star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Споделете!
Страници: 1 ... 810 811 [812] 813 814 815   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете!  (Прочетена 1577010 пъти)
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1898

« Отговор #20275 -: Декември 29, 2017, 21:51:36 »

Ще мине, Пупи!  Clover Акo ти е така за полета де, а не за тoва кoето ви oчаква пoсле. Big grin Акo не ти е билo казано досега - вземи задължително капки за нос в ръчния багаж и капни на всички преди полета и преди кацане. Откакто моят УНГ ме светна за тoва, не съм правила пoвече отит oт кацане.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

kateto
Newbie
*
Публикации: 4259

« Отговор #20276 -: Декември 30, 2017, 01:25:39 »

И аз вярвам, че всичко ще е наред!
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #20277 -: Декември 30, 2017, 23:15:46 »

Утре ще се събираме за нова година в нас.. бая народ станахме.. та изчистих основно кухнята, пренаредих шкафове, изхвърлих сума неща с изтекъл срок на годност.. цял ден не съм спряла и сега всички са в леглата и спят, а аз като кукувица стоя......
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8940

« Отговор #20278 -: Януари 10, 2018, 14:19:13 »

Новата година започва доста ударно. Напусна ни единият учител в детската и още няма нов, което си е доста стрес и за родители, и за деца, и за останалата сама учителка, на която помагат по малко, но не е същото.

На работа понесох голям удар (или поне аз така го приемам, всичко е субективно) и сега ще правя рязък завой. Нощес будувах няколко часа да го мисля, това от години не е било.

Загубих си телефона, който е служебен номер и пълен с информация и какво ли не, добре, че се намери бързо (има свестни хора).

Онзи ден отидох на една среща и като стигнах се оказа, че съм си забравила портмонето- карам без документи и нямам един лев да купя на детето сокче. Не познавах никой там да помоля, добре, че изрових няколко стотинки от дълбините на чантата.
 Последното може и да са дреболии, но илюстрации на странното начало на годината  Cheesygrin

Няма да споменавам, че пак трябва да ходя на операция, но не мога още да се организирам и я отлагам.

Някои от нещата могат да се гледат позитивно и нали всяко зло за добро, но аз да си ги събера в един пост с цел форумна магия.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #20279 -: Януари 10, 2018, 14:27:14 »

В петък вече си мислех, че е март месец.. нито около Коледа си починахме, нито от началото на годината сме спрели. Все на педали.. Корни - оставяй по някой лев в жабката на колата...аз в якетата винаги имам монети, щото и аз така - оставам без пари. В лидл ми се случи да връщам неща, защото бях забравила и карта и портомоне, имах някакви 20лв и децата не спряха да питат на висок глас "мамо, защо връщаме, защо нямаме пари..." Smile
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1417

« Отговор #20280 -: Януари 10, 2018, 15:23:38 »

Аз винаги имам пари в едно джобче на чантата, в джобовете на якетата и в жабката на колата - за зор заман...
За работата - кофти, ама ти така или иначе от извесно време се чудеше все около нея Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #20281 -: Януари 11, 2018, 09:40:11 »

Бери, чудех се, защото нямаше развитие, после обаче се появи такова и ми беше ок и сега пак имаше опция за още по-голямо, но я дадоха на друг, без дори да разбера. Ей така за един ден. А по мнение на няколко души (за да не звучи самонадеяно, че и по мое) съм по-подходяща, така да се каже, че да не обиждам другия човек. Най-малкото няма какво да науча от него- с по-малко опит е.

В случая един и същи мениджър за трети път ме прескача като опция, добре, че се беше оттеглил по едно време и веднага новият ме повиши. Но сега решението пак беше при "стария" и ето го резултатът. Не знам причините и не знам дали има смисъл да питам, един път опитах и не беше искрен. Или е лично мнение, или свързано с това, че  имам дете. Което ме подсеща на абсурда, че точно новоизбраният се беше изцепил на една среща при избор на нов тимлидер- ааа, Х има 2 деца, а У няма, така че е по-подходящ, ще има повече време. И такъв човек ще е мениджър на 30 души...

Както и да е, четвърти път няма да има и веднага задвижих преместване в рамките на фирмата, че ме ухажваха от месеци от друг екип. Но ми е болно и тъпо, 6 години бях в стария екип все пак, а и ще си загубя позициите, половин стъпка назад е, но просто нямам друг ход. Не желая да остана.

« Последна редакция: Януари 11, 2018, 09:45:58 от Korneliq » Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13517

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #20282 -: Януари 11, 2018, 11:26:19 »

Приеми го като някаква промяна. Ще извлечеш и от нея ползи. Пък и си достатъчно отговорен и интелигентен човек, ще се докажеш пред новия екип и все ще има шанс за развитие. Едва ли си избрала безперспективна позиция.
А това с децата ми е болна тема. Лятото така ме шътнаха от моята дирекция с оправданието, че не мога да оставам до късно и съм си вземала често болничен. Често се равнява на 3 болнични за половин година, едининият заради тежката пневмония на Роси. Тогава като теб задействах и аз другите възможности и се преместих в Екологията. И екип, и началство, и атмосфера, всичко беше в положителна насока. И освен горчивината, се постарах да го приема като нещо по-добро.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1693

« Отговор #20283 -: Януари 11, 2018, 14:00:10 »

Успех, Корни, супер правилно си постъпила според мен!
Ох, а логиката с децата е толкова тъпа, че няма накъде просто. Ако трябва да сме честни, ако наемаш/работиш с 30+ годишни хора (особено жени), то по-добре да има вече дете/деца, защото поне вече ще е минала през бременеене и раждане и въпреки някой друг болничен, ще има организацията да се справя ама никой не се замисля от тая гледна точка.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #20284 -: Януари 11, 2018, 14:08:49 »

Така е. Иваче не знаеш каква бременност ще й се падне на служителката и дали няма да отсъства 9+ поне още 12 месеца, че и 2 години. А детето ще разрежда боледуванията с времето, майката ще се е научила да си разчита деня и да е организирана. Пък и болничния не знам защо се приема за скатаване, при условие, че си вкъщи с болно, хленчещо и неспящо дете.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #20285 -: Януари 11, 2018, 14:22:43 »

Няка просто толкова тъп коментар като на тоя...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #20286 -: Януари 11, 2018, 16:29:36 »

Болничния не се приема точно като скатаване.. а, че трябва да се намери някой, който да я свърши тази работа. За работодателя това е важно - работата да е свършена.
Корни, успех в новия отдел!
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1693

« Отговор #20287 -: Януари 11, 2018, 16:57:27 »

За мен за работодателя трябва да е важно да има читав кадър и да го приема с всичките му плюсове и минуси. От две години съм в майчинство и не съм спирала да работя от вкъщи. За чест и слава и за лично удоволствие, пари не съм искала. Най-вероятно и с второто ще продължа така. Ако работодателя ми не може да го оцени, то считам, че той ще загуби повече от мен. По същия начин разсъждавам и с болничните. Ако работодателя не може да си организира работата така, че на служителя когато му се налага да ползва болничен (без да злоупотребява с честотата), да има тази възможност, то проблемът е пак в работодателя.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #20288 -: Януари 11, 2018, 17:16:48 »

Кате, ти от позицията на работодател ли го казваш? Защото съм наясно, че си имате собствен бизнес и едва ли можеш да погледнеш от нашата камбанария. Да изляза в болничен, означава да съм на телефона, за да мога да реагирам ако звънне колега, когото между другото са ангажирали да покрие ангажиментите ми. Пък и в моя случай става въпрос за отговор на преписки със срок 1 месец, повярвай ми, моя 3-4-5 дневен болничен няма да съсипе цялата администрация. Така беше и в частния сектор. Шефката директно си ми смачкваше пред очите болничния и ми казваше да си търся алтернатива за баби гледачки, че аз съм им нужна. Проблемът си е техен, моят проблем е да издрапам от болния порочен кръг и да стабилизирам детето си. Когато съм на работа, съм съвестна, отговорна и експедитивна, когато съм в болничен, гледам болно дете и съм преди всичко майка.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #20289 -: Януари 11, 2018, 19:46:00 »

Пупи, аз работници нямам. Имайки предвид, че е собствен бизнес, мисля, че се подразбира, че за мен болничен няма.. работата си чака Smile
Говоря от гледна точка на повечето работодатели.. за жалост много малко се цени работника в наШта държава.. Кумата ми имаше болнични заради извънматочна бременност и последвал аборт.. познай колко време успя да си позлва от него.. само 15 дни. Не са научени хората, че за да ти е всичко наред, да си доволен от работата, която върши работника ти и той трябва да е доволен. Но - тук това не се получава.. всеки гледа максимално да използва другия.. ето пример - вдигаме наема, такъв е пазара - хоп след месец чисто нов джип.. и то не какъв а BMW..та Smile ей за такива неща говоря Smile
Жу, ако не те оценят.. шефа ти требе да е голям глупак Smile
Относно болничните.. нашите също имат собствен бизнес.. едната работничка беше в болнични от октомври.. за съжаление почина преди няколко дни. Родителите ми нито 1 път не са измрънкали, че трябва да намерят заместник. Много ясно, че първо ще гледаш детето си.. и аз бих го правила, ако работя за някой. Не е било 1 път да вдигам телефона на клиенти и децата да врещят на заден план. Но пак казвам - в повечето фирми не се цени кадъра, а се цени пеалбата, която може да получиш от него.. тъжно, но факт.
Моля, не приемай предните ми думи, като омаломжаване на болестите на децата, пък дори и собствените.
При кумата ми имаше една работничка, дето нон стоп си вземаше болнични.. и то не заради детето си.. е.. разкараха я, но всеки жъне, каквото посее.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6262

Усмивка

« Отговор #20290 -: Януари 11, 2018, 20:41:42 »

Ох, като ви чета и се депресирам за след два месеца, когато ще започна да си търся работа. След майчинство, с дете, което тепърва тръгва на ясла. Успех...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #20291 -: Януари 11, 2018, 20:54:19 »

Не се знае Smile По-малкия работодател поне според моите наблюдения е по-склонен към пазене на работната сила.. Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7779

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #20292 -: Януари 11, 2018, 21:17:59 »

Зависи от спецификата на работата. Аз имах 5 момичета - едното излиза в майчинство, едното излиза дългосрочно по други причини, съгласувани. На тези 2 места, наемам 3 нови. Отделно имам 3ма хонорувани, едната ми е контузена поне 3 месеца. Във всички инвестирам немалко време и средства за обучения, всяка ми е ценна и незаменима по своему. Не искам да ги губя, специфична е работата с деца - привързват се много. Но съм наясно, че всяка може вдругиден да ми донесе новини за бременност, едната колежка септември не беше на работа, детето й отключило алергия по време на лятната почивка, с пристъпи. Септември. В училище. Но се справяме като колектив - не ми е приятно като работодател, но аз съм и човек, при това с 3 лични деца и 1 от свекърва ми. Няма как да не ги разбера.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #20293 -: Януари 12, 2018, 09:35:17 »

Смайли, аз си намерих работа с 2 деца с малка разлика, едното тепърва тръгваше на ясла, а другото на ДГ- през септември, точно преди сезона на болестите. Обяснила съм, че когато милото е зает или командировка трябва да си тръгвам около 40м по-рано, за да ги взимам от ДГ, вече 3м съм на работа и срещам разбиране от шефката и колегите - била съм 3д в болничен и поне 10д съм си тръгвала по-рано... Та всичко е въпрос на организация и да се разберете още от началото Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #20294 -: Януари 12, 2018, 09:35:44 »

Аз не мисля, че болничните са проблемът, досега не съм взимала нито веднъж за 2г (а, май веднъж един ден за моята си операция). Ако детето е болно, работя от вкъщи и рядко изпускам нещо съществено, повечето пъти даже никой не разбира. Случвало се е и мъж ми да вземе ден-два, за да отида поне 1 ден от болната седмица в офиса. Но явно нагласата е такава, че хората с деца имат други приоритети и са на заден план. Което хем е така (зарязваш всичко, ако има нещо с детето), хем и точно обратното, защото след майчинството умираш да си сред хора и да се изявиш, така да се каже си по-отдаден на работата от преди. Или поне при мен така се отразява на моменти.

Но има и нормални хора, които не вземат такива неща предвид, както писахте и вие, въпрос на късмет е.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #20295 -: Януари 23, 2018, 17:20:44 »

Тъй.. Ути специално за теб:)
Дългоочаквана почивка с децата, на ски.. с идеята Яна да кара ски, Дея сноуборд, ние покрай тях да се редуваме.Smile
Първия ден се намотахме късно, само Дея кара 1 час с инструктор.. аз не успях да се кача, защото Яна неистово ревеше, че иска в хотела, не иска на ски, убиват й обувките. След 15 мин грачене с пълна уста, успя да се успокои в един ресторант.. където  каза, че иска пак да кара.. взехме нови обувки и ски, но при опит да ги обуем ревна, че ще падне и не иска.
На мъжо купихме нови обувки, сумати пари.. не успя да ги обуе, защото са с гел и от студеното се бяха стегнали. Та и той не успя да кара вчера.. Яна снощи беше с Т, днес знаеш развоя Smile Аз стигнах само до слагането на обувките за борд-а... днес Дея беше на урок, мъжо го стоварихме по обед да кара и след 15 минути ми звъни, че не може да кара с тези обувки, защото му спират кръвообръщението. И не успяхме да ги сменим:) яко, а ?
Яна е нон стоп крива, Дея изкуфя да стои, аз щях да ходя да карам.. но уви - телефона се скъса да звъни. Всеки се е сетил да работи, а ние вързани с децата в хотела.. Smile
не се знае дали утре ще кара някой /мъжо има старите си обувки/, а аз не знам дали ще се отделя от децата, щото 'само мама може да ми духа нослето'.
Макс не спира да клеца Рокси ииии такива ми ти работи Smile Перфектната почивка:) забравих да добавя, че ако случайно стигна до пистите не знам дали ще имам сили да карам, защото се чувствам като парцал..
« Последна редакция: Януари 23, 2018, 17:28:51 от kateto » Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17010

A believer

« Отговор #20296 -: Януари 23, 2018, 17:54:22 »

Ох, съчувствам. И ние уж на ски ще ходим. Изобщо ми уби романтичната представа за семейство с малки деца на ски (не че таях големи надежди и без това). Трябва да си намеря инструктор
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #20297 -: Януари 23, 2018, 18:28:33 »

Ние за това ходим семейно с компания. Така ако съм вързана, голямата ще има другарчета и възрастни, които да ги наглеждат. Или пък съчетаваме 2-3 дни семейно и после с компанията. И с всяка година става по-лесно. Ще видите  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17010

A believer

« Отговор #20298 -: Януари 23, 2018, 18:29:59 »

И аз исках така, ма не си намерихме компания с деца.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*

« Отговор #20299 -: Януари 23, 2018, 19:47:00 »

При нас прецакването е от болестта на Яна.. и кривотията й Smile щото иначе - единия с Дея горе по пистите, другия долу с Яна и после се сменяме - който е карал се прибира с децата, другия остава.. но уви Smile Дея на 3г беше супер различна.. докато Яна е още супер бебе и не се получават с нея нещата.
И на мен ми трябва инструктор.
Активен

Страници: 1 ... 810 811 [812] 813 814 815   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: