември 12, 2008, 08:37:22 от Vivi » Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2676

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #1 -: Декември 12, 2008, 08:41:10 »

Миличка, съжалявам, че ще ти наспамя, защото нямам опит с това, но ти желая да не е нищо сериозно и да се оправиш бързичко Kiss Дано другите те посъветват нещо да закрепиш положението докато идеш на лекар  Kiss
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Vivi
Newbie
*

« Отговор #2 -: Декември 12, 2008, 08:51:39 »

Благодаря ти, Паячка.
Да, аз точно това искам...да знам какво мога и трябва да правя до утре.
Сега разглеждам сайта на Болница Доверие, в която смятам да отида.
В нефрологичното отделение правят ехография на коремни органни и пикочна система, венозна урография, други изследвания и честно казано изобщо не знам какво трябва да си направя.Ако може някой по-компетентен да ми каже какви изследвания да си пусна...кръв и урина и ехография или..?!
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #3 -: Декември 12, 2008, 09:22:47 »

И на мен ми се беше появила, но заради цистит.
Запиши си час при личния лекар, той ще те насочи дали си за уролог или за друг специалист
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« Отговор #4 -: Декември 12, 2008, 09:24:16 »

Виви, не се тревожи. Може да е възпаление на пикочните пътища, въпреки че е странно, че е изчезнало самичко.
Аз така венъж за 2 часа успях да пропикая кръв заради цистит. Ще отидеш на д-р и ще ти кажат какво е:)
После може да споделиш и тук  Kiss
Активен

Моето име е Любов.
veselo_momi4e
Newbie
*
Публикации: 1582

« Отговор #5 -: Декември 12, 2008, 09:26:20 »

Виви, по така описваните от теб оплаквания ме навежда на мисълта за цистит понеже той се съпровожда с често уруниране буквално , както каза ти през 10 мин , както и болка и понякога кръв в урината . Не се притеснявай, смятам , че не е нищо сериозно. Миналата година и мен ме "нападна" цистит, буквално пред кабинета на лекарката докато чаках посещавах wc доста пъти. Отивай колкото се може по - бързо на лекар за изследвания най - вече на урина. Тя ще си покаже ако имаш някакви бактерии, според мен най - вероятно се касае за цистит.
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #6 -: Декември 12, 2008, 09:45:42 »

Цистит...да, много вероятно е.Като малка имах и са ми казвали, че съм предразположена.
Прочетох някаква статия за цистита, както си и мислех - вода и топли напитки!
А какви изследвания трябва да си пусна?
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #7 -: Декември 12, 2008, 09:57:22 »

"Необходимо е жената да посети не само уролог, но и гинеколог, за да се изключат заболявания в половата сфера. Освен общ преглед от специалисти се налага общо изследване на урината, ултразвуково изследване на пикочния мехур и бъбреците за установяване на възможните причини за цистита"

Това пише в гугъл.Надявам се да бъде достатъчно.
Няма как днес да изляза от работа и да си взема направление от личната, ще платя за изследванията.Нали няма проблем, че отивам без направление в болница, която работи със здравната каса?Просто ще трябва да платя за прегледите, все едно не съм здравно осигурена, нали така?

Междудругото, вече няма никакви следи от кръв.Само неприятното усещане остана.Дано да ми се размине леко.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #8 -: Декември 12, 2008, 10:02:35 »

Споко, можеш да си платиш.
Ако е цистит седящи бани със смрадлика облекчават, но трябва да се пият и лекарства. Пий течности, мечо грозде и тн. И стой на топличко.
Активен

Моето име е Любов.
veselo_momi4e
Newbie
*
Публикации: 1582

« Отговор #9 -: Декември 12, 2008, 10:43:16 »

Относно изследванията - на мен ми пусна урина . Аз ходих тогава на гинеколог между другото понеже като получих това възпаление имах и сърбеж и парене по интимните места за това се запътих към гинеколог, тя си ми предписа антибиотик тогава , а когато споделих с личната за проблема тя ми изписа още едно лекарство (няма да казвам имена) и се оправих доста бързо.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #10 -: Декември 12, 2008, 10:52:49 »

Здравей, може би е циститче или някоя песъчинка и циститче. Виждам, че си решила да посетиш болница Доверие, мисля че изборът ти е добър. Скоро ходихме там заради баща ми, болницата е нова и с добра апартатура.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #11 -: Декември 12, 2008, 11:33:31 »

Виви, като идеш на лекар, най-вероятно ще ти пуснат урокултура и ще ти направят ехография. Гинеколог чак като излезе урокултурата. Не се шашкай, не е от виното, вероятно е цистит Smile
На топло, памучно бельо, чайове и вода много. Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Vivi
Newbie
*

« Отговор #12 -: Декември 12, 2008, 12:18:19 »

Пак се появи кръвта...трета чаша вода пия от сутринта, ходих сигурно 6-7 пъти в тоалетната!
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #13 -: Декември 12, 2008, 12:19:48 »

Песъчинки или камъче е мойто предположение.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #14 -: Декември 12, 2008, 12:23:44 »

Абе и аз мен така си мислеха, щото може ли да имаш кръв в урината и ужасни болки, а след 2 часа да ти мине все едно не е било...ама...може :(
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

green`ocean
Newbie
*
Публикации: 375

« Отговор #15 -: Декември 12, 2008, 12:29:58 »

И на мен ми намирисва на цистит
Бягай на чичо доктор
Дано не е нищо сериозно мила
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #16 -: Декември 12, 2008, 14:03:53 »

На цистит прилича по всичко, това обаче, че вече си стигнала до капчици кръв никак, ама никак не е добре - бягай на гинеколог, там могат да ти пуснат всички необходими изследвания.
Активен
Vivi
Newbie
*

« Отговор #17 -: Декември 12, 2008, 14:24:10 »

Бамби, странното е, че нямах абсолютно никакви симптоми.Както си стоях на вечеря, започнах да ходя доста често до тоалетната.Реших, че е защото пия много вода по време на вечерята, пък и вино и е нормално.Обаче след поредното отиване, забелязах, че има кръв.И това, което най-много ме притеснява, че не са просто няколко капки, ами си е обилно.Даже отначало като видях, помислих, че нещо става с цикъла ми и пак ми е дошло...И нямам никаква болка...
Утре отивам със сигурност на гинеколог, това е ясно.
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #18 -: Декември 12, 2008, 14:27:37 »

Хм, странно....
Вив, всичко което описа до този момент, се случи на братовчедка ми. Ей така, от нищото, както на теб. И тя имала доста кръв. Странно съвпадение....Дано не е нещо сериозно.
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #19 -: Декември 12, 2008, 14:33:25 »

Цистит ли се оказа на братовчедка ти?

Мисля си дали след работа да не отида в Пирогов...там дали ще могат да ми помогнат?В Доверие едва ли ще ме приемат в 8 вечерта...
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #20 -: Декември 12, 2008, 14:36:09 »

Отиди.
Там има и лаборатория.
Активен

Моето име е Любов.
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #21 -: Декември 12, 2008, 14:44:17 »

Мисля, че цистит - да. изписаха и доста силни АБ.
Споко, Виви, ще се оправиш, be strong.
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #22 -: Декември 12, 2008, 14:54:32 »

Да, определено няма да чакам до утре.
Досега гледах сайта на Пирогов.Правят изследвания в урологичното отделение, довечера след работа отивам там.
Активен

belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #23 -: Декември 12, 2008, 15:31:56 »

На мен ми мяза по скоро на камъче...Не съм чувала за кръв в урината при цистит.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #24 -: Декември 12, 2008, 15:35:06 »

Точно при цистит накрая се отделят капки кръв, когато вече положението е поизпуснато.
А в нейния случай.. щом няма болки, доста странно.
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: