star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Препоръчайте ми гастроентеролог в София?
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Препоръчайте ми гастроентеролог в София?  (Прочетена 54676 пъти)
black_berry
Newbie
*
Публикации: 689

« Отговор #50 -: Ноември 11, 2008, 19:01:18 »

Ами личната ме прати директно на долния етаж при гастроентериоложката в Студентска поликлиника. Не ми е казала за диета или някакъв хранителен режим. Каза след месец да отида пак при нея...
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #51 -: Ноември 15, 2008, 10:37:49 »

На мен ми е странно защо не са ти направили гастроскопия все пак.
Освен тва наистина не е нужно да се ерадикира всеки Хеликобактер,въпросът е поразията,която е направил,което пък,както каза коуежката,без ФГС трудно може да се установи.

Ади,учебникът,разбира се,е на нашите катедри(редактор е проф.Димитраков,нефрологът) и включва Гастро,Нефро и Ендокринология.Не е зле,не че съм го зачела кой знае колко упорито все още...
Активен
EMO
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #52 -: Декември 05, 2008, 22:06:29 »

Привет на всички.
Виждам, че сте доста компетентни по тази тема и ще Ви бъда благодарен ако ме насочите към някой гастроентеролог.
От Провинцията съм, имам си язва на 12-пръстника от няколко години, гастрита си е ясен, той се появява почти при всеки по едно или друго време. Пил съм комбинацията Клацид+Дуамокс+Пробитор 1 или 2 пъти досега ( вече не помня ). Пробитор съм пил 1 - 2 пъти и след това. Имах и рефлукс, който също се появява 1-2 пъти годишно. Старая се да се поддържам основно с хомеопатия и съобразявайки се какво ям. Язвата си ми е доказана със снимки. засега не съм гълтал сондата но си мисля, че и това е добре да направя. В момента са ми доста обострени нещата и ми се иска да се консултирам с много добър специалист. Ще ви бъда благодарен ако ми напишите имена и съответно кой в коя болница или клиника работи. Казаха ми,че в Токуда са добри, тук не прочетох нищо за там и ще ви бъда благодарен ако ме посъветвате.
« Последна редакция: Декември 05, 2008, 22:08:08 от EMO » Активен
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #53 -: Декември 06, 2008, 15:15:47 »

Доц.Владимиров,Проф.Георгиев -УМБАЛ "Царица Йоанна"-ИСУЛ
Проф.К.Чернев-УМБАЛ "Александровска" Катедра Пропедевтика на Вътрешните болести
Проф. Захари Кръстев -вече не работи в "Иван Рилски",но има частен прием

Това са най-добрите.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
EMO
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #54 -: Декември 09, 2008, 14:06:34 »

Благодаря много Blow. Ако ми кажеш и как да се свържа с някой от тях и да си запазя час наистина ще съм много благодарен.
Активен
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #55 -: Декември 09, 2008, 14:15:20 »

Има им телефоните някъде в нета,но гаранцията,че ще говориш лично с тях е никаква. Най-добре отиди на място,за да си запишеш час.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
AskMeWhoIAm
Newbie
*
Публикации: 4

« Отговор #56 -: Декември 18, 2009, 21:19:04 »

Виждам че сте доста активни... Искам съвет, защото наистина имам нужда от помощ...
Предполагам, че може би някой знае нещо... Отчаяно се опитвам да напълнея малко... но нищо не се получава... Висока съм 173см и съм 46 кг, което е зле... не се харесвам и не искам да съм толкова слаба! Искам да отида на лекар но не знаех какъв... предположих че може би гастроентеролог би ми помогнал... Вие какво мислите? Това ли е специялиста при който трбва да отида? Ако имате идеи споделете ги... Smile Благодаря предварително Smile
Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9202

« Отговор #57 -: Декември 18, 2009, 21:23:13 »

Ако е чак такъв проблем , може би трябва да се допиташ до специалист. Smile

Иначе от опит знам , че бирената мая дава добри резултати , когато се цели укрепване и трупане на килограми. Моя позната, която беше твърде слаба , с набор от хранителни добавки заглади малко косъма. Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2698

« Отговор #58 -: Декември 18, 2009, 21:25:48 »

По-скоро си й за ендокринолог, гастрото как да ти помогне, ако нищо не те боли. Някой от роднините ти така слаб ли е?
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 11298

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #59 -: Декември 18, 2009, 21:36:42 »

А диетолог? С подходяща диета може би би постигнала желание ефект? Имаш ли някакъв здравословен проблем, който би попречил на напълняването или ти е просто физика. Аз също съм слаба, но след като родих застопорих едни кг и съм много доволна. ПРеди хич не се харесвах, а и бях пробвала и маята, и разни по-хранителни режими, но нямаше полза. За справка, 4 см по-ниска съм и бях 42 кг  Rolling Eyes Сега съм 47 и определено има видима разлика  Smile
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 13130

A believer

« Отговор #60 -: Декември 18, 2009, 22:19:06 »

Аз съм 168 и 45кг в момента :( Бях 49, ама на. Не мога да си ги върна. А и да си призная, напоследък и не хапвам много.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3792

...dreamer...

« Отговор #61 -: Декември 18, 2009, 22:52:31 »

наистина по добре отиди на ендокринолог...тези проблеми може да са и от щитовидната жлеза...примерно хиперфункция....приятеля ми е с такова и докато го открият беше свалил 20кг и нищо не можеше да качи...сега с лечение всичко се нормализира....та отиди при личната кажи й проблема, тя най вероятно ще те прати на ендокринолог, ако не си искай направление за такъв...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #62 -: Декември 18, 2009, 22:58:49 »

Е ти пък. Момичето не каза, че е отслабнало драстично, че да даваш за пример твоя приятел. Има си хора, които са си слаби и просто са си такива. Нямат здравословни проблеми.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #63 -: Декември 18, 2009, 23:08:34 »

да и аз бях така много години и нямам проблем с тази жлеза...но наблюдението ми от други хора е че 9 от 10 са с такива проблеми при тези симптоми...затова я съветвам, а тя си решава в крайна сметка какво да прави...  Wink
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #64 -: Декември 18, 2009, 23:20:08 »

Е какви симптоми, че е слабичка? Smile)) Тя си преценява де. Ако не се чувства добре така.
Един мой познат си реши проблема с диетолог, но се тъпка като прасе цял месец. Аз не бих могла така. Струва ми се по-здравословно да съм слаба, отколкото да се тъпча насила.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #65 -: Декември 18, 2009, 23:25:05 »

симптомите за които говоря при тези хора не са само до рязко смъкване на килограми, но и ато цяло за слаби хора които се мъчат да напълнеят но не се получава....просто казвам че може да има проблем с щитовидните хормони и нищо няма да й стане ако отиде да се изследва  Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #66 -: Декември 18, 2009, 23:29:18 »

Не се заяждам, ама дефинирай ми: мъчат се да напълнеят?
Ако един човек просто има бърз метаболизъм, но се храни нормално и се движи достатъчно, е съвсем нормално да не качва килограми. Кога според теб има проблем - когато се тъпчеш, но не напълняваш ли?
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #67 -: Декември 18, 2009, 23:34:54 »

давам прост пример.....аз и моята бивша най добра приятелка бяхме почти лика прилика...преди 5 години....аз бях 176см висока и 47кг, тя беше 168см и 47кг...и в крайна сметка ние с нея бяхме по цял ден заедно, ядяхме еднакви храни, тренирахме едни и същи спортове....всичко беше еднакво почти....и двете не се харесвахме толкова слаби и искахме да напълнеем малко повече (нямам предвид неконтролирано тъпчене с храна обаче)....и в крайна сметка тя отиде на ендокринолог (не помня по какъв повод се стигна до там) и й откриха проблем с щитовидната жлеза (това което описах и по-горе с приятеля ми) и от това следва и ускореният й метаболизъм....та тя с хапченца за тази болест си коригира външния вид.....и постигна това което искаше, но аз нямам такъв проблем с жлезата и при мен такава корекция не важи.....( въпреки че после качих 20кг ама от друго вече)...

Това се опитах да обясня че може да е от това, може и да не е...просто подкрепих по-горното мнение на Димитрова че е по-добре да отиде на ендокринолог от колкото на гастроентеролог.....нищо не губи с едно допълнително изследване....
Активен

AskMeWhoIAm
Newbie
*

« Отговор #68 -: Декември 19, 2009, 18:35:41 »

Благодаря ви момичета за всички съвети...
Всички сте прави до някъде...
Никога не съм изследвала щитовидната...
Никога не съм била повече от 59кг (тогава ходех на фитнес и пиех протеини... Спрях фитнеса и килограмите се загубиха...)
Не знам да имам някакви заболявания...
Ям всичко което ми се яде... Даже хабя храната Smile
Диетолога предполагам ще ми реши проблема временно като фитнеса... Спра ли диетата всичко свършва...
Насочих се към гасрто-то защото стомаха ми явно не е на кеф... от известно време... (съвалявам че ще прозвучи зле... ) не знам какво е твърдо ако  Cheesygrin
Миналата година от ядове изгубих апетит... не че тогава съм свалила дръстично... но усещам си по дрехите че все повече от тях не мога да нося защото са широки.... Освен за гастрото си мислех и за психото... може пък да е на психическа основа... Ядосвам се-отслабвам Щастлива съм-качвам... Де да знам...
Ще опитам с изследване на щитовидната жлеза и диетолог... Ако не... Ще ви пиша от фитнеса докато си бъркам протеините  Cheesygrin
Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9202

« Отговор #69 -: Декември 19, 2009, 19:32:51 »

След като прочетох какво си писала,според мен иди и на гастро и на ендокринолог.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #70 -: Декември 19, 2009, 19:46:15 »

Щом няма твърдо ако Lol си за гастро. Не се тъпчи с протеини! Скоро карах да ми препоръчва майка ми добро гастро в Сф и тя каза, че в поликлиниката на ИСУЛ всички били добри. Било на 4-тия етаж в поликлиниката на ИСУЛ, явно някъде залепена до болницата. И ако искаш или на ендокринолог , може да ти няма нищо,ама все пак.
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #71 -: Декември 19, 2009, 20:38:06 »

Абе вие ще кажете, че щом нямала твърдо ако е за гастро. Всичко е стрес и ще мине! Аз да не ви казвам по колко месеца съм била с разстройство.
А, да.. ако пиеш някакви билкови чайове, ги спри.
Активен

C’est tout!
D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #72 -: Декември 19, 2009, 21:04:32 »

Да,ама тя отслабва и е доста крехка вече. То и аз акам от зор,ама съм си масивна:}
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #73 -: Декември 19, 2009, 22:32:06 »

Ми тя явно не се храни. Щом с диета (под диета явно се има хубаво пълноценно хранене предвид) е качила килограмите (тия протеини лекар ли ги предписал?), то значи няма проблем с жлезите. Не зная, аз много силно вярвам, че всичко е на психическа основа.

Майка ми е слаба като глист и си мисли също, че хаби храна. Но не, тя яде на моменти, макар много, няма режим, влага ужасно много енергия във всичко, а и за капак - в притеснения относно децата си. Откриха й Хашимото, обаче без да пие лекарства в един момент имаше подобрение.. да, момент, в който всичко й беше наред психически. Без много шаш и паника. Здрав сън, хубава храна и малко по-спокойно.
Просто има хора, на които стресът йм се отразява по ужасен начин. На мен от малка заради стресови ситуации ми е нередовен цикъла, а от една година започна моят прословут косопад. Даже се замислих вече дали да не ида на лекар за косопада, ама кво да ходя като знам, че няма смисъл - всичко е вътре в главата ми...
Активен

C’est tout!
AskMeWhoIAm
Newbie
*

« Отговор #74 -: Декември 20, 2009, 18:18:52 »

Отново ви благодаря!
Ще отида на гастро за щитовидната и психо(за всеки случай:) )
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: