star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Въпросчета
Страници: [1] 2 3 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпросчета  (Прочетена 111889 пъти)
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« -: Ноември 23, 2008, 01:29:40 »

Това е нещо като 'въпроси всякакви', в другия раздел, но тези темичка се отнася конкретно за козметични/ дерматологични/ модни/ суетни/ и въобще чуденки от подобно естество. И я правя, защото понякога не намирам къде би било по-подходящо и уместно да попитам нещо, без да разводнявам други теми Smile

Та, по същество -  от снощи, имам ужасен сърбеж от вътрешната страна на китките, особено на лявата.. Много е неприятно, но единственото, което ми идва на ум, като разумна причина за това е, че вчера за пръв път ползвах един нов парфюм и съответно.. може би съм е получила някаква алергия към съставките му Rolling Eyes Пробвах да ги мажа с Алергозан (винаги ми помага при разни кожни алергии), но вече слагам за трети път днес, а сърбежа и лекото зачервяване продължават..
Това, което ме удучва повече, обаче е друго - от парфюма съм слагала и върху деколтето/ шията.. Но там нито ме сърби, нито нищо  Confused Възможно ли е подобно нещо, след като е само на китките, как мислите?  Случвало ли ви се е ?

Тук имам и разни антихистаминови кремчета/ хапчета, ще пробвам и с тях поне до утре, защото не се търпи..

« Последна редакция: Ноември 23, 2008, 01:31:16 от Bambina » Активен
FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #1 -: Ноември 23, 2008, 03:47:39 »

Сърбеж от вътрешнатра страна на лявата китка (и длан) е на пари  Cheesygrin
Иначе някаква гривна да си слагала там? Може да е от ръкав на блуза (сериозно!), там е по-чувствителна кожата и дори от слабо търкане може да се получи..
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #2 -: Ноември 23, 2008, 10:20:53 »

И на мен ми се е получавало, но приемам, че е временно дразнение и като спра да му обръщам внимание и минава, никога не съм се мазала. Точно, защото е вероятно от много неа да се получи, дори да ти се е изсушила кожата от парфюма, да се е раздразнила и ти отделно с нещо друго да си я закачила и готово. Едва ли става въпрос за алергия, просто реакция. Не съм сигурна какво може да те облекчи, обаче.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #3 -: Ноември 23, 2008, 11:35:45 »

http://chick-chat.org/index.php?topic=2541.0 - тази тема не е ли същата?
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #4 -: Ноември 23, 2008, 13:53:44 »

Позатрила се е надолу, пък и само 'козметични'. Тази я лепнах, за да си стои отгоре.

Фро, гривна не съм слагала, въобще нищо по китките, а и бях без ръкави. Лошото е, че продължава да ме сърби + горната страна, областта от палеца надолу, която се свързва с китката и си е зачерввено.

Биз, ясно, обаче сърбежа си е як и явно няма да мине просто така Rolling Eyes Ще се помажа още 1-2 дни, дано изчезне.. Някаква бабина деветина ми се иска да пробвам, освен с лайка..
Активен
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #5 -: Ноември 23, 2008, 14:12:01 »

На мен ми става така, само че от дезодоранти с талк. Пак само на китките. Не е алергия а просто дразнене от силната струя. Пробвай крем Здраве.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #6 -: Ноември 23, 2008, 14:22:56 »

А, защо пък ти е дезодорант с талк върху китките ? Rolling Eyes

Имам Здраве, отивам да се мацна.
Активен
belladonna™
Newbie
*

« Отговор #7 -: Ноември 23, 2008, 14:33:42 »

Защото ми е било по-лесно да го помириша върху китките да видя дали става, а не под мищниците. Ама тва като малка, когато нямаше рол-они.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #8 -: Ноември 23, 2008, 21:18:09 »

А да ви попитам нещо, пак свързано с кожна реакция, но от различен тип. Баба ми се ваксинирала против тетанус, не че има конкретен повод, просто и е година за имунизация. Ваксинирала се в понеделник, на третия- четвъртия ден малко се зачервило мястото и я сърбяло. Днес обаче като я видях и ми стана лошо. Ръката и буквално е отекла- около 10 см. в диаметър е червенината, сърби я, боли я, като го пипна и едно твърдо(?), но тя си трае и на никой не казала, че е така. Направихме и компрес със спирт и риванол по съвет на една близка мед. сестра, и утре ще отиде да се покаже на личния си лекар. Въпросът ми е- каква е нормалната граница на реакция към такава ваксина, и изобщо към ваксините? На мен това ми изглежда прекалено.  Unsure
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #9 -: Ноември 23, 2008, 21:27:50 »

Бамба,аз като си допра ръцете до бара на едно любимо мое заведение,после междупръстието ми пламва и седя така с дни.

Лионка,явно е някаква алергична реакция това. Свръхчувствителност. Във ваксината има убити бактерии или части от тях (антигени) плюс вероятно някакви "консерванти". Едва ли е нещо сериозно,наблюдавайте я за температура,кашлица,задух и разни такива неща.

И тук да попитам: мога ли да пия само по една таблетка Анакапс дневно?
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #10 -: Ноември 23, 2008, 21:39:18 »

Във връзка с тия сърбежи, на мен от време на време ми се случва нещо много странно и не мога да го хвана откъде е. Почват да ме сърбят дланите, зачервяват се и се подуват мнооого, пръстите ми стават като наденички и едвам ги свивам. Не се случва много чести и обикновено за половин час се оправям, но е адски неприятно. Опитвала съм се да обръщам внимание при какви условия се получава, но е абсолютно нелогично, т.е. няма никакъв общ фактор. Или поне не е видим за мен. На някого случвало ли се е подобно нещо?  Unsure Може пък на някого да му хрумне евентуална причина...

Блоу, съжалявам, че задавамвъпрос след твоя. Ти си с предимство!  Stuart
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #11 -: Ноември 23, 2008, 21:44:40 »

Можеш Асперж, ама дали ще има същият ефект..

Мен продължава да ме сърби..по-малко и дразнещо, но все пак го има. И червените нюню точици също Rolling Eyes
Активен
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #12 -: Ноември 23, 2008, 21:45:43 »

Алергия.Аз имам такова, само че от ягоди.ПОяви ми се след 20 години ядене на ягоди, съвсем неочаквано.Освен посочените симптоми, при мен има и обриви и сърбежи на меки части - подмишници, чатал и етц.
Активен
belladonna™
Newbie
*

« Отговор #13 -: Ноември 24, 2008, 09:32:54 »

Кат, на мен от студ ми се е случвало. Ако не е от студ, нямам представа.
Бамб, твърде си ми далече да ти дам едно мазилце, дето те оправя от едно намазване.
Имах преди време много странна алергия- пъпки на дланите, ама ставаха направо релефни. Дълго се чудих от какво е и се оказа от един много добър лосион за тяло. Странното е, че по тялото нищо ми нямаше.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #14 -: Ноември 24, 2008, 09:44:06 »

И тук да попитам: мога ли да пия само по една таблетка Анакапс дневно?

Аз сега като си ги взех, съвсем бях забравила, че се пият по две и чак на третия блистер се усетих - тоест към края на опаковката. Преди една опаковка ми трябваше, за да спре на 100 % косопадът, а сега просто е леко намалял и ще трябва да си взема още. Определено му е по-слабо действието така, но пък ако ти  пада много слабо косата, може и по едно да си пиеш.
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #15 -: Ноември 24, 2008, 09:56:30 »

Писна ми! Зимният ми гардероб, сладките миналогодишни пуловерчета, са наядени от молци- напаст ужасна! Не искам нафталин, защото ми става лошо и дрехите ми смърдят. Чух за клонки от орех, но сега е твърде късно. Някой да ми препоръча нещо приятно мирищещо и същевременно да изгони гадините? Ама да не е отровно за хора и животни.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #16 -: Ноември 24, 2008, 10:29:54 »

Катерин, и на мен прилича на студова алергия, същите са симптомите. Виж се задължително с лекар. Аз не помня тогава да съм пила хапчета, само се мазах, но беше много упорита, много болезнена и неприятна. Мина някак си с годините като започнах от рано да си пазя ръцете от студеното. Лошото е, че не се подуват само от студено, при мен и в топло помещение е от сух въздух пак се надуваха.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #17 -: Ноември 24, 2008, 10:30:20 »

Има доста продукти на Райт срещу молци. Мама опакова зимните дрехи в найлон и им слага по едно пакетче. Иначе съм чувала и за клонки лавандула. А нафталина си вони ужасно, все едно дрехата е от миналия век.  
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #18 -: Ноември 24, 2008, 10:33:17 »

И на мен ми се е случвало на топло да ми се подуят. Но като се замисля, като че ли най-силно се получава като вляза от студено на топло, тогава като че ли се подуват най-много. Просто със самото стопляне започват да сърбят. Ще говоря с лекарката дано може да се реши проблемът.  Unsure Благодаря ви за отговорите!  Kiss
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #19 -: Ноември 24, 2008, 10:34:00 »

Писна ми! Зимният ми гардероб, сладките миналогодишни пуловерчета, са наядени от молци- напаст ужасна! Не искам нафталин, защото ми става лошо и дрехите ми смърдят. Чух за клонки от орех, но сега е твърде късно. Някой да ми препоръча нещо приятно мирищещо и същевременно да изгони гадините? Ама да не е отровно за хора и животни.

Лавандула, масло от чаено дърво. Може и двете на масла и памуци, но трябва често да сменяш. Лавандулата може и  на билка в чорапчета. Но по прнцип всичко силно миришещо ги гони. Препоръчвам ти и да сложиш от лепките на райд, които ги привличат, защотото като има вече трябва да ги умориш, иначе на затворена врата няма как да ги изгониш.
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #20 -: Ноември 24, 2008, 11:37:21 »

Не знаех, че е студова алергия. Катрин, ръкавички носи.
А за молците: става ли примерно изсушени билки или от онези смръдливи топчета в торбичка?
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #21 -: Ноември 24, 2008, 11:38:57 »

Изсушени билки си е най-натурално, не знам иначе кое е по-добре.
Активен

veselo_momi4e
Newbie
*
Публикации: 1582

« Отговор #22 -: Ноември 24, 2008, 13:12:09 »

Catherine и на мен ми прилича на студова алергия. Аз имам подобен проблем само , че при мен се касае вече за Рейно Sad. Както и да е , винаги гледай да стопляш ръцете си по някакъв начин , когато си навън ако ги усетиш студени ги масажирай , с уста можеш да ги стопляш и т.н. И се обличай топло , на ръцете ако трябва 2 чифта ръкавици слагай. На мен хората ми се смееха в началото, та аз и в къщи ръкавици съм слагала само и само да ги държа топли и всеки си мисли , че е шега работа , но не е.
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #23 -: Ноември 24, 2008, 16:31:41 »

Вържи ме в гардероба ти
Активен
belladonna™
Newbie
*

« Отговор #24 -: Ноември 24, 2008, 16:34:17 »

Ще ги изядеш ли? Абе едва ли са вкусни...
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: