star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Къде да 'апнем (не дървото)?!
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Къде да 'апнем (не дървото)?!  (Прочетена 40892 пъти)
Enti
Newbie
*
Публикации: 2074

« Отговор #100 -: Февруари 02, 2009, 10:24:59 »

Аз съм ходила доста пъти във Феята, не е претенциозно заведение, не е скъпо, за обяд става идеално.

За новата Марая не знаех, че съществува. А иначе най-често ядем в старата, просто това заведение си запази обслужването и храната толкова години. Другото с хубава храна си е Лагуната, макар да е винаги претъпкано. Там добри и коктейлите, често пийваме с приятелки и оставаме последни. Задължително в градината.
Като български ресторант съм с с 2 ръце за Под липите. Там мога да ям боб и сърми до пръсване  Cheesygrin И какво ли още не разбира се.
Откакто се е родило детето не сме ходили на ресторант само с таткото, даже снощи си го говорехме това..мислех, че ще го направим сега на 14-ти, но вчера ми бе връчена покана, че съм на сватба тогава  Smile
Активен

bani
Newbie
*
Публикации: 288

« Отговор #101 -: Февруари 04, 2009, 16:19:17 »

Доста романтично сватба на 14 февруари Smile
За Под Липите съм съгласна, че е супер кухнята, само че трябва задължително резервации, освен това два пъти ни се случи да няма останали супи или боба не си спомням, но беше леко дразнещо.
Мн вкусни български манджички правят в Хаджидрагановите къщи, питките са уникални! топли, меки и хрупкави и има страшно вкусни и салати и меса. Малко е по-скъпичко, но от време на време става Smile
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #102 -: Февруари 04, 2009, 18:18:08 »

И в тия Хаджидраганови къщи са станали много важни Razz
Активен

Blondelle
Newbie
*
Публикации: 26

Pretty in Scarlet

« Отговор #103 -: Февруари 24, 2009, 23:20:01 »

Аз горещо препоръчвам Leo's pizza в София. Това е пицерията на Лео от Биг Брадър, която се намира в една от преките на Дондуков, която е много голяма, но й забравих името (там, където върти трамваят при Райфайзен). По-вкусна пица не бях яла през живота си и цените са прилични, обстановката е приятна, музиката италианска, виждаш как ти правят пицата и пастата и няма риск готвачът да ти плюе в яденето, а това си е сериозно предимство! Cheesygrin Е, не е особено диетично, но няма пълно щастие в крайна сметка!  Cheesygrin

Активен

Don't give me names...
You've got it all, took it all from me...
Drove me insane...
Now you'll run...
Running all the way back to me again...

Цъ-ъ-ъ-ък
bani
Newbie
*
Публикации: 288

« Отговор #104 -: Февруари 28, 2009, 18:53:05 »

Препоръчвам Befor&after, супер кухня, порциите да доста големи, мн вкусни, обслужването е на ниво и атмосферата е мн приятна. http://ba.club-cabaret.net/
и цените са доста разумни
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #105 -: Март 01, 2009, 10:18:55 »

О, да! Това ми е абсолютно Любимият Ресторант в София от няколко години насам. Не че много ги обикалям или знам, но B&A не го заменям за нищо. Просто ретро обстановката ме изпълва отвсякъде Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15124

« Отговор #106 -: Март 01, 2009, 10:33:03 »

Защо от няколко години? Аз си спомням,...някъде миналата зима трябва да е било, защото с Краси бяхме в Дон Домат и човека отсреща на масата ни даде визитки на това заведение, явно беше чисто ново отворено. Освен, ако няма друго такова, освен в Лозенец.
Иначе в един блог имаше ревю за него и не беше с особено добра критика, дори не знам дали не се лъжа, но май там беше, че поднасят шопската салата във вид на куличка - резенче домат, краставица и сирене, наредени едно върху друго - много авангардно и коментарът на блогърката беше, че сигурно е като наказание, ако проявиш достатъчно лош вкус, отивайки на такова място, да си поръчаш обикновена шопска Smile

П.С. Тотално моя грешка, сега се сетих, че това беше ресторанта, където Пърли си прави сватбата, много съм куха. Само хубави неща съм чувала за него Smile
« Последна редакция: Март 01, 2009, 10:34:56 от bizzare » Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #107 -: Март 01, 2009, 13:14:22 »

Ей, прекрасно място за сватби би било...
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #108 -: Март 01, 2009, 13:46:43 »

Там имахме една форумна среща миналата година. Първо ни се накараха, че дошли 2ма човека повече от посочения брой при резервацията. Те искали предварително да са информирани колко хора ще отидат, искали да се подготвели и т.н. (подготовката се състоеше в това да дръпнат една маса и да я застелят с един хартиен чаршаф...) А след това буквално ни изгониха като събраха сметката, спряха музиката и почнаха да загасят разни лампи, при това работното им време не беше все още свършило... Иначе да, кухнята беше хубава, но твърде бавна при положение, че заведението беше празно. И обслужването съкс - не може да приемаш резервация за група от 10-12 човека и да се кофти с тях след това..
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #109 -: Март 01, 2009, 15:30:25 »

Явно не става за форумни срещи...
Аз не съм имала оплаквания никога оттам.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15608

« Отговор #110 -: Юли 07, 2009, 20:59:42 »

Крим Даунтаун на Славянска 17 е едно доста приятно място, с кухня, която ме спечели.
Не мога да дам обратна връзка за цени за съжаление, защото бях гост на вечеря там, но подозирам, че не е евтинко... Unsure
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #111 -: Юли 08, 2009, 02:08:39 »

Някой има ли си идея някъде в Пловдив да има чуждестранно меню,освен китайските ресторанти? Аз поне не съм чувала,а страшно много искам да пробвам нещо индийско,мексиканско ала-бала.
« Последна редакция: Юли 08, 2009, 02:11:05 от peace&violence » Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

kika
Newbie
*
Публикации: 533

« Отговор #112 -: Юли 08, 2009, 09:42:51 »

http://plovdiv.zavedenia.com/   Ето това са заведения в Пловдив.
Активен
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #113 -: Юли 10, 2009, 13:37:55 »

Искам да похваля Кали в Красно село, София.Готвенето е ужасно вкусно, а обслужването е перфектно. Smile
Активен

FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #114 -: Юли 10, 2009, 17:15:09 »

Имат ли супички? Че това на 5-те има ужасно вкусно папо, ама една пилешка супа/шкмбе не може да изяде човек по малките часове. И друг въпрос, ако знаеш, денонощно ли е това Кали?
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #115 -: Юли 10, 2009, 17:20:56 »

Не съм много сигурна за супите ... май нямат, но може и да бъркам.
Не е денонощен, работят до 23 часа вътре, а градината май работи до 22 Smile
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #116 -: Ноември 30, 2009, 17:46:21 »

Варненци, моля препоръчайте добър китайски ресторант Smile
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16506

A believer

« Отговор #117 -: Ноември 30, 2009, 18:31:03 »

Виви, това Кали едно оранжево срещу китайския магазин ли е?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15608

« Отговор #118 -: Декември 02, 2009, 14:18:48 »

Оранжево е, но от другата страна не знам да има китайски Blink По-скоро е Неделя малко по-надолу...

Аз искам да похваля едно позабравено и снощи преоткрито от мен местенце - При Яфата Cheesygrin
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #119 -: Декември 02, 2009, 15:08:54 »

Толкоз да я мразя тая Яфа, че...някаква непоносимост имам  Cursing
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #120 -: Май 03, 2011, 16:49:21 »

Изрових темата, защото имам нужда от помощ. Идват ми една група бивши колеги австрийци на гости и искам няколко варианта на заведения в София, където можем да похапнем вкусно. Става въпрос за бг кухня, италианска, европейска като цяло. Не съм фен на суши и рибни истории. Местоположение: центъра, Борово основно. Ще съм ви много, много благодарна.
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #121 -: Май 03, 2011, 20:49:06 »

Такааам. Ей ме на!  Cheesygrin
Може би съм споменавала в темата, за Pastorant. Уникално място , с уникална италианска бутикова кухня. Цените са високи , но всяка хапка си заслужава. Аз като един виден гастроном силно го препоръчвам.

Друг ресторант, който е супер добър, въпреки, че претърпя смяна на собствеността, е "Галера" (бившето италианско L'íncontro Allegro, където си правихме една вкусна среща гореща с маците от форума), която се намира на ул "Асен Златаров"24. Сега се води рибен ресторант, но са запазили и италианското меню ,което е страхотно. Там е готино, защото кеф ти риба, кеф ти италианско. Рибата им е прясна , от Гърция, карат я дирекщън всеки понеделник и четвъртък.
Цените са супер прилични.

Ако искаш да ги заведеш на хубава, традиционна българска кръчма, с традиционни ястия , приготвени с качествени продукти - мястото е едно- Джоревата къща. Намира се на уличката на сладкарница Романс в Симеоново, 100 метра преди самата сладкарница. СПоред мен ако ги заведеш там, няма да сбъркаш. Собственика зарежда прясно месо ,и всички завъртяни кюфтенца, болярски и разни такива благинки, се приготвят на място.За това кръчме гарантирам.

Ако искаш да ги впечатлиш , можеш да ги заведеш във "Воденицата" в Драгалеро, тъй като там има програма с народни танци. Доколкото знам, ресторанта държи ниво както в менюто, така и в обслужването, но там цените са доста дебели.

Ако се сетя още нещичко ще напиша.
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #122 -: Май 03, 2011, 21:01:38 »

Give flowers Благодарско. Много си ми полезна, Мин. Ще очаквам още включвания.
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #123 -: Май 03, 2011, 21:11:54 »

Точно се бях засилила да препоръчвам "Воденицата", а тя Мин го е казала. Аз на това заведение съм се спряла като типично българско, на което на водя един италиански гостенин, който ще имам след 17 дни.  Cheesygrin

Ето сайт : http://www.vodenitzata.com/
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Mina
Newbie
*

« Отговор #124 -: Май 03, 2011, 21:15:59 »

Точно се бях засилила да препоръчвам "Воденицата", а тя Мин го е казала. Аз на това заведение съм се спряла като типично българско, на което на водя един италиански гостенин, който ще имам след 17 дни.  Cheesygrin

Ето сайт : http://www.vodenitzata.com/

Кукумицине мой , ний решихме да се дегизираме семейно ето така:

...и по този начин да станем свидетели на свещената среща...
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: