star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Къде да 'апнем (не дървото)?!
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Къде да 'апнем (не дървото)?!  (Прочетена 40997 пъти)
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« -: Ноември 09, 2008, 23:16:32 »

Реших да пусна такава тема,защото май си нямаме такава , в която да си предпоръчваме заведения за хранене, където сме останали доволни. Cheesygrin
Днес ще препоръчам това, в което бяхме до преди няколко часа- Central park в Пловдив. Всичко беше уникално вкусно , персонала усмихнат и приветлив. Така че ,като ходите в Пловдив, посетете това готино кръчме и няма да съжалявате.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #1 -: Ноември 10, 2008, 08:44:39 »

Ние пък бяхме в Габрово и закусвахме в уникална сладкарница - Глинени гърнета. Какви вълшебства има там, не е истина....а капучиното им е по-прекрасно и от италианското.
Иначе любимите ни места в София са Спагети къмпани, от миналата година ни е любимия любовен ресторант, аз се влюбих в Под Липите, пфу изкочиха ми от акъла другите, аа бяхме в Табиет последно и съм много, много впечатлена от храната им, изключителна е. Във Варна лятото редовно си ходехме в Сардиния и Пица Радо, и двете сезонни, оф корс. Пица Радо трябва да са отворили за зимата в София, много препоръчвам, страхотна италианска пицария, невероятно ослужване. Само да кажа, че голяма част от обаянието и правеше мястото, където беше във Варна, в София не сме пробвали, но за храната поне гарантирам.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2 -: Ноември 10, 2008, 08:59:29 »

Май където и да сме ходили в последно време, не съм обръщала особено внимание на заведението, в което сме хапнали. С най-пресни впечатления съм от Щастливеца в Търново. Определено не бях виждала такъв богат асортимент и толкова големи порции. Обслужването също беше на ниво. Но тези ми впечатления са на базата на едно посещение  Rolling Eyes
Опитах се да се сетя и за добро заведение в Русе иии нещо ми е трудно. Май на всяко мога да намеря нещо крайно негативно  Unsure
Активен

Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #3 -: Ноември 10, 2008, 09:46:23 »

Май където и да сме ходили в последно време, не съм обръщала особено внимание на заведението, в което сме хапнали. С най-пресни впечатления съм от Щастливеца в Търново. Определено не бях виждала такъв богат асортимент и толкова големи порции. Обслужването също беше на ниво. Но тези ми впечатления са на базата на едно посещение  Rolling Eyes

Там обслужването е добро винаги - и  в ресторанта, и в пицарията, и в клуба. Пък и готвят много добре, малко е скъпо за Търново, но си заслужава. Wink
В Търново обичаме и Винарната много са вкусни ястията им, гледката е страхотна също. Wub
Стратилат ми е любимата сладкарница, вече разшириха менюто и предлагат и солени неща. Също обслужването е добро. Smile

Във Варна харесвам много една малка сладкарничка в уличките до общежитията на Икономическия. Онзи ден ходихме в Тримата мускетари на Сливница и много ни хареса - добре приготвена храна, обстановката добра... Wink
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #4 -: Ноември 10, 2008, 10:04:19 »

Във Варна най-много си уважаваме Ла Пастариа-та, която е под стоматологията - никога няма да ми омръзне да ходя там. Парми (то си ни е традиция от 5-6 години вече), Каса Бонита (на Траката е - на едната мацка от компанията ни), имаше едно заведение до ФК, нещо свързано с олимпийските игри беше като тематика - също готвят страхотно, но не съм ходила от година някъде. Гранд Италия не е лошо също. В Пицарела готвят хубаво, но всеки път имаме проблеми с обслужването. Китайско - Чжоу. Тия дни ще ходим в Сазае и ще кажа отзиви за сушито.
За по-специални случаи - Сезони (може би единственият ресторант в града, който е "като по филмите"), Капитан Кук на морска гара (страхотна храна, сушито е супер, обслужването е 6), преди БМ Градината, но напоследък не съм особено възторжена от тях. Един винен клуб в гръцката, на който му забравих името , но е много хубаво там.
В масовите пицарии не ходим вече - в почти всяка имаме разни инциденти с храната, обслужването и хигиената.
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #5 -: Ноември 10, 2008, 10:09:18 »

в Габрово освен в Глинажа обичаме да ходим и в Ренесанс - сравнително ново заведение, направено е в къщата, в която е раждан татко  Cheesygrin кухнята е много добра, обслужването също. В Глинажа не съм толкова доволна от обслужването, но за това пък имат страхотни десерти  Cheesygrin В София рядко излизаме да хапваме навън и нямам любимо заведение - на където ни отвее вятъра.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« Отговор #6 -: Ноември 10, 2008, 11:54:39 »

Някой Варненец да помага! Имате една страхотна сладкарница близо до Медицинския умиверситет мисля че беше или до някаква болница???

Огромна е и правят най-прекрасните торти!
Активен

Моето име е Любов.
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #7 -: Ноември 10, 2008, 11:59:19 »

В момента нещото, което ми изниква в съзнанието е ресторант Добро в София.
Има си едно любимо заведение в Пловдив пицария, но не помня как се казва.
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #8 -: Ноември 10, 2008, 12:04:12 »

Крамер Smile
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« Отговор #9 -: Ноември 10, 2008, 12:09:20 »

Крамер  Clap Clap Clap

Съвсем сериозни ви казвам, че ако имах свободно време и парички щях да дойда до Варна за няколко дни да се наям на Крамер!!!!
Активен

Моето име е Любов.
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #10 -: Ноември 10, 2008, 12:09:52 »

Мда, тортичките в Глинажа са супер, но обслужването sucks. Аз особено наблягам на бисквитената торта, търся кой ще издаде тайната на нейната рецепта Smile За хапване винаги избирам Темпото, а за кафенце харесвам добрия стар Rest Smile За вечерен ресторант - Страноприемницата. А лятото не трябва да се пропуска откритата гостилница на Етъра. Май това се сещам за Габрово Smile

В Търново - Щастливеца определено. На друго място не сядаме.

В Пловдив Central Park е великолепно място. Във Верди си имам любими неща от менюто. Обожавам и Даяна, пускат чалга за жалост, но дори тя не може да ме спре пред страхотната им скара, шишовете и огромното меню пълно с вкусотии.

В София ми е трудно да кажа къде ми харесва. Ей така като почна да мисля и всичко забравям Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #11 -: Ноември 10, 2008, 12:59:59 »

а за кафенце харесвам добрия стар Rest Smile

и аз го харесвах .. преди да го префасонират. Последно преди 2 седмици ходихме ... ами нищо общо с интериора преди, сега си е поредното заведение, освен това вече е много по-светло и просторно (няма го уюта на меката светлина, да не говорим за люлките и рафтовете с книги и джунджурии). Сега чакам да направят къщата и се надявам поне там да върнат част от предишният Рест.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #12 -: Ноември 10, 2008, 13:07:45 »

Оо, не, толкова рядко си ходя към Габрово и толкова рядко сядам там Cry
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #13 -: Ноември 10, 2008, 21:53:27 »

ние си ходим поне веднъж в месеца, но не винаги остава време за кафета ... бях чула, че му правят ремонт, но наистина не съм очаквала да махнат всичко, което го правеше уникално и приятно  Unsure
Активен

Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #14 -: Ноември 10, 2008, 22:21:18 »

В София пицария Мон Ами.Горещо препоръчвам всичко е 6  Wink
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #15 -: Ноември 13, 2008, 10:00:25 »

Китайски ресторант "Щастлив век" , Варна , до големите терми - НЕ!!! Вентилацията им е отврат, може само на една маса да се пуши, но в целия ресторант е мъгла буквално. Няма отделна зала за непушачи. Ако не си успял добре да се осмърдиш на цигари, ще компенсираш с накъртваща  миризма на пържена мазнина. И като казах мазнина, добре ще е като ви сервират порцията лекичко да си поизсипете олиото, в което плува храната ви... А да, и нямаше да е лошо сервитьорът ни да си беше махнал полепналите по лицето шлюпки от семки!

Има ли хубав китайски ресторант във Варна?
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #16 -: Ноември 13, 2008, 10:54:50 »

Не.  Razz
Утре как ти е графикът?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Лора
Newbie
*

« Отговор #17 -: Ноември 13, 2008, 11:07:52 »

Моят? Утре се дипломирам (въх, как съм забравила да се похваля  Lol ) и сигурно ще си правим импровизирана абсолвентска.

Събота и неделя съм ок Smile
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #18 -: Ноември 13, 2008, 11:15:30 »

А защо само ще импровизирате? Не е малък повода  Detective
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #19 -: Ноември 13, 2008, 11:18:08 »

Защото само трима успяхме да завършим  Lol

Ти какво имаш предвид? Форумна среща? Моля те, ако ще ми сервираш нещо инфарктно като Мариета, да ме предупредиш!  Lol
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #20 -: Ноември 13, 2008, 11:22:54 »

Няма бе, как ти мина през акъла  Lol Аз за сега се задоволявам с племенници  Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15629

« Отговор #21 -: Ноември 13, 2008, 11:49:57 »

София:

Cosa Nostra (италиански)
Кумбаре (рибен)
вила Росиче (сладкарница)
Хамачи (риба/суши/японски)
Sasa (риба/суши/японски)
Сушито в Кемпински

« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 11:51:54 от Fei4ka » Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #22 -: Ноември 13, 2008, 12:09:47 »

И към поста на Фейка добавям - Спагети къмпани, Капанина, Проя, Нино (нов ,уникално вкусна храна, вина, идеален)
Активен
Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #23 -: Ноември 13, 2008, 12:28:45 »

Чудя си се как съм забравила City pub-a в Търново. Определено ми е любимо заведение и за срещи вечер за пийване, обаче в съботните и неделните следобеди е много подходящо с бирата и Висшата лига човек да си поръча и една Английска закуска. Атмосферата е невероятна, даже ще приложа снимки:
http://bg.theoldcapital.eu/?load=PicPage&id=1937
http://bg.theoldcapital.eu/?load=PicPage&id=1938
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #24 -: Ноември 13, 2008, 12:30:26 »

Чудя си се как съм забравила City pub-a в Търново. Определено ми е любимо заведение и за срещи вечер за пийване, обаче в съботните и неделните следобеди е много подходящо с бирата и Висшата лига човек да си поръча и една Английска закуска. Атмосферата е невероятна, даже ще приложа снимки:
http://bg.theoldcapital.eu/?load=PicPage&id=1937
http://bg.theoldcapital.eu/?load=PicPage&id=1938
Мда. И аз подкрепям с две ръце.  Big grin
« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 12:50:43 от alivera » Активен

Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: