star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Сънища
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сънища  (Прочетена 89316 пъти)
Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #25 -: Ноември 06, 2008, 23:19:32 »

Лори, купи си портокалово (етерично) масло и си капни 1-2 капки на възглавницата, спомага за по-приятни спане и сънища, струва некви мижави 3 лв. Пий чай от маточина и си прави хвойнова баня.

Ще се почувстваш нов човек, честно.
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #26 -: Ноември 07, 2008, 00:04:39 »

Лори, а има ли нещо, което отвътре да те потиска или притеснява и евентуално затова да сънуваш гадни сънища? Или някакъв скрит страх?

Аз като малка имах 2 ужасни, отвратителни кошмара, които до ден днешен помня все едно съм ги сънувала ей сега. И в двата ставаше въпрос, че разни хора избиват по брутален начин семейството ми. Но просто знам, че тогава от гледане на филми се бях психясала. Или  че ни ограбват (това след като ограбиха съседите). Когато нещо ме притеснява и плаши, просто намира отражение в съня ми.

Но не мога да разбера твоето кенгуру и заливането на града с какво са свързани.  Rolling Eyes Rolling Eyes

Активен

Винаги очаквай неочакваното!
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #27 -: Ноември 07, 2008, 06:31:21 »

сънувам потресаващо извратени неща, че чак не ми се мисли за тях .... последно сънувах разни неща с bizzare, че беше и бременна  Unsure (в съня също имам предвид) ... отвратена съм от себе си направо  Razz Razz Razz

Lol Lol Мръсницоо

е не беше нещо кой знае какво (т.е. сънувала съм и други неща, знаеш), ама все пак  Blink

тая нощ пак сънувах глупости  Big grin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #28 -: Ноември 07, 2008, 08:18:12 »

Аз сънувам много мръсотии понякога, ама направо не са за споделяне.
Иначе портокаловото масло не е ли възбуждащо? Що си мисля, че не е успокояващо. А и определено съм на мнение, че човек се скъсва да сънува глупости и да не му е спокоен съня, когато по принцип не е спокоен, така, че тия нощни буйства на Лора няма как да са от спокоен живот и липса на стрес. Чай от маточина, от мащерка също, успокояват. Малко трябва да подхождаш като към безсъние към тия сънища и да си прилагаш такива успокояващи процедури преди лягане.
Активен

Mermaid
Newbie
*

« Отговор #29 -: Ноември 07, 2008, 08:35:58 »

Портокаловото масло е точно за безсъние. Тонизиращо действа в по-големи количества.
По 1-2 капки на възглавницата се изписва (от хомеопатите) на бебета, които се събуждат често през нощта. Аз го ползвам по това предназначение.

А тонизиращото му действие - може. Но при друг начин на употреба и в друго съотношение, но аз лично виждам друго като чета от листовката.

Цитирам от листовката за различните видове действия:

"Ароматизиращи вани: против безсъние - 5-6 капки портокалово масло или в комбинация с други етерични масла....................

Вана: с релаксиращо действие при целулит, недостиг на естрогени по време на климактериума, при безсъние, депресивни състояния..............

Други: Понижава артериалното налягане, ефективно е при безсъние, заболяване на стомаха......................... При невроза, климакс, ПМС - по 1 капка портокал 2 пъти дневно на захар, в чай, след хранене 3 седмици."

И т.н. и т.н мисля, че достатъчно се вижда успокоителното му действие. Има много широко антистресово приложение.
Активен

FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #30 -: Ноември 07, 2008, 08:48:06 »

Случвало ли ви се е както си спите и да се стреснете изведнъж, не от съня, а защото все едно пропрадате или падате от леглото или стълба? Това е нещо, което са ми казвали, че е типично и повтарящо се за много хора. Говорело за несигурност в тоя период.
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #31 -: Ноември 07, 2008, 08:52:34 »

Редовно, непрекъснато, точно преди да заспя...като в просъница. И разтрисам цялото легло.  Rolling Eyes
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2677

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #32 -: Ноември 07, 2008, 09:05:41 »

Много интересна темичка се е заформила.
От край време обожавам да сънувам. Имаше един период от няколко месеца, в които майка ми и баща ми се сащисаха. Лягах си колкото може по-рано, спях безумно много, само и само да сънувам. Мразех дните и чаках с нетърпение нощите. Просто исках да дойде време за сън, да се потопя, да сънувам.. Ухх, като се сетя настръхвам. Тогава не ми беше най-прекрасния период от живота, но обратно на всякаква логика, че сънищата отразяват действителността, сънувах най-прекрасните, пищни на цветове и образи сънища. В момента не се сещам нито един (да, жалкото е, че много рядко и малко са сънищата, които помня), но ги помня като много красиви и емоционални. Може би пък са изразявали надеждата ми за по-добро.

По принцип съм ЗА твърдението, че отразяват неща от действителността, а дали от миналото, настоящето или заради развинтеното въображение, което имаме.. Мм, не знам.
Например покрай гърмежите до София, имах няколко гадни сънища. Но тогава милото ме събуди и ми вкара паника, навън пукаше, по новините дадоха репортаж за войната в Грузия, за някакво малко момченце, останало без майка тогава и.. Това беше един отвратителен час от действителността, който покори сънищата ми. Е, какви ли не гадости сънувах после.

Когато пък даден мъж ми направи впечатление (независимо дали добро или лошо), почти винаги след това го сънувам (най-често в страничната поза с лице един към друг  Lol Lol така де, любимата ми, не знам и аз  Lol).. Е, не винаги със секс, но пък задължително е сънуван. Може на другия ден нищо да не помня или само отделни емоции, образи, но зная, че съм го сънувала.

А имах и един единствен "пророчески" сън. Каквото сънувах предната вечер, 1 към 1 стана на другия ден. Тогава естествено не обърнах внимание на съня, но ми се озправи косата после когато всичко беше същото.. Странна приумица на мозъка ако питаш мен, но оттогава, спомням ли си някой сън с по-ярки подробности поне го прехвърлям през ума си отново.. Да съм подготвена поне, знае ли човек  Lol Lol Razz
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Mermaid
Newbie
*

« Отговор #33 -: Ноември 07, 2008, 09:07:12 »

И щото Алекс се кротна да си продължа от листовката, че да съм си точна Smile И спирам с офтопика.

"Действие: отпускащо, успокояващо,антидепресивно, спазмолитично, овлажняващо и подхранващо кожата, антисептично, регенериращо, фототоксично, антиаритмично, имуностимулиращо, освежаващо, тонизиращо" (както се вижда преди всичко е успокояващо действието)

" Показания: при грип, простуди, безсъние, нарушения в храносмилането-запек............ ПМС, за вана и сауна при............. (разни кожни проблеми) преумора, постстресови състояния, повижена тревожност, нарушения в сърдечния ритъм..................

Начин на приложение:

Ароматизиращи лампи: при простуди, депресии - 3-5 капки. При безсъние: по 5 капки портокал и лавандула и 2 к. босилек."

тук цитирах по-горе и следва:

"Инхалации: при възпаление на горните дих. пътища, депресивни състояния, безсъние - на 2 литра вряща вода - 5 капки портокал, се вдишва 10 мин."

И т.н. и т.н.

Много точно съм й го "изписала" на Лорка даже Smile АйдИ, спирам.
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #34 -: Ноември 07, 2008, 09:08:24 »

Случвало ли ви се е както си спите и да се стреснете изведнъж, не от съня, а защото все едно пропрадате или падате от леглото или стълба? Това е нещо, което са ми казвали, че е типично и повтарящо се за много хора. Говорело за несигурност в тоя период.
Мда. Много често.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #35 -: Ноември 07, 2008, 09:14:12 »

Аз съвсем невинно питах бе, докторе Surprised
Съгласихте ме с тия листовки Smile А при малкия виждаш ли ефект?
Активен

Mermaid
Newbie
*

« Отговор #36 -: Ноември 07, 2008, 09:17:35 »

Пак се буди, но не с рев. Което пак си е нещо. Но само от 3 дни го ползвам, надявам се да има желания ефект, първата вечер като капнах на възглавницата заспа сам в леглото, което е прецедент в историята. Не знам, ще видим. Дано има ефект.

само да знаеш, че не се препоръчва за бременни, иначе го дават 1 капка да се капе върху пастата (на четката) и да се мият зъбите, при възпалени венци. Ама не става за теб сега...
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 09:24:25 от Mermaid » Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2677

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #37 -: Ноември 07, 2008, 09:32:10 »

Lol Lol Сега се сетих.

Най-големите ми кошмари евър в училище (в реалния живот) бяха даскалката по литература да не ни кара да пишем тема в клас. Е тва ми беше отврат. Не ме разбирайте погрешно, обожавам литературата, чета непрекъснато, смея да кажа, че съм доста грамотна, с добър речник.. Ама да седя и да редя локуми някой какво БИЛ ИСКАЛ да каже (щото не се знае знае ли се). Както и да е. До ден днешен сънувам кошмари как пишат в клас, а аз отсъствам и после трябва сама да пиша; как ме няма от час, а тя много мразеше да отсъстваме.. ГОЛЕМА гад беше  Lol Lol

Но с ръка на сърцето си признавам, тази жена ме научи на български и език и литература (след тати, ъф корз, който събуди гения в мен още като малка  Razz)!
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #38 -: Ноември 07, 2008, 09:33:40 »

само да знаеш, че не се препоръчва за бременни, иначе го дават 1 капка да се капе върху пастата (на четката) и да се мият зъбите, при възпалени венци. Ама не става за теб сега...
Да, да знам. Ама то и Цитросепта може по същия начин, а той става за бременни, ама не ми се занимава, сума ти зъбна козметика имам вече.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #39 -: Ноември 07, 2008, 09:34:40 »

Русалко, златна си, още днес го купувам! От аптека ли?
Точно снощи говорихме с мъжо за това и той каза, че по телевизията скоро обяснявали точно това - че хората, които имат здрав и дълбок сън (като него) не сънуват изобщо, а тези, които сънуват много, спят много леко и не могат да се наспят.

Лори, а има ли нещо, което отвътре да те потиска или притеснява и евентуално затова да сънуваш гадни сънища? Или някакъв скрит страх?

Ама аз не сънувам лоши сънища - сигурно на пръсти се броят случаите през живота ми, когато са били кошмари. И като ме гонеше кенгуруто  Lol , и като сънувах, че съм умряла, и при наводненията изобщо не ми е гадно, по-скоро ми е интересно и се забавлявам...
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #40 -: Ноември 07, 2008, 09:39:01 »

Паяче, аз съм така с темите по химия и с изравняването на уравнения. Изненадващо е, колко много неща помня, а са минали 5 години.  Rolling Eyes  Lol
Активен

Mermaid
Newbie
*

« Отговор #41 -: Ноември 07, 2008, 09:39:21 »

От аптека. Портокалово масло на "Етерика". 3 лв.

Хубаво си прочети листовката и виж как ще го ползваш. Ако не помогне, поне мисля, няма да навреди опита Smile
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« Отговор #42 -: Ноември 07, 2008, 11:32:26 »

Напоследък сънувам само секс, защото няма секс в реалността. И все си осъществявам неизпълнениете в реалността щения.

Най-абсурдния ми сън след пубертета е когато бях мъж и правих секс с момиче. Няма да ви описвам колко е странно усещането да имаш пишка и да усещаш как изхвърляш сперма. Брутално.

Иначе имам един сън, който се повтаря от детските ми години и до днес. Винаги, когато се събудя го помня, после пак заспивам и абсолютно нищо не помня, ама грам. Само мога да кажа, че цветовете на съня са златистокафяви.

Сънувам често смърт и е ужасно реалистично.

Наскоро сънувах некролог с името на една съседка закачен на входа. На следващия ден я видях и направо се стреснах понеже наистина мислех, че е починала.
Активен

Моето име е Любов.
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #43 -: Ноември 07, 2008, 11:35:03 »

Няма да ви описвам колко е странно усещането да имаш пишка и да усещаш как изхвърляш сперма. Брутално.

Винаги съм мислела, че това ще да е много яко усещане.  Batman
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #44 -: Ноември 07, 2008, 11:37:07 »

Много често сънувам сънища, които се повтарят или са като следваща серия на някой друг, но после се чудя дали наистина се повтарят или само чувството е такова.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« Отговор #45 -: Ноември 07, 2008, 11:37:37 »

Аз по-скоро бях стресната понеже беше непознато за мен Smile Не знам как става номера. Не ми е ясно как си създадох усещане за различен оргазъм от този, който принципно изпитвам като сънувам еротични сънища и съм си аз.
Активен

Моето име е Любов.
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #46 -: Ноември 07, 2008, 17:59:39 »

Някъде четох, че повтарящия се сън спира, когато го разтълкуваш. А моите повтарящи се не са нищо особено, но се събуждам в отвратително настроение. Последният е, че пазарувам в огромен супер, понякога се опитвам да крада и ме хващат, друг път затварят магазина докато съм вътре, друг път се събуждам преди да съм стигнала касата  Cheesygrin Последният път вече бях на касата и платих, от тогава не съм го сънувала  Cheesygrin Просто мисля какво ме тормози в последно време и гледам да го свържа със съня. И ако предположението е правилно - спирам да го сънувам.
А пък еротичните ми сънищя никога не са с някой, който познавам  Shocked А около пълнолуние сънувам абсолютно откачени филми и това си е нормално. Случвало ми се е да сънувам приятел, който не съм виждала от години и на следващия ден да го засека. А когато съм влюбена, винаги сънувам гадни сънища с любимия.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #47 -: Ноември 07, 2008, 19:37:22 »

Аз си купих портокаловото масло (мирише божествено!) и от лавандула и още тази вече ще пробвам!  Cheesygrin
Активен

Mermaid
Newbie
*

« Отговор #48 -: Ноември 07, 2008, 20:12:11 »

Лори, да не предозираш, ей. Както си пише в листовката Smile

На мен портокаловото масло ми действа малко хм... е*ливо Lol Въпреки че за розовото масло пише, че е афродизиак.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #49 -: Ноември 07, 2008, 20:38:06 »

Уф недей така, че днес цял ден ми беше толкова е*ливо, че едва не скочих на някое от студентчетата в офиса  Lol Ама освен утре да имам един щастлив мъж в къщи, какво друго може да стане  Cheesygrin
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: